Los 7 lahtise sihiku reguleerimine

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Los 7 lahtise sihiku reguleerimine

Postitus Postitas Feen »

Soetasin endale sellise püssi, optikat veel peale ei pane, ei taha mingit ronti ja plastmassist jalgu peale, seega, kogun raha. Mõnede jahtide jaoks aga sobib lahtine sihik ka hästi (eriti kui on valida, kas sileraudne, kust kuul ei jookse eriti või vint).

Näppisin seda sihikut... või mis seal ikka, vaatasin pika pilguga, lisaks siis kaasas olevaid vidinaid, millest võib vist sihiku regullimisel abi olla, aga mitte ei avastanud kuidas seda teha võiks (esimene ots tundus üldse olevat haamriga regullitav :S).

Kui kellelgi kogemusi, äkki jagate.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Siuke mõte et äkki nad poes teavad et mismoodi nende müüdavat kaupa tarbida :) Äkki hoopis relakat mitte haamrit vaja.
vili
Postitusi: 3
Liitunud: E Juul 30, 2007 6:48 pm

Postitus Postitas vili »

tiirus käisid?minu omal oli paigas
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tiirus pole käinud. Ma siin mõtlen, et erinevad laengud lennutavad kuuli erinevale kaugusele, erinevat trajektoori pidi... tuleb siis vastavalt sihikule moon laadida-osta?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Feen kirjutas:Tiirus pole käinud. Ma siin mõtlen, et erinevad laengud lennutavad kuuli erinevale kaugusele, erinevat trajektoori pidi... tuleb siis vastavalt sihikule moon laadida-osta?

Aga milleks üldse optika, kui sa nii kõva mees oled? :D 150 sammu pealt kaob sul rebane sinna tulba taha ära.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Buck kirjutas:Aga milleks üldse optika, kui sa nii kõva mees oled? :D 150 sammu pealt kaob sul rebane sinna tulba taha ära.


Loeks äkki teema sisu teinekord enne kui ninna kargaks ? Jutt käib lahtise sihiku reguleerimisest ja arvata võib, et mitte rebaste noppimiseks lagedate väljade tagumistest otstest. Ise kah ei roniks enne tiiru kui relva reguleerimine selge on.

BM
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Lisks, rebase nokkimiseks heinamaade tagumistest nurkadest on püss olemas. Võimalik, et minu kiiks, aga mulle ei meeldiks kui 50 m pealt kuuli jooksu tõttu jahimoon nt 5 cm erinevalt jookseb sisse lastust. Ma tean selliseid mehi ka, kes käivad, teevad 3 pauku A1 lehte, kõik väga hajusalt, mõtlevad, et kodus peaks olema paar mingit kuuli, mis jooksevad natuke alla, siis paar klikki ja jahile. Palju õnne!

Kui nüüd keegi veel asjast aru ei saanud siis:

1) vaja on teada kuidas reguleeritakse Losil lahtist sihikut

PS. Ei huvita, et sellega ei saa lasta 150 m rebast (ausalt), ei ole see jaht selle püssiga plaanis. Ei huvita, et sinna oleks parem optika peale soetada (ausalt). See plaan on nii ehk naa. Hetkel tuleb asenduseks sileraudsele suurulukijahis, seni kuni soovitud optika jaoks raha koguneb.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Los 7 lahtise sihiku reguleerimine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Feen kirjutas:Soetasin endale sellise püssi, optikat veel peale ei pane, ei taha mingit ronti ja plastmassist jalgu peale, seega, kogun raha. Mõnede jahtide jaoks aga sobib lahtine sihik ka hästi (eriti kui on valida, kas sileraudne, kust kuul ei jookse eriti või vint).

Näppisin seda sihikut... või mis seal ikka, vaatasin pika pilguga, lisaks siis kaasas olevaid vidinaid, millest võib vist sihiku regullimisel abi olla, aga mitte ei avastanud kuidas seda teha võiks (esimene ots tundus üldse olevat haamriga regullitav :S).

Kui kellelgi kogemusi, äkki jagate.

Esimine ots just nimelt haamri ja .... käibki Kui on tapid olemas ,siis on need tavaliselt väikse istuga ja koputamisega need vajadusel rihti aetaksegi. Seda siis horisontaal suunas,vertikaalis sai LOS -4 -jal planku tõsta. Vertikaali reguleerimine ikka plangu tõstmise -langetamisega käib,pole näinud ,et kirbu kõrgust muuta saab! Kuuli jooksu sai siis ainult ülespoole tõsta.Kui kuul niigi ülesse jookseb on ainus võimalus sihtida allapoole,või valida/laadida teine moon. Ma ei usu ,et see LOS -7 -lgi teisiti on.Mis erilised abinõud tal kaasas on ,vaata asja loogilise pilguga ,küllap aru saad kuidas asi toimib. Eks ta vast kipub nii olema,et 10-20 cm üless alla pole põdra juures eriti oluline (valmistaja meelest) :cry: Võimalus muidugi veel sihtida siis kirp plangu põhjas jne.
Kivi kotti!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma ka vaatasin seda isendit ja ei saanud sotti, kuidas see käima peab. Nüüd sain pihta, et horisontaal käib koputades, aga vertikaali paikapanemine on mõistatus. Tal nimelt eesmisel kirbul nelikant peal ja paistab, et sinna peale peab käima võti mis püssiga kaasas oli, aga rõngaskaitse mis ümber kirbu ei lase sellel sündida. St selle mõõtuga võti ei mahu lihtsalt vahele. Vaatasin ka oma rumala peaga seda tagumist latti, mis saab ülesse alla liikuda nupust liigutades, aga vähamalt mina ei suutnud välja mõelda moodust, kuidas sealt annaks timmida.
Ps. Üllatavalt hea päästikuga oli Feeni Los.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No te poisid ajate juba vanamehe kihevile,kuis pole aru saada kuidas asi toimib :?: :D Ma arvan ,et see rõngas kirbu ümbert tuleb lihtsalt eemaldada.Teistel püssidel käivad ka need ära.Need rõngad/kaitsed on kaunis kõvast terasest ja tuleb millegiga veidi laiali paenutada,siis tuleb maha.Vähemasti neeed püssid mis minu käest on läbi käinud ,on asi sedaviisi toiminud! Kas uuel püssil siis kirjandust pole kaasas?Muideks tulin praegu tiirust ja vaatasin ühte LOS-4 -ja seal see tagumine plank tõstetakse küll nupuga liuguri abil kõrgemale,liugur siis toetub kaldpinnale,nagu ikka sihiku ehitus. sellel püssil muidugi seda kirbu kaitserõngast ei ole.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Feen, näpitsad pihku ja proovi maha kakkuda nagu kult vihjas. Kui see toimib , siis on puzzle koos ja neljap. tiiru. :D
NB! Haamer kaasa. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

pidage hoogu

Postitus Postitas Arles »

No võtke nüüd hoog maha :)
Selline rõngas kirbu ümber teatud nägemise/ilma kombinatsioonis on abimees. Meil üks vanem jahimees eip saa ilma lastagi. Et püüdke esialgu ilma seda maha rabamata teha ja võrrelge teistega. Ma küll tollest ajast eip mäleta enda jaoks olulist erinevust rõngata variandiga võrreldes aga ehk on sotti...
Variant ka leida reguleerimisvõimalus rõnga ajutisel eemaldamisel või sälgu varjatud nihutamisel.

Edu otsimisel.

Arles

P.S. kohe-kohe hakkan oma unistustes Eesti parimat võistlust (8. sept) tükkis järgneva jahiga reklaamima aga oleks privas huvitatud eel-eel-tuleku teadustamisest.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Eks seda ajutist rõnga eemaldamist sai silmas peetudki! Ja üldse miks te arvate ,et sihikud vajavad reguleerimist ,kui te pauku pole teinud ?
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Ei ole kogemust Los-7-ga, kuid haamer on mulle tuttav tööriist sihiku reguleerimisel (seda siis AK kirbu reguleerimisel :( ). Igati soovitan valida järgmiseks tööriistaks relva reguleerimisel raudkang ja siis kuvalda :lol: jne... Juhul, kui need tööriistad efekti ei anna võiks äkki tõmmitsast kasu olla. Vene sõjaväes just sellelaadset asjandust meie rühma praporšik kasutas.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Miks tunda huvi sihiku reguleerimisele enne tiiru minekut... aeg ei oota, kui tiiru lähen ja selgub, et sihik ikkagi ei ole paigas, siis sügan edasi mune ja tulen sama targalt koju. Ja siis on nädalake jälle aega kadunud. Aga täiskuu ja viljakoristusaeg, ja mõned sead vajavad laskmist.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta