Soome jahimessile ?

2004. aasta teemad

Kas lähed Soome jahimessile ?

jah
4
25%
ei
11
69%
mis see on ?
1
6%
 
Hääli kokku: 16

Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Soome jahimessile ?

Postitus Postitas Eik »

Lähen kindlasti !!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mõtlesin kah,et lähen vaatan, mida see endast kujutab :D
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Huvi messi vastu on suur aga kahjuks jääb ajapuudusel minemata.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Huvi on olemas, aga kahjuks jääb sellel aastal käimata. Ehk järgmine.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Kel vähegi aega ja raha- soovitan soojalt!
Ülemöödund aasta käisin (mess iga 2 aastatagant ongi tegelt)- eh- silmad jooksid laiali- mida kõike seal polnd. Käisime 2 päeva- ja vaat et vähekski jäi- lisaks kõikvõmalike jahitarvete- relvad-noad-optika-riided- koerad- põhjapõdrad- nu mida iganes- oli ka kalameestele silmarõõmu- alustades meil nägematta forellilantidest ja lõpetades mootorpaatidega ja mis põhiline- mäeotsas oli miski täikataolist- kus sai normaalse hinnaga (2-3 korda) odavamalt kui eestis poes osta kõikvõimalikku staffi- ja just siukest- mis eesti kaubandusse jõudis alles poolaastat hiljem. Ruulib sularaha- ja saab kaubelda- messju- ehk laat. A Riihimäelt linnast saab sularaha vabalt väljavõtta- eestipangakaardid toimivad vabalt.

Kes läeb- soovitaks võimalusekorral reedel- sest laupäeval on seal pool skandinaaviat koos- ullem veel kui laulupidu.
Estikeelega saab vabalt akkama- sest jahi/kalamehe keel on rahvusvaheline- ehk mäletate "Vene jahi eripära" filmi?

Raha läeb vaja- uskuge- ei tule sealt tühjade kätega keski tagasi...
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Südamel hakkas kohe kergem sinu juttu kuulates :D .Ei osand tutavad sellest messist rääkida ja infigi ei leidnud õieti ,ega's muud kui oma silmast kuningat tegema.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

käisin juba

Postitus Postitas Olavi Kool »

käisin seal juba mõned aastad tagasi ja vaadata on seal palju. näed kuidas valmivad greveeringud relvadele, kuidas tehakse relvalaed ja... tasub käimist aga silme eest võtab kirjuks kuna seal on pea kogu maailma tootjad koos ja nagu vanasõna ültleb iga l... kiidab oma p...i.
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Eks esialgu tuleb käija siin lähedal, mul ka esimene kord sellisele messile minek. Eks hiljem saa minna sügavamale euroopasse "Ülemaailmsele". :D
See täika värk meeldib mulle veel eriti, sealt võib tõesti imeasju leida. (y)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Messil käidud ja panin mõned pildid ka vaatamiseks ,albumi link ikka sama :

http://www.marandi.fie.ee/album
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:Messil käidud

Ehk räägiksid natuke lähemalt ka, et mida kuulsid ja nägid. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

soome jahimessile

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Oleks huvitav lugeda jah.Oli siis täika moodi asi ka,nagu TSUKS(vist)rääkis.
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Messist

Postitus Postitas Maanus »

Sai kah ära käidud sel messul. :lol:
Ei tea,kas oli lahjem kui tavaliselt,aga midagi erilist nagu polnud.
Kui keegi otsis midagi spetsiifilist ,siis võis ta ilmselt infot saada,aga niisama vahtijale midagi jahmatamapanevat ei olnud.
Tundus,et landimüüjaid oli ülekaalus ja hindadele oli EURO tulek kõvasti "abiks" olnud.
:roll:
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Minu meelest oli see rohkem sommide jahinduslaat, näpunäiteid jagasid seal rohkem kalamehed, sai isegi seal paar huvitavat loengut kuulatud. Mõned üksikud kommid (soodsad ostud) leidsime ka nt. Halti jahiülikond oli 200.- € ja Gore-Tex jahisaapad 100.- €, põhjanaabrid said teha seal üsna soodsaid oste ja muidugi noad, noad, noad......!
Tasus käija, aga järgmine kord läheks juba kuskile mujale euroopasse, see ikka nagu rohkem kohaliku tähtsusega üritus seal.
Huvitav oli see, et sellist asja nagu shaslõkk seal ei pakkund keegi, põhi rõhk oli lõkkel küpsetatud lõhe ja viini vorstikesed, nii et võimalust äriks on sellistel üritustel (iseasi kas nad liha söövad üldse :D ), paned 10.- € varras ja tuld. Lõhekilo maksis küpsetatult 25-30.- € ja 6 vorstikest 8.- €.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Minu jaoks sai messi märksõnadeks noad ja lõhe :D Kui sa ei pea jaanipäeva,siis pole sa õige eestlane.Põhjanaabritel on siis sedaviisi,et kui sul pole nuga vöö vahel,siis pole sa õige soomlane :D .Kui meil rohkem laadal mitut moodi valmistatud liha pakutakse,siis seal kuradid küpsetavad lõhet ja euronormidele vilistades :D Vaata albumis viimast fotot.
Nagu eespool mainitud,midagi jahmatama panevat ei olnud ja mina olekski oodanud rohkem uute toodete tutvustamist ja tehnilisema poole pealt demomist.
Üks üllatus siiski oli,trofeede väljapanekul oli nii mitmeidki meilt lastud trofeesi.Need kihvadki olid lastud Eestis Saaremaal.Vaata fotot albumis.
Relvade ja laskemoona tootjad ei pakkunud võimalust oma toodangut reaalselt proovida,nii et üks minu lootusi sellega ka kohe purunes :lol:
Optika poole pealt olid kõik tuntud ja mitte tuntud tootjad esindatud ja kõiki tooteid sai lähemalt uurida.
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

trucker kirjutas:Relvade ja laskemoona tootjad ei pakkunud võimalust oma toodangut reaalselt proovida,nii et üks minu lootusi sellega ka kohe purunes

Relvi sai proovida kõrvalasuvas tiirus aga seda valikuliselt.Millised olid,neid sai proovida ja suht normaalse hinnaga:
10 lasku TRAP-i = 5€ Sileraudse tiirus oli valida c.a.10 relva vahel.
Sama võimalus oli ka põdra ja püstolitiirudes.Seal maksis 6 lasku sama raha.
Üks huvitav harjutus oli neil kah veel.Lasevad mööda latti allalibisevat nugist ja nurgatagant piiluvat lindu :roll:
Lastakse haavlipauguga aga kuidas punne loevad,ei tea.
Ise ei proovinud.
Suletud