Cometa 300

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

Auk on ülimalt sarnane vene 5 rublase auguga, mida olen varem näinud ja ilmselt õige.Lahtine on veel vajalik algkiirus?
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

sada kirjutas:Auk on ülimalt sarnane vene 5 rublase auguga, mida olen varem näinud ja ilmselt õige.Lahtine on veel vajalik algkiirus?


sada, kle, küsi bossilt (või teisel juhul ise-endalt) lõuna varajasemaks ja pane oma "karutapjaga" üks laks prooviks münti juba ära! :D . Muide, ma olen terve öö magamata niiet peaks selle asja ikkagi joone alla saama!
Jään ootele. :mrgreen:

Ahahhh, ja siis veel seda ka, et ma lubasin mõned sõnumid siin ülalpool auguga münti näidata. Jääb ära!!! Sa mees, kas sa ka tead, kui KÕVA on üks 1-kroonine münt! Mõtlesin, et lasen enne pisut väiksemaga ette. Sssarais.....läks kuumaks ja murdus....Peale seda võtsin 4,5 - se läbimõõduga. Surusin kogu oma 90 kg-ga, niiet jalad õhus. :VS
Lihtsalt pole pilti, mida näidata. Mõnd puuri enam samuti mitte. :?
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Carve »

Pilt
tegin mündi lasku siis ka nende terassüdamik kuulidega, millest vahepeal kuskil juttu oli...üldiselt massi oli vähe mündi läbimiseks(jahipaunas raskemaid polnud), pehmemate asjade läbivus oli aga parem kui tavalistel tinakuulidel, näiteks ~300 lk paksude kaantega mata õpikust pani ilma probleemideta läbi, tinakuulid sealt läbi ei pannud.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

Laseme lati madalamale ja võtame ette sendid.Minu katsed tulevad peale 24. Juulit, praegu olen Soomes ja püssid Eestis
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

Ets kae!!! VÄGEV! Mulle meeldib :) Lasid milliselt distantsilt? Ja kas end samas millegi taha ka varjusid? Või kinnitasid püssi kuskile ja kasutasid nöör-päästikut?
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

sada kirjutas:Laseme lati madalamale ja võtame ette sendid.Minu katsed tulevad peale 24. Juulit, praegu olen Soomes ja püssid Eestis


Hea mõte. Alustame 10-sendisest. Siis jõuab baikal auga ja väärikal kombel õigel ajal mängust välja astuda :mrgreen:
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Carve »

baikal kirjutas:Ets kae!!! VÄGEV! Mulle meeldib :) Lasid milliselt distantsilt? Ja kas end samas millegi taha ka varjusid? Või kinnitasid püssi kuskile ja kasutasid nöör-päästikut?

paarkend cm toru ja mündi vahe, ei varjand ma ennast kuhugi, toas sokkide väel olin jne, pärast hiljem lasksin 20 sendiseid kah siis saingi väikse matsu mööda jalga, mingi väike tina jupp lendas, aga ei midagi hullu. Kusjuures 20 sendised osutasid täpselt samasugust vastupanu nagu mündised, kuigi nad ise kõhnemad, et ega see eesti raha on päris jõuline :roll:
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

baikal kirjutas:
sada kirjutas:Laseme lati madalamale ja võtame ette sendid.Minu katsed tulevad peale 24. Juulit, praegu olen Soomes ja püssid Eestis


Hea mõte. Alustame 10-sendisest. Siis jõuab baikal auga ja väärikal kombel õigel ajal mängust välja astuda :mrgreen:



...ja nüüd siis mõte siitpoolt teostatud. Misiganes - nagu lubatud, baikal astub koos oma hea "venelasega" mängust välja. Kas saatuslikuks sai kerge Crosman Hunting kuul või see, et ma selle maalriteibiga otse toru suudme külge kinnitasin....ok, tegelikult - äkki proovite oma püssidega hoopis samuti? Muide, sent lendas koos kuuliga läbi mitmekihilise lainepapist karbi :D . Hea seegi, et nalja sai.
Manused
Picture 009.jpg
Picture 008.jpg
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

Carve kirjutas:
baikal kirjutas:Ets kae!!! VÄGEV! Mulle meeldib :) Lasid milliselt distantsilt? Ja kas end samas millegi taha ka varjusid? Või kinnitasid püssi kuskile ja kasutasid nöör-päästikut?

paarkend cm toru ja mündi vahe, ei varjand ma ennast kuhugi, toas sokkide väel olin jne, pärast hiljem lasksin 20 sendiseid kah siis saingi väikse matsu mööda jalga, mingi väike tina jupp lendas, aga ei midagi hullu. Kusjuures 20 sendised osutasid täpselt samasugust vastupanu nagu mündised, kuigi nad ise kõhnemad, et ega see eesti raha on päris jõuline :roll:



Einohh, Carve - sa lohutasid mind nüüd tegelt päris kõvasti selle jutuga. Ma mõtlesi esiti, et ma panen oma "venelase" nüüd ja kohe müüki..... Krt, ma teen endale parem õhtul ühe plaanivälise õlle! (y) (b)

Tervitades jälle rõõmus baikal. :D
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Carve »

:lol: eks jah, mul läti raha vedeleb kah siin ,mingi aeg viitsin siis proovin kas neil nõrgem raha, kuigi valuutakurss lubab läti rahalt eriliselt jõulist vastupanu (n)
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

Kardan, et toruotsa teibiga kinnitamine pole parim lahendus, sest kerge sent ei oma piisavat inertsi, et paigal püsida ja kuul ei anna kogu energiat ära:D ei teagi mis oleks parim alus võibolla tõesti eelpool mainitud mullapind :M
Tegelikult kahtlen ka selles, et ükski nn. 305m/s püss ilma "diislita" ka 10 sendisest jagu saab. Gamoga olen kunagi 20 sendise kindlalt läbi "puurinud" :D tookord oli kuuliks aga raudsüdamikuga kuul ja õli abiks :D
Kunagi tegin ka vanast hiinakast tõelise "auguraua" tehes ta ehituse montaazi padrunitega laskvaks :D Eesmärgiks oli omal nahal proovida kui hullusti ülisuur kiirus mõjub ka tihedusele, aga katse ebaõnnestus, sest ei viitsinud lõõknõela osa korralikult teha ja "pauk ei läinud alati lahti" :mrgreen: Proovisin ka 5cm prussi aga Gamo Ts 10 kuulid ei pidanud kiirusele 490-510m/s vastu ja rebis kuulil saba maha kuigi "lahjendasin" kõvasti padruneid, eemaldades enamuse püssirohust :( Kuuli pea tungis umbes 3-3,5cm puuse ja võib õelda ,et ka see katse ebaõnnestus :evil:
Hiljem treisin sellest torust typhoonile sobiva 4,5mm toru, mis on kahjuks tänaseni katsetamata.Selle "karutapjaga" oleks kindlasti 1. kroonisest läbi saanud vähe tugevamate kuulidega, aga see oleks olnud muidugi "ebaaus lahing" :D Kui
Eestisse jõuan võtan 1. kroonise tõsiselt ette ja vaatame mis välja tuleb :D
Muideks lootsin siin näha juba pilte augustatud 10 sendisest :mrgreen:
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

sada kirjutas:Kardan, et toruotsa teibiga kinnitamine pole parim lahendus, sest kerge sent ei oma piisavat inertsi, et paigal püsida ja kuul ei anna kogu energiat ära:D ei teagi mis oleks parim alus võibolla tõesti eelpool mainitud mullapind :M
Tegelikult kahtlen ka selles, et ükski nn. 305m/s püss ilma "diislita" ka 10 sendisest jagu saab. Gamoga olen kunagi 20 sendise kindlalt läbi "puurinud" :D tookord oli kuuliks aga raudsüdamikuga kuul ja õli abiks :D
Kunagi tegin ka vanast hiinakast tõelise "auguraua" tehes ta ehituse montaazi padrunitega laskvaks :D Eesmärgiks oli omal nahal proovida kui hullusti ülisuur kiirus mõjub ka tihedusele, aga katse ebaõnnestus, sest ei viitsinud lõõknõela osa korralikult teha ja "pauk ei läinud alati lahti" :mrgreen: Proovisin ka 5cm prussi aga Gamo Ts 10 kuulid ei pidanud kiirusele 490-510m/s vastu ja rebis kuulil saba maha kuigi "lahjendasin" kõvasti padruneid, eemaldades enamuse püssirohust :( Kuuli pea tungis umbes 3-3,5cm puuse ja võib õelda ,et ka see katse ebaõnnestus :evil:
Hiljem treisin sellest torust typhoonile sobiva 4,5mm toru, mis on kahjuks tänaseni katsetamata.Selle "karutapjaga" oleks kindlasti 1. kroonisest läbi saanud vähe tugevamate kuulidega, aga see oleks olnud muidugi "ebaaus lahing" :D Kui
Eestisse jõuan võtan 1. kroonise tõsiselt ette ja vaatame mis välja tuleb :D
Muideks lootsin siin näha juba pilte augustatud 10 sendisest :mrgreen:


Loomulikult on see teema ise-enesest ülepea kasvanud. Aga nooremad ja mittenooremad vihased eesti mehed on kord juba hamba verele saanud ja nüüd ei aita enam muud, kui asi nagu kord ja kohus lõpetada. Me jääme pikkade silmadega sinu kodumaale naasmist ootama, sada! :D Kui mündid läbipuuritud, küllap veel midagi totakamat välja mõtleme...Vähemasti baikaliga on küll nii, et eriti syrrid mõtted sünnivad külma õllekruusi taga. Ja siis on hea, kui mingist totakusest veelgi totakam asi välja kasvab :mrgreen: Muide, üks tuttav õllekaupmees teadis rääkida, et pealinnale lähedalasuva õlletehase magusaimad reklaamidki sünnivad orgiatel, kus ütlejateks on kõik ja üleskirjutajaks üks inimene reklaamiosakonnast, kes sel õhtul loosi tahtel vaid limpsi peab trimpama... Sest ega ütlejad ju ise enam ülehomme mäleta, mis öeldud, tehtud või üldse oldud! :D
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

Venelaste oma alistatud viie rublane, alistajaks Türgi Hatsan 125 ja "diisel" : See pole kahjuks see pilt mida olen varem näinud ja on vähe teise kujuga, aga münt oli lasu hetkel vastu lauda millesse oli eelnevalt kuulidega auk "puuritud" mündi keskoha alla, kiirus teadmata :(
Manused
5.rubla.jpg
5.jpg
5.jpg (21.39 KiB) Vaadatud 6627 korda
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

sada kirjutas:Venelaste oma alistatud viie rublane, alistajaks Türgi Hatsan 125 ja "diisel" : See pole kahjuks see pilt mida olen varem näinud ja on vähe teise kujuga, aga münt oli lasu hetkel vastu lauda millesse oli eelnevalt kuulidega auk "puuritud" mündi keskoha alla, kiirus teadmata :(


Vat see on juba vägagi usutav auk, mille üks tige õhukas teeb. Ideaalne sümmeetria puudub ja on ka selgelt näha, kuidas kuul on enne mündi läbimist seda tugevasti "venitanud".
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

Sai täna VEELKORD oma "venelane" lahti kruvitud. Ma juba ütlesin, et kui korra seda tööd teed, hakkabki meeldima. Arvata, et järgmisel korral ehitan juba kruvikinnitused liblikate peale ümber :D . Ok....et mis probleem siis. Tegelt' ei mingit. Ütleme siis nii, et tekkis vaba tunnike aega ja olles eelnevalt lugenud MP-512M tuuningu foorumit tekkis kange tahtmine oma "venelase" päästikumehanismi pisut kohendada. Logises teine juba sünnist saati ja eks see õliga tyhipaugutamine oli samuti oma sõrme all tuntava tunde jätnud! :) sada ja Delta - ärge hakake jälle!!! EI - ma ei sättinud sinna kullakarva ülitundlikku päästikut - esteks pelgalt sellepärast, et minus ei jätkuks kannatlikkust seda hakata ümber ehitama ja vaevalt, et see tõhus asi mu iiževski masinatehase pillile üldse visuaalseltki sobiks :mrgreen:
Noojah...kuhu me jäimegi... Ahah, siis päästik...Teate - "venelasele" lähenedes ei pea temaga eelnevalt pikalt rääkima. Ta mõistab sind poolelt sõnalt, kui torni ja vasaraga enam-vähem asjalikke žeste teed. Sõnaga, automaatne kaitseriiv sai uuesti ja korralikult oma hoovale needitud...Ssssaraks - teine asi kohe. Ja siis sai veel eelpingutatud mansett kolvile asetatud. See oli tehtud juba ettenägelikult nädalapäevi tagasi valmis.
Veel tilgake õli sinna-tänna, pisut valget vaseliini ning püss kokku tagasi. Ei mingit õli enam põlemiskambrisse!!! Sellega on seks korraks läbi. Ja kui ta raisk (see mu "venelane") ei kavatse münti ilma õlita augustada, siis las jääbki :)
Rahvas majast läind' ja baikal tõmbab kuuli rauda. Võtaks esimesena kerge CZ Diabolo LUX Light'i. Ehhheeeeee....juba vinnastamine on baikalile meeldiv ja ärevusttekitav protsess.... klõkkkkkk....ahahhhh, ikka haakis taha. Toru kokku tagasi ja tuld.....mille pihta??? Võtaks selle värvitud silikaattellisest seina. Jurrrrrrraki, plärts, zinnnnnnnnnn....... :oops: Icccccccc, tsemenditolmu pilveke!!!!! Lahe!
No sisetunde järgi (seda omadust olen ma juba viimased veerandsajandit endas arendanud) pidi selle laksu tähendus olema miskine 260-270 m/s.....Okei..aga ma võin ka vabalt eksida. Igatahes mu "venelane" lükkis toru ja kogu püssi metallosa puitkabas 4 milli ettepoole....Hea, et õhkaril TAGASI-lööki pole, mõtlesin pärast (ma ju isa poolt lühinägelik ja see seletab nii mõndagi). Okei - püüdsin püssi kinni tagasi ja taaskinnitasin kruvid eelnevalt keermeliimi lisades. Järgmist korda läks rauda tiba raskem diabool - MASTER. Märklauaks tühi 0,5 l Sprite pudel. Kuna kogu viilhall jäi minu käsutusse, siis eemaldusin pudelist 33 korralikku mehesammu (sein tuli ette...) Sihtida, tuld! Jurrrrraki - kõmmmmm! (tundus, et tabamus tuli enne, kui püss käes loetud sentimeetrid edasi nihkus). Assssssaaaa! Läbi. Niguniuhti. Oma sünnipärase vedruga jõudis "venelane" sellise maa pealt ainult tühja Sprite sisse sõita. Siinkohal avaldan ma ainult oma vaimustust, sest mu "venelane" pole siiski võrreldav selliste rajude riistadega nagu seda on Carvel, sadal ja Deltal :)
Siit küsimust - on ju nii, et tugev löök lasu ajal ei tähenda veel asjalikku kiirust ja kümneid joule, mhhhh? (ise küsin, ise vastan) - rahune nüüd maha, hea baikal - EI TÄHENDA. Aga see mind ei koti. Lihtsalt üks mõnus ja mehine tunne tekib lasu hetkel! :mrgreen: Tänaõhul võtan veinikese ligi. Ja kui teil midagi selle vastu pole, kallan naskale ka klaasikese. Ikkagi toetav jõud. Hunter 440 vedru kokkusurumisel igatahes! :D

Jõudu, poisid!
-baikal-
(b)
Vasta