Cometa 300

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

Noh sul tuttav matemaatik olemas , mõõda pendliga kiirus ära :DTegelikult saab sellise lihtsa arvutusega igaüks hakkama. Saab päris täpselt, vajalik ainult suht täpne kaal millega niitide otsas rippuva pendli (kas pesuseebid, paberit täistopitud torujupp, .... peamine, et sujuvalt energia ära neelaks) kaal ära mõõta, muu on lihtsalt mõõdulindiga teostatav :D Täpsemalt siin kirjas http://talks.guns.ru/forummessage/3/87275.html
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

sada kirjutas:Noh sul tuttav matemaatik olemas , mõõda pendliga kiirus ära :DTegelikult saab sellise lihtsa arvutusega igaüks hakkama. Saab päris täpselt, vajalik ainult suht täpne kaal millega niitide otsas rippuva pendli (kas pesuseebid, paberit täistopitud torujupp, .... peamine, et sujuvalt energia ära neelaks) kaal ära mõõta, muu on lihtsalt mõõdulindiga teostatav :D Täpsemalt siin kirjas http://talks.guns.ru/forummessage/3/87275.html


Tere.
Võtan lähiajal näputöö ette :) Ainult üks asi jäigi arusaamatuks- distants, millelt lasta...Samas, loogiliselt võttes on vist nii, et kui toru vastu silindritäidet, siis suudmekiirus ja kui nt. 10-lt meetrilt, siis kuuli kiirus 10 meetri kaugusel püssi torust...Sain ma õigesti aru?
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

baikal kirjutas:
sada kirjutas:Noh sul tuttav matemaatik olemas , mõõda pendliga kiirus ära :DTegelikult saab sellise lihtsa arvutusega igaüks hakkama. Saab päris täpselt, vajalik ainult suht täpne kaal millega niitide otsas rippuva pendli (kas pesuseebid, paberit täistopitud torujupp, .... peamine, et sujuvalt energia ära neelaks) kaal ära mõõta, muu on lihtsalt mõõdulindiga teostatav :D Täpsemalt siin kirjas http://talks.guns.ru/forummessage/3/87275.html


Tere.
Võtan lähiajal näputöö ette :) Ainult üks asi jäigi arusaamatuks- distants, millelt lasta...Samas, loogiliselt võttes on vist nii, et kui toru vastu silindritäidet, siis suudmekiirus ja kui nt. 10-lt meetrilt, siis kuuli kiirus 10 meetri kaugusel püssi torust...Sain ma õigesti aru?

Nii ta peaks olema jah, aga arvan, et päris vastu ei maksa panna õhusurve võib ka seda pendlid kõigutada, aga proovi ilma kuulita nii lähedalt katsetada, et veel kõikuma ei võtaks.Arvan nii 50cm paras. Riputa ka vähemalt 2m kõrgusele, mida kõrgemal seda täpsem tulemus.
Tee pilti ka ,muidu ilmselt paljud kes vene keelt ei oska ei saagi aru mis imeloom see "pendel" on :D
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

sada kirjutas:Auk on ülimalt sarnane vene 5 rublase auguga, mida olen varem näinud ja ilmselt õige.

Pean vist oma sõnu sõõma hakkama ja ilmselt mäluga probleeme, sest vene viie rublase auguga pilti nägin ca 3aastat tagasi :oops: Vaatasin veel augustatud müntidest pilte siin http://talks.guns.ru/forummessage/96/230006.html ja mitte üks pole ligilähedaseltki sarnane Carve mündiga :M Kusna ühe kroonisel on auk väga lähedal servale oleks see pidanud sealt kõvasti deformeeruma ja kuidas on servad mõlemale poole välja paindunud? Poolnürja puuriga saab kindlasti sellise augu teha aga kuuliga :?: Kui Feniks 400 tegigi 1. kroonisesse augu, siis ilmselt pole see sama münt.Võibolla kaotas sõber õige mündi ära ja tegi ise uue :mrgreen:
Manused
cal;5,5 290 ms.jpg
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Carve »

Poolnürja puuriga saab kindlasti sellise augu teha aga kuuliga :?: Kui Feniks 400 tegigi 1. kroonisesse augu, siis ilmselt pole see sama münt.Võibolla kaotas sõber õige mündi ära ja tegi ise uue :mrgreen:

eino sõber võis ära kaotada, aga ma ise lasksin ja ise nägin, et selline auk tuli, mis sest et vahepeal ta sõbra käes oli...
täna hommiku tegin niisuguse triki, et lasin 15 meetri pealt pudelil korgi vindiga maha :lol: (ehk siis suht äärde lasksin korgile ja lõi vindi sisse ja lendas maha)
http://www.youtube.com/watch?v=mr9BpmN53wU tegin väikse klipi kah sellest
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

Carve kirjutas:
Poolnürja puuriga saab kindlasti sellise augu teha aga kuuliga :?: Kui Feniks 400 tegigi 1. kroonisesse augu, siis ilmselt pole see sama münt.Võibolla kaotas sõber õige mündi ära ja tegi ise uue :mrgreen:

eino sõber võis ära kaotada, aga ma ise lasksin ja ise nägin, et selline auk tuli, mis sest et vahepeal ta sõbra käes oli...
täna hommiku tegin niisuguse triki, et lasin 15 meetri pealt pudelil korgi vindiga maha :lol: (ehk siis suht äärde lasksin korgile ja lõi vindi sisse ja lendas maha)
http://www.youtube.com/watch?v=mr9BpmN53wU tegin väikse klipi kah sellest


Hehhhh, Carve - ma usun siiralt, et sul on hea Cometa aga tahtmatult tekib aga-sid juurde :) Viriseja nagu ma juba olen, tahan kohe küsida, et kas kuul KRUVIS korgi pudelilt maha??? Muuvist on selgelt näha, et just nii vist juhtuski, sest korgi sisse pudelikaela jääke ei jäänud... See tähendab, et pudelikael pidi tervels jääma ja kork sai siukse "riivaka", et tegi täispöörde (ma mõõtsin praegu koka pudeliga ära :D )..... Mina ei ütle enam midagi. Ja mul pole niipalju raha ka, et su püss ära osta, kuigi tahaks. 8)
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Carve »

Tõepoolest kuul kruvis korgi maha, kuul lendas korgi ülevalt servast sisse ja cm kaugemalt servast kohe ka välja, pudelikael ega ka pudelivint vms ei saanud kriimugi.
Asja juures oli ainult kahtlane see, et see aeg kui kuul korgi sees oli(see 1 cm pikkune lennu aeg) jõudis kork korraliku 30 kraadise tiiru juba teha ja kuulil niipalju suunda muuta, et hoolikalt vaadates on näha, et pudeli taga olnud mata õpik ei saanud kuuliga pihta, kuul lendas mata õpiku kõrval seina.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

Korgi trikk oli täitsa lahe :D
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

Nu. baikal siin. Peale seda vihast "venelase tuuningut" on esimesed käegakatsutavad pilli võimed ära testitud. Ca' 5-6 meetri pealt saatis iiževski masinatehase ja kuuma hispaanlase vedruga varustatud sõjariist lapiku otsaga CZ Diabolo Master 0,534 grammise kuuli 1,5 cm paksusest lauast vastupuiklemata läbi. (tõele au andes, ega ma ise ka esiti uskunud, et see juhtuda võib. Eriti veel lapiku otsaga kuuliga)
P.S. Muide, sada soovitatud alg-kiiruse arvutamise "abinõu" on ise-enesest valmis. Millest pole veel üle saanud on ühe asjaliku kaalu leidmine.... no kuulge, ega ma siis ei hakka tsilindri kaalu fikseerima miskise nõuka-aegse ehtsast rauast majapidamiskaaluga, mille jaotuse täpsus on küll 10 grammi ja sealjuures tuleks näit lugeda kahe nokakese vastastikkusest seisust :mrgreen: Naska arvas, et ta mõõdab sellega suhkrut +/- poole kilose täpsusega :D
Aga need vihased õhukate omanikud, kes ka sellist kuuli-algkiiruse täppismõõteriista kavatsevad valmistada, neile soovituseks niipalju, et mida kergema silindri-kuulipüüduri ehitate ja mida pikemate tamiilide otsa riputate, seda täpsema tulemuse saate. Kui mu riistapuu valmis saab, siis annan täpsemad juhised, kui huvitatuid leidub :)
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Delta »

Sul tutvuskonnas mõnda kaalujälgijat ei ole? Nemad mõõdavad oma toiduprtsioneid grammides ja paljud on omale ostnud ka vastavad kaalud... 8)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

Delta kirjutas:Sul tutvuskonnas mõnda kaalujälgijat ei ole? Nemad mõõdavad oma toiduprtsioneid grammides ja paljud on omale ostnud ka vastavad kaalud... 8)


kuule Delta!!! , naljavend oled! Aga idee on hea. Ma helistan oma õele ja küsin, kas tal apteegikaalu pole! :mrgreen:
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

Test tehtud! Tsilinder kaalutud. Muide, ma ei saa möönmata jätta, et Delta andis head nõu... kaalujälgijatel ongi jõletäpsed kaalud kodus olemas! :mrgreen:
Ok. Siis tulemustest. Eelkõige pean tunnistama, et mu "venelane" annab laskmise hetkel mõista, et jõud ja sealt edasikasvav kiirus on tunduvalt suuremad :oops: . Numbritest.

* Silindri "tühikaal" - 248 grammi (arvutustes liitsin peale igat lasku silindrikaalule 0,534 g otsa - see on siis ühe sisselastud kuuli kaal)
* Tamiili pikkus silindri keskteljeni - 2,5 meetrit
* Kuul CZ Diabolo Master 0,534 grammi
* Laskekaugus ca' 2 meetrit
* Silindri keskmine edasinihkumine 0-joonest - 25 cm

Arvutused näitavad, et mu "tuunitud venelase" kuuli algkiirus on umbes 230 m/s...... mida on küll ühe hea "venelase" kohta rohkem, kui lubatud aga vähem, kui oleks tarvis mündist läbisõitmiseks :VS . S....-a kah. Mina olen rahul. Ja samas lohutan end sellega, et ega sellised "täppismõõteriistad" üldjuhul kahuriomaniku KASUKS ei valeta. (y)

Esimesel pildil testi lõppseis ja teisel pildil testi algus.
Manused
Picture 012.jpg
Picture 010.jpg
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

Jah venelastel on "ausad" püssid, saaks teiste tootjate "lubatud kiirused" (305m/s) ka ainult vedru vahetusega kätte :D
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Delta »

Asi kisub vaikselt Cometast kaugele, aga baikal - sul varsti põhjust varustust uuendada http://imzcorp.com/en/info/12868.html Tehnilised näitajad tunduvad suht samad, aga välimus... 8)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

Delta kirjutas:Asi kisub vaikselt Cometast kaugele, aga baikal - sul varsti põhjust varustust uuendada http://imzcorp.com/en/info/12868.html Tehnilised näitajad tunduvad suht samad, aga välimus... 8)


SEE seal lisatud lingis ON standard - "venelase" - MP-512 edasiarendus. Mul on 512M. Tead - see on umbes sama vahe, mis Cometa 100 ja Cometa 300 vahel :D
Vasta