Cometa 300

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

:D Ja mida näitab münt?
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

sada kirjutas::D Ja mida näitab münt?


Kle sada!!! Ma olen ikkagi "tagasihoidlik" mees ja üle oma varju ei hüppa! Korra juba proovisin, enne vedru ja manseti vahetamist aga resultaat jäi pagana mitte-trükimusta kannatava vandesõnade varju! :mrgreen: Mul siiski vana hea "venelane", millele sünnitunnistusele kirjutatud suudmekiiruseks uuena 220 m/s. Seega, miskiste Feenix 400 ja GAMO CFX vendadega ärplema ei hakka! Seega - münt jääb lömmi laskmata (rääkimata auklikuks puurimisest :lol: ). Minu ja minu "venelase" pärusmaaks jääb ka edaspidi stressimaandamise taktika ja rõõm saavutusest, kui 10-se seeria 20-lt meetrilt avasihikut kasutades 2" ringi sisse mahutan :D

tervitades baikal.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

Baikal, siin päris naljakas jutt airgunneri "okkalisest algusest" :mrgreen: :mrgreen: http://talks.guns.ru/forummessage/96/235976.html
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

sada kirjutas:Baikal, siin päris naljakas jutt airgunneri "okkalisest algusest" :mrgreen: :mrgreen: http://talks.guns.ru/forummessage/96/235976.html



Hmmmm....naljakas? Pigem satiiririkas. Kohati mahlasele vene keelele omaselt lüüriline. Vaimukas igatahes. :D .
Nii. Sada nimetas mind siis läbi lillede algajaks. Krt, mind, kes ma olen vene kroonus 2,1 aastat Dragunov-snaiperina oma igakuulist väljateenitud 7-t rubla higi, vere ja külmast polaarööst tatise ninaga taga ajanud.... :evil:
Ok. Mu sõbral oli kunagi zaz-965. Teate küll. Tagaklaasil ilutses suur kleeps - "Mu teine auto on Mercedes AMG".... ega sinna tagaklaasile rohkemat mahtunudki, aga sellegagi oli juba pea-aegu kõik öeldud....Kui te nüüd arvate, et seda öeldes tekkis mul tahtmine öelda, et metsa minnes ja auto kõrval oma Baikalit palge vedades tahaksin, et mu auto tagaklaasile oleks kirjutatud a'la "Mu teine relv on GAMO Hellfire", siis eksite! :mrgreen:
MP-512 on hea püss. Ja teate miks? Sest ta on nagu kurikuulus AK-47. Jood õlut. Jood veel. Jood 2 kasti ära ja ärakadunud püssi leiad kolmanda päeva pealelõunal naabripoisi liivakastist...Tõmbad kuuli rauda ja LASED. Häbenemata. Tõrkumata. Niiet kuuli järel ka surts liiva torust välja käib.
kolin venepoiste foorumisse üle! :D

terv. baikal
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Delta »

Sa baikal ära koli midagi minema. Hea lugeda su mahlakaid kommentaare :D (y)

Gamot või Cometat küll nüüd ära mingiks etaloniks pea. Selleks on teised mudelid teistelt tootjatelt. Aga kas sa oma baikalile ei taha optilist sihikut peale panna? Lahtine sihik on küll fun, kuid püssi täpsus tuleb välja ikka optikat kasutades...
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

sada kirjutas::D Ja mida näitab münt?



TERE. eelkõige siis sada, Delta ja loomulikult kõik teised ka, kes siia ööjututuppa satuvad. Muide, erilised tänud Deltale. Ära rääkisid, mees. Ma jään veel hetkeks siia ja loodan, et venepoisid seal foorumis saavad ilma minuta mõnda aega veel hakkama. Kuigi jah, ka seal hakkab see va patriotism ja usk tasapisi hääbuma.....misteha. Kapitalism ka piiritaha jõudmas.
Okei, niipalju siis sissejuhatuseks. Siis mündist. 1-kroonisest Eesti Vabariigi kultusrahast ja katsest sinna kolmandat korda auku puurida. Ütlen juba ette ära, et pilte ma näitama ei hakka. Niisiis töö objektiks kruustrangide vahele kinnitatud münt. Töövahendiks mu vana hea "venelane" Baikal MP-512M Alias Gamo Hunter Springforce 440. (no krt, kõigi eelduste kohaselt peaks peale sellist tigedat "tuuningut" sealt kirbu alt miskine 240 -260 m/s ju ometi välja voolama.... või mine võta sa kinni!). Sõnaga, baikal on teada-tuntud ettevaatlik pereisa ja sestap ei hakanud münti poole meetri pealt kirbule võtma nagu tegi seda austatud Feenix-boy. No igaks juhuks. Et nagu kaitsevahendeid ka käepärast polnud (isegi mitte kummi), sai taganetud aukartustäratavat 6 sammu tagasi. TULD!!!.... bljä.....tuld lendas (kruustangidest). MÖÖDA ! Sisimas mõtlesin, et läks hästi - vaata, mis oleks olnud siis, kui oleksin laksust pihta saand' :mrgreen: Füüsika kursusest sai omandatud, et igasugused massi omavad kehad mõjutavad teineteist jõuga, mis on võrdelised nende massidega, kuid vastassuunalised..... (münt oli igatahes kruustangide vahel kõvasti kinni) Edasi teate ise ka. Okei. Ma ei viitsinud seda loengut ka tipikooli auditooriumis seekord lõpuni kuulata, mäletan. Seega teine raund. Lärrrrrraki!!!! Korraks oli õhus igasugust saasta. Arvata ka, et suur osa minu Crosman Hunting'u .177 kaliibrilisest moonast. Münt oli IKKA veel alles. Ja mis sellest, et 45 degr. nurga alla paindunud ja tugev (?) kuulijälg sees. Muide, augukest siiski ei tekkinud. No löö või maha, vennikesed siinkirjutajad - aga kisub sinna va müüdimurdjate valdkonda paigutavateks teemadeks... Ma ei saa öelda, et ma sööksin oma mütsi ära aga pagan, ma tahaksin, et härrased Delta ja sada analoogilise katse teeksid.... Ja kui Jumal neile julgust annab, siis, et nad teeksid selle lasu 0,5m kauguselt. Loomulikult oleksid pildid ja kommentaarid mitte üleliigsed. Ja jätaks esimese katsega selle diislidopingu raja veerele ootama. Kui ellu jääte, siis proovime diisliga ka. Aga alles peale esimest raundi, loomulikult, kui KA TEIL mündi augustamine ei õnnestu. Nohh, kes on käsi??? (baikal nööbib nüüd korraga 2 õlut lahti ja jääb mõnuga tugitooli kesvamärjukest nautima, kuniks teised vabatahtlikud müüdimurdjad kas kinnitavad v. lükkavad "augukatse" ümber). Come on, guys - kas tõepoolest on Feenix-poisil Eestimaa tugevaim püss??? Mina seda nii ei jätaks.... Aga veel kaine mõistus on sunnitud seda kinnitama, kuniks Teie pole aktsioonis osalenud. :D :D :D

tervitades baikal. hõkkk (b) (b)
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

sada kirjutas::D Ja mida näitab münt?


tsitaat: "Uus 1-kroonine münt on sarnane senise ühekroonisega. Tegemist on vasesulamist mündiga, mille läbimõõt on 23,25 mm, kaal 5,0 grammi ning sellel on katkendlikult rihveldatud serv. Jaan Meristo kujundatud mündi tagaküljel on Eesti Vabariigi 90. aastapäeva logo, tekst „EESTI VABARIIK” ja nimiväärtus „1 KROON”. Mündi esiküljel on Eesti Vabariigi vapp ja väljalaskeaasta 2008."

...ja edasi: "Kasutatud metall: Cu89Al5Zn5Sn1" - 89% vaske, 5% alumiiniumi, 5% tsinki ja 1% tina...

Milleks see kõik. Sest baikal on paganama järjekindel vennike ja helistas praegu oma heale tuttavale matemaatikule, kes arvestas oma 14 minutiga välja, et 0,5 grammise massiga tinakuul EI suuda läbistada 1- kroonist Eesti Vabariigi münti..... KUI selletsinatse tinakuulikese kiirus münti tabamise hetkel EI ÜLETA 572,44 m/s..... :? . Krrrt.... ja mina veel lootsin, et mu vana hea "venelane" on sellele punktile vähemalt lähedale jõudnud. :cry:

Einohhhh, ma teen siiski ühe õlle veel 8) (b)
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

sada kirjutas::D Ja mida näitab münt?


no ikka ei jäta, see baikal, eksole!? :D . Asjaga on nimelt nii, et baikal on igati osav müügi-inime ja kui vajab tõestamist, et valge pole mitte must vaid noh - vähemalt sinna hele-hele-hallika kanti, siis ta viib ka alustatud missiooni lõpule. Pangem siis ühele i-le illustratiivse punkti. Oma kujutelmades, kes reaalset pilti avada ei saa. Aga kui teil juhtub dee-vee-deel või kassetil olema üks tõeliselt hea vene (jälle!!!) film "9. rood" (ülimalt realistlik film Afganistani-poistest), siis laske see oma kinopildimasinast läbi. Peatuge pisut filmi 41.-l minutil, kus lipnik laseb panna 5-kopikalise (sic! vaske 92% ja tina 8%), ja kolmandiku võrra Eesti kroonisest mündist õhem märklaua servale (mäletan, et AK-d lasime 100-lt meetrilt). Edasi antakse noorsõduri käsutusse SVD Dragunov 7,62 mm, 1981 aasta mudel... Poiss laseb 5-kopikalise märklaua küljest MINEMA !!!, mitte auklikuks.... Režisöörina näitaksin ma pigem suures plaanis, kuidas kuul läbistaks münti aga....olgem realistid koos filmitegijate ja nende sõjaliste nõunikutega. Isegi SVD-st väljalastud 15 grammine kuul ei suutnud seda teha 100 meetri kauguselt, kus kuuli arvestuslik tabamiskiirus tabamishetkel pidi olema veel üle 600 m/s.

Vat nii, härrased! Mõistagi kogu eelkirjutatu ei vähenda mu lugupidamist ükskõik kelle vastu, kes siin sõbralikus foorumis aitavad virtuaalselt ja ilmsi adrenaliini veres hoida. :mrgreen:

Terviseks taas. baikal :VS
kronja
Postitusi: 62
Liitunud: E Okt 15, 2007 11:34 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas kronja »

baikal kirjutas:...ja edasi: "Kasutatud metall: Cu89Al5Zn5Sn1" - 89% vaske, 5% alumiiniumi, 5% tsinki ja 1% tina...

Milleks see kõik. Sest baikal on paganama järjekindel vennike ja helistas praegu oma heale tuttavale matemaatikule, kes arvestas oma 14 minutiga välja, et 0,5 grammise massiga tinakuul EI suuda läbistada 1- kroonist Eesti Vabariigi münti..... KUI selletsinatse tinakuulikese kiirus münti tabamise hetkel EI ÜLETA 572,44 m/s..... :? . Krrrt.... ja mina veel lootsin, et mu vana hea "venelane" on sellele punktile vähemalt lähedale jõudnud. :cry:

Einohhhh, ma teen siiski ühe õlle veel 8) (b)



hei baikal,

lahe tekst sinult (y)

a viitsid helistada oma tuttavale matemaatikule veelkord ja küsida tal arvutused uuesti teha, kuid võttes aluseks kuuli mis kaalub 0.67 grammi (just niipalju kaaluvad jsb exact heavy'd)? :)

ja teine arvutus võiks teha võttes aluseks kuuli, mis kaalub 0.5grammi ja on tehtud samast metallist, mis krooninegi.. jube põnev :)

tänud ette :)
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

Asi läheb jah jube põnevaks juba :D Matemaatik siis arvutas et on vaja ca 82 jouli kui see JSB Heavy 0.67g kiiruseks ümber panna saame umbes 493m/s :) Natuke palju, arvan et matemaatik eksib vähe.Ilmselt Feniks 400 nii suurt kiirust ikka diisliga ka ei anna pakun huupi et max 350m/s võis olla :oops:
Olen näinud pilte vene 5. rublasest mis on Gamo hunter 1250ga augustatud, aga ei leia teemat enam üles ja ei mäleta ka kas see oli diisliga või ilma.
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

sada kirjutas:Asi läheb jah jube põnevaks juba :D Matemaatik siis arvutas et on vaja ca 82 jouli kui see JSB Heavy 0.67g kiiruseks ümber panna saame umbes 493m/s :) Natuke palju, arvan et matemaatik eksib vähe.Ilmselt Feniks 400 nii suurt kiirust ikka diisliga ka ei anna pakun huupi et max 350m/s võis olla :oops:
Olen näinud pilte vene 5. rublasest mis on Gamo hunter 1250ga augustatud, aga ei leia teemat enam üles ja ei mäleta ka kas see oli diisliga või ilma.


Tere head "müüdipurustajad" ja mündiaugustajad! :D
Sõnaga nii, et tänahommikuse seisuga nimetas mu hea matemaatikust patsifist baikali sõjardiks, kelle selgelt läbinähtav eesmärk olla astuda oma hea "venelasega" lahingusse vaenlase armaadaga, kelle kuulivestid on ühtlase kihina täidetud Eesti Vabariigi 1-krooniste müntidega.
Tegelikult arvasin, et sealpoolt tuleb mõni täpsem arvutus, mida saaks ka reaalselt katsuda. Tutkit. Matemaatik nimelt hakkas lällama, et ta pani vähemalt ühe asjaga puusse. Ta ei arvestanud kuuli ja mündi tabamise hetkel tekkiva temperatuuri muutust, mis oluliselt peaks mõjutama augustamisprotsessi. KAHJUKS negatiivses suunas. Nimelt hetkel, kui kuul hakkab tungima suurel kiirusel mündi sisse, siis puht-füüsikalisi seaduspärasusi arvestades peaks kuul omandama kera kuju. Kui tegemist oleks tinast mündiga, siis kuul väljuks mündi teiselt poolt veetilgakujulisena. Aga, et münt on messingist, mille sulamistemperatuur on üle 2,7 korra kõrgem, kui tinal (kuul), siis ainuüksi tina madalam sulamistemperatuur on üheks põhjuseks, mis deformeerib kuuli plärakaks, mis olla sarnane vedela küünlavaha tilga mahakukkumisega....
Need 25 või 50 või 82 jouli energiat laotuvad juba enam mitte punkti läbimõõduga 4,5 mm vaid 4-5 korda suuremale pinnale.....
Vot sellise jutu rääkis mu patsifistist matemaatik. Ma pole väga kindel, kas ta tahtis sõjardist baikalit kurvastada v. oma "võimalikke" arvutuseksimusi vabandada aga ise arvan, et tal oli paljuski õigus.
Aga jah. Matemaatik soovitas ikkagi teema üles jätta ja hard evidences kasutada. Sõnaga - teooriat praktikas tõestama hakata. Nagu teevad ka ballistikud reaalses elus. Keda kotivad valemid, kui kuulivesti sees on lihast ja luust inimesed. Mina küll ei usaldaks. :mrgreen:
Ja lõppeks - kroonus sai ka ära proovitud, mida teeb mu 7.62 titaansüdamikuga SVD BTR-80 sumbutajapaunale. Lasi läbi nagu lirtsti. Aga soomusele selle taga jäi vaid hale ja peaaegu märkamatu lohuke, mille ümber sulametalli pritsmetest tekkinud "päikesekiired" :cry:
Niisiis, sada, Delta, Kronja ja teised - matemaatik andis meile rohelise tule. Püssid palge ja teeme asja selgeks. Et kellel on siis mündiaugustaja ja kellel niisama tyhipaugutaja. baikal juba teab, et tal on see viimane :D .
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Delta »

Olen tihti täheldanud, et väike õlu teeb sulejooksule ainult head :mrgreen: (y)

Mis mündipilti puutub, siis minul tekkis omal ajal küsimus sellega, et kui vaadata augu suhet münti, siis oleks augu diameetriks umbes 3,1 mm. Seega pidi 4,5 mm kuul pea kolmandiku võrra salenema. :roll: Praktikas kipub olema pigem vastupidi, pehme materjal tabades kõva märki pigem deformeerub mingis suunas laiemaks. Teine tähelepanek oli see, et väga puhtad servad on sellel augul. Üldjuhul jääb auk "metalli" läbistades selliseks kooniliseks. Samas ei ole ma teemaga nii kodus, et julgeksin pelgalt kahtluste pealt öelda, kas tegu on õige või vale asjaga. Oma püssi ma teaduse nimel diiseldama ei hakka 8)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas kaliiber »

Ma pakuks peale piltide hoolikat uurimist, et tegu on õige asjaga. Kui oleks puuriga tehtud, siis oleks auku ümbritsev vall ainult ühel (puuri väljumise) küljel, aga kuuliaugu puhul tekib see mõlemile poole. Nii on ka piltidel. Kahju ainult et augu servi on hiljem lihvitud, nüüd ei saagi aru kustoolt lastud on.
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

Delta kirjutas:Olen tihti täheldanud, et väike õlu teeb sulejooksule ainult head :mrgreen: (y)

Mis mündipilti puutub, siis minul tekkis omal ajal küsimus sellega, et kui vaadata augu suhet münti, siis oleks augu diameetriks umbes 3,1 mm. Seega pidi 4,5 mm kuul pea kolmandiku võrra salenema. :roll: Praktikas kipub olema pigem vastupidi, pehme materjal tabades kõva märki pigem deformeerub mingis suunas laiemaks. Teine tähelepanek oli see, et väga puhtad servad on sellel augul. Üldjuhul jääb auk "metalli" läbistades selliseks kooniliseks. Samas ei ole ma teemaga nii kodus, et julgeksin pelgalt kahtluste pealt öelda, kas tegu on õige või vale asjaga. Oma püssi ma teaduse nimel diiseldama ei hakka 8)


Õige, Delta! Ma tahtsin ka juba ammu "nokkima" hakata, sest augu ümber, mündi serval on näha selged viilijäljed. Eriti selle augukese läheduses. :twisted: Aga ma proovin täna sarnase pildi siia ikkagi üles saada. Arvake, mida tahes, kuidas ma selle neetud augu sinna sisse saan! :D
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

Delta kirjutas:Olen tihti täheldanud, et väike õlu teeb sulejooksule ainult head :mrgreen: (y)

Mis mündipilti puutub, siis minul tekkis omal ajal küsimus sellega, et kui vaadata augu suhet münti, siis oleks augu diameetriks umbes 3,1 mm. Seega pidi 4,5 mm kuul pea kolmandiku võrra salenema. :roll: Praktikas kipub olema pigem vastupidi, pehme materjal tabades kõva märki pigem deformeerub mingis suunas laiemaks. Teine tähelepanek oli see, et väga puhtad servad on sellel augul. Üldjuhul jääb auk "metalli" läbistades selliseks kooniliseks. Samas ei ole ma teemaga nii kodus, et julgeksin pelgalt kahtluste pealt öelda, kas tegu on õige või vale asjaga. Oma püssi ma teaduse nimel diiseldama ei hakka 8)



Mõõtsin üle. Augu läbimõõt on siiski õige. Mahub ilusasti kahe "o"- tähe laiusele pinnale, mis = 4,5 mm :)
Vasta