Cometa 300

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Vasta
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

kaliiber kirjutas:Täpselt sama lugu siin - fenix 400 on umbes aastase kasutamise järel tunduvalt lahjemaks jäänud. 25m pealt on tabamispunkt langenud ca 15cm ja läbistavus pole ka enam see.
Ise kahtlustan et viga võib olla tingitud sellest, et mingi aeg sai veidi õlitamisega üle pingutatud. Siis käis lastes spordikaga võrreldav pauk, suitsupahvakas ja kuuliaugu ääred olid tugevalt tahmased (läbivus oli ka super sel perioodil kui see õli seal põles - võrreldav peaaegu 22LR-ga).
Ilmselt sai miski (vedru, mansett?) haiget selle käigus...


Arvatavasti mansett. Loomulikult, kui Su Fenix'-il on ikka nailonmansett. Plahvatusest tingitud kõrge temperatuur põletab manseti terava esiserva lihtsalt ära. Kui veel koged lasu ajal ebaloomulikult suurt tagasilööki (loe: edasilööki), mida uue püssiga niivõrd palju ei täheldanud, siis just selles asi ongi. Manseti riknemises. Tasuks ära vahetada, sest kulunud mansetiga kõmmimine lõhub pikapeale ka vedru ära.
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

Mind huvitaks ka kas 1.kroonisest lasid läbi raudsüdamikuga kuuliga või tinaga :?:
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Carve »

mündist lasksin läbi vahetult kauguselt, max pool meetrit mündist toru ots, münt ei olnud spets kinnitatud kuhugi, lihtsalt metsas maha pandud. Kuuliks oli vist JSB heavy ehk siis tinakuul. Üldiselt ma täheldanud, et minul olevatest kuulidest on JSB Heavy kõige parema läbivusega (ülejäänud, mis mul on: Airmagnum 850, JSB exact, RWS supermag)
Aga, esimest korda kuulen raudsüdamikuga kuulidest, kus neid saab ja on ka korralikud?
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

Carve kirjutas:mündist lasksin läbi vahetult kauguselt, max pool meetrit mündist toru ots, münt ei olnud spets kinnitatud kuhugi, lihtsalt metsas maha pandud. Kuuliks oli vist JSB heavy ehk siis tinakuul. Üldiselt ma täheldanud, et minul olevatest kuulidest on JSB Heavy kõige parema läbivusega (ülejäänud, mis mul on: Airmagnum 850, JSB exact, RWS supermag)
Aga, esimest korda kuulen raudsüdamikuga kuulidest, kus neid saab ja on ka korralikud?

Täpselt nad ei lenda, aga ongi vist rohkem sellised "auguraua" asendajad :D http://www.pyramydair.com/cgi-bin/pellet.pl?pellet_id=243 Midagi sarnast oli ka kunagi Jahipaunas saada väikses kandilises karbis 125tk maksis vist 250eek.Mul peaks ka vist veel neid pool karpi alles olema, sai kunagi ammu prooviks võetud :)
Paistab et neid on vähe raskemaid nn."long range" varjante ka, aga mul nendesse erilist usku isiklikult pole ,a ga mine tea :D http://www.pyramydair.com/cgi-bin/pellet.pl?pellet_id=245
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Carve »

hmm, päris huvitav värk, kuangi vast proovib ära kui kuskilt õnnestub saada...
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

Nii. Täna sai "suur töö" ära tehtud. Selles mõttes suur, et polnud varem vedruõhuka mansetti-vedru vahetanud. Õhukaks siis vana hea venelane Baikal MP-512M. Mis ta nüüd nii vana aga paar aastat ja oma 20-25 karpi tina läbi lastud :D Okei - ristpea kruvikas kätte ja ports head tahtmist kaasavaraks kaasas.
Teinekord avastad, et on ikka häid lahendusi sealt idanaabri relvameistrite (pigem küll insener-tehnilise personali) kupli alt välja hautud... Olen eelnevalt siinseid postitusi lugenud ja hirmuga tõdenud, et ega vist ilma spetsiaalse vedru kokkusurumise rakiseta sellest aktsioonist ei pääse. Või kui, siis kindlapeale veriselt. Edasi. Kolm kruvi lahti, puitosa uhke kaarega lauale ja siis seda va relvaterast uurima. Ja ennäe - vedru tagumise koja (loe: päästikusüsteemi) stoperdava tihvti saab lihtsalt pastakaotsaga kerget survet avaldades välja lükata, eelnevalt teise käe pöidlaga vedru koda pisut allapoole surudes. Mäletan, et oma parimatele jahimaadele saadetud Gamo 640 Shadow saatis sama liigutuse peale vedru mulle paraja laksuga vastu õlga. Seevastu venelane jättis ka peale tihvti eemaldamist vedru tagumise tugikoja koos päästikumehanismiga kenasti oma kohale. Sest. Venelased on ettenägelikult päästikumehanismi korpusele lisanud bajonett-ühenduse. Niisiis, püssi tagumine ots vastu maad, teise käega kergelt päästikumehanismi keerates ja ongi valmis! Ei mingeid üllatavaid raksakaid ega tumedaid spiraale läbi õhu vihisemas! :D
Mansetiga oli just nii nagu kartsin. Õliga tühja paugutamine on küll lahe aga manseti esiserv oli PÕLENUD ümmarguseks. Vahetasin manseti ära eelnevalt teist valge vaseliiniga määrides, õhuke õlikiht vedrule peale (vedru seekord ei vahetanud - oli vaid 1,5 cm vabas olekus lühem, kui originaal tagavara, mis koos relvaga karbis kaasas) ja kruvisin venelase kokku tagasi. Edasi proovima. Distants 40m, lahingumoonaks UMAREX 0,5g ümara otsaga "säästuversioon" ja tara pihta tuld!!! Sa mu jummel - jahhh, kas ta nüüd relvapakendil lubatud KUNI 25 J sealt välja põrutas aga selle distantsi peale lennutas kuul end täies pikkuses tihke laua sisse küll. Mis te arvate, kas ma tundsin end hästi? Küsite veel!!!
Jõudu kõigile !
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

Kui juba 20-25 karpi kuule läbi lastud oleks võinud ikka vedru ka ära vahetada.Tean omadest mõõtmistest (Crony kiirusmõõtja olemas) et Gamo vedru annab peale ca 2000-3000 lasku ca 15-20 m/s väiksema kiiruse kui algul.Gamo Hunteri vedru sobib ka MP 512m sisse väga hästi kui ta vaid natuke lühemaks lõigata ja on võimsam ka võrrreldes 512m originaaliga.Silmaga seda vahet muidugi ei taju.Sai kunagi ka ühe 300 eeguse hiinaka sisse topitud, mis andis siis 180-220 m/s olenevalt kui kaua tühjalt plõksisid (loe:õliaure nahast mansetiga kompressoris üles kütsid) :D ja võimsuse vahe ca 40m/s oli laua juppe lastes praktiliselt märkamatu.
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

Carve kirjutas:mündist lasksin läbi vahetult kauguselt, max pool meetrit mündist toru ots, münt ei olnud spets kinnitatud kuhugi, lihtsalt metsas maha pandud. Kuuliks oli vist JSB heavy ehk siis tinakuul. Üldiselt ma täheldanud, et minul olevatest kuulidest on JSB Heavy kõige parema läbivusega (ülejäänud, mis mul on: Airmagnum 850, JSB exact, RWS supermag)
Aga, esimest korda kuulen raudsüdamikuga kuulidest, kus neid saab ja on ka korralikud?


Krt, nii hakkas piinama, et võtsin kohe kaks 1-kroonist münti (ja igaks juhuks õngitsesin rahakotist ka 50-sendise kaasa) ja läksin aeda asja uuesti proovima. Et mida minu "venelane" siis ka teeb, peale manseti vahetust. Mitte halligi. Kroonisele jäi vaevumärgatav lohuke ja 50-sendide lõi tõepoolest korralikult lömmi. Kuulideks Crosman Hunter (kõige suurema läbistavusega, mida seni oma püssiga proovinud olen). Okei. Vaatasin siis, kas leian midagi maailmast analoogset - sinu relvale võrdväärset, mis kroonist kui sulatatult läbi laseb :D . Youtubest leidsin küll. Ühe tigeda riistapuu (suudmekiirus ca' 400-450 m/s). Mündilaskmise resultaati näete siit: http://youtube.com/watch?v=23CR7S97oH0. Kokkuvõtteks - Carve- momendi seisuga on sul igatahes üks maailma tugevaimatest õhukatest (y)
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Cometa 300

Postitus Postitas sada »

baikal kirjutas:
Carve kirjutas:mündist lasksin läbi vahetult kauguselt, max pool meetrit mündist toru ots, münt ei olnud spets kinnitatud kuhugi, lihtsalt metsas maha pandud. Kuuliks oli vist JSB heavy ehk siis tinakuul. Üldiselt ma täheldanud, et minul olevatest kuulidest on JSB Heavy kõige parema läbivusega (ülejäänud, mis mul on: Airmagnum 850, JSB exact, RWS supermag)
Aga, esimest korda kuulen raudsüdamikuga kuulidest, kus neid saab ja on ka korralikud?


Krt, nii hakkas piinama, et võtsin kohe kaks 1-kroonist münti (ja igaks juhuks õngitsesin rahakotist ka 50-sendise kaasa) ja läksin aeda asja uuesti proovima. Et mida minu "venelane" siis ka teeb, peale manseti vahetust. Mitte halligi. Kroonisele jäi vaevumärgatav lohuke ja 50-sendide lõi tõepoolest korralikult lömmi. Kuulideks Crosman Hunter (kõige suurema läbistavusega, mida seni oma püssiga proovinud olen). Okei. Vaatasin siis, kas leian midagi maailmast analoogset - sinu relvale võrdväärset, mis kroonist kui sulatatult läbi laseb :D . Youtubest leidsin küll. Ühe tigeda riistapuu (suudmekiirus ca' 400-450 m/s). Mündilaskmise resultaati näete siit: http://youtube.com/watch?v=23CR7S97oH0. Kokkuvõtteks - Carve- momendi seisuga on sul igatahes üks maailma tugevaimatest õhukatest (y)

No kui sa pole oma 512m vedrut ka ära vahetanud, siis (ilmselt alla 10 jouli ) muidugi üks "Venelane" 1.kroonisest jagu ei saa, see ikkagi kõva valuuta :mrgreen:
Ma ei oska täpselt ütelda, aga Gamo Shadow 1000 minu mäletamist mõõda ei suutnud isegi diisli abil (ca:335- 340 m/s 0,51g pro magnum kuuliga 29jouli ) sellesse auku puurida :D
Siin on vaja ikka energiat üle 30 jouli :D ja vähe "diiselmootori" abi kui tahad ikka Eesti kroonile ära teha :D .Mida suuremaks läheb vedruka algvõimsus ,seda rohkem annab energiat juurde "diisliefekt". Lahjematel 7,5- 10 joulistel püssidel ei anna kuuli seelikusse õli panemine praktiliselt midagi juurde, võimsamatel nn:305m/s püssidel(gamo Shadow 1000) annab energiat ca. 30% juurde ja ülivõimastel (Gamo Hunter 1250, Diana 350) 100% .Näiteks Gamo hunter 1250 annab diisliga 55-60 jouli, ehk teisisõnu kerge 0,5g kuuliga 470-490m/s ja raskega 0,67g 400-420m/s :shock:
Kuna Cometa fenix 400 on Gamost nõks võimsam, siis usun ,et diisliga on Eesti kroon kindlasti läbistatav. Kui koju jõuan, siis omal ka plaan selliseda katsed läbi viia :D .Siis saate teada kui suurt kiirust on vaja et "kõva"raha läbistada :) Juhul muidugi kui 5,5mm puhul 55 jouli seda suudab ja 4,5mm toru on mul ka olemas, aga pole seda veel katsetanud.Fx Typhoonist saab max. just sellise võimsuse välja pigistada ilma olulisi ümberehitusi tegemata. Cal 4,5mm loodan sealt vähemalt 35 jouli välja pigistada, täpsemalt kirjutan kunagi ülevaates, mida ma juba mitu kuud olen plaaninud kirjutada, aga erinevatel põhjustel olen ikka edasi lükanud.
Kuna ilmselt loed ka vene foorumit, siis panen lõppu lingi foorumist kus juba mitu aastat on esilehel teema "diisliga või ilma" koos lõputu vaidlusega sellel teemal ja erinevate katsete tulemustega , aga kuidagi ei taha see teema allapoole vajuda:) http://talks.guns.ru/forummessage/24/1156.html
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Carve »

Pilt
Pilt
2 pilti siis sellest auguga mündist, üldiselt mingi diisli efekti juttu rääkisite siin, aga mul oli vähemalt 100 lasku juba sellest püssist tehtud, kui ma sellest mündist läbi lasksin, kas siis see diisliefekt tõesti niikaua kestab relvas kui oled ära õlitanud?
Viimati muutis Carve, T Juul 01, 2008 1:56 pm, muudetud 1 kord kokku.
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Carve »

oppa nats suured pildid tulid :D
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

Carve kirjutas:oppa nats suured pildid tulid :D


Ssarax! Mulle sai selgeks! Isegi tiba väiksemas formaadis pildiga oleks selgeks saanud, et Carve ajab täitsa mehejuttu! Auk sees nehh! :D

(a miks tal viilijäljed peal on??? :roll: )
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Delta »

Kuule tee oma pildid väiksemaks või uploadi manuseks... Selline reso on ikka vähe liig ühe foorumi jaoks :roll:
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Carve
Postitusi: 29
Liitunud: E Mär 17, 2008 5:26 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas Carve »

natuke ikka vist suur üks jäi, aga sitta sellega, ei viitsi uuesti ümber häkkida :roll: ...aga üldiselt ma ei pannud ennem tähelegi, et jah mingi hõõrumisjälg on seal mündil peal, aga üldiselt niisama palja silmaga seda münti vaadata siis näeb välja nagu iga teine, lähedalt uurides jah natuke kahjustada saanud, ei oska öelda kas need kahjustused olid enne laskmist kah või mite(see münt oli mul sõbra käes mitu nädalat), aga vaevalt need kriimud suurt mündi tugevust mõjutasid...
baikal
Postitusi: 121
Liitunud: T Juul 24, 2007 3:45 pm

Re: Cometa 300

Postitus Postitas baikal »

sada kirjutas:Kui juba 20-25 karpi kuule läbi lastud oleks võinud ikka vedru ka ära vahetada.Tean omadest mõõtmistest (Crony kiirusmõõtja olemas) et Gamo vedru annab peale ca 2000-3000 lasku ca 15-20 m/s väiksema kiiruse kui algul.Gamo Hunteri vedru sobib ka MP 512m sisse väga hästi kui ta vaid natuke lühemaks lõigata ja on võimsam ka võrrreldes 512m originaaliga.Silmaga seda vahet muidugi ei taju.Sai kunagi ka ühe 300 eeguse hiinaka sisse topitud, mis andis siis 180-220 m/s olenevalt kui kaua tühjalt plõksisid (loe:õliaure nahast mansetiga kompressoris üles kütsid) :D ja võimsuse vahe ca 40m/s oli laua juppe lastes praktiliselt märkamatu.


Tehtud! Sai täna siis "venelase" MP-512M vedru ka vahetatud. Mõned päevad tagasi teostasin mansetivahetuse. :D . Eks ikka nii, et kui töö tihedamini ees, siis hakkab meeldima. Aga sedakorda lükkasin torusse hoopistükkis GAMO Hunter 440 vedru. Peale pikka kaalumist, et kas paneks "venelase" originaali (mul see ju pakendis tagavaradetailina kaasas oli) või hispaanlane. Nagu öeldud, sedakorda läks valikuks kuum hispaanlane :mrgreen: . Eelnevalt olin risti-põiki läbi lugenud standardpüssi MP-512 foorumi, kus sama vedru küll lõigati lühemaks, kuumutati lõikekohta ja pressiti otsaniiti täiskeeru vastu jne, jne.... Okei. Mõõdulint, nihik ja taskuarvuti kätte ning vedrusid võrdlema - ja eks sa näe: "venelase" MP-512Magnum variant "sõi" hispaanlase 440 vedru vastupuiklemata ära.... Tõsi küll - seekord tuli vedru tagumise koja pealepressimisega juba pisut tõsisemalt vaeva näha. Nii. Ja siis kohalikku "tiiru". Kõmmmmmm-larrraki-plaks!!! Krt, kuulike lendas kui tuul ! Siiski - sisimas lootsin, et hispaanlane "venelase" originaalvedrule pika puuga paneb. Lausa pikaga ei pannud aga ehk siis natuke pikemaga... :mrgreen: Krt - nüüd oleks hea, kui kronomeeter oleks...Aga pole.
Siit õppetund teistele Baikali MP-512 ja tema versioonide omanikele:
Gamo Hunter 440 vedru ei sobi otse standardõhukale MP-512 (sellisel puhul peaks Hunteri vedru lõikama 5 täiskeerdu lühemaks ja lisama kolvi taha ca' 70-90 grammise raskuse). Küll sobib aga sama vedru otse ja ilma ümberlõikamata MP-512Magnum õhukasse, millel juba tehase poolt pikem ja jäigem vedru ning 120 grammine lisaraskus kolvi taga.
Vasta