Abi relva mudeli aasta tootmis vahemiku

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
mikklaag
Postitusi: 42
Liitunud: K Juun 20, 2007 10:55 pm

Abi relva mudeli aasta tootmis vahemiku

Postitus Postitas mikklaag »

Tere

http://www.hunt4u.ru/zb.htm seal pildil relv, mis ilma kuketa varjandiga.Aga tean et on olemas ka kukega varjant.Seda ilma kuketa toodeti 40 ja 50 aastatel, aga mis aastatel toodeti kukega varjanti?
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Mina olen näinud sellist cal.16, kukega. Aasta oli peal vist 1956..pead ei anna,aga uurin järgi ja siis ütlen.
http://beta.album.ee/antilaht
jägermeister
Postitusi: 32
Liitunud: P Mär 13, 2005 5:10 pm

Postitus Postitas jägermeister »

kukega 16 cal aasta 1956. oman isiklikult
Tuvi lastakse kahe silmaga...
mikklaag
Postitusi: 42
Liitunud: K Juun 20, 2007 10:55 pm

Postitus Postitas mikklaag »

Tänud tahtsingi teada cal 16 kukkedega varjandi kohta.Aga muidu mida oskate rääkida selle relva kohta.Mis on ta head omadused ja mis halvad.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

samas kukega http://www.hunt4u.ru/zk.htm, toodeti siis 1949-58, mõlemad variandid siis Zlatousti tehase ja konstruktor Kazantsevi nimetähtedest ja erinesid kirjade järgi sisult üsna vähe, põhivariant oli ikka kukega.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
mikklaag
Postitusi: 42
Liitunud: K Juun 20, 2007 10:55 pm

Postitus Postitas mikklaag »

Tänud asjaliku infi eest.Aga kas keegi siiski oskaks rääkida relvast endast noh tema head ja halvad küljed jne.
jägermeister
Postitusi: 32
Liitunud: P Mär 13, 2005 5:10 pm

Postitus Postitas jägermeister »

mis ma ikka oskan öelda, sileda raudne jahirelv nagu ikka. varjante 2, kas laseb kuuli hästi või siis haavlit. tean samat relva mis laseb 100 sammult a4 lehte, samas enda relvaga pole mõtet üle 50 sammu lasta. kuid tihedus haavliga mul ideaalne. pean taga vahel hane jahti ja eduliselt, eks see aasta võtan ta korraks paariks ikka kapist välja kui õige aeg käes. rohkem ta mul kapis ilu ese ühesõnaga vana hea metsavaht.
Tuvi lastakse kahe silmaga...
mikklaag
Postitusi: 42
Liitunud: K Juun 20, 2007 10:55 pm

Postitus Postitas mikklaag »

Suured tänud hea info eest.Ei teadnudki et sellega võib kuuli lasta :roll: .Aga nüüd tean õnneks.
Kasutaja avatar
Tartu@udaff.com
Postitusi: 38
Liitunud: L Sept 23, 2006 9:22 am

Postitus Postitas Tartu@udaff.com »

Huvitav teema, ise tunnen huvi vanema relva vastu, pildil mõlemad IZid, esimene 1964a. 12k, teine 195?a. 16k. kukkedega, mõlemad töötavad väga hästi. Pilt tehtud 20.08.07.

http://talks.guns.ru/forummessage/60/12-29.html
Jahil, kirikus ja saunas kõik on võrdsed
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Mikklaag,aga kas selle üheraudse jahipüssi hinda tead?Kui mälu ei peta,siis maksis 17rubla,välikukega oli mõni rubla odavam.Võrdluseks,pooleliitrine moskva viin maksis 2rubla 40kop.
noorus on ilus aeg
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

52a. Kukk. Raud silinder.
mikklaag
Postitusi: 42
Liitunud: K Juun 20, 2007 10:55 pm

Postitus Postitas mikklaag »

jorr kirjutas:Mikklaag,aga kas selle üheraudse jahipüssi hinda tead?Kui mälu ei peta,siis maksis 17rubla,välikukega oli mõni rubla odavam.Võrdluseks,pooleliitrine moskva viin maksis 2rubla 40kop.
Ei tea hinda.
mikklaag
Postitusi: 42
Liitunud: K Juun 20, 2007 10:55 pm

Postitus Postitas mikklaag »

Tartu@udaff.com kirjutas:Huvitav teema, ise tunnen huvi vanema relva vastu, pildil mõlemad IZid, esimene 1964a. 12k, teine 195?a. 16k. kukkedega, mõlemad töötavad väga hästi. Pilt tehtud 20.08.07.

http://talks.guns.ru/forummessage/60/12-29.html
Kas see teine 2 raudne mis pildi peal see 16cal jahikas.Kas see linnujahi oma?See muidu Tuula jahipüss.Ja neid toodeti tõesti 50-ndatel.Nendel jahipüssidel peaks peal olema märgitud ka tootmisaasta ja relva mudel.Tootmis aasta kindlalt peal ja minu teada mudel ka.Muidu see relv suhteliselt täpne haavliga, niipalju kui mina sellega olen lasknud :roll:

EDIT:Oled kindel et ikka IZ?Väljast täpipealt nagtu Tuula.Kruvid ja kõik amas kohas ja kukked täpi pealt samasugused.Relvarihm ka samasugune nagu Tuulal.
Isapull
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 23, 2006 10:35 am

To mikklaag

Postitus Postitas Isapull »

Omal kukega variant 16 cal. aastast 52, margiks sellel kirjas IŽ-17, vanavanaisa käis kartulikuhjasid sellega valvamas. Tegemist on tavalisest pikema silinderrauaga, mispärast rohkem ikkagi kuulipüss, paras pukist siga lasta, kui vinti pole. Haavli ja kartetšipaugud on liiga hajusad. Vaatamata pikemale rauale lööb kuuliga lastes päris kõvasti tagasi, tehasepauguga kusjuures, 30-06 Tikka T3 on selles suhtes märksa kasutajasõbralikum, Nojah, muidugi, sest too IŽ on nii originaal, et talle pole kabaamorti külge kruvitud, vaid õlas istub plekist kabaots.

Kuuliga jookseb väga hästi.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ta on kerge. Kui nüüd uuemaid kõvastlaetud kuulipauke poest võtad ja .......
Muidugi paneb põraka tagasi. :D
Vasta