Iž 27 versus Iž 27 Sporting

2004. aasta teemad
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Iž 27 versus Iž 27 Sporting

Postitus Postitas Pikk »

Tere.
Plaanin osta sildaraudset jahirelva, mis oleks esimeseks relvaks noorel jahimehel. Plaanin seda kasutada rohkem laskeosavuse harjutamiseks ning linnujahis. Olen käinud kiibitsemas relvapoodides ja võttes arvesse oma finatsvõimalusi siis olen otsustanud Iž i kasuks aga on veel mõned ebaselgused tavalise ja sportingu vahel, esiteks kas need relvad on oma olemuselt samadest osadest valmistatud, ma mõtlen rauda ja lukuosa või on tegemist erinevate relvadega. Ning lisaks veel küsimus vahetavate tšokkide kohta, kas nendest on reaalselt ka midagi kasu ka või on need mõeldud ikka rohkem laskesportlaste jaoks? Veel lisaks kas seda püssi saab kodustes tingimustes käepärasemaks muuta, nimelt poes proovisin neid püsse käe vahel ja mõne relva avamiseks oli vaja ikka toorest jõudu. Või on üldse mõtekam osta esialgu kasutatud relv ja eks hiljem ole näha mis saab.

Aidake noort ja lolli :oops: :oops:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Sinu nimetatud relvade erinevuste kohta ei oska kahjuks midagi tarka öelda, samuti ei oska kommenteerida vahetatavate tšokkide effekti. Selle viimase kohta ootaks isegi targemate kommentaare. See raskesti lahti murdmise probleem on vist päris tavaline omadus uute vene kaheraudsete püsside puhul, ei tea, kas ka lääne püsside puhul. Mulle väitis kunagi müüja, et see on normaalne ning kasutamise käigus pidi asi kergemaks muutuma. Ise soetasin endale esimeseks jahirelvaks samuti Iž-27 Magnumi(12/76), kasutatuna ja ei kahetse. Torud olid/on ilusad, ei mingeid lokse, laseb hästi ja juhuse tahtel istub ka ilusti palge. Tšokid ei ole küll vahetatavad aga nii palju kui olen tiirus taldrikuid paugutanud, saab pihta ilusti, ole ainult ise mees laskma. Soovitaks osta just 12/76 kaliibriga püssi, see annab sulle võimaluse vajadusel jahi olukorras kaugemalt ulukit tabada. Samas võid soovi korral samas püssis kasutada ka tavalist(12/70) moona, pehmem tagasilöök=võid kauem tiirus harjutada.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Iž 27 versus Iž 27 Sporting

Postitus Postitas honkomees »

Pikk kirjutas:... nimelt poes proovisin neid püsse käe vahel ja mõne relva avamiseks oli vaja ikka toorest jõudu. Või on üldse mõtekam osta esialgu kasutatud relv ja eks hiljem ole näha mis saab.

Sellised toore jõuga käivad on Izhevski püssid alati olnud, eks nad kasutamisega kuluvad ja hakkavad lahti-kokku käima. Mul seisab kapis üks üle 30 a tagasi isale kingitud IZh, millest vaid mõni pauk tehtud ja praeguseni on pooleksmurdmine kerge probleem. Mõnevõrra aitas, kui kord lahti võtsin, tehasemäärdest (paksust ja kuivast) ära puhastasin ja vedela õliga sisse määrisin.
Kui sul on hea relvatundja kõrval, siis sileraudse võib küll ka kasutatult osta - raua seisund on silmaga näha, mitte nagu vindil, kus vaata nagu karup...auku ja sotti ei saa. Loksud ja muu selline vaata Jahiraamatust, kuidas valida püssi. Nõukogude ajast pärit sileraudsed on vägagi kvaliteetsed :!: Ega venelane peale relvade ja kosmoseraketi midagi hästi teha osanud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

no

Postitus Postitas serx »

vahetatavate tsokkidega pole ma arvan sul kyll miskit teha.......pigem piad mõtlema kas yhe või kahe päästikuga ja kas kestaheitja vajalik.....
sportingul igatahes mingi pidev jama kestaheitjaga (paadis ja tiirus jube tyytus kah see kui pead koguaeg kesti korjama).....ja see kompensaator.......augud rauas.....on metsas ikka jube asi kyll kui juhtud parajasti kõrval olema.......või paadis.....kogu see pauk nagu imetakse sulle kürvadest sisse :-)) minul 27 m ja väga rahul 2 päästikut....

käin sellega metsas ja pidevalt ka tiirus ja ei oska miskit kurta..

aga noh maitse-asi muidugist......
Mell
Postitusi: 12
Liitunud: T Jaan 27, 2004 2:50 pm

Re: no

Postitus Postitas Mell »

serx kirjutas:vahetatavate tsokkidega pole ma arvan sul kyll miskit teha.......


Omal ka iz 27 kahe päästiku ja kestaheitjaga. See märkus, et tsokkidega miskit teha ei ole on võib-olla siiski natuke liiast. Esialgu kui lased tiirus skeet või trapi saad ilma hakkama aga kui tahad ntks sportingut proovida või sügisel mere ääres kõrgelt lindu lasta kuluvad tsokid tegelikult marjaks ära. Hoiavad haavlivihu paremini koos. Ainuke tähelepanek iz puhul on on see, et tsokk on suhteliselt lühike, proovides tundus, et mõne tsoki ja haavli kombinatsioon lihtsalt ei sobi, lööb haavlivihu kokku surumise asemel hoopis segi.
Kui rohkem linnujahis ja tiirus tahad käija soovitaks siiski ühe päästikuga püssi. Seda näpu tõstmise liigutust duubli korral annab ikka kahe päästikuga harjutada. Kestaheitja kohapealt on eelkõnelejal küll õigus kui ikka unustad käe lahti murdes peale panemata, mida on esialgu väga keeruline teha kuna püss on ikka täitsa jäik, siis lendavad kestad krt teab kuhu ja pärast siis korja põõsaste vahelt. Aga muidu laseb küll, pole tal viga miskit 8)
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Mis eesmärk sellel kompensaatoril lisaks sellele et kõrvalseisjaid kurdistada???
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Mell
Postitusi: 12
Liitunud: T Jaan 27, 2004 2:50 pm

Postitus Postitas Mell »

kompensaatorite eesmärk on vähendada laskuri jaoks tagasilöögi tugevust. Kuna pole ise kompensaatoriga püssist lasknud ei oska isegi kommenteerida kui tuntav see vahe võiks olla.
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

no

Postitus Postitas serx »

mina olen aga ega seal erilist tuntavat vahet kyll pole....
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Vahe vast siis tunda,kui kaks kiiret lasku vaja teha sihtmärki kaotamata ja kui lüheme ajavahemikuga 100 pauku lasta.See puht minu isiklik arvamus :D
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Seega on kompensaator vajalikum väiksematele ja kergematele laskuritele??? Kui ikka mass on taga siis ei ole see tagasilöök eriti märkimisväärne samas aga mõne sääskkaalus poisi viskab lausa tagasi koos püssiga. :D :D
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

ütlen oma seisukoha ka sekka:

1. vahetatavad tshokid on kindlasti vajalikud. oleneb küll, mis eesmärk sul antud püssiga on, kuid erinevaid jahte peetakse erineva laskemoonaga ja seal tuleb vahetatava tshoki eelis ilusti esile. omaette küsimus on muidugi IZH-27 Sportingu tshokkide pikkus: minu arusaamise kohaselt on nad liiga lühikesed ning haavlivihu ühtlase kokkusurumise asemel on oht, et tihedam tshokk hakkab haavleid hoopis segamini paiskama ja ühtlase külvi asemel võib tekkida täiesti ebakonkreetne jooks.

2. kestaheitja (ejector) saab IZH'il väikese vaevaga välja keerata/lülitada. Serx, loe kasutusjuhendit. Üldiselt on kestaheitja siiski positiivne nähtus, seda tuleb lihtsalt osata kasutada. Püssi lahti murdes mitte lasta kestadel minema lennata, vaid asetada käsi raudade kohale ja nad kinni püüda.

3. ühe päästikuga püss on tunduvalt mugavam käsitleda. tahab küll omajagu harjumist, ent võimalus kiire teise lasu tegemiseks ilma päästikut otsimata ja tähelepanu hajutamata, on seda väärt.

4. kompensaatorid on toredad asjad küll, aga IZH'il on nad minu isikliku arvamuse kohaselt mõttetud. mingit vahet tunda ei olnud ja kui ma lõpuks vahetasin IZHilt Berettale (millel muuhulgas kompensaatorid puuduvad), muutus ka püssi käitumine palju stabiilsemaks

5. ma keeldun nõustumast teemal, et uus püss peabki raskelt lahti käima. kui teie uus telefon esimese aasta jooksul ei helise või teie auto ahi esimesed 10,000 km salongi ei soojenda, kas te siis oleksite sama innukad kaasa noogutama? püss peab esimesest hetkest olema käepärane ja see, et pärast mõningaid sadu või tuhandeid laske hakkab ka IZH normaalselt lahti käima, on pigem muret tekitav - mõelge, mis juhtub siis, kui seesama püss on lasknud mõnikümmend tuhat pauku? kas kulumine jätkub sama intensiivselt? ilmselt mitte, ent perspektiiv on suhteliselt ebameeldiv.

ja ärge üldse arvake, et mul midagi vene relvade vastu oleks. pigem vastupidi.
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

hmm

Postitus Postitas serx »

ma nägin nyyd siis ilmselt viimast versiooni sportingust....... algul vaatasin , et beretta aga lähemal uurimisel selgus ,et iz ..........no lukukoda ikka mitte must enam vaid ilus läikiv ja puha ........ja taga-laad kah oli kuidagi paremini viimistletud...... aga kui kõrval seista oli kompensaatorite effekt sama ja tzokid kah ikka samasugused lyhikesed...... :cry:
Kaupo Kindsigo

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Selles hinnaklassis pole paremat püssi kui IZ-27 Sporting lihtsalt võtta! Jah, kui väga norida tahaks siis väiksed viimistlemise probleemid on:
1.raske lahtimurdmisel (tõesti, läheb pärast kasutamist ja korralikku määrimist kiiresti kergemaks)
2.tuimavõitu päästik (maitse asi, mõnda laskurit ei häiri)
3.rohmakavõitu laad aga neid asju saab relvameistri abiga kiirelt ja lihtsalt parandada
Vahetatavad tšokid on väga head ja lausa asendamatud asjad. Kui sa ikka tahad kuuliga lasta, paned "silindri", haavlitega näiteks faasanijahti pidades paned esimeseks lasuks "veerandi" jne. Vahetades tšokke saad igaks jahiks erineva laskemoonaga parema tulemuse kätte, algul on vaja lihtsalt veidi märklehtede peale tulistada ja pilt selgeks teha.
Kompensaatori üle saab hinnata mitte laskuri kõrval seistes (mida imet ?) vaid ise tulistades. Pärast "kõva" tulistamist näiteks pardijahi esimesel päeval (või veel parem, "suure" sportingu teine päev pärast 175-ndat märki...) ütleb sinu õlg sulle kõik ära! Eks ta võtab ikka relva tagasilööki üpris palju maha ja on vajalik lisa!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Selles hinnaklassis pole paremat püssi kui IZ-27 Sporting lihtsalt võtta! Jah, kui väga norida tahaks siis väiksed viimistlemise probleemid on:
1.raske lahtimurdmisel (tõesti, läheb pärast kasutamist ja korralikku määrimist kiiresti kergemaks)
2.tuimavõitu päästik (maitse asi, mõnda laskurit ei häiri)
3.rohmakavõitu laad aga neid asju saab relvameistri abiga kiirelt ja lihtsalt parandada
Vahetatavad tšokid on väga head ja lausa asendamatud asjad. Kui sa ikka tahad kuuliga lasta, paned "silindri", haavlitega näiteks faasanijahti pidades paned esimeseks lasuks "veerandi" jne. Vahetades tšokke saad igaks jahiks erineva laskemoonaga parema tulemuse kätte, algul on vaja lihtsalt veidi märklehtede peale tulistada ja pilt selgeks teha.
Kompensaatori üle saab hinnata mitte laskuri kõrval seistes (mida imet ?) vaid ise tulistades. Pärast "kõva" tulistamist näiteks pardijahi esimesel päeval (või veel parem, "suure" sportingu teine päev pärast 175-ndat märki...) ütleb sinu õlg sulle kõik ära! Eks ta võtab ikka relva tagasilööki üpris palju maha ja on vajalik lisa!


Seda lugedes tundus, et jah....iz-27 Sporting tore püss ja puha, aga seda rohkem tiirus. Ja ega ta vist rohkem ongi tiiru-püss? Kas ikka jahis kah kannatab käia?
andke lollile tema lollid küsimused andeks :oops:
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

Kallis Külaline,
kui kedagi tsiteerid,siis loe see jutt enne läbi kah.
Kaupo öeldust saad ju oma küsimusele selge vastuse.
Suletud