Lakid millega relva puitosa värvida

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
mikklaag
Postitusi: 42
Liitunud: K Juun 20, 2007 10:55 pm

Lakid millega relva puitosa värvida

Postitus Postitas mikklaag »

Tere

Tekkis täna mõte panna ühele jahirelvale uue laki peale.Vana värv ikka suhteliselt kulunud juba.Ise pole enne relva puitosade uue värvi peale panekuga tegelenud.Niisiis ei tea ma eriti midagi nendest lakkidest, et mis parim relva puitosale jne.Tekkibki siit küsimus, et milliseid lakke mis firma oma jne soovitate.

Oleks vaja saada kaba enamvähem sellist värvi http://www.jahipaun.ee/index.php?linkid ... ted_id=230
nagu sellel relval siin.Mul muidugi teine relv hoopis, aga noh värvi toon peaks saama olema sama mis sellel siin.Loodan et tegin õige alafoorumi alla teema.Ja loodan et pole liiga loll küsimus :roll: .
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

enamik püssikabasid pole lakitud vaid õlitatud/immutatud....lakitakse pehmemast puust kabasid näit kaske. kus lakk täidab ka pinnakõvendaja ülesannet. Kui lakkida siis soovitan jahtidele mõeldud lakke. Häda on selles et need on enamuses läikivad....olen teinud nii et pärast lakkimist ja kuivamist olen peene liivapaberiga(320 ja suuremad nr) matistanud ....saab hea tulemus aga vaeva palju

seoses õlitamisega üks soovitus: kõik spetsiaalsed püssikaba õlisegud on küll kasutuskõlblikud kuid sigakallid ....liitri hinnas üle 1000 eegu.
soovitan kasutada püssikaba õlituseks pinotex wood oil ( ka spray vormis) toode on mõeldud väärispuidust aiamööbli õlitamiseks. kasutusjuhend on purgil ja saadaval enamus ehitusmarketites. ja mis kõige olulisem.... toimib sama hästi kui sigakallid spetsõlid

liitri hind 105 eeku (spray 0,4l 55eeku)
kärbes kirbule!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Uute kabade puhul kasutan tärpentini õli,toonimiseks kas pinoteksi või peitsi hulka kuni toon sobiv.Puidusüü väljatoomiseks eelnevalt lihvitud pinnale(paber 400) Pledge Teak-kalusteöljy lapiga peale .Seejärel vahatamine mesilasvahaga,fööniga kuumaks , lapiga laiali ja seda seni kuni vaha enam puitu ei imendu.Järgneb villase lapiga poleerimine ja valmis ta ongi.Ja ei mingeid lakke.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Poleeri saepuruga, on veel parem.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Vasta