Täpne püss.

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Postitus Postitas Ats »

Eraser kirjutas:
Ats kirjutas:
Eraser kirjutas:
Ats kirjutas:
turbolents kirjutas:Jänest 30-06-ga pommitada on ka enam vähem mõte!

30-06 saab edukalt jänest lasta, tuleb ainult moona ja kaugust valida ning lasta ikka pähe.



300-400 pealt hakkad jänesele pähe sihtima?


loe palun postitus hoolega läbi, enne kui vastad.
Kirjutasin ju, et tuleb kaugust valida. 300-400 pealt on üldse mõtetu jänest lasta.


Siiski tahaks näha kuidas te isegi vb nii 100 m pealt jänesele pähe lasete. Väga palju on siin neid pähe laskjaid.


mitte ei saa sinu postituse mõttest aru?
Hekler
Postitusi: 60
Liitunud: T Mär 27, 2007 8:11 pm

Postitus Postitas Hekler »

Kes keelab mul 400 m pealt jänest lasta. Mõtlesin sellega seda, et oleks vaja sellist püssi millega isegi nii väikesele loomale ,sellise maa pealt pihta saaks. Levinumad pikamaa püssid on vist 308-sed. Kas peale nende eelpool nimetatud markide rohkem püsse ei olegi, millega on võimalik nii kaugelt looma tabada.
Loomulikult ma ei ole selline, kes autoga ringi sõidab ning kaugel põlluservas looma näeb ja ära laseb. Hiilimisjahist pean ka minan suurt lugu. Teinekord on lihtsalt vaja kaugele lasta- ja pealegi saab selle kaugemaa püssiga lähedale ka lasta.
Lähme metsa...
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kas mitte jänesejaht ainult koeraga lubatud pole?Kui soovid kaugelt lasta,siis vali ikka selline kaliiber millel jätkub piisavalt energiat sihtmärgini jõudes.
Viimati muutis tony, N Sept 13, 2007 5:19 pm, muudetud 1 kord kokku.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Mis jänesele pähe laskmisest te mehed räägite ja nii suure kaliibriga veel,te rikute ju naha ära.Ikka silma vaja lasta.Jänesel silmad teine teisel pool pead ja nüüd ootad,kui pea risti pöörab, siis ühes silmast sisse ja teisest välja,nahk jääb täitsa terveks ja lihal ka parem maitse.Aga kolmsada jänesele täitsa paras maa,sest kui ligemal on ja silmast mööda paned,võib kurivaim ju kallale ka tulla.Jänesega võidu ei jookse ning soovitan ikka enne laskmist oksline puu valmis vaadata,on kergem ronida.
noorus on ilus aeg
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Postitus Postitas Ats »

jorr kirjutas:Mis jänesele pähe laskmisest te mehed räägite ja nii suure kaliibriga veel,te rikute ju naha ära.Ikka silma vaja lasta.Jänesel silmad teine teisel pool pead ja nüüd ootad,kui pea risti pöörab, siis ühes silmast sisse ja teisest välja,nahk jääb täitsa terveks ja lihal ka parem maitse.Aga kolmsada jänesele täitsa paras maa,sest kui ligemal on ja silmast mööda paned,võib kurivaim ju kallale ka tulla.Jänesega võidu ei jookse ning soovitan ikka enne laskmist oksline puu valmis vaadata,on kergem ronida.


ma tänan Jorr, üks väga hea huumor tänasesse sügisilma :D :D :D
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

308 ja pikamaa püss, ma olen vist siiani asjadest valesti aru saanud. Ma arvasin et 7 mm rem mag või näit 6,5x55 või 30-06 ja palju teisi kaliibreid on asjalikumad pikalt maalt jänkude kiusamiseks. Aga ega ma tegelikult neist asjadest eriti taipa, rohkem kuulan targemate juttu.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

mõni 7 rem mag jah. OT:Aga jänese teemal, talle lubatud ainult koeraga jahti pidada. Kui on hea tugi (silopall), siis vahepeal juhtub, et ka jänes peatub 100-400 m, siis hea lasta :D. Kui tõsiselt rääkida, siis jänese jaoks on haavel, ja kui väga soodne koht, siis .222ga saab ka (just momendil kui ta kuni 100 m peatud, aga pähe... kobastada ju võib... ja ikka peab hea sektor olema).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kobakäpp
Postitusi: 13
Liitunud: T Jaan 16, 2007 2:52 pm

Postitus Postitas kobakäpp »

minu arust oleks õige küsimus, et mis sihik. Enam-vähem kõik vintraudsed saavad selle distantsiga hakkama. Noh, LR22 ja mingid jubedad karule koopasse järgmineku kalibrid teisest otsast ei ole ehk hea mõte. Igasugused TRGd ja varmint rauad rohkem teise kilomeetri asjad tegelikult.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Hekler kirjutas:Kes keelab mul 400 m pealt jänest lasta. Mõtlesin sellega seda, et oleks vaja sellist püssi millega isegi nii väikesele loomale ,sellise maa pealt pihta saaks. Levinumad pikamaa püssid on vist 308-sed. Kas peale nende eelpool nimetatud markide rohkem püsse ei olegi, millega on võimalik nii kaugelt looma tabada.
Loomulikult ma ei ole selline, kes autoga ringi sõidab ning kaugel põlluservas looma näeb ja ära laseb. Hiilimisjahist pean ka minan suurt lugu. Teinekord on lihtsalt vaja kaugele lasta- ja pealegi saab selle kaugemaa püssiga lähedale ka lasta.

Kui ma nüüd päris ausalt ütlen ,siis su jutt jätab täieliku võhiku mulje,ei tea sa laskmisest ,ega jahipidamisest mitte ....essugi! Enne kui lähed 400 m distantse püüdma osta endale just nimelt 22 LR ,pane 50 m peale VSS kujud ülesse,kui tulemused on sellised ,et julged ka sõbrale näidata siis liigu edasi ja soeta 222 REM ja korda saavutatut 100 -lt meetrilt.Olen kindel , kui asja nende relvadega käppa saad ,sa enam niisuguseid probleeme siin ei tõstata! Edu sulle!
Kasutaja avatar
einstein
Postitusi: 94
Liitunud: L Juun 18, 2005 4:20 pm

400m

Postitus Postitas einstein »

Kult on ometi üks mees kes asja õieti kokku võttis ja enamuse arvamuse välja ütles.
Äkitse võiks selle keskustelu ää lõpetada?
Viimati muutis einstein, N Sept 13, 2007 9:08 pm, muudetud 1 kord kokku.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kobakäpp kirjutas: ... Igasugused TRGd ja varmint rauad rohkem teise kilomeetri asjad tegelikult.

Ma ka vaatasin viimati, et igasugused võhikud tõmblesid nende varmint raudadega laskmisüritusel Metspahr 50 ja 100m distantsidel. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Hekler
Postitusi: 60
Liitunud: T Mär 27, 2007 8:11 pm

Postitus Postitas Hekler »

Kas see voorum on kellegi paika panemise koht või?
Ma küsisin lihtsalt mõne, mind huvitava püssi marki.
Võib teema lukku panna.
Lähme metsa...
Suletud