Tracker koera gps...

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Felis Lynx
Postitusi: 53
Liitunud: E Sept 18, 2006 9:31 am

Tracker koera gps...

Postitus Postitas Felis Lynx »

Kas on kedagi, KES oskaks aidata Tracker MyWay koera gpsi teemadel?
Endal praegu selline riistapuu käes, aga kuna standardis on asjal väga kehv Eesti kaart, siis soovik infi, kuda saada paremat kaarti ja kuda see panna süsteemis tööle!? Jäädes ootama igasugu kasulikku infi.

FL
Käi jahis, aga ära mölise!
voime
Postitusi: 4
Liitunud: L Nov 24, 2007 8:33 pm

Postitus Postitas voime »

Tere
Ostsin ka selle Tracker MyWay koera GPS-i ning oleks vaja paremat kaarti. Kas see on nii, et kaardid laetakse interneti kaudu sealt soome firmast alla ja kui kaart mobiilis on siis kasutatakse mobiilis olevat kaarti. Kas keegi teaks kuidas saaks kasutada paremat kaarti, näiteks neid mis uuematel GPS-idel peal on. Või mida peaks tegema et saaks parema kaardi?

Arvi
Olku
Postitusi: 54
Liitunud: K Juul 20, 2005 11:03 am

Postitus Postitas Olku »

Tere
Kas olete nüüdseks saanud ka paremad kaardid oma Noia telefonile või mitte?
Kuidas on seadme enda töökindlus, täpsus?
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Olku kirjutas:Tere
Kas olete nüüdseks saanud ka paremad kaardid oma Noia telefonile või mitte?
Kuidas on seadme enda töökindlus, täpsus?



Kaardid Maaametist, töökindlus/raadius ja ka täpsus on oluliselt parem raadiolainetel töötavatest trackeritest. Täpsus +/- 5m. Uue 2008 satsi Nokiatega on asi veelgi lihtsam, aga pole ka 2007 omaga raske, ainult Maaametile tuleb tasuda kaardi eest maksu mis on siiski sümboolne ja väike summa.
Olku
Postitusi: 54
Liitunud: K Juul 20, 2005 11:03 am

Postitus Postitas Olku »

Nagu ma jutust aru sain, siis Nokia telefonidele saab paigaldada maaameti kaarte? ja toimib vägagi hästi, kuid vahet ei ole kas on tracker või pointer, siis kasutaja litsentsi peab ikka soetama või ei oma see ka enam tähtsust?
Sellepärast, et üldjuhul müüakse koera kaelarihmad koos kasutaja litsentsiga, et sa saaksid selle oma telefoniga ühildada(vähemalt mina olen asjast niimoodi aru saanud).
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Olku kirjutas:Nagu ma jutust aru sain, siis Nokia telefonidele saab paigaldada maaameti kaarte? ja toimib vägagi hästi, kuid vahet ei ole kas on tracker või pointer, siis kasutaja litsentsi peab ikka soetama või ei oma see ka enam tähtsust?
Sellepärast, et üldjuhul müüakse koera kaelarihmad koos kasutaja litsentsiga, et sa saaksid selle oma telefoniga ühildada(vähemalt mina olen asjast niimoodi aru saanud).



Maaameti kaarte saab kasutada ja need seatakse ka nende poolt paika, neid rihmu on kah 2 sorti, mina nende vahet ei tea.
saaremees
Postitusi: 114
Liitunud: N Mär 17, 2005 2:26 pm

Postitus Postitas saaremees »

Omal ka norrakas pidevalt jooksus ja plaan radar muretseda. Kui olemas Garmin 60 CX Gps, kas selle baasil ka midagi vähe odavamat annab välja nuputada, kokku sobitada. Ega vist.......
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

saaremees kirjutas:Omal ka norrakas pidevalt jooksus ja plaan radar muretseda. Kui olemas Garmin 60 CX Gps, kas selle baasil ka midagi vähe odavamat annab välja nuputada, kokku sobitada. Ega vist.......




Saada Pointerile või Trackerile email ja saad vastuse, Pointer töötab ka GPSide peal igatahes!
Felis Lynx
Postitusi: 53
Liitunud: E Sept 18, 2006 9:31 am

Re: Tracker koera gps...

Postitus Postitas Felis Lynx »

Trackeril on nüüd parem kaart kui varem, kuid mitte veel see kõikse parem. Kaardil praegu olulisemad teed ja veekogud, kuid saab juba hakkama, ka kasutan enamus aja kompassi ( näed vahemad koerast ja suunda kus asub ).
Käi jahis, aga ära mölise!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Tracker koera gps...

Postitus Postitas honkomees »

Felis Lynx kirjutas:Trackeril ...ka kasutan enamus aja kompassi ( näed vahemad koerast ja suunda kus asub ).

Kuidas selle asja tõepärasusega on? Endal pole aga olen 2 korda jahis olnud, kus koertel on kaelas olnd. Ja mõlemal korral näitas tracker et koer on teisel pool teed, aga ülemineku jälgi polnud ja hiljem tuli välja, et ega ikka ei olnud ka loomad üle läinud, riistapuu lihtsalt ajas jura.
Viimane nädalavahetus olin 2 aju eemal "düüse" peal läbimurret katmas. Lõpuks tulevad mehed kohale, koer seaga pidi mu selja taga olema. Võtsime selle masti kah ümber, siis ühtäkki ärkas aparaat ja näitas et koer on mitte 600 m ühes suunas, vaid hoopis 2,9 km vastassuunda ... kus ta ka tegelikult oli. Ühesõnaga on mul küll tõsiseid kahtlusi töökindluses või olen ma trehvanud trackerimeestele kehvadel päevadel nendega koos jahti?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Olku
Postitusi: 54
Liitunud: K Juul 20, 2005 11:03 am

Re: Tracker koera gps...

Postitus Postitas Olku »

Selleks ongi vaja GPS süsteemil põhinevat radarit(mis näitab 99% täpsusega asukohta), mitte tavalist trackerit, millega sa aimad ainult koera asukohta ja kaugust.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Tracker koera gps...

Postitus Postitas baddmann »

Olku kirjutas:Selleks ongi vaja GPS süsteemil põhinevat radarit(mis näitab 99% täpsusega asukohta), mitte tavalist trackerit, millega sa aimad ainult koera asukohta ja kaugust.


Vt. Olku, kui sa eelnevad postid oleksid ilusasti läbi lugenud, siis saanuksid tõenäoliselt ka aru, et Honkomehe jutt käiski justnimelt Trackeri GPS seadme kohta. Tavaradariga poleks ju põhjust olnud rääkida sellistest täpsetetest vahemaadest nagu 600 m ja 2,9 km.

Tõenäoliselt ei suutnud kas GPS end positsioneerida piisava arvu satelliitide abiga (meie laiuskraadidel seda ikka juhtub), polnud koera kaelarihmal parasjagu GSM levi (tõenäoline Lõuna-Eestis künklikul alal) või oli omanik kaelarihma sättingutes midagi vussi keeranud ning ajavahemikud seadme andmete saatmiste vahel olid liiga suured vms (mis on vähetõenäoline).

BM
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Tracker koera gps...

Postitus Postitas honkomees »

baddmann kirjutas:
Olku kirjutas:Selleks ongi vaja GPS süsteemil põhinevat radarit(mis näitab 99% täpsusega asukohta), mitte tavalist trackerit, millega sa aimad ainult koera asukohta ja kaugust.


...Tõenäoliselt ei suutnud kas GPS end positsioneerida piisava arvu satelliitide abiga (meie laiuskraadidel seda ikka juhtub), polnud koera kaelarihmal parasjagu GSM levi (tõenäoline Lõuna-Eestis künklikul alal) ...
BM

gsm levi on seal suht normaalne aga GPS? - mul taskuaparaat näitas seda kohta, kus seisin, enam-vähem õigesti, aga suunda, ükskõik kuipalju ma ka ei liikunud ringi, ikka valesti, ja ka nooleke seisis kaardil paigal, ehkki liikusin piki teed ca 30 m edasi tagasi... tõenäoliselt lihtsalt lume-lörtsisadu tegi Garminile ära
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Tracker koera gps...

Postitus Postitas baddmann »

honkomees kirjutas:...ka nooleke seisis kaardil paigal, ehkki liikusin piki teed ca 30 m edasi tagasi... tõenäoliselt lihtsalt lume-lörtsisadu tegi Garminile ära


Jep, kui tol hetkel EPE (estimated positsioning error) oli seadme poolt arvutatud suuremaks, kui see sinu poolt liikutud 30 m, siis ta liikumist ei näidanudki.

BM
Felis Lynx
Postitusi: 53
Liitunud: E Sept 18, 2006 9:31 am

Re: Tracker koera gps...

Postitus Postitas Felis Lynx »

Omaltpoolt võin kinnitada, et kompass näitab väga täpselt, aga kaart on liiga suure formaadiga ja sellepärast ei ole ka nii täpne ( see 30m minu kaardi peal ka kindlasti midagi erilist ei näita ). Mis aga puutub sellesse, et koer oli suunas A ja 300m ja mõne minutiga suunas B ja 2 km. on täiesti normaalne, kui loom läheb liikuma siis muutub olukord INIMESE :shock: jaoks väga kiiresti. Loomulikult kehva mobiililevi ajal või piirkonnas kus on kehv levi võib esineda probleeme, kus koera asukoha kordinaadid tulevad ebaühtlaste vahedega ja sellepärast võib esineda segadust tekitavaid andmeid. AGA MUIDU VÄGA HÄÄ ASI...MINA ILMA SELLETA ENAM KOERA IIAL METSA EI LASEKS...teadagi miks-norrakas.
Käi jahis, aga ära mölise!
Vasta