kitsele algavast ajujahist

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Kasutaja avatar
hylgekytt
Postitusi: 40
Liitunud: R Juul 07, 2006 5:47 pm

kitsele algavast ajujahist

Postitus Postitas hylgekytt »

Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

s-leht paneb veel mahlakamalt: Kitsetallesid võib oodata ajujaht: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=246220

oo õudsed jahimehed, nüüd te lähete süüta tallekesi nottima, silmis hullumeelne relvapedepilk, käed küünarnukkideni verised ja taskud turismijahist saadud rahapakkisid täis... umbes sihuke mulje jääb kommentaare lugedes.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Ma vestlesin , õigemini olen juba mõned kuud ''vestelnud'' ühe noore neiuga, 21 talve vana. Mõned päevad tagasi tuli teemaks jahipidamine. Neiu teatas, et ''...kuidas te ikka nii saate, et kits on vastsündinud tallega metsas ja te lasete ema (kitseema) maha?''
Küsisin, et kuskohast selline huvitav ''mõte''?
Loomakaitsjad olla rääkinud!
Võtsin arvutist lahti Jahieeskirja ja tutvustasin talle seda. Jäi uskumagi, et selline asi on võimalik, kuid siis on tegemist salakütiga.
Polnud mul esimene pretsedent selgitustööd teha. Üha enam tundub mulle, et noori ajupestakse hullult. Luuakse pseudoprobleemid, et neil kaoks võimalus tegelikult tähtsaid asju tähele panna. Kasvõi seda, kuidas neist kasvatatakse kuulekaid tarbijaid (kui sul SEDA pole, siis POLE sind olemas...), kuidas üha rohkem antakse ''vabaduse'' sildi all pättidele rohkem õigusi meid paljaks varastada jms.
Noored, tublid, targad, arukad inimesed on trügitud hullult valetades radikaalsetesse liikumistesse. Kujutage ise ette kui ''loomakaitsja'' räägib, kuidas talleke ilma emata kusagil metsas sureb, samas kole mõrtsuk jahimees sööb tema ema jms. Kellelegi on asjade selline asetus kasulik.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Jah, kellelegi on selline ebaterve rõhuasetus kindlasti kasulik. Lugesin kellegi Limburgeri kommentaare, kes nimetab jahti oma haiglaste instinktide rahuldamiseks. Ma nimetaks neid instinkte hoopis vähesteks terveteks looduslähedasteks instinkideks, mis on tehiskeskkonnas elavatel inimestel säilinud. Kogu elu käib ju teiste energiat omastades ja selle energia arvel elades, muidu poleks võimalik eladagi. Huvitav, mida hr. Limburger sööb? Kas ta ikka mõtleb sellele, et iga suutäis, mis ta alla neelab, on mingi hävitatud elu arvelt? Isiklikult arvan, et sellised mürgised hinnangud näitavad hr. Limburgeri enda haiglaselt moonutatud mõttemaailma (seejuures on ta enesest heas arvamuses). Aga inimeste tase loodusseaduste tundmisel on ikka hämmastavalt madal, ma lausa imestan, kuidas saab nii loll olla. Ma täiesti mõistan, kui keegi ise ei taha jahti pidada, sest ei ole selleks suuteline või ei armasta jahipidamist. Aga täiesti lubamatu on see, et inimesed, kes ise jutlustavad tolerantsist geide, eri rasside ja palju muu osas, ei taha tolerantsist kuuldagi kui jutt läheb jahipidamisele. Siis kohe "värdjad (jahimehed) seina äärde". Äkki on nad ise äärmuslased, kes on ohtlikud ühiskonnale oma äärmusliku mõtteviisi tõttu? Sellised on ju ohtlikud. Olen tähele pannud, et loodusemeeste seas (kes ise ei ole jahimehed), on viimasel ajal tugevnenud usaldamatus igasuguste loomakaitsjate vastu, neid peetakse ultrateks. Piltlikult öeldes on ennast ise täis tehtud, paraku seda iga lihtinimene ei mõista ja siin polegi muud kui tuleb teha oma propagandat: isiksuste tasandil ja meedias. Rahulikult.
Kasutaja avatar
Hans
Postitusi: 9
Liitunud: P Veebr 12, 2006 3:29 pm

Mitte ei saa aru?

Postitus Postitas Hans »

Tegemist ikka siis järgmisel aastal kehtima hakkava muudatusega. Nad ei jõuaks ju sel aastal puht-füüsiliselt. Või jõuavad?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Muig. Vabalt jõuavad, ministri määrus kohe-kohe allkirjastatud ja Riigi Teatajas avaldamine paari nädala küsimus.

BM
Kasutaja avatar
hylgekytt
Postitusi: 40
Liitunud: R Juul 07, 2006 5:47 pm

Postitus Postitas hylgekytt »

minu teada peaks see määruse muudatus kohe ära tehtama ja määrus jõustuma hakkama hiljemalt 1. okt 2007.
nii et kellel sokk veel laskmata, ärge muretsege- aega veel küll :)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

hylgekytt kirjutas:minu teada peaks see määruse muudatus kohe ära tehtama ja määrus jõustuma hakkama hiljemalt 1. okt 2007.
nii et kellel sokk veel laskmata, ärge muretsege- aega veel küll :)

ega nad siis selle muudatuse pärast veel juba välja antud lube pikendama hakka.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Nii-nii. Täna Seitsmestes uudistes ka kitsejahist juttu
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Nonii, oligi Lillemäe jälle kõigi jahimeeste nimel kitsele ajujahi pidamise vastu argumenteerimas. Seda loomulikult talle omasel emotsionaalsel-hüsteerilisel moel. See vist ongi EJS-i kuulus PR-mees...

BM
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas Metslane »

mida uudistes Andres siis ka rääkis, ei saanud vaadata-tööl veel!
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Pidi tema ja jahimeeste arvates liialt barbaarne olema, samuti polevat seda seadusemuudatust tema(ja jahimeestega) arutatud!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Lugegu foorumit, saaks ka teada, mis Eesti jahinduses juhtumas on. Muidu teab kuidas elu Hispaanias ja Prantsusmaal, Aafrikas, Venemaal... aga kodumaa jahist kuuleb tema viimasena uudiseid ja plaane ja siis kohe räuskama telesse.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Mõni ime siis,et jahimeeste maine on meil madal.Kala hakab mädanema ikka peast.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

No kõige parem oli loomulikult reporteri kommentaar: "Põdrale peetakse traditsiooniliselt ajujahti. Mets piiratakse ümber ja lastakse seda, mis metsast siis välja tuleb"
Vasta