Padruni hind Eestis

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

to vr, kraavik: ok, teen veel veicse vihje/viite.....minge statoili bensukasse ja mida näete.....nad müüvad saia ja seepi!!!! ....ja ei hala et bensuäri on maru spetsiifiline ja raske business....et on kõikuvad hinnad, aktsiisid ja maksud ja erinõuded bensu käitlemisel/trandspordil et on kontrollid ja investeeringud suured vajavad tasateenimist ...megairw
kärbes kirbule!
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Sa Sarvik nagu ei taha kohe vägisi tunnistada või ei saa sa tõesti aru, et sai ja seep on laiatarbekaup erinevalt relvadest ja laskemoonast :lol: Või sihid sa oma jutuga sinna, et keegi relvakaupmees peaks oma relvaäri kõrvale rajama teise äri, mis kaupmehe ära toidab, ja ta peaks siis hakkama müüma padruneid omahinnaga, et eesti jahimeestel oleks meel rõõmus? Idee on üllas, aga vähemalt mina pole oma elus ärimeeste ringkonnas veel ema Theresat kohanud, kes teeks midagi puhtalt missioonitundest.

Aga kui hindadest ehk elukallidusest rääkida, siis on Eesti üldse üks sant koht elamiseks. Küta oma elamist, osta talveriideid, autole topeltjooks rehve, kuluta raha lumelükkamisele ja maja soojustamisele jne. Kusagil Egiptuses oleks tunduvalt odavam elada. Aga ometi me passime siin kallis Eestis.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

to kraavik:
• esiteks püüa mu juttu tõsiselt võtta....mu taustaks on 5a suure kaubandusjaefirma juhtimist, 10a rahvusvahelist hulgikaubandust ja majandusmagistri kraad....nii et on nii teoreetiline kui praktiline teadmiste kogum mida jagada...ja ma ei püüa siin kellegile personaalselt „ära teha“ või „pasunasse panna“....kui mu kommid on mõne kaupmehe ajusid liigutama pannud on mu eesmärk täidet...irw

• teiseks kaubandusfilosoofiline lähtekoht: klient on kuningas! ....st. et primaarsed on kliendi huvid mitte kaupmehe ego! st. et arukas kaupmees uurib mida tema klient vajab, uurib mida talle veel võiks pakkuda....ja kui uuringust selgub et peale kalli püssi ja odavate padrunite soovib klient veel seepi ja saia siis tuleb oma ego (olen relvakaupmees mitte saiamüüja !.... irw) maha suruda ja teha seda!....ärge võtke seda sõna sõnalt....aga usun et kui uurida kas relvapoodi sisseastunud klient võiks olla huvitet ka uuest jahitõllast( maastur, atv, lumesaan...) või spetsiifilisest jahinapsust...siis oletan et võiks olla küll....

•kolmandaks misiganes toode on kaup:... ja kaubandusteoreetiliselt ei ole vahet kas müüa briljante või seepi (tõsi vahe on praktilistes lahendustes).....ja mõiste laiatarbekaup unustage ära....see on sisult sotsialistlik, irw....on kestvuskaubad (näit. auto, püss) ja on lühiajaliseks või ühekordseks tarbimiseks mõeldud kaubad, mille alaliik on nn. kulukaubad e. teatud mõttes sundostud (bensiin, padrunid, ..see kaubagrupp võiks kattuda osaliselt kellegi mõttemaailma mõistega laiatarbekaup, irw)....ja müüa kulukaupu kestvuskauba hinnalisandi tasemega.....no ei kesta see pidu kellelgi pikalt....vähemalt teoreetiliselt ei tohiks....usun et kui näiteks mart oma netikaubamajas lahendab tehnilised/logistilised probleemid padrunite müümiseks (nb! tasuta äriidee!...... identifitseeritud müük netis isikukaardi kinnitusel+ kokkulepe politseiga neti teel kontrollimaks kliendi ostuõigust+ kullerfirmateenus personaalse vastuvõtukinnitusega....kes ütleb et see pole võimalik?...megairw ) siis ....ongi pidu teistel padrunimüüjatel läbi....
kärbes kirbule!
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Kui Eestis saaks padruneid müüa internetipoes, siis olen nõus, et selle hind tuleks odavam (vähemalt peaks tulema). Iseasi, kas kullerteenuse tasu seda hinnavahet ära ei söö. No eks sõltub ostetavast kogusest ja hinnavahest.
Aga mis puudutab sortimendi laiendamist, siis ega seegi lihtne pole. Hää küll, mingi hea jahinaps võiks tõesti riiulitel olla. Eeldab alkoholimüügi luba. Mis veel? Riideid juba on kõigis poodides, noh kummipaate võiks kah müüa ehk, fototehnikat. Aga maasturi müügiga läheks raskeks, kuna ükski auto maaletooja ei anna sulle edasimüügi õigust, kui pole vastavaid tingimusi. Need tingimused on väga karmilt paika pandud, nende täitmine väga kulukas ja auto müük letist kataloogi alusel ei tule kõne alla. Sama võib öelda saanide-atv-de kohta. Kui sult neid ostetakse, pead sa neid ka hooldama, garantiiremonti tegema jne. Kuna sa müüd atv-sid ja autot vaid jahimehele (jahipoodi tulevad ju üldjuhul jahimehed ainult, tavaline motohuviline ei oska jahipoest tsiklit otsidagi), siis on su klientuur piiratud ja kauba läbimüük väike ehk et sa ei suuda spetsialiseerunud motomüüjatega konkureerida. Pealegi on konkurents automüügis ja tsiklimüügis läinud nii kõvaks, et paljud teenivad oma tulu tegelikult hilisemast hooldusest ja remondist, mitte niivõrd sõiduki müügist.

No mida siis veel võiks jahikaupluses pakkuda, et sortiment oleks laiem, käive suurem ja iga tootegrupi kasumiosa sellevõrra väiksem. Kas tõesti sai ja seep? Ma usun, et iga relvakaupmees on oma käibe suurendamisest huvitatud ja selles suunas kõvasti ajugümnastikat teinud, aga kuna jahindus on nii spetsiifiline ala, siis on raske seda siduda mingi muu kauba või teenusega. Kui sul Sarvik on selles suhtes häid ja töötavaid ideid, siis müü need relvakaupmeestele maha. Või küsi osalust :wink:
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

väike vahemärkus, et alates 1. jaanuarist 2008 on lubatud laskemoona saatmine posti teel, nii et andke minna oma äridega.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Ma kardan, et sellest posti teel moonamüügist ei tule midagi välja, kui just ei anta müüjale juurdepääsuõigusi relvaregistrile, sest enne igat ostu pead sa kontrollima, kas kliendil on ikka jätkuvalt kehtiv relvaluba olemas või ei. Politsei vaevalt siin erilist koostöövalmidust üles näitab, kui sa tahad talle hakata iga päev kümneid päringuid saatma.

Ah see jutt juba nii OT, et lõpetame ära. Vähemalt siin teemas.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Prvi partizan ,Serblane

Postitus Postitas VR »

No on aga jutt ja mõttemaailm - loe ja imesta, imesta ja loe. Kus asutuses sellistele gigairwajatele magistrikraadi jagatakse? Bensiini ja padruni, kui siia konteksti sobitavate toodete, võrdlemise peale annab ikka tulla. Küsimusele, kumb on laiatarbekaup ja seda just masside jaoks, annab õige vastuse ka põhikooli haridustaseme juures! Samuti peaks magistrikraadi omaja jagama teemasse kirjutamise kunsti!
Kohati tekib juba tunne, et Sarvik on lihtsalt ennast lõbustamas (mine tea võib-olla ongi juht jne.) ja puhkuse ajal (sest muidu poleks ju tippjuhil aega foorumis turundust õpetada) uut juhtimsstrateegiat juurutamas - Kuidas marketisse või bensiinijaama lansseerida (oi, kuidas mulle see sõna meeldib, meganaerunägu) laskemoona läbimüügist lisaväärtusi!

Padrunite postiga saatmine on terves lääne ühiskonnas keelatud, kust te selle Eesti seadusemuudatuse leidsite???
VR
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

To vr:
• magistrikraade jagati tartu ülikoolis....tundub et sul pole sinna majja (või mõnda tema analoogi) asja olnud...aga pole hullu....kunagi pole hilja alustada.....irw

• bensiin ja padrun on kaubandusteoreetiliselt vägagi võrreldavad....mõlemad on nn. kulukaubad (ka sundostukaubad....peale püssi/auto ostmist) ja mõlemate müük on reguleeritud erinõuetega...

• turundusteoreetiliselt eestis masse ei olegi....massid algavad kooslusest 3..5.milj potensiaalset klienti....eesti tingimustes on ka tuhat klienti juba midagi....relvakaubanduses siis potensiaal 15 tuh jahimeest + laskehuvilised ( ma tõesti ei tea mitu relvaluba on eestis välja antud?)

• teemasse kirjutamise kunsti tunnen, irw....ja tunnen mõnede siinkirjutajate sügavat huvi positiivsete kommide vastu mis nende pakutavat kaupa reklaamiks.. ja samuti näen sügavat nördimust kui mõni komm on negatiivne...näit. julgeb midagi hinna kohta arvata..siis kohe nähvatakse, minnakse inetuks ja isiklikuks ....a la mida sa sitavares tead geograafiast (tsitaat eesti filmiklassikast.. see ei ole.ei ole roppus,irw)....paraku nii mõnigi teab ühteist....

• ja lõbustan ennast tõesti.....
Viimati muutis Sarvik, R Sept 21, 2007 7:32 pm, muudetud 5 korda kokku.
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Prvi partizan ,Serblane

Postitus Postitas Eraser »

VR kirjutas:No on aga jutt ja mõttemaailm - loe ja imesta, imesta ja loe. Kus asutuses sellistele gigairwajatele magistrikraadi jagatakse? Bensiini ja padruni, kui siia konteksti sobitavate toodete, võrdlemise peale annab ikka tulla. Küsimusele, kumb on laiatarbekaup ja seda just masside jaoks, annab õige vastuse ka põhikooli haridustaseme juures! Samuti peaks magistrikraadi omaja jagama teemasse kirjutamise kunsti!
Kohati tekib juba tunne, et Sarvik on lihtsalt ennast lõbustamas (mine tea võib-olla ongi juht jne.) ja puhkuse ajal (sest muidu poleks ju tippjuhil aega foorumis turundust õpetada) uut juhtimsstrateegiat juurutamas - Kuidas marketisse või bensiinijaama lansseerida (oi, kuidas mulle see sõna meeldib, meganaerunägu) laskemoona läbimüügist lisaväärtusi!

Padrunite postiga saatmine on terves lääne ühiskonnas keelatud, kust te selle Eesti seadusemuudatuse leidsite???
VR


Juht ta on seda võin 99% kindlusega öelda.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Poolitasin selle teema ära, kuna läks kuuliteemast välja.
Mina oma rumala mõistusega mõtlen, et Eesti potensiaal on tegelikult korralikult kasutamata. Vaadake, kui vähe laskmas tegelikult käiakse ja kui palju seda tegema peaks, et saavutada rahuldav tase. VR sugused peaksid tegelt lobitööd tegema poliitikute juures, et need karud tantsima panna, kes seda teha kuidagi ei taha. Kordan enda sõnu, on olemas kahesugused inimesed, ühed kes tahavad ja leiavad võimaluse kuidas saab ja teised, kes leiavad alati põhjendusi miks ei saa. ;)
Mina saan aru millest Sarvik räägib.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Eesti padrunimüüjad ja nende mured

Postitus Postitas VR »

kakuke kirjutas:VR sugused peaksid tegelt lobitööd tegema poliitikute juures, et need karud tantsima panna, kes seda teha kuidagi ei taha. Kordan enda sõnu, on olemas kahesugused inimesed, ühed kes tahavad ja leiavad võimaluse kuidas saab ja teised, kes leiavad alati põhjendusi miks ei saa. ;)
Mina saan aru millest Sarvik räägib.

Teema pealkiri jätab veidi soovida, aga see selleks. Ma ei ole küll muresid siia kurtnud, lihtsalt soovitasin targutamise teiste kapsaaias lõpetada.
On ka omahinnagaa moona müümist Eestis proovitud, proovitakse praegugi, lastakse laskekatset teha tasuta ja kasvõi kümme korda, peaasi et selgeks saad (mis on loomulikult õige), aga juba hakkab tüdimuse märke ilmnema. Tõmmelda selle pärast, et teistel lõbus oleks ja kunagi mingi laskmiseedendaja aukiri selle tänutäheks saada! Võib-olla isegi on kellelegi eesmärk... Sama lugu, nagu fraasiga, "ma tõesti ei tea mitu relvaluba on eestis välja antud?", võitegi oma targutamisi tagasi hoida. Eestis saavutati 2006 aastal MEELETULT suur osavõtt võistlusest Kütiliin - ligi 700 laskurit, vat see oli alles lobi, näis kuis tänavu. Edasi mõelge ise..
Keegi tuttav sõidab krossi ja temalt ma küll kuulnud ei ole, et kallis hobi oleks, ise valisid, ise võid ka tikumajade ehitamisele üle minna.

Sarvik kirjutas:tundub et sul pole sinna majja (või mõnda tema analoogi) asja olnud...aga pole hullu....kunagi pole hilja alustada.....irw

kas magistrikraadiga anti selline tundeteadus ka kaasa? Ma vist pean nüüd ütlema et tunne on petlik ja analoogi ust sai kulutatud, kuid jah mitte nii kaua... Samas pole ma senini arvanud, et vaid kraadiga lehvitamine asjalikumaks teeb, seda enam olen täna sellele kinnitust saanud. Vabandan inimeste ees keda tean ja kellest lugu pean kuid pole kuulnudki, et neil kraad on!
VR
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Prvi partizan ,Serblane

Postitus Postitas VR »

jaan900 kirjutas:https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12780791 postiga saatmisest on kirjutatud üsna lõpus

Redaktsiooni jõustumise kpv. : 01.01.2008
Redaktsiooni kehtivuse lõpp : -
§ 54. Relva ja laskemoona edasitoimetamine
....
(3) Relva ja laskemoona saatmine posti teel on keelatud.

Ei leidnud muud, tee copy-paste..
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Prvi partizan ,Serblane

Postitus Postitas Sarvik »

VR kirjutas:Padrunite postiga saatmine on terves lääne ühiskonnas keelatud, kust te selle Eesti seadusemuudatuse leidsite???
VR


to vr: vaata nüüd jaan900 viidet ja ülba edasi....(et jutt selgem oleks siis viites tekst mis ütleb et postiseaduses muudetakse kehtetuks punktid ($25 lg1. p.1ja2) mis välistasid padrunite ja relvade saatmise posti teel) kui oledki mingi kõrgkooli üksi kulutanud siis majandusest seal ilmselt juttu ei tehtud....

*krt, ma ei tahtnud isiklikuks minna...sry, kui nõnda tundub...üritan vaid inimesi mõtlema panna...
kärbes kirbule!
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Prvi partizan ,Serblane

Postitus Postitas VR »

Sarvik kirjutas:ülba edasi....(et jutt selgem oleks siis viites tekst mis ütleb et postiseaduses muudetakse kehtetuks punktid ($25 lg1. p.1ja2) mis välistasid padrunite ja relvade saatmise posti teel) kui oledki mingi kõrgkooli üksi kulutanud siis majandusest seal ilmselt juttu ei tehtud.....

Sarvik, ma jätan su nüüd edasi siia ülbama. Las kakuke ja ko lõbustab sind edasi. Kui viitsid siis loe minu 8.21 postitust. Relvaseadus kehtib ka uuel aastal!! Hurraa, leib jääb lauale ...meganaerunägu.
VR
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Eesti padrunimüüjad ja nende mured

Postitus Postitas Sarvik »

VR kirjutas:Sama lugu, nagu fraasiga, "ma tõesti ei tea mitu relvaluba on eestis välja antud?", võitegi oma targutamisi tagasi hoida.


....miks krt seda mina pean teadma, oma väite illustreerimiseks piisas ka jahimeeste üldarvu teadmisest...see sulus kõrvalpõige andis väga selge vihje et see arv on veel suurem.....oo püha lihtsameelsust...... kui oled padrunimüüja siis SINA peaks seda teadma.... lootuses et ehk saan iva su jutust.....
Viimati muutis Sarvik, R Sept 21, 2007 9:37 pm, muudetud 1 kord kokku.
kärbes kirbule!
Suletud