Padruni hind Eestis

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

indian kirjutas:ALUUU, MEHED!!! Padruneid ja relvi olen vedanud, mingit ''soomusautot'' selleks vaja pole. Piisab sõiduautost, suurema koguse korral peavad ka endal relvad kaasas olema, vt, RELVASEADUS!

Seega võimalik saada transporti 350.- eegu eest. Seda siis juhul, kui kuskil asulast väljas ei ela.
Aga nüüd on mul küsimus: Miks peaks mõni praegune poemüüja kulleri teel müüdud padruneid odavamalt müüma? Temale see kulleri teel saatmine mingit kokkuhoidu ei anna. Hoiustama peab ta neid ikka oma poes, poe eest maksab üüri ikka samas mahus...
Ainuke asi, kui tuleb siis turule mõni uus tegija, kes müüb moona ainult online poes ja kellel ei ole poe rent õlgadel.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

rajaleidja kirjutas:Millegi pärast ei usu ma, et inimesed, kes oma tööajast poes käivad, lasevad selle palgast maha arvestada. Kui poes käid, kas arvestad ka saia/leia puhul aja maksumust, auto liisingut, kummide kulumist ja kindlustust. Krt kui need sinna leiva pätsile juurde arvutada, siis oleks vist leiva isu päris mitmeks aastaks läinud.


jutt jumala õige....kui käia võrust tartusse vaid sokkide järel siis see ongi äärmiselt ebaarukas oma raha kulutamine....irw

töö ajast poes käimine.... ja selle eest veel pealemakstud saada(palka saamine selle aja eest) ...on omased vähese kontrolliga ettevõttele...riigiametnikele näiteks....irw...ja loodan et seda jääb järjest vähemaks....
kärbes kirbule!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Sarvik kirjutas:
rajaleidja kirjutas:Millegi pärast ei usu ma, et inimesed, kes oma tööajast poes käivad, lasevad selle palgast maha arvestada. Kui poes käid, kas arvestad ka saia/leia puhul aja maksumust, auto liisingut, kummide kulumist ja kindlustust. Krt kui need sinna leiva pätsile juurde arvutada, siis oleks vist leiva isu päris mitmeks aastaks läinud.


jutt jumala õige....kui käia võrust tartusse vaid sokkide järel siis see ongi äärmiselt ebaarukas oma raha kulutamine....irw

töö ajast poes käimine.... ja selle eest veel pealemakstud saada(palka saamine selle aja eest) ...on omased vähese kontrolliga ettevõttele...riigiametnikele näiteks....irw...ja loodan et seda jääb järjest vähemaks....

Kui inimene käib poes oma vabast ajast, siis kuidas sa arvutad tema tunni hindeks 50kr? Või arvestad sa iga oma tundi rahaks. Istud peale tööd teleka ees, vaatad jalkat. Koos vaheaegadega 2 tundi kulub ära ja mõtled endamisi: krt jälle jäi 100kr teenimata. Sööd õhtusööki ja mõtled: krt selle poole tunni asemel oleks võinud tööd teha ja 25 eeku teenida. Kõike ei saa ikka rahaks ümber arvutada
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

rajaleidja kirjutas:Kui inimene käib poes oma vabast ajast, siis kuidas sa arvutad tema tunni hindeks 50kr? Või arvestad sa iga oma tundi rahaks. Istud peale tööd teleka ees, vaatad jalkat. Koos vaheaegadega 2 tundi kulub ära ja mõtled endamisi: krt jälle jäi 100kr teenimata. Sööd õhtusööki ja mõtled: krt selle poole tunni asemel oleks võinud tööd teha ja 25 eeku teenida. Kõike ei saa ikka rahaks ümber arvutada


see on tõesti mõtteviisi küsimus....vabal ajal eelistan tegelemist hobidega...käin jahil näiteks....ja kui hobiks on autoga sõitmine et sokke osta maailma erinevaist paigust...ja on olemas täitsa suur osa inimestest kes naudivad poeskäimist kui protsessi iseeneses (enamuses neid küll naissoost muideks)....no andke minna....

aga võib ka nii mõelda et töötan tunni rohkem....ja lasen omale kulleriga saata nüüd juba mitte üks vaid kaks karpi padruneid...ja lähen siis metsa/tiiru

ja võib ka nii mõelda ....sundtööaeg 8t.. sund vaba aega 16 tundi....midagi teha pole ....lähen sokke või padruneid ostma et päeva õhtusse veeretada....ja metsa ei jõudnudki ja tiiru jaoks on padrun siiski
kallis...



* ja veel mõtteviisist näitlikult.....mida teha kui teie naabrimees tuleb koju tutika mersuga?

variant 1: vaata kus naabrimees paneb hasti! no egas minagi pole viletsam....veic ajusid liigutada ....ja on mul ferrari maja ees...

variant 2: vaata kus külakurnaja! krt seda teab kust/kuidas saadud, täna öösel kriibin kapotile roostes naelaga suurelt loll ja tuleb igaks juhuks kaposse helistada...ärgu ülbaku siin midagi...

valik on teie....irw
kärbes kirbule!
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Sarvik kirjutas:
* ja veel mõtteviisist näitlikult.....mida teha kui teie naabrimees tuleb koju tutika mersuga?

variant 1: vaata kus naabrimees paneb hasti! no egas minagi pole viletsam....veic ajusid liigutada ....ja on mul ferrari maja ees...

variant 2: vaata kus külakurnaja! krt seda teab kust/kuidas saadud, täna öösel kriibin kapotile roostes naelaga suurelt loll ja tuleb igaks juhuks kaposse helistada...ärgu ülbaku siin midagi...

valik on teie....irw


Sarvik, seda sinu viimast näidet erinevatest mõttemallidest aluseks võttes võiks ju küsida, et mis sa virised padrunite kõrge hinna üle - ragista parem ajusid, kuidas rohem teenida, et tänane padruni hind üle jõu ei käiks :lol: On ju selline ütleminegi olemas, et ei tasu karta suuri väljaminekuid, vaid väikseid sissetulekuid :lol:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kraavik kirjutas:On ju selline ütleminegi olemas, et ei tasu karta suuri väljaminekuid, vaid väikseid sissetulekuid :lol:

See vanasõna on mulle alati meeldinud
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

kraavik kirjutas:[Sarvik, seda sinu viimast näidet erinevatest mõttemallidest aluseks võttes võiks ju küsida, et mis sa virised padrunite kõrge hinna üle - ragista parem ajusid, kuidas rohem teenida, et tänane padruni hind üle jõu ei käiks :lol: On ju selline ütleminegi olemas, et ei tasu karta suuri väljaminekuid, vaid väikseid sissetulekuid :lol:


*oi, oi kuidas võib valesti aru saada....kas tõesti mu jutt on jätnud mulje et ei jõua padruneid osta....irw ...
*aga kui tõsiselt rääkida siis tean mehi kes laseks/treeniks oluliselt rohkem....mul läks ikka hinge küll kui ikka keegi toob sulle karbi tuhje kesti ja palub sul laadida kaheksa padrunit....(nb! just kaheksa...kolm täis ja viis poolmantlit....mitte karp )...sest lihtsalt ei ole rohkem võimalik tasuda....see konkreetne mees kõndis küll kahe karbi padrunitega mu juurest minema....aga tema nägu meenus mulle korduvalt eelnevaid komme kribades....see on muidugi täiesti teine äärmus....aga väidan jätkuvalt et ka nn. keskmine jahimees laseks oluliselt rohkem....
* muideks kui padrunimüüjal oleks valida kas müüa 1 padrun 10 kroonise kattega või 10 padrunit 1 kroonise kattega.....ja kui keegi väidab et vahet pole..... siis see on vale vastus....sest 1 padruni müümisega kaasneb vähem tööd...irw
kärbes kirbule!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Mersudest, naeltest, KAPO-st jne.
Kui on selgelt teada, et naabrimees ei künna ega külva, sõidutab päevad läbi tibisid, samas ei ole saanud ka pärandust ja üleüldse, tema vaimsed võimed lubasid tal hädaga põhikooli lõpetada, on huvi ''värviliste ja läikivate asjade'' päritolu kohta põhjendatud. Ja tavaliselt selgub, et kaelasrippuva pöidlajämeduse kuldketi sees on mõne nõela otsa aetud noore elu ja autogi on vere ja pisaratega määritud. Nii, et jah- kade küll ei maksa olla, aga sigadust ja ebaõiglust ka kannatama ei pea.
Aus mees tavaliselt oma kulinatega ei eputa ja kullakohvreid avalikult ei kõlista, ka ei eksponeeri oma lodevat ja lolli elu.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Sarvik, ei saanud ma midagi valesti aru. Tahtsin vaid öelda, et seda sinu toodud näidet võiksid relvakaupmehed tänases situatsioonis sinu ja tesite ostjate vastu väga edukalt kasutada.

Ühesõnaga - kuna kogu selle vahutamise tulemusena ei ole siin sündinud ühtegi revolutsioonilist ideed, kuidas viia padruni hind Eestis enneolematult madalale tasemele, siis jätaks selle jutu sinnapaika. Kes arvab teisiti, eks tehku siis oma relvaäri ja tõestagu vastupidist.

Autorallis on ammune teada-tuntud tõde see, et kõige kõvemad sõidumehed on need, kes õllepudel näpus raja ääres vahivad :lol: Mulle meenutab praegune situatsion just autorallit.
Suletud