hanekujud!

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
liivu
Postitusi: 18
Liitunud: K Veebr 09, 2005 9:24 pm

hanekujud!

Postitus Postitas liivu »

kas keegi on ise teinud hanekujusid!ja millest olete teinud!mis materjaali olete kasutanud jne!
endal plaanis 50 tk teha alguse motlesin et makrofleksist kuid pole veel saanud teha piisavalt head vormi milles neid valmistada!
on kellegil head ja odavat ideed väljatuua!
tänan!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Usun,et Liivu on selle nulli kogemata kirja pannud,sest kui juba viis kuju väljas siis ikka terve parv paistab olevat.Aga kuskil siin foorumis oli ju nende tegemisõpetus olemas,otsi nati.
noorus on ilus aeg
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Re: hanekujud!

Postitus Postitas bighornet »

liivu kirjutas:kas keegi on ise teinud hanekujusid!ja millest olete teinud!mis materjaali olete kasutanud jne!
endal plaanis 50 tk teha alguse motlesin et makrofleksist kuid pole veel saanud teha piisavalt head vormi milles neid valmistada!
on kellegil head ja odavat ideed väljatuua!
tänan!

Luba Bighornetil Su mõtet nüüd edasi arendada.
Makrofleksist haned pannakse ujuma. Kuna Liivu asukoht on salastatud, siis küsin ühe lihtsameelse küsimuse, et kui Sa poolegi (50-25=25)sellest parvvest järelkäruga kohale vead ja ülesse sätid, siis kuhu need maha- või allalastud ülejäänud 25 kah paned. Või kui pöldu ülesse sead nad kõik, siis kas Sinu haned on ühe silmaga, et vähemat ei märka :?:

Makrofleksist - st ainult ujuvad!
Aga neile on vaja ka mingid ankrud panna! Mina oma 22 -te "parditšutselatd" panen vähemalt 15 min ülesse ja mahavõtmise aeg pole oluline. Aga kuhu saak panna?
Isiklikult arvan, et vee pealt lastud pooled haned lähevad kadakatesse - kõrgjastesse , öiseks metssea- või kährikusöödaks.
Jäta teistele eestimaa jahimeestele kah misagist!

Kui ülemöödunud nädalal medemaal ülelendavast 8 - st hanest isegi koristatud kaera ja hernepõllust pudenenud herned avastasid (HERNED! no ma arvan et mingi 300-400m kõrguselt), olid nad lupsti maas.

Isiklikult tänan seda vana foorumikaaslast (no ei mäleta nime), kes siin õpetas haneparve vilistanma! (kui 10- st 9 sööb ja üks valvab - siis vilista - ja siis pane piki päid)! Täitsa toimib sunnik! Nii lihtne ja geniaalne see oligi! Ja kuna kaasas oli ainult poolmantel, jäävad kehad nagu kompud terveks. :D Naise poolt uksel higatud KIVI KOTTI, aitas kaa kindlasti.

Aga ärilistel eesmärkidel 50 hane tegemiseks tehnoloogiat saab ainult ehk ainult privast. Põldu torgatavad tehakse kartongist või plastist ja need on kokkulapitavad, teineteise sisse käivad!
(vaata venekeelseid saite).
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: hanekujud!

Postitus Postitas kakuke »

bighornet kirjutas:Makrofleksist - st ainult ujuvad!

Miks nii? Miks neile ei võiks orki alla lükata ja maha panna? Küsisin ühelt tuttavalt, kes kujudega hanejati peab, et palju oleks siis see miinimum. Ütles, et 15 ja tema nüüd alla 20 kujuga välja ei lähe.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Re: hanekujud!

Postitus Postitas bighornet »

kakuke kirjutas:
bighornet kirjutas:Makrofleksist - st ainult ujuvad!

Miks nii? Miks neile ei võiks orki alla lükata ja maha panna? Küsisin ühelt tuttavalt, kes kujudega hanejati peab, et palju oleks siis see miinimum. Ütles, et 15 ja tema nüüd alla 20 kujuga välja ei lähe.

Muidugist saab ja võib! Kuid....mu mõte käis kohe mu enda nahka ja et kui ma ise nii talitaks , sest...

No esimene mõte tuli mul küll kohe ühe joruga, sest korra siin nendest pardikujudest muljetades olen ma maininud, et kui asjale tõsidusega läheneda, siis ka hanede puhul (nagu partidegi puhul, liigiline+ suguline suhtearv + parve üles seadmise skeemid, mis erinevad isegi tuulest ja selle suunamuutusest, sest hommikupimeduses ülesseatud tuul pöörab tihtiplugu oma 90 kraadi) ei aita ühesugused kujud. Aga hanedel on nokkivad ja niisama seisvad ja + siis kael õieli seilajad. Kui varrast alla ei pane. saab küll jah maapeal puhkamas olema.
Kakuke: siit minu väljaöelud 25 ongi kuid 8- 10 piisab täiesti (kõrvalepõige....sest - näiteks, kui ma need 22 parti ülesse sean, ja siis lend äkki vaibub, hakkavad mu veneaegsed 5 kummist hallikas-sinist ja ammu mahakulunud värvimaskeeringuga ahatolgust kõge paremini tööle hoopis valgepõsk lagledele ) :idea:
Aga proovi sa kõige tõetruuma sinikaelamulaažiga sinikela lollitada! Ta tuleb hakkab jutustama ja mina küll enam kõrjkast oma pilliga piuksugi teha ei TOHI ega SAA, sest siis on kogu jaht täitsa pekus.
Aga hane ja pardi pelglikkust ja tarkust ei anna võrreldagi, kui sa nende tolgustega just Kunda või Toila panga all peale tormiga ülelendu vastas pole. Siis tulevad nad esimesele tühjale rapsipõllule otse 20-30m Peterburi maantee äärde maha!
Hanekujud ja nende jahikogemused on venkudel nii paigas, et mede meestel küll miskit uut jalgratast leiutada ei tasuks. Seal linde ja mehi ja mereranda ja põlde ikka rohkem ja kogemuste pajatamisel üllatavalt siirad.
Nendesamade hanede ülelend on suhteliselt nii üürike ja kiire meil, et nende 1- 2 lastud saagitulemusega haneparve põldu mahatoomisega sellist investeeringut teha lihtsalt küll ei tasu (see oli mu jutu iva).
Aga neid rannakarjamaid, kus haneparved mitmeid päevi järjepanu süües ja - puhates soodsat tuult ootavad, lihtsalt 10-kond aastat kusagi enam ei ole. Kõik kinni kasvanud ja maltsas! Ehk PRIA päästab miskit veel natuke!?
Läänemaa viljapõllud veel jäänud on ja selle jaoks käivad kartongist kokkulapitavad küll ja küll.
Makrofleksi vorm (kahtlen, kas need saaksid olla mittemetallist), kolme -nelja sorti kujude jaoks (vormid nende materjali ja tööga + makrofleks ise jne Shocked arvutage ise) , no ma usun küll , et nendega katsetamine on tegijale huvitav, kuid kas ikka tasub.
Mustamäe tee kütiäris olid asjalikud kokkulapitavad olemas (möödunud aastal küll), kes keelab neid järgi tegemast.
Lätlased oma makrofleksist partidega jätkasid ainult siis, kui ma Eestist ainult neile odavat fleksi viisin. Ja see oli tol, jahimehele odaval ajal.

Aga muidu on hea rahulik küll varitsuses istuda ja õlut libistada amps juustu pääle ja neid mõtteid eemale peletada, et kuhu moor mind selle koha peale saates mõtles, kui mu 50 pealise hanepeletiste abiga, õhtuks 10 mahalastuga koju saabun ja sulevõtmisest temaga juttu teen :lol: :lol: :lol:
Edem ikka vaid paari- kolmega seks korraks (ja iga kord poetan moka otsast, et no jõuludeks mõtlesin vedike noh :cry: ) .
Mõni randlane-läänemaalane ütleks ehk miskit täpsemat, ma mõtlen, hanedest põllus just.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: hanekujud!

Postitus Postitas kakuke »

bighornet kirjutas:....
Nendesamade hanede ülelend on suhteliselt nii üürike ja kiire meil, et nende 1- 2 lastud saagitulemusega haneparve põldu mahatoomisega sellist investeeringut teha lihtsalt küll ei tasu (see oli mu jutu iva).
....

Teil on siis tõesti suht nigel selle hanega. Meil eelmine aasta ikka mitu nädalat passisid koha peal ja sai niisama ka rohkem, kui 1-2 lindu kotti. Ma ise mõlgutan mõtteid, et järsku saaks asja nii kaugele, et hakata teisi siledast koju tooma, mitte õngitseda kaugelt. Tahtmine on muidugi taevariik. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Re: hanekujud!

Postitus Postitas bighornet »

kakuke kirjutas:
bighornet kirjutas:....
Nendesamade hanede ülelend on suhteliselt nii üürike ja kiire meil, et nende 1- 2 lastud saagitulemusega haneparve põldu mahatoomisega sellist investeeringut teha lihtsalt küll ei tasu (see oli mu jutu iva).
....

Teil on siis tõesti suht nigel selle hanega. Meil eelmine aasta ikka mitu nädalat passisid koha peal ja sai niisama ka rohkem, kui 1-2 lindu kotti. Ma ise mõlgutan mõtteid, et järsku saaks asja nii kaugele, et hakata teisi siledast koju tooma, mitte õngitseda kaugelt. Tahtmine on muidugi taevariik. :M


Olgu pealegi, Hr Kakuke. Mu jutt oli siiski üldine, aga loodan, et kuigi see jutt ei puuduta seda teemat konkreetselt (no tõstke siis kuhugi ümber), kuid mina vaatan igat konkreetset aastat erinevalt, ja kuna olen ka piisavalt liikuv inimene nii jahinduses ( ka hanejaht ja pardijaht , keset eestit + lõuna eestis +läänemaa) kui ka muus elus, siis rääkimatta eelneva aasta eripärast, oletan, nähes hoolsate talumeeste viljalõikust ja juba varajast sügiskündi, et need viljajäätmetega lemmikpõllud on ilmaolusid arvestades ammm--uuu üles küntud ! (ja kui kordub möödunudaastane taliviljakülv, mis supersoodsa orase välja ajas, on need jälle kaetud suurte kitsekarjadega, mis nad ületalve aitas). Aga need esimesed "kombaineeritud" ja pudisenud nisupõllud, kas randaaliti ära nii et pudisenud viljast uus oras täitsa üleval ja 10 sm kõrge :!:
Tartumaa pool olid kaa seadaviisi toimitud, pühapäevase seisuga vähemalt.

Kus need hanekarjad sel aastal end toituma sätivad - ei tea teps veel keegi. Oled nõus? Mina arvan, et tulevad hilja ja panevad otse üle suurema peatuseta.

Vastata võib oktoobri lõpus. :o
Loo lõpu võib lidsada ilmaennustuse teemas kontole minu BH nime juurde

(mis see peapreemia teema avaja poolt seal oligi, võitjale !?) :D
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah kakuke,siledaga hanejaht on ikka midagi muud kui vindiga kaugelt.Minu teada on hani meie ulukitest kõige parema nägemisega ja põllus söövale haneparvele siledaga ligi hiilida,see juba on midagi.Aga sa noor mees,eks proovi ära ja enda tähelepaneku järgi oli seda kõige parem teha kartulipõllul kus vagu andis nati varju.Vene ajal võeti mõnel pool kolhoosikartulit veel siis kui juba lumekirmet näitas ja siis oli ikka sellist võimalust,et said hiilida ja hani ka kolhoosikartulist lugu pidas.Praegu enam keegi külmadeni kartulit maas ei pea aga on suhteliselt väikseid põllulappe kuhu hani sööma käib ja siis ka hiilimisvõimalus jääb.Suurel lagedal põllul see võimalus puudub ja siin saad aint pikaga anda.Abivahendiks on siin kindlasti hea maskeerimisriie aga tegutseda tuleb ju võrdlemisi kiiresti,sest sügisõhtu lühike ja pimedikk saabub ruttu.Pärast sellist roomamist kindlasti parem,kui pimedikku sattud ja keegi sind eestpoolt ei näe.
noorus on ilus aeg
liivu
Postitusi: 18
Liitunud: K Veebr 09, 2005 9:24 pm

Postitus Postitas liivu »

mul on sellinne lugu et tahan nad põllule panna!tavaliselt on jaht nii et hommikul kuue aeg platsi ja siis kuni kaheksani nad lendavat järvel põldudele!siis on mul pill millega neid ligi meelitan on ka kujud olnud 10 tk kuid nad on ikka nii hea nägemisega et näevad ära et ei ole hanega tegu!
kuid plaan on midagi korralikumat teha kuid tahaksgi teada mis valemiga ja koikse odavam!ja plaan tõesti 50 tk valm!
linnujaht on hea kätt saab harjutada ja põnev omamoodi!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ää sa neid kujusid ka väga täpseid tee,kui laskmiseks läheb ja ikka 50tükki põllus,siis võid mõnele kogemata pihta saada.Pauk raisus ja kuju ka läint.
noorus on ilus aeg
liivu
Postitusi: 18
Liitunud: K Veebr 09, 2005 9:24 pm

Postitus Postitas liivu »

nu tahaks ikka suht sarnase välimusega kull teha ära värvida jne!kuid mina olen lasknud ikka lennupealt!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

jorr kirjutas:...
Pärast sellist roomamist kindlasti parem,kui pimedikku sattud ja keegi sind eestpoolt ei näe.

Hehh, eelmine aasta oli selline lugu, et roomasin oma poolteist tundi vist ja siis kui saabus laskmise aeg, oli juba nii hämaraks läinud, et haned otsustasid kalatiikidele ööbima kolida ja nii ma järgmised päevad valutasin vaid lihaseid, kuna roomamine polnud minu jaoks teps mitte kerge asi. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

liivu kirjutas:linnujaht on hea kätt saab harjutada ja põnev omamoodi!


Offtopic küll, aga: kui kätt tahad harjutada siis mine tiiru!
Mine metsa!! ;)
liivu
Postitusi: 18
Liitunud: K Veebr 09, 2005 9:24 pm

Postitus Postitas liivu »

ma ei mõtelnudgi otseselt kätt harjutada!
kes on hanejahis käia see teab millest jutt!
kuid ideesid ootaks ikka endiselt!

ma olen hanejahti juba pikkalt oodanud!
ja saanud teine mu lemmik jahiks!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma varem hanede järgi roomanud, aga lagedal põllul nad alla 80 m ei lase, liiguvad vaikselt edasi. Peab ikka mingi küngas või kraavi moodi asi varju andma. Ükskord roomasin lausa mudas ja tulemus null.
Vasta