Jahimehe ja kalamehe vahest ning natuke foorumist ka.

2004. aasta teemad
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Ei pea viha, ei pea, karust tooni tunnetasin aga nüüd lootsingi sellist vastust ka vastu saada, mis kummutaks selle väiksemagi, mis mõnes teises foorumis ehk areneks hoopis teises suunas ja ühtlasi ka mõtetu oleks...
Olen ikka öelnud, et tore, kui osatakse väidelda, ja osatakse ka vigu tunnistada, aga mitte niisama targutada.
Ma ütleks ühte, olen täheldanud, et kiindunud jahimehel ja kiindunud kalamehel miskipärast on paks vahe. Ei tea millest see tuleb?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kuna antud jutt kippus kõrrekestest ja ballistikast kaarega mööda käima ja kerkis uus ja huvitav teema esile, kus tahtsin ka ise sõna sekka öelda, siis leidsin, et oleks õigem luua uus teema. Loodan, et Kütt ei pahanda. :D
See jahimehe ja kalamehe vahe on endale ka viimasel ajal üha enam huvi pakkuma hakanud, seda enam, et enne jahimeheks saamist pidasin ennast kalameheks ja nüüd on tekkinud olukord, kus jaht sööb kalalkäimise aja täiesti ära (ja mitte ainult kalalkäimise aja). :cry: Kas see tundub ainult mulle nii või on ka teised tähele pannud, et kalamehed on oluliselt avatumad ja sõbralikuma loomuga, kui jahimehed ja millest selline asi tingitud võiks olla? Saagijagamisest ehk? Kalamehed reeglina oma saaki ei jaga. Igaüks püüab endale ise kala ja mõni hea inimene võib kinkida oma saagi ka vabatahtlikult teistele. Võibolla on asi veel ka selles, et ühisjahis on grupitöö ja iga liikme tööst sõltub terve grupi edukus ja sealt ka pinged? Kes laseb kehvasti, kes ajab valesti jne. Kuulaks hea meelega mida teised on selles osas tähele pannud.
Mis, aga puutub antud foorumisse, siis tundsin, et üks Kuldi lendu saadetud kividest lendas ka minu kapsaaeda, aga eks ma ka õpi oma vigadest.
Jääbki veel soovida kõigile tibake dolerantsust :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ka mina armastan neid hobisid mõlemaid ja ajal kui ma pole jahil, olen kalal. :D Nii jahil kui ka kalal on meil välja kujunenud väga sõbralik ja avatud seltskond, põdrajahi esimestel päevadel on mehed vähe võõristavad, kuna pole ju mõnda meest ca'10 kuud näinud aga see läheb mööda. Pinged võivad tekkida suurtes jahiseltsides, kus 30-40 meest koos ja liha jagamisel kogused väikesed.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Kakuke- vaat jahimeeste keskmine vanus pakun ülbelt on 58a.!

Siin foorumis käib ehk "noorem" põlvkond- alla 50.
Ehk need- kes ei karda net-i. St vähemus.
Erandeid on palju- a arvesta ka "linnameestega"- kel lihtsalt ei kõlba siin igasugu tsuksadega sõbrustada.

Kinnisemad on jahimehed kindlasti- suur vahe- relvad, habemed, vatipüksid- kalameestel sarapuuvibad, siilisooengud, neopreenkummikud- on tõemeeli- kalameestega sulas jää kohe pääle esimest ühist kalalkäiku- (mitte otseses mõttes)-
kohe näha ju- mis mehega tegu- a siin- kakuke- paljudel pole võimalus ju koos jahti pidada.

Enne kui näost näkku ei ole meest näind ja lõkkeääres tüki liha praadind- ei ava end ükski jahimees!
A õnneks miski tuumik siin on- vähemalt neid- kes naljastki arusaavad- see minuarvates põhi kriteerium- jahimees peab nalja ja vahest ka viina viskama- kuda ta ikka muidu oma uskumatuid elukogemusi noortele jagaks?

kakuke- vas ist das?
Põhitõe unustasid ää või? oia kõik endale-
ja ära usalda keskit- sest su vesltuspartner võib olla oopis tükis koer või mikrouun!!!
tsuks nigu ma olen...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

tsuks kirjutas:Kinnisemad on jahimehed kindlasti- suur vahe- relvad, habemed, vatipüksid- kalameestel sarapuuvibad, siilisooengud, neopreenkummikud- on tõemeeli- kalameestega sulas jää kohe pääle esimest ühist kalalkäiku- (mitte otseses mõttes)-

Paljude jahimeeste juurde kuuluvad ka ju neopreenkummikud ja kalameeste juurde habemed ja vatipüksid. Ega siis poolpaljana jääl käida. Ja mina muudkui mõtlen, et millest kogu aeg selline jama, et kui kalamehed Peipsil siis häda käes ... jää läinud ja muudkui päästa teisi. Nüüd siis taipan nad ju oma neopreenkummikute ja soojade südametega sulatavad jääd.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Postitus Postitas kanavaras »

Kalameestel see hobiga tegelemine kergem ka ju,viskad spinna kotti/autosse ja püüa enamasti kus tahad,üle Eesti, kalastuskaarti ainult vaja.Jahimees nii ei saa ju,et võtad püssi kaasa, vaatad ohhoo jaht käib kuskil või ilus kopraoja, et peaks jahti nätsa ja ajaks teistega sõna juttu.Kalameestel (ausatel) on rohkem vabadust, jaht nagu rohkem piiratud või nii :cry:
sellest haigusest lahti ei saa
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Postitus Postitas Deerhunter »

Erandeid on palju- a arvesta ka "linnameestega"- kel lihtsalt ei kõlba siin igasugu tsuksadega sõbrustada.

Eks need "linnamehed"on jah kõige suuremad ketserid.Vot sellisest suhtumisest algabki see mitte sõbrustamine.Olen ise pärit maalt aga elu on viinud linna (50km sünnikodust) elama.Jahil ja kalal käin aga maal kus selline syhtumine et linnamehed on uhked ja ülbed on viinud lihtsalt sektsoiooni jagunemise gruppideks.Ühes grupis linnamehed (kes saavad oma söödapõllud ja soolakud alati tehtud) teises maahärrad kes ainult virisevad kõrgete maksude pärast.

Minu arust on nii jahi- kui kalamehed ühesugused sõbralikud vennikesed(kaasa aitab muidugi ka ära joodud viina kogus) nii et jõugu ja jaksu kõigile.

PS.naiste arust on kalapüük ja jahilkäimine üks ja see sama(saabastega viinajoomine)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

jahimehe ja kalamehe --------

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ise kalamees pole ,aga naine kiidb küll ,et see temale sobilik oleks.Istu hommikul ritv peos maha ja lase aga mõtetel lennata,pole midagi vaja teha.Ma ikka nöögin ,et üks ritv mull ikka on ,istu siiasamase õue ja kui keegi midagi küsib,ütle-pole aega olen kalal.(nali)Tegelt ,eks naad ikka parajad veidrused mõlemad.Normaaln inimene ei lähe õhtul kange külmaga puuotsa mitmeks tunniks istuma jne.Aga mis parata,sellest haigusest naljalt ei parane!Ps.Huvitav oleks tõesti teada palju jahimeeste keskmine vanus on!Oma pundi selgitan välja ja annan teada.Pole ise ka mingi arvutikuru,toksin ühe sõrmega,aga peale selle foorumi avastamist olen mõnelegi soovitanud--KIITUS TEGIJATELE!Arvuteid ju ikka on ka,aga lihtsalt ei teata.Kivi kotti!
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

TO KAKUKE: tore, et eraldi teema lõid, mul selle vastu midagi pole kui õigeks pead.
Aga mis puutub erinevustesse kahe seltskonna vahel siis tegelt saaks sedasi asja vaadata, et eks nad sarnased ole, aga eks alati ka sarnaseid probleeme leidub ja samas, eestlane nagu ta on, siis mõttetuid jamasid tekib tõesti kasvõi sellest eelpool kirjutet, et linnamehed ja maamehed, eraldi seltskonnad kipuvad tekkima ja varanduse järgi hakatakse lahterdama samuti, tüüpiline kadedus...Eks ikka mehest kinni on kas saab hakkama endast madalamal pulgal ja vastupidi olevatega või ei, rikutuse astmest...Minul lihtne on, klubisse ei kuulu ja mitte seepärast, kordan kunagi öeldut, et ei viitsiks seltsieluga kaasas käia, teha ühiskondlikku klubilist tööd, vaid seepärast et elu sedasi läinud juba on, olin pikalt ühes Eesti otsas, siis teises ja nüüd alles nagu paikseks jäänud. Mine tea, ehk hakkan nüüd ka klubile mõtlema, vahepeal nagu ju polnud mõtet kõiki kutseid vastu võtta ja ühtedest keelduda. Lindprii, nö., sel omad võlud ja omad miinused, aga kui aktiivselt jahil ei käi siis OK.
Sügisest linnujahti ei sega mul miski.
Ja järgmiseks võtan koprajahi.

Täpselt niipalju et korraga paljuks ei läheks ja jaguks aega ka kalalkäimiseks.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Njah. Linnamees vs maamees on meie sektsioonis õnneks ainult vahepealne aasimisteema. Ja sedagi harva ja naljapärast. Üldiselt on seltskond kirju ja tore. Vanus kõigub ka suuresti. Enamuses küll vanemad mehed, aga meie seltskonnas kolm põlvkonda mehi koos.
Kalameeste ja jahimeeste erinevustest ka... no, ei oska öeldagi. Siiani pole ka suurt kontrasti täheldanud. Inimesi on ikka igat masti. Ise nii jahi- kui kalamees. Kalal pole olnud küll viimasel ajal aega väga palju käia, aga jõudumööda ikkagi. Käisime Kütiga tiiru kalal. Tore oli. Kala sai küll tema kätte, mina jäin nullipoisiks. Aga selle eest oli mul jälle hea võimalus, Küti lahkel pakkumisel, neid kalakesi õlis leotada :) Ja ei olnud kusagilt tunda jahimeeste kinnisuse hõngu. Nii, et veel üks pluss foorumile. Jahimehed saavad omavahel suhelda ja aeg ajalt üht-teist vaffat teha. Kasvõi kalal käia. Arvatavasti on ka jahimeeste kokkutulekul meeldiv foorumituttavaid kohata. Nii, et kõik on ikkagi suhteline.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Jah, kõik OK...
Üks asi veel, et jahimees ikka rohkelt priviligeeritud mees on, tahan, võtan püssi, lähen jahile, täna ei taha, võtan hoopis õnge ja kalale ja (b) (b) (b) ja veelgi, pole probleemi vaadata korki kuniks silm seletab, üks ei sega teist...Jahil relvaga aga käi kaine peaga!!

Kalamees aga, mnjah, paraku peab palju pingutama et saada jahimeheks! Ja kui kõikse kalamees hakkaks jahimeheks siis ka mets ulukitest raudselt puhas on. Punkt.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Ma spekuleerin ja pakun keskmiseks vanuseks mingi 45-50, huvitav kui palju mööda panen, minu arust noori kuigi palju pole...
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Postitus Postitas Deerhunter »

kütt kirjutas:Ma spekuleerin ja pakun keskmiseks vanuseks mingi 45-50, huvitav kui palju mööda panen, minu arust noori kuigi palju pole...



Pakuks tiba vähem(35-45) pole nad kõik nii vanad ühti.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

jahimehe ja kalamehe --------

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Võtsin umbes täpselt kokku ja sain 48.Paar noort poissi peaks sel aastal juurde tulema,siis läheb veidi alla.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Niiet õlled mulle, enamvähem täppi panin siis...
Suletud