Mais

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

kakuke kirjutas:
zakslane kirjutas:Sellepärast tulekski neid ju peibutada muul ajal ja innalõhn oleks sellisel juhul parim.

Olen ka kuulnud jutte, kuidas sisu koos potiga minema lennutatakse, aga kuldi jaoks hakkab ju jooksukas mingi lõhna ajendil. Kui pole lõhna, pole ka jooksuaega. Sama moodi peaks ju tema bioloogiline kell ka tiksuma hakkama antud peibutusvahendi peale, kui ta mõnda aega seda nuhkinud on, st. lihale tuleb spetsiifiline maitse juurde. Iseasi muidugi, kas on ilus sellist asja jooksuaja väliselt teha, kui Truckeri mõtet edasi arendada.


Ma arvan , et kult hakkab jooksma ikka emise lõhna peale
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Noo-jahh sokku vilistatakse ka ju ikka emase inna ajal.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

jahimees kirjutas:Ma arvan , et kult hakkab jooksma ikka emise lõhna peale

Just ja see, mida müüakse ongi ju emise lõhna kontsentraat. Soku on ju samuti jooksma ajanud emase lõhn ja seetõttu ongi teist võimalik vilega peibutada. Kui pole lõhna, siis ta ka ei reageeri vilele.
Tore, et foorumid jahi teemal on mürinaga viimasel ajal käima läinud. :)
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

kuna pealkiri-mais viitab söötmisele siis tuli mulle meelde üks tore jutt. Üks tuttav, varitsedes kõrgistmelt siga, jättis sea laskmata kuna too pakkus talle kõvasti nalja. Sigadele pidavat mais hirmsasti meeldima ja ta oli plastpudelisse pannud maisiteri ja see siga oli hakanud selle pudeliga kohutavalt mässama nii et too kütt seal kõrgel naeris küll paraja kõhutäie. Ja siga jäi kah ellu!
Mine metsa!! ;)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Sellist meetodit kasutatakse üpris palju. Nii on sead kauem söödal. Asi pidi ka selles olema, et sead söövad enam vähem ühe kaua, vaatamata sellele, palju nad sisse endale ajavad. Võivad süüa korraga mitu kilo, või siis paarsada grammi. Kui aeg täis saab, lähevad minema. Nii pudelist söötes läheb ka sööta palju vähem. Aga üldiselt kasutataksegi seda maiustuste jaoks, nagu mais ja hernes.
Kasutatakse ka šampuse pudeleid ja torusid, millele on augud sisse tehtud. Aga kui seda meetodit kasutate, siis kinnitage pudel kas nöör, köie või millegi muuga kuhugi kinni. Muidu panevad koos pudeliga minema.
Proovige ka aukude löömist maasse. Teibaga auk maa sisse ja siis mais või hernes auku. Võib ka kergelt kinni sõtkuda. Sead tulevad ja hakkavad kohe kaevama.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:Kui mõtled ainult meeleheaks, siis on ka teisi võimalusi.

Kiigates poodi, hakkas silma selline asi, et enimmüüdud asjade seas on selline toode nagu "Indlev emis". Kas selle kohta on ka mingit tagasisidet olnud, et kuidas töötab jne? :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

Munandite värki peab käsitlema õieti. Meil üks vanemmees oskab
sa vana rsk, hirnu end või ribadeks, krdi :D häeste :D öeldud :D !!!
aga neist kontsentraatidest ja muudest seerumitest ei arva ma midagi. õnneks.
seal on teine rebane!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

shikaree kirjutas: sa vana rsk, hirnu end või ribadeks, krdi :D häeste :D öeldud :D !!!

Vaata ma nii rumal inimene, et ei saanud kohe aru, et mis selles nii naljakat oli? Kas mõte ise (suguorganite õige käitlemine/eemaldamine), või pakkus lõbu sõna munand? Ehk täpsustaksid, saaks ka naerda. :lol: :lol:
ps. Tegelikult oleks vist kena(viisakas), kui kedagi tsiteerides, oleks ka selle nimi antud tsitaadi juures.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

kakuke kirjutas:
shikaree kirjutas: sa vana rsk, hirnu end või ribadeks, krdi :D häeste :D öeldud :D !!!

Vaata ma nii rumal inimene, et ei saanud kohe aru, et mis selles nii naljakat oli? Kas mõte ise (suguorganite õige käitlemine/eemaldamine), või pakkus lõbu sõna munand? Ehk täpsustaksid, saaks ka naerda. :lol: :lol:
ps. Tegelikult oleks vist kena(viisakas), kui kedagi tsiteerides, oleks ka selle nimi antud tsitaadi juures.


tead, kakuke, see nii naljakalt kirja pandud, ajas kohe naerma. oleks seal nt /munandid eemaldada/ siis ehk poleks üldse naljakas. oli nii lõbus, et kohe pidi teistega jagama :)
testisin seda lauset kiirelt kuue meesisendi (naisi polnd käepärast) peal, neist viis hakkasid suure häälega naerma, üks ütles möh? ...
noh, inemesi igasuguseid, katsu aru saada.
seal on teine rebane!
imre
Postitusi: 6
Liitunud: P Veebr 22, 2004 9:09 pm

Postitus Postitas imre »

kakuke kirjutas:
trucker kirjutas:Jooksuaja välistel perioodidel kasutatakse ikka muid vahendeid, söödad jne.
Jah, need kaks toodet ongi mõeldud jooksuajal kultide peibutamiseks.

Ma olen küll väga rumal inimene, kuid mida tehakse kuldi lihaga, kes jooksuajal tabatud :roll:

Mata maha.
imre
Postitusi: 6
Liitunud: P Veebr 22, 2004 9:09 pm

Postitus Postitas imre »

Ma ei saa teist meestest küll üldse aru. Kes kuradi mees jooksuaeg kulti laseb ja veel peibutab. Minge peibutage roos parte parem. Ma ei ole ennem nii rumalat mõtet kuulnud, et peaks emisepeibutisega kulti meelitama. Kes tahavad vähegi oma maade peal sigade arvukust tõsta
jätke jooksuajal sead rahule.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Noh siis on terve maailm neid rumalaid täis ja palju neid tarku üldse on :D
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

imre kirjutas:Kes tahavad vähegi oma maade peal sigade arvukust tõsta
jätke jooksuajal sead rahule.

Pakuks hoopis välja, et sigade arvukuse tõstmiseks jätke emised ellu ja jätke sead veebruari lõpus rahule. Siis juba otsivad sead pesakohti.
Jooksuajal liiguvad sead niikuinii niipalju ringi.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

mais

Postitus Postitas Beretta »

jälle algan mõtlemata muust
ennäe õuna kinni hoidmas puust
Meie foorumi põhiviga kipub olema, et teema lehel nr. 2 ei mäleta keegi, millest jutt alguse sai ja mis pealkiri oli (ega ma ise siin teisiti käitu)
:lol: Nivaomanikul surun siin kätt- jumala õige jutt. Meie jahiseltsis niisugune reegel igatahes kehtib.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Sead jooksuajal

Postitus Postitas tsuks »

Meil- tsuksimaal- seajaht tavaliselt jaanuariga lõppes. Tavaliselt. Et miski üksik troffekult või äkitsi laskmatta kesik- se juba nigu juhtub.
Ja saime akkama tavaliselt. Enne jõule tavaliselt liha jagasime.
4 x tavaliselt- a se veel tavaliselt.
A vat tänavu oli jama. Lund polnd ja luureta jaht- uupi kollamine. Seega piirasime ka veebruaris- just siis- kui naabermaakonnamehed tavaliselt meiepoolt söödetud platsidele sead rahumeeli nosuma ajasid.
Ei saand sead rahu see talv- aga see eest süüa. Vabalt.
Nigu tavaliselt.

A küsiks- Lugupeetud- kas sigade ületoitmine - kartul, mais, piima- ja muud söödaautumaadid- kõva põrand(!) ja virtsa äravedu(ehk järgmisena???) ei tee äkki meie metsanotsudele liiga?
Nad ju unustavad oma elueksistentsi mõtte- saada metsikult, olenematta kõigist inim/tehno/loodus/midaiganes- mõjufaktoritest meie kliimas ja maastikul iseseisvalt akkama saama!
Majandiaegseid kartulikuhje nospeliga olid maijad lahtivõtma- iga öö üks- kult võttis augu sisse- sõi kõhu täis- magas ommikuni sealsamal augul- soe ju...- ja läks minema. Et nädalapärast tulla järgmist lahti kookima- sest elmine ju oli läbikülmund ja kartul magus.... Ja vahepääl käis ka emis karjaga...
Oli ikka urgitsemine.
Siloauke avastasid.
Ja avasid.
Järjest inimesele lähemale tulid.
Taluniku kartulivagu võtavad nigu kombain- 3-4 vagu- ja järjest- ja ülipuhtalt...
Neetud- kodustame neid sigu või?
Kas ülesöötmisega me neile karuteenet ei tee? Äkitsi 5 aastapärast kult ei jooksegi võrkaijast jooksuga läbi - vaid läeb ringiga läbi värava- sest kärss on pehme ja kihvad kaariesis?
Emis ei oskagi juurikaid jõeäärest tuhnida? Põrssad on harjund söödaautumaadist/lutist piima saaama?
Paradontaxi lisame või Blend-a-medi? Et kihvad kuldil oleks?
Mõtsanotsusi juba kasvatatakse. Põlvamaal. Kuuldavasti. Lahe.
.0 aastapärast ütleb see EL-i toidul kult puhtamas Eesti keeles: "Peremees- sa teed kah mitte st..gi või?- su kartul nüüd küll miskile standardile ei vasta! Seemenda oma emised ise!"
tsuks nigu ma olen...
Suletud