Mais

2005. aasta teemad
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Mais

Postitus Postitas rajaleidja »

Kust saaks kõige odavamalt sigadele maisi osta? Nii kui naaber sektsioon hakkab sigadele maisi andma, on nad kuradi raisad meie maalt läinud. Mis see mais üldse maksta võib?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Maisi saab vast kõige soodsamalt söödatehastest, mujal ei teagi olevat.Farmplant'ist Viljandis ja Elvas.Hind peaks olema kusagile 2 EEK-i kanti kg .Kui mõtled ainult meeleheaks, siis on ka teisi võimalusi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:Kui mõtled ainult meeleheaks, siis on ka teisi võimalusi.

Tore, et on ka teisi võimalusi, kuid minul tekkis kohe teine küsimus kolmest tootest kahe osas, kus peibutusained kultidele, et kes tahab kulti, kui neil jooksuaeg alanud või olen ma millestki valesti aru saanud :?:
Kasutaja avatar
srpeeter
Postitusi: 19
Liitunud: T Apr 15, 2003 1:25 pm

Postitus Postitas srpeeter »

olen ise ka mõelnud maisi peale, aga kust seda harjumaalt osta.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

kakuke kirjutas:
trucker kirjutas:Kui mõtled ainult meeleheaks, siis on ka teisi võimalusi.

Tore, et on ka teisi võimalusi, kuid minul tekkis kohe teine küsimus kolmest tootest kahe osas, kus peibutusained kultidele, et kes tahab kulti, kui neil jooksuaeg alanud või olen ma millestki valesti aru saanud :?:


Seda võiks ju panna ka mitte jooksuajal, vaid suvalisel ajahetkel.
Kult tõmbab ninaga õhku, tunneb meeldivat lõhna ja ongi kohal, ega sellepärast pea veel olema bioloogiline jooksukas.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

srpeeter kirjutas:olen ise ka mõelnud maisi peale, aga kust seda harjumaalt osta.

Näiteks Tallinnast, Hiiul asub teravilja ladu või elevaator vms., Hiiu kaubahoovi kõrval, ise olen sealt ostnud, hinda kahjuks ei mäleta.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Isasloomade peibutamine innaperioodi lõhnadega ja emaslooma selle perioodi häälitsustega jooksuaja välisel perioodil ei ole nüüd küll teretulnud mõte.Need on ikka mõeldud jooksuajal kasutamiseks.
Jooksuaja välistel perioodidel kasutatakse ikka muid vahendeid, söödad jne.
Jah, need kaks toodet ongi mõeldud jooksuajal kultide peibutamiseks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:Jooksuaja välistel perioodidel kasutatakse ikka muid vahendeid, söödad jne.
Jah, need kaks toodet ongi mõeldud jooksuajal kultide peibutamiseks.

Ma olen küll väga rumal inimene, kuid mida tehakse kuldi lihaga, kes jooksuajal tabatud :roll:
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

trucker kirjutas:Isasloomade peibutamine innaperioodi lõhnadega ja emaslooma selle perioodi häälitsustega jooksuaja välisel perioodil ei ole nüüd küll teretulnud mõte.Need on ikka mõeldud jooksuajal kasutamiseks.
Jooksuaja välistel perioodidel kasutatakse ikka muid vahendeid, söödad jne.
Jah, need kaks toodet ongi mõeldud jooksuajal kultide peibutamiseks.


Jahikalendris kirjas, et seda elukat aastaringi võib lasta, miks mitte siis ka peibutada ?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Eks see kult rohkem trofee loom ole. Aga head suitsuvorsti pidi tast kaa saama. Ise pole korralikku kulti veel näinud, aga eelmisel aastal üks jõhkard meil liikus küll. Jäljed olid nagu põdral ja ühe suure kuuse, kus ta oma kihvasid oli teritanud, leidsid ka mehed. Puule oli ikka kõvasti liiga teinud. See aasta pole veel jälgi leidnud, võibolla on kosja läinud :)
koll

Re: Mais

Postitus Postitas koll »

viljar kirjutas:Kust saaks kõige odavamalt sigadele maisi osta? Nii kui naaber sektsioon hakkab sigadele maisi andma, on nad kuradi raisad meie maalt läinud. Mis see mais üldse maksta võib?


Igavesti peen värk oleks maisi sünteetiline kontsentraat, ei tea kas sellist üldse olemas on. Kui on, siis piserda ükskõik kuhu söödale ja sigu kohal nagu murdu. Võiboll aind fantaasia vili. :D
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Mais

Postitus Postitas Eik »

koll kirjutas:
viljar kirjutas:Kust saaks kõige odavamalt sigadele maisi osta? Nii kui naaber sektsioon hakkab sigadele maisi andma, on nad kuradi raisad meie maalt läinud. Mis see mais üldse maksta võib?


Igavesti peen värk oleks maisi sünteetiline kontsentraat, ei tea kas sellist üldse olemas on. Kui on, siis piserda ükskõik kuhu söödale ja sigu kohal nagu murdu. Võiboll aind fantaasia vili. :D


See vist küll rohkem fantaasia, aga toore maisi mahl oleks küll reaalne ma arvan, kust seda aga saada on küsimus. :)
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Ma olen küll väga rumal inimene, kuid mida tehakse kuldi lihaga, kes jooksuajal tabatud :roll:[/quote]
Kõlbab igal ajal,
Munandite värki peab käsitlema õieti. Meil üks vanemmees oskab,
ei jää lõhna ega maitset lihale.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Jooksuajal kuldilihal üsna vänge kusehais ja kõlbab minuarust ainult karpi koos vängete maitseainetega. On olnud juhuseid kus seda haisu loomal pole, siis on tavaliselt tegu loomadega kes on vigased ja jooksukast osa ei võta.
Sellepärast tulekski neid ju peibutada muul ajal ja innalõhn oleks sellisel juhul parim.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

zakslane kirjutas:Sellepärast tulekski neid ju peibutada muul ajal ja innalõhn oleks sellisel juhul parim.

Olen ka kuulnud jutte, kuidas sisu koos potiga minema lennutatakse, aga kuldi jaoks hakkab ju jooksukas mingi lõhna ajendil. Kui pole lõhna, pole ka jooksuaega. Sama moodi peaks ju tema bioloogiline kell ka tiksuma hakkama antud peibutusvahendi peale, kui ta mõnda aega seda nuhkinud on, st. lihale tuleb spetsiifiline maitse juurde. Iseasi muidugi, kas on ilus sellist asja jooksuaja väliselt teha, kui Truckeri mõtet edasi arendada.
Suletud