Hulkuvad koerad

2004. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
vaoni
Postitusi: 24
Liitunud: E Apr 26, 2004 10:59 pm

Postitus Postitas vaoni »

Heh. Ma ei pidanud sellise actioni jaoks metsa minemagi. Piisas sellest, kui ühel pühapäeva hommikul ärgates aknast välja vaatasin, kui ühe pere koerad mul akna taga parasjagu lammast maha murdsid.
Samas tean ma üht metsatalu, kus 6-7 koera on täiesti vabapidamisel. Ise otsivad söögi, ise paljunevad..
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Ja-jah, ja siis kui ma näiteks juhtun jalutama seal metsas üksi või hoidku jumal, oma poisiga, ning penid mind tülitama kipuvad ja ma aru saan et kellegi omad, ei huvita, ikkagi noaga ära lõpetan. ****, 7 lojust ja vabapidamisel...Kus asuvad? Vihaseks ajab mõne tegelase majandamine...Et minu mets, minu sääsed, tahan teen mida tahan...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

No, sellisel juhul ei jääks ühelgi relvakandjal sõrm sirgeks. Ei mingit kahtlust ;)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Ega see kass siis ainult murdjana metsas ei esine, ta võib ka kellegile söögiks olla, rebane võtab päris heameelega kassi maha. Mul kodu lähedal rebasepesa olnud nii 10.. 15 aastat, kanu õnneks ei võta aga kassid kipuvad küll vahel ära kaduma ja just isakassid kes hulguvad kaugemal ringi. Koertega ja on teised lood ega neid vist peale hundi keegi ei võta ja palju neid huntegi meil on.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Metsa kolama läinud kass suure tõenäosusega oma otsa leiab ,rebane seda asja niisama ei jäta 8) .
god17
Postitusi: 33
Liitunud: K Mär 31, 2004 8:22 am

Postitus Postitas god17 »

Pikk kirjutas:Ega see kass siis ainult murdjana metsas ei esine, ta võib ka kellegile söögiks olla, rebane võtab päris heameelega kassi maha. Mul kodu lähedal rebasepesa olnud nii 10.. 15 aastat, kanu õnneks ei võta aga kassid kipuvad küll vahel ära kaduma ja just isakassid kes hulguvad kaugemal ringi. Koertega ja on teised lood ega neid vist peale hundi keegi ei võta ja palju neid huntegi meil on.


tervist meil oli talve pool huntitega suured probleemid murtsi koeri nii 40 ringis aga ainult ketikoeri ja mitte ühtki lahti olevat koera. ketist ju kergem võtta.
Kasutaja avatar
vaoni
Postitusi: 24
Liitunud: E Apr 26, 2004 10:59 pm

Postitus Postitas vaoni »

kütt kirjutas:Ja-jah, ja siis kui ma näiteks juhtun jalutama seal metsas üksi või hoidku jumal, oma poisiga, ning penid mind tülitama kipuvad ja ma aru saan et kellegi omad, ei huvita, ikkagi noaga ära lõpetan. ****, 7 lojust ja vabapidamisel...Kus asuvad? Vihaseks ajab mõne tegelase majandamine...Et minu mets, minu sääsed, tahan teen mida tahan...


Elvamaa metsas. Aga ega neid nii lihtne kätte saada olegi, võõrast inimest ligi ei lase ja metsas kõndijat tülitama ei kipu, pigem lasevad ise jalga.

Seda ka, et rebased kasse maha võtavad ja mitte just vähe, nii et looduslik tasakaal missugune. Aga huntide peale tuli seegi talv nurinat, et murravad koeri. Ju neil siis metsas toiduga kitsas?
Samas on inimeste suhtumine ka imelik. Murrab hunt mehel lambaid, aga mees aeda ette ei ehita. No kust see hunt aru saab, et seda lahtiselt lipendavat valget elukat seal metsa veeres võtta ei tohi.
Koertega samamoodi, et teatakse, et hundid käivad, aga selle peale, et koer ööseks kuuri kinni panna või tuppa võtta, ei tulda. Eriti markantne juhus oli selline, kus omanikel läks kolm päeva aega, et aru saada, et koer üldse kadunud on.
Loomulikult ei peaks hundid küla vahel murdmas käima, aga samas võik inimene ise ka midagi ise teha. Pärast kurta jõuab alati. Ega hunt sealt ei murra, kust murda pole :roll:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

vaoni kirjutas:Elvamaa metsas. Aga ega neid nii lihtne kätte saada olegi, võõrast inimest ligi ei lase ja metsas kõndijat tülitama ei kipu, pigem lasevad ise jalga.

Elas mees metsas koos majavalvuriga.Läks siis mees pealinna õnne otsima,aga sõbra jättis maha ,küll ise hakkama saab.Sai küll ja eduliselt.Isegi inimest ei kartnud ,elektriliini mehed lasid igatahes metsast jalga,öeldes et nemad sinna tagasi ei lähe,enne kui elukas sealt kadund.Käib ja passib ,lõriseb ja näitab hambaid,meestel natuke hirm hakkas.Kohalikul talunikul ei õnnestund ka teda tabada,kaval selline,nii kui püssi nägi, tõmbas madalaks ja kadus kõrge heina varjus.Kippus koplisse lehmade kallale jne.Lõpuks sai keegi ta ikka maha.
Selline lugu siis hüljatud sõbrast.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Siis veel üks lamba lugu.Pidas mees lambaid,nii 5-6,aga pidas neid isemoodi ,nimelt täielikult vabapidamisel.Lauda uks oli lahti,aedik ka ja nii need lambad siis käisid aastaringselt, hommikul läksid toitu otsima ja õhtuks jälle tagasi.Kuni ühel päeval lambad tagasi ei tulnud.Mees ütles,et seda ennegi juhtunud,küll paari päeva pärast tulevad,aga võta näpust ,ei tulnud ühti.Mindi siis neid otsima ja kõik olid maha murtud,nii 150 - 200m vahedega.Kahjuks ma neid murtud lambaid ei näinud ,ei oska öelda kelle töö see oli,aga räägiti et huntide.
Samas mehel endal on selline huvitav koer,hundi silmadega ja üldse sellise kahtlase olekuga.Siit väike küsimus,kas see elukas oleks sellise tööga üksi hakkama saanud.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

minu silmis muutuvad ikkagi metsas hulkuvad kassid-koerad lemmikloomad silmapilkselt kiskjateks. ja kui keegi arvab, et kiisud ntx metsas suurt kurja eriti ei tee, siis on see tema arvamus. mina ajan ikkagi oma rida.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Hiiliv Rebane kirjutas: kui keegi arvab, et kiisud ntx metsas suurt kurja eriti ei tee, siis on see tema arvamus.

Mina arvan ka, et ega need kassid seal linnulaulu kuulamas ei käi, mingi osa linnupoegadest ja jänestest võib rahulikult hulkuvate kasside arvele kirjutada.
Kasutaja avatar
vaoni
Postitusi: 24
Liitunud: E Apr 26, 2004 10:59 pm

Postitus Postitas vaoni »

zakslane kirjutas:
Hiiliv Rebane kirjutas: kui keegi arvab, et kiisud ntx metsas suurt kurja eriti ei tee, siis on see tema arvamus.

Mina arvan ka, et ega need kassid seal linnulaulu kuulamas ei käi, mingi osa linnupoegadest ja jänestest võib rahulikult hulkuvate kasside arvele kirjutada.


No põhimõtteliselt õigesti arvate. Aga nagu eelnevast jutust välja tuli, siis ei ole kass ainult jahtija, vaid ka saakloom. Samamoodi on ju ka paljud teised metsaloomad. Tasakaal.
Ei ole ka nii, et lind on hea ja kass on paha. Linnul pole eriti suurt vahet, kas teda murrab kass või rebane või laseb hoopis jahimees. Hulkuva koera ja kassi vahe ongi selles, et kass käitub metsas selle loomuliku osana ja ei riku looduse tasakaalu, koer seevastu aga teeb palju rohkem kurja. Eriti hull on juhus, kui koerad ristuvad huntidega ja tekib selline segavereliste populatsioon.

Vastuseks truckerile: Murdma õppinud koer suudab lambaid murda küll ja tegelikult aetakse nii mõnedki koerte pättused huntide süüks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

vaoni kirjutas:No põhimõtteliselt õigesti arvate. Aga nagu eelnevast jutust välja tuli, siis ei ole kass ainult jahtija, vaid ka saakloom. Samamoodi on ju ka paljud teised metsaloomad. Tasakaal.

Hulkuva koera ja kassi vahe ongi selles, et kass käitub metsas selle loomuliku osana ja ei riku looduse tasakaalu, koer seevastu aga teeb palju rohkem kurja.


Vaidleks vastu. Tasakaal oleks sellisel juhul, kui koduloom ei käiks vahepeal kodus söömas, st. saakloom kiskja tasakaal oleksid paigas. Vähe saakloomi tähendab looduses ka väiksemat arvu kiskjaid ja vastupidi. Koduloom (kiskja) elab selle raske aja kodu najal üle. Inimene suudab toota seda tasakaalu kõigutajat palju rohkem, kui loodus seda reguleerida. Erinevalt jahimehest pole koduloomal ees küttimisnormi ja aegu. Muidugi pole keegi siin ilmas paha ega hea (nii lihne see ka pole). Kas koer ikka rikub rohkem looduse tasakaalu kui kass?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

ei saa mitte aru mismoodi käitub kass metsas selle loomuliku osana ja koer mitte???? kiskjad-loomad ju mõlemad. olen kakukesega ses suhtes, päri, et tasakaal oleks siis, kui loom ei käiks vahepeal kodus einetamas. mismoodi siis kassid looduse tasakaalu ei riku??? et on nii väikesed, et ei pane tähelegi aga kui koerad suure lärmiga kitsi taga ajavad siis paneb tähele küll? lihtsalt üks teeb oma tapatööd vaiksemalt. muud vahet nagu suurt ei olegi. ja loomulikult ei ole kõik kassid sugugi murdjad. on siukseid äpusid ka aga paraku metsa ronivad just murdjad-kiisud. huvitav oleks lugeda uurimust poolmetsikute kasside toidulaua kohta. mõni jahimees võiks selle mao-uuringu ette võtta. minu poolt laskemoon :P
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Meie Muhviga läheme kassijahile!!!
...
Ja võtke maha kõik mida silm veel seletab, hirmsad röövlid hiired, kassid, põdrad ja elevandid :cry:
Loodusele ohtlik on ikka proff murdja, tavaline koer või kass teeb oma käigud ära ( tahab ka loomulikult ringi liikuda, mitte paela otsas) ja ei suuda kedagi murda. Vaid orgniseerunud poolmetsikud koerad suudava loomastikule kahju teha.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Suletud