Hulkuvad koerad

2004. aasta teemad
Suletud
god17
Postitusi: 33
Liitunud: K Mär 31, 2004 8:22 am

Hulkuvad koerad

Postitus Postitas god17 »

tervist kas kellelgi jahimeestest on hulkuvate koertega tegemist olnud?
mis siis teete kas lasete kohapeal maha kui võimalik või otsite omaniku yles. seaduse järgi pole minu teada jahimehel õigust lasta. aga krt kui ikka tulevad vastu mitmekesi ja soku selgroog hambus. kuradid metsas kardavad ikka inimest
Viimati muutis god17, T Juun 01, 2004 9:24 am, muudetud 1 kord kokku.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

kohe lase maha. ja lase nii, et enam ei tõuse, sest mudu läheb koju kuul keres ja siis pahandust kui palju. ise pole ulkuvaid koeri metsas kohanud, küll aga nende hiiglaslikke jälgi näinud ja haukumist kuulnud. tõesõna, kardan vist seda kohtumist. kunagi isa metsatöödel kohtus ühe lõriseva peniga. kõik teise ilma saata!! kassid ka. need tõprad hulguvad samuti sügaval metsas ringi (oma silm on kuningas). :evil:
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Kui ikka peni ja suur ning kaelarihmata, kuul kerre ja valmis, labidaga auku. Kui aga näha et korralik koer ja äkki lahti, kaotsi pääsenud, siis tasuks enne 3 korda mõelda kui pauku teha, uurida et mis jne. Mets täis muideks nende poolt murtud loomi...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Nii radikaalselt ei saa ka suhtuda, et pauk kirja ja valmis. Koerte omanikud arvaksid jälle, et kõik jahimehed auku... (nujah, jahimeeste seas ka koerte pidajaid). Aga enne võiks ikka teada, et mis peniga tegemist ja kellele kuulub (või ei kuulu). Ja siis kas noomida peremeest ja kui ikka asi problemaatiline (eks kohalik elanikkond tavaliselt teab kas on tegu probleemiga või mitte), siis kuul kerre ja rahu. Ega muu vast ei aita. Ise juhtusin lapsena nägema kuidas 2 suurt hundipeni ajasid kitse taga, kevadel. Ja kits jooksis järve, aga vajus sisse, penid järel. Hiljem hulpisid penid veel mõnda aega seal järves. Kitsega oli aga see lugu, et jalad täiesti puru ja hingitses teine vaevaliselt. Piinlik tunnistada, aga sai siis naabrimees kohale kutsutud, paar noalõiget... ja siis söögiks (noor loom oli). Aga mis sa teisega ikka teed, vedelema kahju jätta, ja hakka nüüd keskkonnateenistust teavitama, et selline lugu... jälle eetiline probleem.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

seda küll, et tuleb enne vaadata ja vaagida, et kellega tegu. loomulikult ei saa kellegi eksind jahipeni maha lasta hulkuva pähe aga probleem siiski õhus. kas keegi kasse ka näind on metsas peale minu? neile võiks ju küll valimatult tina anda. vaevalt, et kellegi kassitädi pärsia kassid metsas jalutaksid. ikka need küla-kõutsid, kes juba metsistuda jõudnud.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Hiiliv Rebane kirjutas:seda küll, et tuleb enne vaadata ja vaagida, et kellega tegu. loomulikult ei saa kellegi eksind jahipeni maha lasta hulkuva pähe aga probleem siiski õhus. kas keegi kasse ka näind on metsas peale minu? neile võiks ju küll valimatult tina anda. vaevalt, et kellegi kassitädi pärsia kassid metsas jalutaksid. ikka need küla-kõutsid, kes juba metsistuda jõudnud.


Arvatavasti ikka enamus jahimehi metsas kassi näinud. Kui ikka vaikselt sokku passida, siis jalutavad ikka väga julgelt ringi (et mitte öelda, talluvad jalgadel :lol: ). Samas, hiiri sibab ka alati ringi. Kas siis oleks rohkem toitu rebastele? Ja kuigi kassid on jänestele (kanalistele jms) suht arvestatav vaenlane, siis esialgu tuleks jõud rakendada vareste ja rebaste laskmisele. Enamus kasse on ikkagi tundunud lähemal olevatest majapidamistest pärit olevat. Njah, aga ega keegi taga ka vast ei nutaks kui kass kaduma läheb. Aga ise pole nagu kassi laskma kippunud, kui maal elaks, ehk siis mõtleks, aga on suuremaid valupunkte, mis vajavad lahendamist. Ahjaa... toonekured on ka üsna aplad tegelased. Neid nähtud viljalõikuse ajal ka sellisel hulgal, et ca 200 elektriposti otsa jätkus, igas otsas üks (sakslased olid ikka väga vaimustatud, endal tilkus süda verd). Ega need linnud jänesepojast ja ära ei ütle kui peale satuvad. Aga on teine looduskaitse all :wink: Nujah, Lääne-Euroopa populatsioon lendab talvituma natuke ohtlikumat teed mööda ning kuuldatavasti panevad nekud (loe: mustanahalised) need nahka. Meie omad aga lähevad üle Egiptuse (et ma nüüd õigesti mäletan :oops:) ja seal ei puutu neid keegi. Nii, et toonekurg jahilinnuks? Piiramist vajaks nende arvukus küll.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Nojah ega päris huupi ei kutsugi üles tina andma aga samas, nagu ütlesin siis kui ikka rihma-pannalt kaelas pole ja see suht hästi näha kui korralik rihm ( mitte mingi nöör ega rihma jäänus ), siis kel **** aega otsida peremeest või siis koera kinnigi hoida, varjupaika viia...Neid varjupaigas murdu, iga nädal või kuidas seal see asi käiski, saade oli kunagi, teise ilma saadetakse, sest paksult olla kalleid ja häid tõukoeri täis, keegi krt huvi ei tunne. Mis peremeestest siis siin üldse rääkidagi...Ja niikaua kui mõelda et kas ikka lasta või mitte, seesamune koer ammu läinud ja varsti jälle mõni raibe kusagil vedelemas. Otsustavus ja kiire, see siin rohi probleemi vastu ongi ja kui ikka pauk käib, küll siis koerad kinni hoitakse... või odavaim, elementaarseim asi pähe sealt tuleb, et pannal kaela, siis nagu elukindlustus või midagi säärast, et ikka kõik näevad ja alati kahtlus et jooksu saanud ja näha et peremees hoolib, ei siis saa ju lasta.
Kas olete täheldanud, et just kaelapandlata need koerad, mis valmistavad tüli? Kõik teavad et jaaa, see Jüri koer, küll on paha asi aga keegi midagi ei tee ja nii see siis lähebki...selline mõtetu hala...Ühes kohas ma panin ühele laksu jämedamat haavlit kanni ja enam seda probleemi pole et koer lahti ning peale selle haavad kenasti paranesid ja kõik rahul on. Respekti, respekti tuleb tekitada kui seda muidu pole.
Kasutaja avatar
vaoni
Postitusi: 24
Liitunud: E Apr 26, 2004 10:59 pm

Postitus Postitas vaoni »

Hiiliv Rebane, oled Sa muidu ka loomavihkaja või ei salli Sa ainult koduloomi? :shock:
Mina ikka mõtleks, enne kui mingi looma kohe maha laseks. Hulkuvad koerad võivad metsas pahandust teha (Üksik koer tavaliselt midagi kätte ei saa, reegline murravad koerad karjas) ja selliste koertega tuleb küll midagi ette võtta, aga kassid? Mitu metskitse nemad aasta jooksul maha murravad? Ainus, mida nad metsas teevad, on hiirte püüdmine ja haiguste levitamine, aga seda viimast harrastavad ka kõik muud metsaelanikud.

PS! Ei poolda koerte-kasside metsas hulkumist.
Ja ma tahaks näha seda kassi, kes jänese kätte saab... Isegi lemmikloomana peetav miniküülik teeb kassile tuule alla.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Ehhee, õrnem sugu omavahel jahimaid jagab või vähemalt tundub nii :lol:
Huvitav vaadata kuidas asi laheneb, millistele kokkulepetele jõutakse...eks kummalgi õiged argumendid ja asi vajab selgeksrääkimist...

Isiklikult pakuks, et kass va loom vaid siiski, tõesti, ainult linde ja see peamine, rüüstab, lisaks siis hiiri ja mutte, selliseid ikka millele hammas peale hakkab. On vähe kasse kes julgevad ära teha n. sellisele elukale nagu rott, kui tal ikka mõõtu on. Paras vastane talle, ja visa!! Niiet, egas kassist metsas suurt kahju pole :wink: Kui just tõesti varitsuses olles sind ei reeda ulukile keda jahid :wink:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

vaoni kirjutas:Ja ma tahaks näha seda kassi, kes jänese kätte saab...

On meite maal ka selliseid nähtud, kus heinateo ajal mõni selline volask jänesepoeg hambus välja ilmub. Suurt jänest ta muidugi kätte ei saa. Pole vist saladuseks, et ka linnupojad pole neile probleemiks. See murdmisinstinkt sõltub vist loomati, st. kes murdma juba kord on mingit saaki hakanud ei see enne järgi jäta kui ... ja loomi ma ka ei vihka. Ise kassi kindlasti laskma ei hakka, sest tundes kasse, on neid minu meelest pea võimatu taltsutada. Pole siiamaani kuskil maakohas kohanud juhust, kus kassi luku taga peetakse. Ikka hulguvad mõõda ilma ringi. Küll aga on koerte puhul lood selles osas teisiti ja minu meelest oleks kõige õigem karistamisega alustada peremehest, et see oma töö tegemata on jätnud. Endas on veri küll keema hakanud, kui kuuled siit sealt, et hulkuvad koerad seda ja teist murdnud (eriti aktuaalne kevade poole, kui lumel koorik peal). Arvatavasti ise mingi sellise fakti otsa sattudes sõrme sirgeks küll ei jätaks. Vist on viimasel ajal natuke rahulikumaks ka jäänud hulkuvate koerte teema.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Just-just, paugud käivad ja eks ka küla pealt kuulda ole, et kui ikka tina antakse koerale siis küll kinni hoitakse niiet asja heietamisest on kasu, ja paugust on ka kasu!! Ja kindlasti ennetavast vestlusest samuti.
Kasutaja avatar
vaoni
Postitusi: 24
Liitunud: E Apr 26, 2004 10:59 pm

Postitus Postitas vaoni »

No jänese all ma mõtlesin ikkagi täiskasvanud looma, pojast ei ole jah kassile õiget vastast. Samas on kass ikkagi suht väike tegija hiirtest-rottidest suuremate loomade puhul, linde aga murravad küll mehemoodi. Ja koerale annad käsu kätte, et 'Ei tohi', aga kass on selline iseteadev ja metsik loom.
Vaat sellest ma saan aru, kui koerad teo käigus kätte saadakse ehk siis metslooma kimbutamas. Siis ilmselt kuluks see pauk ära ka. Aga kui üksik koer vastu juhtub, siis ikka mõtleks.
Muide, see haavlitega laskmine võib päris mõjus olla, ehk tekitab siis koeral ajus mingi negatiivse seose ja enam ei kipugi nii väga metsa või ehmatab looma omanik ära ja on edaspidi hoolsam.
Samas algab see hulkuvate koerte nali ikkagi peremehest. Ja Eestis on see koerapidamise kultuur teadagi milline..Puutun sellega päris tihedalt kokku ja ausalt öeldes, nutma ka ei aja enam, sest nii jube on.
Jamasin siin ühtedega, kellede 'tõukoerad' murravad nende endi lambaid ning purevad möödakäijaid. Nalja sai igatahes palju ja traumas käisin õmblemas ka pärast , koera hambakaar oli ilusti naha peal näha. Aga oli mis oli, natuke sai sellest mässamisest asja ka, iseasi kui kauaks muidugi
:twisted:
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

vaoni kirjutas:Hiiliv Rebane, oled Sa muidu ka loomavihkaja või ei salli Sa ainult koduloomi? :shock:
Mina ikka mõtleks, enne kui mingi looma kohe maha laseks. Hulkuvad koerad võivad metsas pahandust teha (Üksik koer tavaliselt midagi kätte ei saa, reegline murravad koerad karjas) ja selliste koertega tuleb küll midagi ette võtta, aga kassid? Mitu metskitse nemad aasta jooksul maha murravad? Ainus, mida nad metsas teevad, on hiirte püüdmine ja haiguste levitamine, aga seda viimast harrastavad ka kõik muud metsaelanikud.

PS! Ei poolda koerte-kasside metsas hulkumist.
Ja ma tahaks näha seda kassi, kes jänese kätte saab... Isegi lemmikloomana peetav miniküülik teeb kassile tuule alla.


dziisus küll. vabandust, kui mu postitusest võib välja lugeda midagi vihkamiselaadset. ma armastan koeri ja kasse väga ja kõiki muid koduloomi ka aga paraku armastan ma ka linde väga väga ja tean kuda kiisukesed käivad ringi rukkiräägud hambus. on naiivne mõelda nagu sööksid kiisukesed ainult hiiri. kõik linnupesad mis kätte saavad laiali puistavad. ise olen ka kodukassi nahutanud, kui see on minu nähes linde kiusanud aga see ei aita. ja kui pisikesed jänesepojad ette jäävad, siis ei löö ka kass risti ette. loomulikult ei arva ma nagu pakuks kass ntx rebasele konkurentsi, kuid kass ei kuulu metsa.
Kasutaja avatar
vaoni
Postitusi: 24
Liitunud: E Apr 26, 2004 10:59 pm

Postitus Postitas vaoni »

Hiiliv Rebane kirjutas: ma armastan koeri ja kasse väga ja kõiki muid koduloomi ka aga paraku armastan ma ka linde väga väga ja tean kuda kiisukesed käivad ringi rukkiräägud hambus. on naiivne mõelda nagu sööksid kiisukesed ainult hiiri. kõik linnupesad mis kätte saavad laiali puistavad. ise olen ka kodukassi nahutanud, kui see on minu nähes linde kiusanud aga see ei aita. ja kui pisikesed jänesepojad ette jäävad, siis ei löö ka kass risti ette. loomulikult ei arva ma nagu pakuks kass ntx rebasele konkurentsi, kuid kass ei kuulu metsa.


Ütleme nii, et põhimõtteliselt olen ma Su jutuga nõus. Ainult et kõik need rukkiräägukesed ja muud linnukesed ei ela nagunii õnneliku vanaduspõlve lõpuni. See on looduslik valik. Pealegi rüüstavad linnupesi ka teised metsaelanikud, näiteks oravad. On olemas selline asi nagu toiduahel. Selle tipus asuvad loomad on paraku kõik lihasööjad ja seega paha-pahad?. Eks kass saab kätte need lollimad ja viletsamad. Selles suhtes on kass tunduvamalt metsasõbralikum kui hulkuvad koerad.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

tean isegi üht inimest, kelle viis peni lippavad mööda metsa ringi ja üksvahe tulid alati metsast tagasi raipelõhnalised ja õuelt võis leida metskitse karvatutte. kas koerad murdsid või maiustasid juba raipel jääb kahjuks teadmata. küll said nad ka minu käest, kui juhtusin neid kitsi taga ajamas nägema (ja mitte vähe) :evil:
Suletud