Hulkuvad koerad

2004. aasta teemad
Suletud
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

jah, aga meil üks seltsimees laseb praegugi oma hagijal mööda metsa ringi joosta-ei pidavat muidu sittuma,no võta sa kinni
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Anonymous kirjutas:jah, aga meil üks seltsimees laseb praegugi oma hagijal mööda metsa ringi joosta-ei pidavat muidu sittuma,no võta sa kinni

Kui seltsimees ise hagija eest laskma ei kipu, siis ei tapa ju hagijas üksi kedagist, ainult treenib metsalisi hundi asemel
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

honkomees kirjutas:
Anonymous kirjutas:jah, aga meil üks seltsimees laseb praegugi oma hagijal mööda metsa ringi joosta-ei pidavat muidu sittuma,no võta sa kinni

Kui seltsimees ise hagija eest laskma ei kipu, siis ei tapa ju hagijas üksi kedagist, ainult treenib metsalisi hundi asemel

treenib võibolla täiskasvanud loomi aga kitse talle näiteks võib vabalt maha murda samuti ka jänesepoja.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Anonymous kirjutas:treenib võibolla täiskasvanud loomi aga kitse talle näiteks võib vabalt maha murda samuti ka jänesepoja.

See loomulik kadu, looduses ikka lollid ja nõrgad peavad kellegi kõhtu minema, mul laika on 2 jänesepoega ketis olles ära murdnud, ise ronivad õues suhu. Ega looduse vastu saa.
.... Aga sellest koera sittumisest, jumala õige, et jahikoer peab ikka aastaringselt saama korralikult joosta, muidu on tervis käest ära. Olete vast isegi näind neid sügisel ajujahi algul kinniolnud laikasid - paksud, esimese ajuga võhm väljas. Oma koera tervist peab ikka ka hoidma, ei saa looduskaitsega ka kätte lolliks minna, külades on koerad sajandeid vabalt ringi jooksnud ja oma tööd teind, nüüd elab maal vast kümnendik sellest rahvast ja koerigi vähem, pole ju karjapidajaid.
Teine tera on need tõsiselt mitmekaupa poolmetsikult hulkuvad koerad (pole neist ükski jahikoer), kelle jälgi on tõesti mets täis, siin kah täidame lollilt seadust ja püüame neid laskmise asemel omaniku juurde viia, et trahvida :evil: krt, iga seadus pole küll mõistusega inimeste kirjutatud, kes sihukest täidab on ise paras ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
vaoni
Postitusi: 24
Liitunud: E Apr 26, 2004 10:59 pm

Postitus Postitas vaoni »

Koera ja kassi erinevusest: Esiteks on kass mõõtmetelt liiga väike, et suuremaid loomi (kitsed jms) ohustada, teiseks on kass üksinda jahtija, mitte karjas murdja nagu koer, mis tähendab, et ka saakloomade hulk on potensiaalselt väiksem. Murdjad on nad muidugi kõik. Ma lihtsalt arvan, et kassi tekitatud kahju ei ole niivõrd kolossaalne kui murdma õppinud koera tegevuse tagajärg. Söögi koha pealt niipalju, et kui kass toitu täis toppida, siis ta tavaliselt ei viitsigi eriti kaugele metsa minna. Maakassid on sageli poolnäljas, nii et väiksemate olendite murdmine on neile eluküsimus. Aga noh, eks igal ühel oma arvamus :wink: Oleks ise jahimees, ehk mõtleks ka teist rada pidi. Nojah, parem oleks muidugi kui hulkuvaid koduloomi metsas ei oleks (ja mitte ainult metsas).

Aga ma huvi pärast küsiks, et kas halb on ainult see, kui lahtiselt olev koer metsas loomi kimbutab või ei tohiks mittejahikoera üldse metsa tuua? Paljud koeraomanikud käivad metsas koera jooksutamas (seda muidugi järelvalve all, koer on omaniku nägemiskauguses)

Kerge offtopic: Kas te teate, et veterinaaridele õpetatakse koolis sellist teooriat, et jahimehed käivad loomadele metsas stressi tekitamas ja nende loomulikku elukeskkonda häirimas, ning et lisaks jahitavale loomale kannatavad jahist põhjustet stressi all ka muud naabrusesse jäävad loomakesed. (minu meelest vähemalt sedapidi jama jutt, et terve mets on siis selle loogika järgi stressi täis, kuna iga loom on metsas igal ajahetkel kellegi jahiobjekt).
god17
Postitusi: 33
Liitunud: K Mär 31, 2004 8:22 am

Postitus Postitas god17 »

vaoni kirjutas:Aga ma huvi pärast küsiks, et kas halb on ainult see, kui lahtiselt olev koer metsas loomi kimbutab või ei tohiks mittejahikoera üldse metsa tuua? Paljud koeraomanikud käivad metsas koera jooksutamas (seda muidugi järelvalve all, koer on omaniku nägemiskauguses).

Ma ei usu et koeri metsa ei tohiks tuua. seaduse järgi on selleks vist kindlad kohad ja minu teada ei tohi ka metsas koer lahtiselt olla ikka rihma otsas.
meil lasi yks mees seajahil olles metsas "hulkuva koera" maha ja kohe ilmus ka põõsa tagagnt välja jama kui palju aga kui peremees oleks avalduse teinud okeks minu teada mõlemad trahvi saanud
Kasutaja avatar
vaoni
Postitusi: 24
Liitunud: E Apr 26, 2004 10:59 pm

Postitus Postitas vaoni »

No ma tean jah, et seaduse järgi peab koer metsas rihma otsas olema ja mõni on arvanud, et suukorv peab ka veel peas olema. :shock:
Aga ausalt üles tunnistades olen ma seaduserikkuja. metsas on mul koer lahtiselt kõrval ja rihma panen ta siis, kui kedagi lähenemas näen. Kuna ta nägemisulatuses püsib ja kuhugile ära ei kao, siis ma isiklikult selles probleemi ei näe. Punane rätik on ka kaelas, nii et peaks kaugele näha olema, et pole tegu hundi või mingi muu metsaelukaga.
Muide, küllaltki hiljuti käisime tuttavaga koeri jooksutamas ja keset metsa lisandusid meie seltskonda veel üks spanjel ja taks. Kust nad tulid, seda ma ei tea ja kuhu läksid, seda ka mitte. Nii me siis jalutasime viie koeraga puude vahel ja uustulijad saatsid meid lausa autoni ilusti. Kaasa ka ei julgenud võtta, mine tea, äkki on kuskilt lähedalt talust. pealegi ei tundunud nad eksinud olevat, vaid pigem näis, et nad on oma harilikult ringkäigul.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

vaonile
väike link selle kohta, kui süütud ikka hulkuvad kassid on:
http://www.loodus.ee/el/vanaweb/0005/kassid.html
Kui loom on silma all ja kindlalt ei tee kurja, võib ta ka metsas lahti olla. Hulkuvate all aga mõeldakse ikka ilma peremeheta üksi kolavaid loomi. Lemmikud küll, kuid - nii koerad kui ka kassid on siiski kiskjad. Kuigi - enamus hulguseid lõpetab suurema ja tublima kiskja lõugus. Oma koertele sellist saatust küll ei sooviks! Minul kui omanikul on mitmekordne vastutus - nii oma looma ees kui ka kõigi teiste ees, kes minu loomaga võivad kokku puutuda. Hulguste koht ei ole mets!
Kasutaja avatar
vaoni
Postitusi: 24
Liitunud: E Apr 26, 2004 10:59 pm

Postitus Postitas vaoni »

Anonymous kirjutas:vaonile
väike link selle kohta, kui süütud ikka hulkuvad kassid on:
http://www.loodus.ee/el/vanaweb/0005/kassid.html
Kui loom on silma all ja kindlalt ei tee kurja, võib ta ka metsas lahti olla. Hulkuvate all aga mõeldakse ikka ilma peremeheta üksi kolavaid loomi. Lemmikud küll, kuid - nii koerad kui ka kassid on siiski kiskjad. Kuigi - enamus hulguseid lõpetab suurema ja tublima kiskja lõugus.


Ma ei olegi väitnud, et kass üks ilmsüüta loomake on. Pole ta midagi nii kukupai. Ma lihtsalt väitsin, et VÕRRELDES koeraga on ta väike tegija. Ka koerad murravad edukalt linde, eriti linnupoegi, muide. Lugesin artikli läbi, huvitav oli ka ja aitäh!, aga seal keskenduti rohkem linnakassidele kui metsas olevatele. Ma olen kursis, milliseks probleemiks on hulkuvad kassid linnades, eriti sellises toredas linnas nagu Tartu, kus nendega midagi ette ei võeta. Samas metsades kolades ma pole mingit massilist kasside invasiooni küll märganud või ei ole ma lihtsalt õigesse kohta sattunud.
Linnas olgu kass toas, sellega ma olen nõus. Aga maal ju peetaksegi kasse hiirepüüdjatena. Ja kindlasti võetakse nii mõnigi lind ka õnneks. Siiski on loodus ju mõnetise kaoga arvestanud ning kassi kätte satuvad kas rumalamad või nõrgemad isendid.
Asi kisub vägisi Tommy&Jerry multikaks kätte, kus kass on selgelt paha ja hiir ehk antud juhul lind on hea. Oh, oleks need asjad päriselus ka nii lihtsad ja selgepiirilised.


Anonymous kirjutas:Oma koertele sellist saatust küll ei sooviks! Minul kui omanikul on mitmekordne vastutus - nii oma looma ees kui ka kõigi teiste ees, kes minu loomaga võivad kokku puutuda. Hulguste koht ei ole mets!


Ausalt öeldes ei tea ma isiklikult küll kedagi, kes oma koerale sellist saatust sooviks. Aga sellega olid minu meelest kõik nõus, et mets ei ole hulguste koht.

oeh. See teema hakkas siin vahepeal kergelt tuliseks minema :roll:


sealt artiklist lause :Loodusele tekitavad koerad kahju märksa vähem, kimbutades ja murdes peamiselt jahiulukeid.
Et kui kass murrab maha linnu, siis on see looduskatastroof, aga kui koer murrab maha kitse, on see väike kahju? Huvitav. :shock:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

vaoni kirjutas: Et kui kass murrab maha linnu, siis on see looduskatastroof, aga kui koer murrab maha kitse, on see väike kahju? Huvitav. :shock:

Heh :) Ei ole kõik nii mustvalge midagi. Elu on elu, olgu see siis linnu või kitse sees. Olete ehk tähele pannud, kui suur on hulkuvate kasside ja koerte suhe e. siis keda on vähema ja keda rohkem? See teeb asja natuke selgemaks/segasemaks.
vaoni kirjutas:
Kerge offtopic: Kas te teate, et veterinaaridele õpetatakse koolis sellist teooriat, et jahimehed käivad loomadele metsas stressi tekitamas ja nende loomulikku elukeskkonda häirimas, ning et lisaks jahitavale loomale kannatavad jahist põhjustet stressi all ka muud naabrusesse jäävad loomakesed.

Muidugi on ka sellel oma tõetera sees, aga kas teile seal ka seda räägitakse, et milleks seda kõike tarvis ja millest see täpselt tuleneb? Küttimisviisi valikuga annab seda oluliselt leevendada. Ja kindlasti on siis räägitud ka seda, et sama kehtib ka koduloomade puhul. Igasugune kiskja on aegade algusest saati põhjustanud saakloomale stressi, olgu selleks siis hunt, rebane, hulkuv koer või jahimees. Elu on juba selline. :?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
vaoni
Postitusi: 24
Liitunud: E Apr 26, 2004 10:59 pm

Postitus Postitas vaoni »

kakuke kirjutas:
vaoni kirjutas: Et kui kass murrab maha linnu, siis on see looduskatastroof, aga kui koer murrab maha kitse, on see väike kahju? Huvitav. :shock:

Heh :) Ei ole kõik nii mustvalge midagi. Elu on elu, olgu see siis linnu või kitse sees. Olete ehk tähele pannud, kui suur on hulkuvate kasside ja koerte suhe e. siis keda on vähema ja keda rohkem? See teeb asja natuke selgemaks/segasemaks.


Täpselt suhet arvuliselt ei oska öelda, aga linnades on hulkuvaid kasse tänavatel rohkem kui koeri, esiteks sellepärast, et nad paljunevad väga edukalt ja teiseks sellepärast, et varjupaigad ei taha neid eriti kokku korjata, kuna kassid on peaaegu ideaalsed haiguste kandjad. Mis aga tähendab seda, et nende haigustesse suremus on ka suurem. Ka on kass piisavalt väike, et teda oleks kerge murda. Nii et metsades, ma arvan, ei ole neid kasse just lademetes, eriti kuskil sügaval laanes. Kass hoiab ikka tavaliselt talude lähedusse. Kõige suuremat kahju teebki ta pigem aedlinnakutes, kus pesapaikade arv suhteliselt väike ja pesi tihedamini, neist osa kehvemates (loe: ligipääsevamates) kohtades.


Ah, mis seal ikka. Eks igamees teeb nii, nagu südametunnistus ütleb. :roll:
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Ärgem unustagem seda et need (vabandage väga kui kellegi tundeid riivan) elajad(koerad/kassid, hulkuvad!!!!!!) on väga suured haiguse kandjad. Sealhulgas marutaudi. Ennist arutati et rebane võtab ta ära.....noo läheb marutaudis kass mööda metsateed ja rebane võtab ta ära ja jälle üks marutaudi kandja juures. Vähe sellest, kassi raibe jääb maha ja tuleb veel öövidevikus kährik teda maiustama :evil:
No kel vähegi kujutlusvõimet on võib ise edasi mõtiskleda. Point selles et hulkuvad kassid/koerad peaks igal juhul, võimaluse korral, elimineerima!! Kuidas seda tehakse? püssiga?? jutuga?? seda otsustagu iga mees juba ise....
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
vaoni
Postitusi: 24
Liitunud: E Apr 26, 2004 10:59 pm

Postitus Postitas vaoni »

Aga kassid saavad marutaudi kellelt?

Tegelikult taandub ju kõik inimesele. Kes laseb oma loomi metsa hulkuma, kes mitte... Kõrvaldagem põhjus, siis pole vaja tegeleda ka tagajärgede likvideerimisega. Ja kasse-koeri saab oma kohaliku loomaarsti juures marutaudi vastu vaktsineerida, seda tasuta.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Aga kui teadlik on üldse tädi Maali sellest et ta saab oma kõutsi ära vaktsineerida? Teda ei huvitagi see. Jälle üks asjaajamine juures siis.
Algus peaks jah hakkama peremeeste poolelt kes teadvustaksid endale et nii ikka ei saa et las käib seal kus tahab. Aga kus ikka jutt ei aita seal ikka jahimees peab vahele astuma.
Isiklik arvamus on mul küll selline et metsad peaksid ikka neist "hulkuritest" puhtad olema!
Mine metsa!! ;)
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

tõepoolest. ennetamisel on ka oma osa, kuid kui teate milliseid süüdimatuid inimesi meie maal elab, siis ei olegi muud lugu, kui tiba tina ja asi korras. väiksel põrsal õigus (jõudis oma arvamusega minust ette), et tädi Maali ei ole asjast teadlik ega huvitatudki. ja kassid sigivad ju nigu küülikud. läheb metsa teeb seal oma pesakonna valmis ja neid metsikuid kasse ei saa küll mitte üks veterinaar kätte. liiga sinisilmne suhtumine vaoni.
Suletud