Küsimus

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Pandora
Postitusi: 13
Liitunud: T Juun 01, 2004 9:06 pm

Küsimus

Postitus Postitas Pandora »

:?: Kas on eetiline lasta magavat looma? :|
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

EI!
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
god17
Postitusi: 33
Liitunud: K Mär 31, 2004 8:22 am

Postitus Postitas god17 »

ei ja veelkord ei sa ei jäta loomale mingit võimalust pääsemiseks.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Aastaid tagasi- kui noor ja... noh- lihtsalt noor olin- kõmpisin mööda teed liinile ette- püss seljas ja puha- vaatan- jänes- istub puunajal- silmad suured kui tõllarattad- mötse- kakab vist... Võtsin püssi õlalt- tema istub- panin paugud sisse- ikka istub- absull ei reageeri!!! Püssi kokkumurdmisel käis krõps- ja jänes kargas püsti ja tormas siukese fingaaliga minema- et palju ei puudund- oleks möödagi vaat et lasknud...
Tagantjärgi möeldes- magas teine oopis- silmad lahti.
Hea, et püssil tookord kaitseriiv krõbises- a tegelt oli kiusatus talle kõhuli pääle üpata- miski 3m kaugusel oli teine.
tsuks nigu ma olen...
arv
Postitusi: 88
Liitunud: K Mai 05, 2004 9:18 am

Postitus Postitas arv »

Huvitav huvitav, kui tõesti tuleks anda igale loomale võimaluse pääsemiseks, mis seal metsas hakkab juhtuma.
Näiteks rebane tuleb peibutus söödale sööma, mis teeb jahimees, laseb rebase maha. Kas see on eetiline. Peaks siis ju rebasele võimaluse andma. Kõigepealt kas vilistama või hõikama, et ta jooksma hakkaks ja alles siis paugutama hakkama.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Ei ole see rebasejaht nii lihtne- koha võib sissesööta küll- ja rebane isegi tuleb ja õgib ennast segaseks- magama keerab- a vat vaderil üks viga ju- norskama kipub- ja sellega jahimehe kantsiotsas ülesäratab! Oleks siis püssijärgi rabaks teine või vilistaks- esimene asi profülaktikamõttes sõimatakse maailm täis (mõtetes) ja peale suurt ringutust ja aigutust mindakse kusele ja silmadega jälgitakse surisevanaudingulõppedes- kuda üks järjekordne rebane kavaldas ühe jahimehe üle!
tsuks nigu ma olen...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Magava looma laskmist ei poolda, aga tekkis sama küsimus nagu arv`il. Sigadele tehakse söödaplats, nuumatakse kõige paremaga päevast päeva ja siis ühel päeval tõmmatakse lihtsalt maha. Ja pukk on ka võimalikult kõrgele ehitatud, et loom jumala eest lõhna ei tunneks. ja mõni kasutab veel ka inimlõhna eemaldajat. mis võimaluse andmine see siis loomale on?
Kas kitse laskmine 100-150 meetrilt on eetiline. loomal pole õrna aimugi, et te seal puutaga passite. täpselt nagu magades.
Tahate võrdseid tingimusi: jahti minnes puhuge metsaservas pasunat, et juhul kui loom magab kuskil, ta kindla peale ikka üles ärkaks. Ja siis minge ja hakake loomale ligi hiilima. ja kui lähedale pääsete, võtke ta rajalt maha. aga seda ikka ilma püssita. vat siis on juba võrdsed tingimused.
Läks vist vähe liiale, aga eks see foorum oma arvamuste välja ütlemiseks ju ongi.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Ja looma võtad maha paljaste käte ja hammastega, vahest karu jaoks võiks veel jahinuga kasutada, on ju tema jõu poolest üle ja peaks siis omakorda inimesele mingi eelise andma.'

Ja veel lisaks kui metsas kõnnid siis pead jalgade ette vaatama et mõnele sipelgale peale ei astuks ning veel tuleks kanda tolmumaski et jumala eest mõnda sääske alla ei neelaks.


Kas see on siin mõni budausuliste kokkutulek ....

:D :D :?:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

ehhee :!:
ainuke eetiline jaht on ajujaht, loomal on põgenemisevõimalus ja kõiki auke masti ringis ikka kinni ei pane, ja jooksvat looma on tsutt raskem lasta :!:
Aga küsimus, mis on olulisem või eetika seisukohalt tähtsam - kas anda loomale võimalus või tabada võimalikult kindlalt, mitte jätta loomi piinlema ja raipeks :?: :?: :?: Ise arvan, et kogu see eetika jutt peaks ikka taanduma sellele, et mitte raipeid metsa asjata tekitada ja seega lasta kindla peale ning mitte ajada möga eetilisest loomale võimaluse andmisest :idea:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

kellele looma "valitud ja kontrollitud" tapmine ei sobi ,pidagu fotojahti.Võib ka duellile kutsuda, sarnast jahti harrastavad venemaa avarustes juba mõned , võtad oda kätte ja kutsud karu koopast välja......
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Vat see hundi "valitud ja kontrollitud" ongi tegelt ju pukipealt laskmise mõte- täpselt näed ja valid ja sihid- just seda- mida vaja. Ja kust te võtate- et magavat? Magavat ju ei saagi valida.

Ja ajujaht ei ole kõigeparem jaht! Terve metsa seltskond pekstakse üles- rebased, jänesed, kitsed, sügisel karu põdraajust välja tuli- no küll lidus vaeseke... Needsamad linnudki... Täielik terror ju. Ja paljudes sektsioonides seepärast rohkem hiilimis,- ja varitsusjahti just harrastataksegi.
Ja kui loom müügiks mõeldud- kuda sa hea lasu sooritad kabuhirmus põgeneva loomapihta? Ikka valida ja sihtida vaja.

Vastuseks aga algküsimusele- ei ole eetiline- jahimees ju ei lähe talvel ja ei pista kaheraudset karukoopasse...

Pardijaht kohe-kohe tulemas- enam nigu ei erutu- a vanasti kui käisin- teepäält ikka kive tasku toppisin- viskad- kui lendu läeb- siis lased. Kui lendu ei lähe- võib ka vabalt veel noor lennuvõimetu lind veel olla (muideks- tänavuse hilise suvega neid pisiprääkse pärispalju on).
tsuks nigu ma olen...
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

tsuks kirjutas:Ja ajujaht ei ole kõigeparem jaht! Terve metsa seltskond pekstakse üles- rebased, jänesed, kitsed, sügisel karu põdraajust välja tuli- no küll lidus vaeseke... Needsamad linnudki... Täielik terror ju.
Ja kui loom müügiks mõeldud- kuda sa hea lasu sooritad kabuhirmus põgeneva loomapihta? Ikka valida ja sihtida vaja.


Täiesti nõus! Ka mina ei poolda ajujahti ja eelistan pigem hiilimis- ja varitsusjahti.
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

mis puutub pardi jahti siis ütlen oma vanaisa sõnad siin ära .see part kes ujub ja lendu ei tõuse see on nagi inimeste seal lamaja ja siin on kohe küsimus kas siis lamajat löödakse või tõstetakse püsti ja siis löödakse see ongi eetika küsimus .mina isiklukult kui näen ujuvaid parte ajan nad enne lendu ja siis alle lasen .
vaata selja taha et keegi ei luusiks seal ....
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

EETIKA

Postitus Postitas ozz »

Aga ikkagi on palju praktilisem lasta parti vee pealt mitte õhust. saab ju ühe pauguga rohkem!!
Säästad raha ja aega, paugud ja aeg kallis jne...!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: EETIKA

Postitus Postitas Feen »

ozz kirjutas:Säästad raha ja aega, paugud ja aeg kallis jne...!


4 - 4.50 eq pauk. (pole just väga konti murdev, ja kes on öelnud, et jaht odav on) Ja kui vähem parte lasta, siis säästad puhastamise arvelt aega. Aga kuna jaht on ikka ajakulukas, siis mina eelistan lasta neid parte, mida saab lasta, ja ajale küll sel juures ei mõtle. Ahjaa... samas, mõni part ei taha kohe mitte lendu tõusta, tavaliselt on need nooremad linnud, kes otsustavad, et saavad sul eest ära ujuda ja ennast roostikusse peita.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Suletud