Küsimus

2005. aasta teemad
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

jahinaine kirjutas:Seda ootama jääda millal oleks eetilisem lasta on imelik sest kui sul on näiteks põdrajahi viimane päev ja sul ees ainult lamav põder aga just see loom ongi laskmata mis siis teed jätadgi laskmata või, mina küll ei jätaks. :D


Ime,et Sa veel metsa põlema ei taha panna -peaasi,kui luba realiseeritud saaks.
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Samas ei juhtu midagi kui see põder laskmata jääb isegi viimasel päeval.Ma arvan ,et magava looma laskmine on tegu millega eriti lihtne hoobela ei ole ja samas võib see jääda sind painama.Teisalt jälle kui hirv ojal joob kas temagi oskab aimata kui kaugel küti kuul.
See tähendab, et looma nähes tuleb kõigepealt vilistada, siis plaksutada ja alles siis kui oled veendunud. et looma on sind märganud võtad kotist püssi laed ja lased.
Huvitav kas mõni foorumlane teab kuidas on looduses, kas hunt ründab magavat looma.See muidugist natuke rumal näide hundil ju nälg majas aga ikkagi.
Egas elevant pole siga!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

vahe on sees, kas põder on lamav või on magav. kui on lamav loom, kes ei maga ning ei ürita ka põgeneda, tema jaoks on luba olemas ja laskmine võimalik, ohutu ja reaalne, siis ... :M
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Kuulge lõpetage juba ära se magava põdra ümber jama. On teist keegi magavat põtra või kitse näinud? Mina ei ole. Kunagi lugesin kuskilt vene jahikirjandusest, et sõralised magavad väga lühikeste juppide kaupa ja siis ka silmad lahti. Sellest lühikesest magamisajast vist ainult 5või 6 minutit, mil tema kuulmine, haistmine ka ei töötanud. Suurema osa magamisajast nad kuulevad ja haistavad.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Kuigi ma saan aru et küsimus oli retooriline, aga mina siiski olen magavat kitse näinud. Tõsi küll, juhtus see nii et mõned aastad tagasi sokujahis pukis passides tuli kitsemammi 30 m kaugusele pukist ja heitis magama :), nii et magavale kitsele ise ligi hiilinud ei ole.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kuulge eetika vennad,kuidas oleks ,kui magava jänese asemel tukuks kännuotsas mõnusalt täpiline ilves ja sina oleksid just parasjagu tema jahiga tegev :?: :D Kui palju teist siis vastu rindu taoks ja väidaks ,et paugu tegematta jätab :?: Arvan, tegelikus võib olla kaunis nulli lähedane,või mis arvate? Kes julgeb väita ,et kui jänes/loom kuskil lösutab siis ta just magab,aga võibolla tegeleb ta just viimast julgust kokkuvõttes enese varjamisega :!: :?: Minuarust peaksite selle küsimuse ümber formuleerima---kas seisvat looma on eetiline tulistada :D Ei tea kuidas metsloomad ,aga hobune magavat väidetavalt püsti ,kui see ka nii põdraga on siis metsas kuskil põtra seismas nähes pole eetiline......jne.jne.
Tegelt arvan see nüüd küll mingi eriline probleem v arutelu teema pole!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

julgen vastu rinda taguda ja väita, et jätan paugu tegemaTa kännu otsas tukkuva mõnusalt täpilise ilvese pihta.

aga kult, sina kui juba kogemustega jahimees, peaksid ju ometi aru saama kuna loom niisama lösutab/puhkab/magab või viimast julgust kokkuvõttes ennast varjab. mina küll saaks.

see küsimuse ümber formuleerimise jutt on ... no natuke rumalavõitu. vabandust!

pole sel teemal viga midagi. kas või selleks, et "linnarahvas oma künkalt" endale selgemaks teeks, mida tohib/ei tohi teha "metsarahva valdustes kanamatsi küngastel"

P.S. aga kui mul on ees ainult lamav põder, no ma ei tea, mingi uus liik äkki, või lihtsalt vigane...

P.S.S. olen laskmata jätnud ka 9+9 sarveharuga põdrapulli, seisis 30 m peal...
seal on teine rebane!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

shikaree kirjutas:.

P.S.S. olen laskmata jätnud ka 9+9 sarveharuga põdrapulli, seisis 30 m peal...


seisis...ja magas seistes ? :D või ei olnud lihtsalt selle looma laskmiseks luba ?
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

baddmann kirjutas:seisis...ja magas seistes ? :D või ei olnud lihtsalt selle looma laskmiseks luba ?

just-just! magas jah seistes, kännu otsas oli ka veel! :lol:

tegelikult tahtsin koeraga jänesejahti pidada, oli oktoobrikuu, aga koer ajas hoopis põdra ette. (ka põdraluba oli olemas)
seal on teine rebane!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

See magava looma laskmine pole ehk nii põletav probleem - kui palju neid juhuseid ikka on, kus magavale loomale ligi saad. Ja siis on sel magaval loomal ikka ka ju võimalus seda ligihiilivat jahimeest kuulda. Päris ehedas looduses ilves ei hooli sellest, et jänes magab- ikka võtab õnneks- see ongi looduslik valik- ära maga valel ajal ja vales kohas ning ettevaatlikumad ja teravama kuulmisega isendid jäävad ikkagi ellu. Nii et ka see loomale võimaluse jätmise jutt on selline kahtlane- võimalus magaval loomal kuulda ilvesest palju kobakäpsemat ja lärmakamat jahimeest on igal juhul. Jänes valib ka veidi magamiskohta, ega ta lepikus tilkuvate puude all magada ei taha just sellel põhjusel, et kuulmine häiritud, sama on vuliseva kraavi kaldal magamine. Ka need haagid tehakse ikka selleks, une pealt liginevat vaenlast kuulda.
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Magav loom

Postitus Postitas ozz »

No mehed: see jutt magavast ja mitte magavast on ikka paras jama!
Kui oled ikka jahimees ja luba on olemas, siis on ikka äärmine lollus jätta loom laskmata ja Sorry pärast veel kellelegi hõisata, et vot oli loom 9+9 sarve peas!? No ma ei tea, mine osta siis poest kanakintsu ja näri seda. Kindlasti räägi seda juttu veel kusagil kellegi juures peol olles, kus enamus mehi on jahimehed? Vaata kuidas sa siis seal "kiita saad"!?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

shikaree kirjutas:julgen vastu rinda taguda ja väita, et jätan paugu tegemaTa kännu otsas tukkuva mõnusalt täpilise ilvese pihta.

aga kult, sina kui juba kogemustega jahimees, peaksid ju ometi aru saama kuna loom niisama lösutab/puhkab/magab või viimast julgust kokkuvõttes ennast varjab. mina küll saak

P.S. aga kui mul on ees ainult lamav põder, no ma ei tea, mingi uus liik äkki, või lihtsalt vigane...

P.S.S. olen laskmata jätnud ka 9+9 sarveharuga põdrapulli, seisis 30 m peal...

Kirjutasingi ,et tulemus on nulli LÄHEDANE,on igasuguseid inimesi ja selliseid kes paugu tegematta jätavad peab ka olema ,isegi selliseid kes ilma püssita jahil käivad on.
Selle üle kas loom nüüd pikali olles magab v ei, ma isegi ei hakka juurdlema ,kuna looma keha on enamasti pikali olles kehv märklaud ja head lasku teha on kaunis küsitav.Teiseks varjab magava looma keha enamasti ka midagi(rohi ,oksad) Haavlitega lastes muidugi on võimalused veits suuremad.Aga kuna sellised juhused(et lastakse lamavat looma) on kaduv väikesed kirjutasingi ,et ei näe probleemi moraali lugemiseks
Vigane looma lasgmiseks sageli polegi muud võimalust .......ja JÄNESEJAHIS ( :shock: ) suure pulli laskmata jätmine koera eest ei haaku kuidagi selle teemaga :D
Kivi kotti!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Magav loom

Postitus Postitas baddmann »

antud juhul oli tõepoolest mingi muu põhjus või põhimõte laskmata jätta - eks ta enesedistsipliini ja tahtejõudu vms näitab, kuid samas võis lihtsalt kuulipadrun olla koju ununenud kah :D. magava põdra küsimusega vähe ühist...
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

OZZ-i jutt jumala õige. Jahimeeste seltskonnas sellise jamaga lagedale tulla tähendab ainult enda devalveerimist. Rohekatele vanematele daamidele võib see muidugi muljet avaldada.
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

olgu õnnistatud kõigevägevamad jõud, kes saatnud meile uued jahijumalad ozzi ja varju. alles nüüd saame näha, kuidas õnn pöörab jahimeeste õuele kui nad toimivad nende õpetussõnade järgi. varsti kubisevad metsad elajaist ja ükski jahimees ei lase enam mööda ning ulukid hakkavad kõikvõimalikel ja võimatutel pühadel jahimeestele ande tooma, sest korralik jahimees, ei see söö kanakintsu ja iga nädal hakkavad ülemaailmsed meediakanalid ilmutama edetabeleid vingemate jahimeeste pingeridadega! jne jne jne

aga muidu
kult kirjutas:
ja JÄNESEJAHIS suure pulli laskmata jätmine koera eest ei haaku kuidagi selle teemaga

no milleks demagoogitseda! sa ei ole mitte esimest päeva jahimees
seal on teine rebane!
Suletud