Remington 700 vs Antonio Zoli 1900

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
ago
Postitusi: 34
Liitunud: N Jaan 15, 2004 7:49 pm

Remington 700 vs Antonio Zoli 1900

Postitus Postitas ago »

Targemad mehed aidake teha valik 2 relva vahel, soov osta esimene vintrelv?
Väliselt raske erinevust tajuda, käisin poes proovimas. Lukk töötab korralikult, puitosa sobib, hind on Zolil 600.- kallim, aga lisaks on kohver.


tänan


targad kommenteerivad, vähemtargad õpivad!
Viimati muutis ago, T Okt 16, 2007 9:04 pm, muudetud 1 kord kokku.
tiondrip

Postitus Postitas tiondrip »

Zoli on Waldu juures 5,5 k kallim kuid asi on ilmselt ka seda väärt. See Remington 700 tundus paraja ahjuroobina neid omavahel võrrelda vast ei tasu..... Pildi peal tunduvad mõlemad ilusad kuid mine ja võta kätte siis saad aru kuhu tüürin. Maitse üle muidugi ei vaielda.
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

Remington 700 puhul peaks mudelit täpsustama, kuna sellest on väga erinevaid variante alates odavast ADList kuni kallima ja täpse LTR või Police' ini. Remingtoni kasuks räägib tema tohutust populaarsusest tulenev pakutava lisavarustuse ja oskusteabe hulk. Remington 700 põhjal on tehtud ka USA snaipripüssid M40 ja M24.
ago
Postitusi: 34
Liitunud: N Jaan 15, 2004 7:49 pm

Postitus Postitas ago »

Vaatasin poes Remington Model 700 CDL mudelit.
Poemüüja kommenteeris, et kuna relv on puhtalt liinitöö, siis erinevate mudelite rauaosal erinevus, peale kaliibri, praktiliselt puudub. LTR mudelil on muidugi korralikum vintraud

A.Zoli 1900 pidi olema näpuotsaga ka käsitööd!
Viimati muutis ago, K Okt 17, 2007 11:23 pm, muudetud 1 kord kokku.
castor
Postitusi: 30
Liitunud: E Dets 04, 2006 2:45 pm

Postitus Postitas castor »

Kasutan Zoli 1900 Stutzenit nüüd varsti 1,5 aastat. http://www.zoli.it/index2.php?pagina=1cannarigata/az_1900/fucile6.html
Selle napi aja jooksul pole võrdluseks kätte sattunud ühtegi paremini õlga hakkavat relva, võimalusel olen ikka proovinud võrrelda. Aga see võib olla individuaalselt erinev. Mingeid probleeme pole olnud, ainult et peale optika paigaldamist tuli seni täiuslikult istunud laadi kergitada.

Poltluku süsteem pidada olema pärit Husqvarnalt. Zoli olla nende relvatööstuse üle võtnud mõned aastad tagasi, aga seda infot pead soovi korral ise kontrollima.

Müügijärgne tugi on Eestis seni kehvakene olnud. Tellisin Deerhunterist tagavaramagasini möödunud talvel. See on teel seni. Aga on olnud kuulda, et see Rapla relvakaupmees pidi esinduse endale saama, ehk läheb asi paremaks.
"Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi."
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ega keegi lääne foorumitest pole uurinud, et mida mujal Zolist arvatakse?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mu arust veits meelevaldne võrdlus.
Mitte et ma kumbegi neist relvadest tunneksin halvustaksin.
Zoli tundub olema selline elegantne klassika kombineeritud uue tehnikaga. Isegi standard tundub käes hoides/vaadates juba väärtus omaette. Hinnaklass ka mitte odavamast otsast. Remingtoni on ameerika- kõige otsesemas väljenduses.
Huvitav miks selline valik?

Saan aru kui Zoli või Sauer, Zoli või Mannlicher....jne.
ago
Postitusi: 34
Liitunud: N Jaan 15, 2004 7:49 pm

Postitus Postitas ago »

Joosep Käba kirjutas:Mu arust veits meelevaldne võrdlus.
Mitte et ma kumbegi neist relvadest tunneksin halvustaksin.
Zoli tundub olema selline elegantne klassika kombineeritud uue tehnikaga. Isegi standard tundub käes hoides/vaadates juba väärtus omaette. Hinnaklass ka mitte odavamast otsast. Remingtoni on ameerika- kõige otsesemas väljenduses.
Huvitav miks selline valik?

Saan aru kui Zoli või Sauer, Zoli või Mannlicher....jne.


Proovisin mõlemat käes, kahjuks lasta ei saanud. Võrdluseks need 2 sellepärast et hinnaklass sama, nagu eelnevalt mainisin, Zoli 600.- kallim. Väliselt raske erinevust tajuda, õlga istuvad mõlemad, mõlemad tehtud eelnevalt pikalt kasutuses olnud relvade järgi.
Soov oleks teada, mida arvavad kogenenumad!

Tänan
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Ajakirjas Svensk Jakt nr.10(okt.)2007.a.lk.125 on toodud 8 jahikarabiini võrdlustesti tulemused, sh.Remington 700 BDL ,Antonio Zoli 1900 Alpen,Tikka T3 Hunter jne.Keegi rootsikeele valdajatest võiks siin ühe lühikokkuvõtte teha.Kahjuks minu keeleoskus tõlkeni ei küüni.Vajadusel nõus ajakirja laenama.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
ago
Postitusi: 34
Liitunud: N Jaan 15, 2004 7:49 pm

Postitus Postitas ago »

Ehk on võimalus artikkel sisse scannida ja webi üles panna, laseksin tuttaval nädalavahetusel tõlkida.


Tänan
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Vot sellistest testidest tunnen ise ka suurt puudust. Ajakirjas EJ võiksid sellised artiklid minu meelest vabalt piirikirjelduste asemel olla. Neid ei peaks siin koha peal tegema, piisaks tegelikult ka tõlkest.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

Joosep Käba kirjutas:Mu arust veits meelevaldne võrdlus.
Mitte et ma kumbegi neist relvadest tunneksin halvustaksin.
Zoli tundub olema selline elegantne klassika kombineeritud uue tehnikaga. Isegi standard tundub käes hoides/vaadates juba väärtus omaette. Hinnaklass ka mitte odavamast otsast. Remingtoni on ameerika- kõige otsesemas väljenduses.
Huvitav miks selline valik?

Saan aru kui Zoli või Sauer, Zoli või Mannlicher....jne.


Vabandust, Joosep, aga ma ei saa aru, mille poolest see Zoli tegelikult pisut kõrgema klassi relvadega, nagu näiteks Mannlicher, kõrvuti olema peaks? Tõsi, kaugemalt näib püss eht-itaallaslikult elegantne, aga lähemalt vaatlusel pole midagi erilist ja viimistlus on minu arust viletsam kui näiteks Sakol/Tikkal. Ja see svenssonite Karl Gustv, millel ta põhineb, on moraalselt ammu vananenud.

Kahe aasta eest Kaupoga Männikul tehtud test ei rääkinud samuti Zoli kohta midagi vapustavalt head - me ei saanudki seda jooksma, 100 meetri peale ca 15 cm hajuring on ikka väga halb tulemus! Pärast Deerhunteris küll öeldi, et optikajalgadega olla mingi jama olnud, aga ma ei tea, kui tõene see on.

Enda jaoks tõmbasin Zoli ihaldusväärsete relvade nimekirjast igatahes maha.
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

Aaa, ma tahtsin tegelikult öelda ka seda, et vaatamata kõlavatele nimedele ja läikivatele logodele soovitaksin mina püssi ostmisel valida selline, millel on olemas ka vähemalt elemetaarne järelteenindus. Castor siin kirjutas, et ootab juba terve igaviku lisasalve, eks nende ülejäänud juppide saadavus ole vähemalt sama kehv :cry:
ago
Postitusi: 34
Liitunud: N Jaan 15, 2004 7:49 pm

Postitus Postitas ago »

Tänan Tõnu, teeninduse poolest relvad hetkel võrdsed, asuvad ühes poes, aga see Zoli loopimine suunab valiku hetkel Remingtoni kasuks!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Rootslaste testitulemuste ülesriputamiseks igasugused tehn.vahendid puuduvad .Niipalju julgen küll väljaöelda,et roostekindluse võrdluses Zoli raudselt 8. kohal.Muide,artikli kogupikkus 4lk teksti ja testitavad relvad Antonio Zoli 1900 Alpen,Tikka T3 Hunter,Blaser R93 Luxus,Sako 85 Hunter,Browning A-bolt Hunter,Mannlicher Classic,Howa 1500 ja Remington 700 BDL.Iga relva kohta kommenteeritavad teemad on:1). Precisionsskjutning,2.)varmskjutning,3.)skjutning med nedfruset vapen,4.)stirka i utragaren,5.)rostbeständighet,6.)sprängtest,7.)kommentarer,8.)pris.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Vasta