Norma hülsid

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Vasta
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Norma hülsid

Postitus Postitas wsm »

volli30 kirjutas:Mul sama(T3) ja ei mahu ka laetud pardunid sisse.Osa läheb kuid raskelt ja mis ei lähe ei hakka punnimagi.See laadia viga,Vist.

Ostke Mardi käest RCBS Precesion Mix ja saate kontrollida kesta pikkust peale kalibreerimist ja jõuate järelduseni, et viga kalibreerimisel ja tuleb kesta lõpuni kalibreerida, et saada kesta pikkus paika. Erinevate tootjate kesti kalibreerides saab kontrollijaga tõesti erinevaid pikkusmõõte ja piisab mõnest kümmnendikust, et Tikka T3 lukk ei sulgu. Nii lihtne see ongi! :wink:
NB! Kalibreerimisel peab ikka kesta hoidja minema vastu matriitsi otsa!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Norma hülsid

Postitus Postitas kakuke »

Lähebki kusjuures kannahoidja vastu matriitsi. Hästi natuke veel ja keerab hülsile mõlgi sisse. Odavam ikka need paarkümmend kesta minema visata, kui 1000kr investeerima hakata. :D
Kuskil ma uurisin, et milleks see komplekt hea, aga siis nagu vastust ei saanudki.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Norma hülsid

Postitus Postitas reimakas »

Oma kogemustest järeldades võin väita, et norma kestaga erinev tabamispunkt kui laupa kestaga laadides. Korralikult kalibreerides pole probleeme olnud, et lukk kinni ei lähe. Laen RCBS komplektiga aga kalibreerimine peab olema väga korralikult tehtud.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Norma hülsid

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kakuke, mis firma matriitsid sul on?
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Norma hülsid

Postitus Postitas wsm »

Kakuke, kas sul mõnel tuttaval siis seda spets mõõtjat pole, et saaksid pikkust kontrollida :o
Kui ise jagu ei saa, siis mul võimalik aidata.
Mis numbriga kestahoidjat ja mis matriitse kasutad?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Norma hülsid

Postitus Postitas kakuke »

Redding´ut kasutan ja nr 1 Hornady kannahoidja. Ei oma tõesti ühtegi sellist tuttavat, kes omaks Precesion Mix´i.
Mind ennast paneb kukalt sügama, et miks osad Normad lähevad sisse ja osad jälle mitte.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Norma hülsid

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Noh, jah.

Hornady match grade full size die on mul kõik hülsid sirgeks ja mõõtu pressinud. Redding peaks ka tegija olema...

Aga: esimene press on kõige tähtsam, kontrolli üle sügavus ja hülsi määrimine. Kui kõik etapid korralikult tehtud pole mina näinud padrunit mis rauda ei lähe! (erand: Blaser R93 lukk mis ei sulgu kui padrun vähegi pikkusmõõdust väljas!)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Norma hülsid

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:Redding´ut kasutan ja nr 1 Hornady kannahoidja. Ei oma tõesti ühtegi sellist tuttavat, kes omaks Precesion Mix´i.
Mind ennast paneb kukalt sügama, et miks osad Normad lähevad sisse ja osad jälle mitte.

Vabandan kui varem oled märkind, ei leidnud hetkel...kas kalibreerid kaela või terves pikkuses ?

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Norma hülsid

Postitus Postitas kakuke »

Ainult terves pikkuses.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Norma hülsid

Postitus Postitas Mart »

Kakuke, ei saa aru, mis mõlgist sa räägid. Mis matriits see selline on, mis hülssi mõlkima hakkab, pane meile siia tootja tootekood. Hülsi õlale tekib mõlk, kui matriitsi õli väljavooluava on umbes või on õli liialt palju. Üldiselt ei tohiks mingit mõlki tekkida.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Norma hülsid

Postitus Postitas kakuke »

Selline asi on kunagi Hornadyt kasutades ka tekkinud. Siis oli just probleem, et liiga palju peale keeratud. Reddinguga täpselt nii, et mõlgi tekitab ka liigne määrimine. Eks üritan kodus selle tootekoodi ülesse otsida.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Norma hülsid

Postitus Postitas Pauli »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Kui kõik etapid korralikult tehtud pole mina näinud padrunit mis rauda ei lähe! (erand: Blaser R93 lukk mis ei sulgu kui padrun vähegi pikkusmõõdust väljas!)

Tooks kohe kaks kurioosset näidet. Esimene: posu minu värskeltkalibreeritud Norma hülsse jagunes kahte hunnikusse: ühed, mida Kakukese sellessamas Tikkas proovides lukk kinni läks, olid "küla pealt" korjatud ja teised, mis püssi ei mahtunud, olid tulnud kõik ühe kindla IŽ-18-MN-i seest (pikkusmõõt kõigil 50,9 mm). Järeldada ei mõistnud muud, kui et IŽ-i padrunipesa on nii lohvka, et kestad venivad mitte ainult kaelast, vaid täies pikkuses ning IŽ-ist tulnud kest on Tikka jaoks vale kujuga.
Teine näide (tõsi küll, ei puutu otseselt kalibreerimisse): peale tiirus laskmist otsustades natuke "kuiva" teha, ei õnnestunud 10 min tagasi lastud kesti enam samasse püssi tagasi panna (Norma, 222 Rem). Sellest asjast ei mõistnud midagi järeldada.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Norma hülsid

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kurja juur on ilmselt see IZ-18 mille padrunipesa on nii erakordse kujuga, et matriits sellest enam jagu ei saa! Ideaalvariandis peaks jahimees kasutama ainult enda püssist juba läbi käinud hülsse, kuuli täpsus suureneb ja lukk läheb vabalt kinni.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Norma hülsid

Postitus Postitas baddmann »

Mulle jääb siiski arusaamatuks, et kas teised Mosse püssist lastud kestad saab korralikuks tagasi kalibreerida ja viga ainult Norma omadel püsib ?

BM
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Norma hülsid

Postitus Postitas wsm »

Kakukese probleemidele on ka abinõu olemas
http://www.larrywillis.com/
Vasta