Lasta parti vees..

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Lasta parti vees..

Postitus Postitas Feen »

Ilmselge, et vees istuvat parti ei lasta. Aga mõlgutasin siin, et peaks linnujahiks mõne jõe (nt Võhandu) peale väikeulukiloa võtma ja siis matkakorras vaikselt allavoolu libisema. Ja kui kusagil midagi sobivat lendab, siis natuke jahti ka. Plaan oli hea... aga kui magama jäin, siis lasin vaimusilmas oma paadi/kanuuretki läbi, ja korraga avastasin, et sattusin parvele sukelpartidele :wink: (tuttvardid). Aga kus sa neid lased, sukelduvad... mõne aja pärast tulevad kusagil veepinnale, ujuvad minema. Nujah, kui ikka lähedale satud, eks nad siis pane pladinal mööda vette minema ka... eks sedagi saab põgenemiseks nimetada... aga mis momendist on sukelpardi laskmine eetiline ja millal mitte? (et siis kui näed, et teine jalga laseb... või vee alt välja ilmub... või...?)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Küsiks ise sama, ainult, et vintrelvaga küttimise kohta (hane vms).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Nojah, olen ise käinud säärastel jahtidel ja saanud lasta küll õhust küll, jah, pead ikka andma võimaluse talle põgenemiseks ja siis laskma, seega, loomulikult mitte ujuvat parti käänaku tagant vaid ikka juba tõusvat. Kust see piir käib, see igaühe enda teha, sest minu arust küll pole määratletud kui kõrgel ta veepiirist olema peab või sedasi. Nii kui sind näeb nii kipuvad tõusma niiet vaata vaid et taga kalameest poleks ega asustust.

TO KAKUKE: sa tahad midagi korraldada, säärast, jahti koos veepeal liikumisega? Et kaasas vint ja ka "veetoru"... Väärt idee, lööks kohe kampa!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kütt kirjutas:TO KAKUKE: sa tahad midagi korraldada, säärast, jahti koos veepeal liikumisega? Et kaasas vint ja ka "veetoru"... Väärt idee, lööks kohe kampa!

Sügisepoole soojendan selle teema ülesse. Eks siis näis. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

parte ja hanesid on lastud nii veest ,õhust ,kui maa pealt ja lastakse ka edaspidi
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Olen ikka rohkem kuulnud, et lindu ikka lennus lastakse...aga...mis teha siis kui tõesti esimene lask tuleb näiteks nii kehv, et võtab linnu ainult maha(ntx. vette) ja ta suudab vabalt edasi ujuda küll aga mitte lennata. mis siis :?: :?: :?:
Mine metsa!! ;)
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

mis seal ikka teha tuleb üle lasta
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Mnjah, õige või mitte aga krt, pauku raisata :cry: ja vaest lindu haaveldada et pärast neid hamba all ikka rohkem oleks peale seda kui tõesti kohe maha ei jää...minu arust krt küll väits ja omad jalad roostikus siin omal kohal on!! Või siis kasutage koera, kui veeääres olete ja paati pole...
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

See jutt käib küll merel pardijahi kohta. Mujal ise kogemust ei oma. Et nii ja naa selle ülelaskmisega. Kui vähegi järele jõuad, siis küll pole mõtet summida. Kui ise üle põlve vees oled ja part paneb teist tiiba järele lohistades mere poole, olen üle lasknud-lihtsalt ei jõua järele ja vaest lindu kajakaid, kulle ja rebaseid ootama jätta ka ei taha.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

hanede kohta võib nii palju öelda et meil käib jaht raba laugaste ääres ,kus on tehtud varitsusonnid ,enamus linde mis alla lastakse kukuvad laukasse ,sinna neile eriti järgi ei lähe kui lind on surnud ootad mil laine ta kaldale toob aga 25%lindudest on vaja üle lasta ja kui sellega hiljaks jääd ,siis hani ujub kaldale ja raba peal hanele järgi joosta,noh peab olema päris hea sportlane.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

mismoodi te pardile "j2rele j6uate"? haavatud sukelpart ju sukeldub ja temaga v6ib mitu tundi kassi-hiirt m2ngida (oma kogemus). siis pole muud, kui yritad aimata, kus tyyp korraks vee peale tuleb, ja siis...
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Järele jõudmise all mõtlesin muidugi ujuparte. Sukelpardiga on tõesti nii nagu Sammalhabe kirjutab. Aga ka ujupart saab sama trikiga hakkama, sukeldub ja jääbki sinna. Olen seda korduvalt näinud/kogenud ja saagist ilma jäänud. Piirumis, Pärnumaal paar sügist tagasi hommikuses lennus
olen põlvest saati vees hõredates kõrkjates. Piilu lendab otse minu peale. Lasen ja näen kuidas piilu kivina alla tuleb ja tundub, et otse pähe.Tõmban pea vaistlikult õlgade vahele. Part kukub selja taha meetrit 2-3 eemale. Keeran ringi, näen kukkumise jälge vees, lähen kohale ja mida pole, seda pole. Järgmised 20 min kulusid vees sobramisele- krt oli ju part- tulemus 0.
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

Part kukub selja taha meetrit 2-3 eemale. Keeran ringi, näen kukkumise jälge vees, lähen kohale ja mida pole, seda pole.
ehhee, see part kukkus maa sisse :D või lõi rikoshetti :lol:
ise olen kuulnud lugu, mille peategelane lasi sinikaela ülelennult ja peale lasku vahtis taevasse, et kus see part jäi...ja sai pardiga vastu molu, nii et prillid puru.
seal on teine rebane!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Hane eetika

Postitus Postitas tsuks »

Vat lugu siuke- et hani om kevadeti röövlind- röövib põllumest. Võtab aga järjest teri külvitagant. A viimasel ajal järjest vähem- kas kliima ei sobi või pöllumeeste agrotehniline mürk, mis seemnega maha pannakse- vahet pole- lasta saab neid ikka vaid sügise- ja hani pole keelatud põldu lasta! Näidake seda seaduse rida!?
Kakuke- sa proovi sügisele hanekarjale üldse laskekaugusele juurdehiilida. Vähemalt nende ööbimiskoht ülesleida. Onn ehita. Buršuika pane- saad sooja teed vähemalt- hanedele soovitaks headteed!
tsuks nigu ma olen...
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Justnimelt, head teed, haned... :D Paras pähkel neile ligi saada, õhust tüübid sind juba kaugelt näevad ja lendu muudavad, kõrgust reguleerivad, varjama ennast pead sa väägagi oskuslikult, ometi saavat seda teha ja mehed seda eduliselt ka teevad.
Ongi plaan soojendada vanu kontakte ja leida uusi, et ikka mõni korralik jaht rabas sügisel teha. Seoses sellega siin ka kohe välja käin, et kui on mehi, kes ei ütle ei uutele kontaktidele jahivallas ja just, mis puudutab linnujahti, soovitavalt L.-Eestis, siis oleks tänulik seltskonna, õpetuse eest!
Suletud