Koprad

2005. aasta teemad
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Koprad

Postitus Postitas rajaleidja »

Mehed, kes te püssiga koprajahis käite, öelga palun, mis kellaaeg on neid kõige parem passida. Ja kus? Kuhilpesa ei ole üles leidnud, tammid on küll iga saja meetri tagant ja jõekaldad on poriseks trambitud. Püünistega puuk mind ei huvita.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ausalt öeldes polegi koprajahti pidanud, aga on olemas selline tore raamat "Kolmekesi kõnnumaal".Seal kopraonu elust-olust juttu ja üldse väga hea raamat.Kui aega on soovitan seda lugeda, minul läks peale selle lugemist koprajahi isu üle.Tuleb välja et jahimajanduse seisukohalt vägagi kasulik loom.
Kuid koprajahiks vajalikku infot saad sa sealt kindlasti.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Olen käinud küll ja just püssiga. Minu meelest erineb koprajaht teistest jahtidest just selle poolest, et lastakse väga lähedalt ja väga hämaras. Umbes kuu aega tagasi oli õige aeg jahikohas olla juba 19.00 ja samuti olen näinud teisi ka hommikul vara, vahetult peale valgeks minekut. Minu meelest ongi juba varitsusjahi paremad ajad mõõdas, kuna liialt kiirest läheb pimedaks ja liiga hilja valgeks. Olen passinud lausa tammi peal ja samuti on parimateks kohtadeks kohad, kus nad söömas käivad. Nende matsutamist on kaugele kuulda ja samuti on otstarbekas eelnevalt luuret teha. Leides koha, kus värskelt langetatud mõni haab või paju ja olles eelneval õhtul neid seal söömas kuuldud on järgmisel päeval edukas jaht kindlustatud, st. kobrast näed kindlasti, kuid kas ka teist lasta saad on iseasi.
Edukat koprajahti.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Eks vist peab metsa kõmpima minema ja seda kopra elu lähemalt uurima. aga eks näis, kas see hooaeg jahist asja saab. Nädalasees ei ole eriti aega ja nädalavahetustel on põdrajaht.
Head jahiõnne kõigile.
Kasutaja avatar
Kalmjulm
Postitusi: 28
Liitunud: L Sept 27, 2003 1:21 am

Postitus Postitas Kalmjulm »

Ajab ikka naerma küll, et mehed koprast nii vähe teavad. Liikuge rohkem looduses, küll teised mehed teie naiste eest hoolt kannavad. Üldiselt kaldal tadimine tuleb kahjuks. Arvestama peab ka taevast, et enda siluett taeva taustal poleks nähtav. Muidugi tuul, et lõhna ei tunneks. Lase kuuliga, muu on juba solkimine. Ise olen enamasti õhtuhämaruses lasknud, hommikul mõnusam magada. Muidu täitsa söödav loom. Mulle meeldib suitsetatult, aga tegemine võtab veits aega. Mis ma ikka targutan, pane kuulid vööle ja marss metsa. OK. :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Olles maitsnud teiste ulukite liha, võib tekitada kopra söödavus küsitavusi, eriti kui suhu satub mõni rasvane tükk, sest teadagi on sellel väga spetsiifiline maitse. Mis, aga puutub koprajahil käimisesse, siis mina olen seda õppinud kogenud meeste kõrval, mida soovitan ka Sulle soojalt. See, et tuleb valida tuule suunda ja olla vaikselt on küll iga uluki varitsusjahi reegel. Kandes ise kaitsevärvi riietust, tuleb kobras väga ligi (juhul, kui kaks eelmist tingimust on täidetud). Tema nägemine pole kaugeltki nii hea kui näiteks kabjalistel. Pole ise küll kunagi jälginud, et enda siluett taeva taustal nähtav poleks, kuna enamasti on ise ju võsas ja välja tuleb ta siis kui on juba väga hämar, nii et vaata kas lastagi saad. Olen ise kasutanud alati kuulipüssi, kuid tean, et mõningad edukad koprakütid kasutavad ka kartetse just hämaras laskmise tõttu. Aga noh mis ma ikka targutan ... niipalju kui palju on mehi, on ka eriveid arvamusi ja loodetavasti on ka Sinul varsti oma arvamus koprajahi suhtes olemas. :)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jahipoole pealt ei oska kaasa rääkida,kuna midagi edukat ei ole endal välja tulnud,aga mis puudutab köögipoolt , siis Kokkamisfoorumis ülespandud retsepti proovisin ära.Päris hea ja vägagi söödav kukkus välja.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:mis puudutab köögipoolt , siis Kokkamisfoorumis ülespandud retsepti proovisin ära.Päris hea ja vägagi söödav kukkus välja.

Alustasin minagi kunagi selle retsepti järgi pallide valmistamist, kuid arvates, et nii mõnigi asi seal sees lisaks on hea, ei jäänud esialgsest retseptist midagi järele. Kui olin küüslaugu ja muude maitseainetega suutnud selle spetsiifilise maitse kõrvaldada, polnud vigagi. Proovides, aga antud liha ahjus küpsetada nii, et liha maitse maitseainete kõrvalt esile pääseks on nii mõnigi inimene väitnud, et see loom süüa ei sünni. Võibolla on põhjus siin ka mõningases eelarvamuses ja kehvas kokkamises, kuid minu arust on siin mõningane tõepõhi all.
Meeldivaid maitseelamusi ja julgust uuteks katsetusteks. :P
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Üks väga tähtis asi jäi märkimata. Nimelt kobrast vette lastes, tuleb viimasele kindlasti lasta pähe, vastasel korral ei jää loom muidu maha. Olen ise näinud kuidas pähe lastud kobras lihtsalt minema läks. Ju ei olnud tabamus nii hea. Maa peal viibivat kobrast pole õnnestunud endal lasta, kuid üks minu tuttavatest kes kütib teisi kal 308 WIN, on ka hämaras maa peal viibivat kobrast kerre lasknud ja õnnestunult.
Täpset silma.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Tore, et leidub abivalmis inimesi
Kasutaja avatar
Kalmjulm
Postitusi: 28
Liitunud: L Sept 27, 2003 1:21 am

Postitus Postitas Kalmjulm »

[quote="kakuke"] Nimelt kobrast vette lastes, tuleb viimasele kindlasti lasta pähe, vastasel korral ei jää loom muidu maha. Olen ise näinud kuidas pähe lastud kobras lihtsalt minema läks.
Ega vist kõik minema lähe. Võta pikem toigas ja proovi põhjast otsida. Olen ise sellmoel nii mõnegi välja tirinud. Neil on vist midagi õhukoti moodi rats. Mõni jääb pinnale, aga mõni vajub põhja. Ega ta päris põhja ka ei vaju, vaid hõljub alguses põhja ja veepiiri vahel.
Maapealset jahti saad proovida varsti, jääaeg pole kaugel. Ei tähenda neile külm ega lumi midagi. Olen ise näinud kui kella kahe paiku päeval -20 kraadiga läheb kobras puid tegema.
OK. Ära pahanda.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kalmjulm kirjutas:Ega vist kõik minema lähe. Võta pikem toigas ja proovi põhjast otsida.OK. Ära pahanda.

Mis seal salata, ega minagi sündinud tark pole, nimelt läks meelest mainida, et kui hakata tegelema koprajahiga, siis on kasulik kohe alguses teha mõnest vanast pikast teleskoopõngeridvast kaasaskantav toigas, mille otsas terasest konks. See alati autoga kaasas ja vaja läheb teist üsna sageli ka siis, kui loom põhja ei vajugi. Alati pole sobilikku toigast loodusest ka võtta. Mis aga puutub eelpool mainitud kopra kadumisse, siis seda otsiti eespool kirjeldatud toikaga küll ja küll ning järgmine päev kuivenduskraavilt tammi eemaldamise kaudu see tühjendades, polnud ka raibet näha. Hea lasu puhul rändavad kindlasti kõik koprad küti koju, kuid tuleb ette ka mõistatusi. Muidugi ma ei pahanda ja tore kui nii mõndagi saab isegi siit kõrva taha panna. Selleks see foorum siin ju ongi vist ... :wink:
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Kopra jahiks on õige aeg passimiseks augustist kuni septembri lõpuni. Siis käivad intensiivselt väljas enne päikse loojangut umbes pool tundi ja nii kaua kui ise näed lasta. päris põnev on, olen küttinud sel moel päris mitu kobrast. Ja liha on hea vorstina ja suitsetatult.
Kas tuleb jaht???
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

jahimees kirjutas: Ja liha on hea vorstina ja suitsetatult.

Kui see Sinu jaoks liialt raske pole ja seda saladuseks ei hoia, ehk oleksid siis nii kena ja paneksid selle vorsti retsepti siia kokkamisfoorumisse. Prooviks ise ka kindlasti ära. :idea:
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: Koprad

Postitus Postitas Jahimees »

rajaleidja kirjutas:Mehed, kes te püssiga koprajahis käite, öelga palun, mis kellaaeg on neid kõige parem passida. Ja kus? Kuhilpesa ei ole üles leidnud, tammid on küll iga saja meetri tagant ja jõekaldad on poriseks trambitud. Püünistega puuk mind ei huvita.


Kuhilpesa ei pruugi ollagi, sest nad teevad oma urud pervede sisse ja kõige parem on pidada jahti nii, et lased tammid alla ja urukoertega püüad kahva. Jahipäevad on küll töökad nõnda aga tulemus on väga hea. Ühe päevaga püüdsime 7 tk.
Kas tuleb jaht???
Suletud