GPS
- Patterdale
- Postitusi: 195
- Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm
honkomees kirjutas:Ausalt öeldes olen ikka ostus pettunud küll ...
Kas sa siis enne ostmist asjaga üldse ei tutvunud, et paergast siin halad.
Maa-ametist vektor jahiala põhikaart, itimees kallale ja näitab sul puid ja põõsaid. Teoreetiliselt võimalik, mis see maksma läheb, ei tea.
Kaks soovitust, kui tõesti ei sobi, siis katsu Jakariga kokkulepele saada ja tagasi viia või ela esimene ehmatus üle ja kui kasutama hakkad, siis teed varsti palju rõõmsama nöo pähe.
Mart kirjutas:...Kas sa siis enne ostmist asjaga üldse ei tutvunud, et paergast siin halad...
ikka tutvusin, netis, lugesin hoolsalt kõiki kirjeldusi, kus mehed kirjeldavad
... Need tsitaadid mulle nigu rusikas silmaauku, just see mis vaja, ei kuulnud üheski kommentaaris enne et see regio kaart vaid autoga sõitmiseks sobib, krt, selleks pole mul Eestimaal küll gepsu vaja. Ja ostsin kah ju netist tellides, seepärast see internetikaubandus mulle ei meeldigi, et kui ikka ei saa asja näpu vahel katsuda siis ei tea mis see on ...Aju teha ka super. Juhataja näitab kuidas peab aju liikuma (arvestades et üks inimene koeraga seda teeb ning tätsamaid kohti läbima peab) ja reeglina käin selle väga täpselt läbi... Kasu oli ka sellest suur, et sain mehi pidevalt kaardi järgi suunata (kuhu poole haavatud uluk liigub), sest pole harvad juhused et kui jälitaja käest küsida kuhu loom liigub saab vastuseks, et mees ei tea kus ta isegi asub....SD kaardile laetud aluskaardid (Eesti põhikaart ja RMK metsade kaart)...
ja egas siin midagi halada, lihtsalt sihuke tunne tekkis, et ei mõista riista käsitseda, no et ei saa see asi nisuke olla et koordinaadid määrab ja siis otsi pakk vees lagunevaid paberkaarte põuest ja hakka metsas oma asukohta kaardi peal paika panema, et teaks kuhu minna ...
ja nt Eesti põhikaardi Võrumaa osa http://www.werro.ee/vqrumaa/kaart2004/ annab veel koordinaadid kah teises süsteemis, ei ole siis seda võimalust kah, et vaatan enne kõik omale tähtsate punktide koordinaadid selle otsingust ja toksin gps sisse...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Teoreetiliselt on võimalik hankida maa-ametist siis sulle vajaliku piirkonna värviline topokaart. See siis arvutisse ja kalibreerida ja siis GPS-i uploadida.
Kui sul elamine läpakaid täis, siis eeldan, et sul ka neid nooremapoolseid kasutajaid üks või mitu, vot teegi neile see asi ülesandeks, saavad hakkama, pole seal hullu midagi. Saab ka skanneeritud kaardi sama moodi GPS-ile põhjaks, aga maa-ametist vast ikka detailsema ja ilusama.
Ise kasutan seda kõige labasemat eTrex-i ja arvutisse tegin enda jahialast topokaardi. Kuna GPS-il kaardipõhja ei ole, siis kodus kannan vajalikud teekonnapunktid kaardile ja siis uploadin gps-i. Kaart sai hästi kalibreeritud ja täpsus minu jaoks rahuldav. Ja ka vastupidi, läbitud teekonnad gps-ist arvutisse, siis enda tehtud kaardile.
Ainult aru ma ei saa, et miks sellist teenust meil ei pakuta. Pole ju topona tervet Eestit sisse vaja, vaid mingeid väiksemaid piirkondi. Meerika maal selline asi toimib, meil veel väike mahajäämus.
Või siiski pakutakse, võta maa-ametiga ühendust ja uuri järgi, kas näiteks oma jahipiirkonna topo saad gps-ile vajalikus formaadis.
Asi hakkas ennast ka huvitama, kui homme aega, siis uurin järgi.
Kui sul elamine läpakaid täis, siis eeldan, et sul ka neid nooremapoolseid kasutajaid üks või mitu, vot teegi neile see asi ülesandeks, saavad hakkama, pole seal hullu midagi. Saab ka skanneeritud kaardi sama moodi GPS-ile põhjaks, aga maa-ametist vast ikka detailsema ja ilusama.
Ise kasutan seda kõige labasemat eTrex-i ja arvutisse tegin enda jahialast topokaardi. Kuna GPS-il kaardipõhja ei ole, siis kodus kannan vajalikud teekonnapunktid kaardile ja siis uploadin gps-i. Kaart sai hästi kalibreeritud ja täpsus minu jaoks rahuldav. Ja ka vastupidi, läbitud teekonnad gps-ist arvutisse, siis enda tehtud kaardile.
Ainult aru ma ei saa, et miks sellist teenust meil ei pakuta. Pole ju topona tervet Eestit sisse vaja, vaid mingeid väiksemaid piirkondi. Meerika maal selline asi toimib, meil veel väike mahajäämus.
Või siiski pakutakse, võta maa-ametiga ühendust ja uuri järgi, kas näiteks oma jahipiirkonna topo saad gps-ile vajalikus formaadis.
Asi hakkas ennast ka huvitama, kui homme aega, siis uurin järgi.
honkomees kirjutas:ja nt Eesti põhikaardi Võrumaa osa http://www.werro.ee/vqrumaa/kaart2004/ annab veel koordinaadid kah teises süsteemis, ei ole siis seda võimalust kah, et vaatan enne kõik omale tähtsate punktide koordinaadid selle otsingust ja toksin gps sisse...
Seal antakse koordinaadid Lamberti süsteemis (see x ja y värk), sinu GPS-is on kindlasti see variant ka olemas, otsi masina seadetest üles. Iseasi, et erinevates süsteemides antud Lamberti koordinaadid ei pruugi omavahel klappida (paigutab su näiteks ameerikasse). Äkki siin mõni geograaf pundis, seletaks selle Lamberti süsteemi lahti, ise pole sellest päris hästi aru saanud.
Muidu kasuta Maa-ameti kaardiserverit http://www.maaamet.ee/index.php?lang_id ... enu_id=113 , seal annab koordinaadid ka kraadides.
kakuke kirjutas:Võibolla abiks ka.
http://www.maaamet.ee/esmap/lestgeo/
suured tänud
olen ise küll üsna palju maa-ameti kaardiserverit kasutanud, ehkki ta mulle eriti ei meeldi (aeglane ja ebamugav), aga seda kasulikku vidinat pole silmanud
aga ei lähe kokku need konverditud koordinaadid - kui gps sisse toksin kaardilt võetud koordinaatide konverditud versiooni, siis paigutab gps kaardil ca 700 m teise kohta punkti ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
mosse kirjutas:...
Muidu kasuta Maa-ameti kaardiserverit http://www.maaamet.ee/index.php?lang_id ... enu_id=113 , seal annab koordinaadid ka kraadides.
mina VÄHEMALT EI LEIA, kus ta üldse koordinaadid annab, otsing koordinaatide järgi küll on, aga kuidas sealt punkti koordinaadid välja võtta ...
veel naljakama asja avastasin, et kui panna Maa-ameti kaardilt võetud Lamberti koordinaadid selle Maa-ameti konverteriga geo-ks tehtutena Maa-ameti otsingusse, siis viib üldse paarkümmend km põhja poole ... proovige ise järgi proovisin korduvalt, ikka sama, näpukas kah ei tohiks olla, no ei tea kas kraadid kah erinevad?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke kirjutas:Võtad kaardi ette, sealt alt valid toimingud ja toimingutest koordinaadid. Viid hiire kaardile ja mõlemas süsteemis hakkavad need jooksma.
kui sa mõtled neid nupukesi, siis teised (vahemaa, pindala jms) töötavad, aga koordinaatide nupule vajutamise ja hiirega kaardil klõpsimise järel ei juhtu midagi ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
hiirega polegi vaja klõpsida, lihtsalt liigutad ja numbrid jooksevad. Proovisin praegu just, et koordinaadid töötavad ilusti, kui mingi punkt võtta, see kraadideks arvutada ja uuesti otsingusse panna. Muide ise soovitan igal juhul iksi ja igrekit kasutada, kuna sellel on ka reaalne mõõde meetrites ja vajaduse korral saab arvutada, mis vahemaa nt kahe punkti vahel on kui häda käes. Kraadide ja minutitega vaevalt peale geograafide keegi oskab midagi peale hakata. Samuti saab seda ühildada sõjaväe topokaartidega. Garmini gps vist Lambertit ei toeta, Magellan aga küll.
nii, töö-arvutis koordinaadid töötavad... ja sain värske peaga pihta ka miks maa-aameti lehelt võetud koordinaadid gps toksituna teise kohta paiknevad - nimelt ei ole gps koordinaadid antud normaalkujul: kraadid-minutid-sekundid vaid hoopis kujul kraadid - minutid - minutituhandikud nt N 57*41'59'' kaardilt võetuna ja gps sama koha koordinaatideks on N 57*41,980
oh seda ümberarvutamiserõõmu
oh seda ümberarvutamiserõõmu
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!