GPS

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

aga 2 varu AA patareid on ju taskust kergem asendada :wink:
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Vale loogika. Siis pardijahis peaks 2 padruniga õnnelikum olema kui 4-ga? Kergem asendada? Kokkuhoid?
Laetud akudega kestab Magellan XL niikuinii rohkem kui 2 jahipäeva, (õhtul lülitad välja) eks siis kunagi tuleb meelde ka laadida...
OK, kui jahis "kibe käes", tuleb osta lihtsalt selline laadija mis laadib nii autos kui ka vooluvõrgus, viskad tunniks autosse laadima (mul annab üks autopistik voolu ka siis kui süüde väljas) ja umbes tunni aja pärast võid täis akudega GPS-iga ajusse joosta...või kuhu soovid... :lol: :P :shock:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

GPS-sse saab häkkida nagu arvuteidki ja oma GPS seadme saad muuta ülitäpseks, ainult, et siis kannatab tugevalt seadme töökiirus. Nii et meeter siia sinna pole minu jaoks kunagi probleem olnud. Samas pole head ja universaalset GPS-i kui tahad GPS-i sõidukile, siis osta ka vastav mudel ja kui matkamiseks, siis samuti vastav mudel, kui mägironimiseks, siis jällegi spetsiaalne mudel, kui mõõdistamiseks, jällegi spetsiaalne mudel jne., iga tegevuse jaoks ikka oma.
Ja CX ja CSX vahe on ainult elektroonilises kompassis, muidu identsed mudelid, see lihtsalt teadmiseks.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Selles testis hinnata sekundites erinevate GPS-ide sisselülitamisel koordinaatide leidmise kiirust on minu arvates mõttetu, kui jahipäev kestab 6-8 tundi siis mingi 10 sek on vähetähtis...

koordinaatide täpsus on juba tähtsam:

Esimesena jäi nullpunktis püsima eXplorist XL ja oli ka kõige kindlam koordinaatide näitaja, püsides samade numbrite juures ühel kohal kõige kauem. Teised hakkasid ühes kohas olles koordinaatide näitamisel numbritega veidi kõikuma.

Klemmid:Arvutiga ühendamise klemmid tundusid Magellanidel palju turvalisemad: pole kohta, kuhu mustus ja pori vahele läheks. Garminitel olid standardpistikud arvuti ühendamiseks kummiklappide alla peidetud, mis on paraku niiskus- ja sodialtid.

Oluline:eXplorist XL on suur 3,5tollise ekraaniga hiiglasemõõtu käsi-GPS, mis oma vastupidavuse ja suure ekraaniga sobib ka tõsisele töömehele. Kummikest aitas XLi auto armatuurlaual kenasti paigal hoida. Kahju ainult, et ligi 10 000kroonise GPSi sisu on sarnane kõige odavamate mudelite omale. Suur pluss on loomulikult ekraani suurus ja selles osas tal konkurenti käsi-GPSide vallas pole, pigem konkureerib ta juba autonavigaatoritega.




Kevadel tuleb uus, täiuslikum Regio kaart milles detaile palju rohkem, asi areneb!

Hind:unustage see 10 000, eelmises postituses juba rääkisin hindadest!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Hind - ärge ikka unustage,sest õige pea võite USA-st ostetud GPS-idega lutsu visata. Lihtsalt Euroopas ei tööta, see igaks juhuks hoiatuseks öeldud.
Need sodialtid pesad ei olnud ju testitud - palju siis ikkagi sinna sodi sisse läheb, kui mööda metsa ringi tatsata, minu fotokas peaks siis olema ammu otsad andnud. :D
Miks uuesti sisselülimisel Cx CSx-ile ära tegi, pani natuke mõtlema, sest tehnoloogiliselt peaks olema identsed masinad, ühel ainult kompass lisaks.
Üldiselt on Garminid Magellanitest kiiremad.
Kiiremini jõudis oma näiduga nulli GPSMAP 60 CSx - mis ka navigeerimisel ja suunamuutustel olulisim. See et Garminid tegid nn. "hüppeid" (mis reaalselt ei ole tajutavad) on firma poolt taotluslik, et ei saaks kasutada teatud tegevustes.
Välitingimustes sai hinnata ka ekraane. Kui toas tundusid kõik enam-vähem ühtemoodi head, siis päikese käes langes eelistus Garminite kasuks.
Mis sest suurest ekraanist kasu, kui midagi näha pole.
Altimeeter.
Garmin GPSMAP 60CSx 11 m
Magellan eXplorist XL 19 m
Torni kõrgus oli tegelikult ca 11 meetrit .
GPSMAP 60CSx on testitud Garminitest kõige võimalusterohkem. Menüüs leidusid isegi langevarjurile sobivad funktsioonid. Täpsus oli sellel GPSil samuti väga hea.
eXplorist XL - Kahju ainult, et ligi 10 000kroonise GPSi sisu on sarnane kõige odavamate mudelite omale.

Milleks maksta nende mõnede sisutute ekraani lisaridade eest?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mul tekkis kohe küsimus, et miks see kõrguse täpne määramine nii oluline on? Mida see teadmine mulle annab?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Noh, kui kuldi või karu eest pagemiseks läheb, saad kiirelt ära mõõta, kas puu on küllalt kõrge, et sinna pakku ronida! :lol:
Ja maru jama on ju, kui pea poolega alt lähed Magellaniga. :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kunas see geps varem puude kõrgust mõõtnud on? Seda saan alles siis teada (puu kõrgust), kui otsa ronin ja enne nahka pandud pole. Ja samas, kes see rumal ikka karu eest puu otsa ronib? :roll:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Ma arvan, et see vaidlus läheb juba sinnamaani, et "iga lits kiidab oma". Mõlemad on head, aga garmin tegelt parem :D Kaupo kiidab oma valikut jne. Tegelikult on tähtis, mille jaoks sa seda kasutad ja palju sa oled nõus raha välja käima jne. Aga maastikul (peamiselt metsas) on mul täiesti tõsimeeli arvamus, et 60csx on täpsem ja kiirem kui explorist xl, käepärasusest ja voolukasutamise ökonoomsusest rääkimata. Ja hind on ka soodsam, erinevalt Kaupo kirjutisest. 60 Csx on hetkel 7500.- + 590.- regio kaart, mitte 10 000.- versus explorist xl 9900.- + kaart.

eks me neid argumente leiame veel - mingit sodisisseminemise juttu pole vast mõtet ajada - ma olen ka veel alla lühiajaliselt garminiga käinud (kraavis) ja ikka toimib - pesad jms olid kuivad ja puhtad. Ei ole hullu vast, eks kõik tehnika annab järgi, kui seda sihtotstarbetult kasutada..

Kõrguse määramine on oluline nt soomes, kus on küngas künka otsa. Saad arvestada, kuidas on nt otstarbekam liikuda või nt põtra välja vedada jne. Soomlastel on ka kaart parem - kõrgusjooned on peal. Eesti tingimustes on tõesti teda vähe vaja. Minul küll.

Edu valikutel.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Selles testis hinnata sekundites erinevate GPS-ide sisselülitamisel koordinaatide leidmise kiirust on minu arvates mõttetu, kui jahipäev kestab 6-8 tundi siis mingi 10 sek on vähetähtis...


Aga mistarvis on vaja GPS-i terve päev otsa sisselülitatuna hoida? Ega see sul mobla pole. Võtad auto juures koordinaadi ja kui metsas ära eksid (või sea metsa jätad, et hiljem järele tulla) võtad uue koordinaadi ja jalutad õigesse kohta. Mina olen GPS-i kõige rohkem vast tund aega sisselülitatuna hoidnud, kauem lihtsalt ei lähe teda tarvis. Aga kui pimedaks hakkab minema ja mehed närviliselt küsivad "kus siga on?", siis on ju vähe nõme õelda, et oodake 5 minutit, siis saab teada.
ise kasutan ka Magellani, aga olude sunnil mudelivaliku odavamat otsa, nii et vaidlusse ei sekku (pole midagi võrrelda).
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Tegime turuuuringu ja käsi gps-dest on raudselt parim Magellan explorist XL
http://www.magellangps.com/products/pro ... ?segID=355

maastikul, teedel, autos, hoidjaga väga hea!


Vaidlus hakkas lihtsalt ühest sõnakõlksust.
Ega vist pole tõesti mõtet edasi ragistada, las firmad arendavad oma tooteid ja meil peamine, et GPS-id meid õigel kursil hoiavad. :D
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Vaidlus muutub mõttetuks, igaüks kiidab oma...

Kõrgust ma üldse ei vaata, ega ma kusagilt alla ei kuku, mul enamus jahipiirkondi kas +1 kuni +4m merepinnast või siis üldse +190 m (Lõuna Eestis...)

Keegi ei keela USA-st GPS-i osta ja niipalju kui mehi tean, kes sealt on ka mingi 340 usd-iga Explorist XL-i tellinud töötavad need aparaadid Eestis kenasti! Kaardid on jah oma mure aga need ei ole nii kallid!

Miks gps-i metsas kogu aeg välja lülitada? Sinu track jääb ju alles ja saad selle salvestada, teine kord hea vaadata kus oled käinud ja rada hoida...

Akude eluiga peaks ju muretult paar jahipäeva võimaldama...
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

nyyd ma ei saa enam midagi aru. kuidas saavad USAs toodetud GPSid euroopas mitte funktsioneerida? GPS on ikka Globaalse Positsioneerimise Systeem, mitte USA v6i Euroopa Positsioneerimise oma...

muide, tootja ei pane minu teada GPSi aparaati viga sisse. see on ikka satelliidiomaniku m22rata, kuidas ja kuipalju systeem valetab. kes Bushi visiidi ajal Tallinna kandis GPSi kasutas, ehk m2rkasid...


Mart kirjutas:Hind - ärge ikka unustage,sest õige pea võite USA-st ostetud GPS-idega lutsu visata. Lihtsalt Euroopas ei tööta, see igaks juhuks hoiatuseks öeldud.
See et Garminid tegid nn. "hüppeid" (mis reaalselt ei ole tajutavad) on firma poolt taotluslik, et ei saaks kasutada teatud tegevustes.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Vat päris nii must-valge see asi ei ole.
Nii mulle asi lahti seletati ja ma võin täpselt järgi küsida, kui vajadust.
Vasta