16 või siis 12 kal.

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: 16 või siis 12 kal.

Postitus Postitas wsm »

Olin eelmine aasta ühel suurvõistlusel koos Soome suurmeistriga ühel sportingu laskevõistlusel,kellel kehakaalu vaevalt üle 50 kg ja pikkust ka natuke üle 150 cm. Relvaks Beretta SOL ja laseb päevas paarsada lasku trennis ning pole mingit probleemi, et õhtuks õlg valus. Seejärel läks jutt jahile ja sell võttis autost välja oma jahirelva, mis oli kaliibris
.375 Holland & Holland Magnumi. Siis jäi mul küll imelik tunne ja küsisin kohe kas jahile minnes paned liivakoti selga või on sul kaaslane kaasas, kes julgestab selja tagant, et lask pikali ei paiskaks. Aga ta naeris selle peale ja kostis , et inimene harjub kõigega. :D
Samas leidub meil jahimehi, kes vinguvad, et 30-06 liiga kõva laksuga.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: 16 või siis 12 kal.

Postitus Postitas tony »

Suvel olin koos jahil ühe hispaanlasega kellel samamoodi kaalu veits üle 50kg ja vanust 62a.Tema lemmik Aafrikas on 416rigby. :roll:
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: 16 või siis 12 kal.

Postitus Postitas Beretta »

Soovitan 12/76. Siis ei ole pardijahil probleemi, kui padrunid otsa saavad. Saad sõbralt laenata. Ja hanejahil 76 saad ka vähe kaugemalt lasta.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: 16 või siis 12 kal.

Postitus Postitas honkomees »

Njah, selle tabeli järgi "mehe kaalus" üle 100 kilo meestele püssi polegi, vist peab 8 kaliibri hankima :lol: . Tegelt tahaks hoopis head 16 kaliibris püssi, aga pole eriti saadaval
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: 16 või siis 12 kal.

Postitus Postitas duma »

milline on hea 16 kaliibrine püss?
duo on parem
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: 16 või siis 12 kal.

Postitus Postitas honkomees »

no see on nüüd küsimuste küsimus!
Kõigepealt uus, korralikult tehtud korralikus firmas, korralike raudade ja sihtlatiga, pukk, veel parem kombi koos vintrauaga 6,5x55 ja kõikse tähtsam - istub MULLE kätte ja palge, noh ja sihiku kinnitussooned pole paha!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: 16 või siis 12 kal.

Postitus Postitas Heino »

Minu soovitus 16 cal paralleelsete raudadega (nt Krieghoff), sinna komplekti kuuluvad veel põlvpüksid, põlvikud, madalad saapad, pintsak, särk, lips, ruuduline soni ja 5 setterit :-) Mulle meenub, et venelastel oli tabel, et sõltuvalt inimese kehakaalust relva kaliiber. Lätis nende jahivõistlusel olid siledaraudse finaalis pooled 16 cal ja vähem 12 ja u 2 relva 20 cal. 16 on parema läbilöögiga, nii et kui põhiline on suuruluki jaht, siis peaks 16 parem olema, pardi ja hane puhul 12.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: 16 või siis 12 kal.

Postitus Postitas Heino »

Ei vaadanud, et üks tabel oli juba ära toodud, Läti võistlus oli märkilaskmine 50 m distantsil. Ise oman 12X76 pukki. Järgmine on kindlasti 16 paraleelsete raudadega, tore oleks veel kui kukkedega, nii et kui kellelgi on üle, pakkuge! Mida vanem seda parem!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: 16 või siis 12 kal.

Postitus Postitas honkomees »

mu sileraudsetest kõikse mõnusam, täpsem ja kergem on 16 kal BM, kukkedega, tiirus lasta väega mõnus, jahis tsipa ebamugav kukkedega jamada, ja see va roosteuss on ka oma tööd teind.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta