üks koolitus ulukiliha valmistamise teemal.

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

üks koolitus ulukiliha valmistamise teemal.

Postitus Postitas Feen »

Koolitajaks olen ise :D Lihtsalt, kui kellelgi huvi, või teate kedagi, keda huvitada võiks. Mingi osa koolitusest on suunatud restoranidele, ja sealsetele kokkadele, üldse, teema, kuidas ulukiliha restoranid pakkuda, vastavalt kaasaja seadustee ja nõuetele ning klientide soovile (müügi osa ka natukene).

Teine osa on lihaga ümber käimine ja selle valmistamine (e kuidas teha kallis toore atraktiivseks, samas, piisavalt tasuvaks, et ulukiliha menüüsse võtta).

Valmistamise osas võtan hästi natuke linnu teemat, rohkem loomad. Retsepte tuleb ka koolitusmaterjalidesse omajagu (eks ma hakkan täna sortima ja valima).

Praktilises osas katsun igast valdkonnast miskit huvitavat teha, eks aeg ja inimeste hulk (mida rohkem seda uhkem) limiteerivad natuke asja, aga saame hakkama.

Info ise selline:


ÕPPEPÄEV ULUKIROAD

Koolituse eesmärgiks on pakkuda üldisi teadmisi ulukilihast, tema käitlemisest, kasutamisvõimalustest ning omandada praktilisi oskusi erinevate ulukiroogade valmistamiseks. Saada uusi, põnevaid ideid menüü rikastamiseks.

Koolitusele on oodatud toitlustus- ja majutusettevõtete kokad, valdkonna kutseõpetajad ja kõik asjaarmastajatest „kokkajad“ .

Koolituse maht on 8 tundi.

Teemad

* Ulukiliha, liigid, kasutamisvõimalused Eestis;
* Ulukiliha esmakäitlus, laagerdamine, käitlemine;
* Erinevate ulukilihade kasutamine, sobitamine menüüga, lisandid;
* Näidisroogade praktiline valmistamine, kasutades metskitse-, metssea-, põdra-,kopra- ja jäneseliha;
* Degusteerimine;

Koolitus toimub 24. november kell 10:00-16:00 Tartu Kutsehariduskeskuse Kopli tn 1 A-korpuse õppehoone õppeköögis.

Lektoriks on Nõgiaru Jahiseltsi juhatuse liige Gediminas Jürjo, kes omab mitmekülgset kogemust jahinduses, ulukiliha käitlemises ning ulukiroogade valmistamises.

Hind: 1000.- EEK

Koolituse läbinutele väljastatakse Tartu Kutsehariduskeskuse täiskasvanute koolituse osakonna tõend.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Kas eelregistreerimine on kohustuslik ja kui, siis milline on deadline? Ise olen väga huvitatud, aga osalemise võimalus selgub kahjuks alles kusagil 21 või 22 november.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ega ma rohkem ei teagi :) Info siit ->

Lisainfo

Marju Hõbejärv- Särg
koolitusjuht
Tel 7 361 835
Gsm 55 579 226
E-post: marju.hobejarv@khk.tartu.ee

http://www.khk.tartu.ee/koolitus


Kui m ei eksi, siis deadline puudub. Materjale lasen teha natuke varuga.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta