küs?

2005. aasta teemad
Suletud
ants

küs?

Postitus Postitas ants »

mul on kavas võtta laika kutsikas kuid ma elan suht metsa ligidal. kas kutsu võib tunda tahtmist metsa minna isegi siis kui teda jahiks ei ole õpetatud
Kaja

Postitus Postitas Kaja »

Meie laikad elavad suurel võrkaiaga piiratud territooriumil, jooksuruumi vist üle hektari. Metsa lähedal ei ole, kuid on oja, kus tegutsevad usinalt koprad. Ja - vend nägi suurt vaeva aia kindlustamisega, sest - asi see laikal aia alt läbi kaevata! Tehti lausa koostööd! Ja - otse kobrastesse, õnneks mitte naabri kanadesse (seal vist ka korra käidi)! Võin kindlalt väita, et kui koeral on võimalus, siis ta ka läheb, kaks korda ei mõtle! Laika on väga iseseisev ja hasartne koer. Koera ketis pidamine on minu arusaamade vastu, kui aga on võimalik koerale korralik aedik teha, kust ta alt ega üle ei pääse, on laikaga ka metsa servas vahva elada, koer on meie kliimaga sobiv, ergas ja lihtsalt peetav. Kuid kindlasti tuleb arvestada tema jahikirega, soovitav on temaga ikka ka aiast väljas jalutamas käia, et ta saaks ka oma ninale tööd, aias tuleb arvestada, et talle meeldib ka kaevata - hiiri-rotte püüab, mutte kaevab, siilist saab ka jagu, paremaid palukesi "rasketeks aegadeks" varub jms. Kuid parim on ikkagi, kui laikale ka oma jahimehe leiab...
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

mina eriti küll ei poolda seda, et koeraga jalutuskäike väljaspool kodupiire tehakse, kui tahetakse et kutsa kodund kergejalgselt vehkat ei teeks. kui koer õpib oma kodupiirid selgeks ja teda kuskile mujale ei veeta, siis püsib ilusti oma kohal. jahikoertel just sellepärast aedikud ongi ju.
Kaja

Postitus Postitas Kaja »

kui koer oma aiast välja ei pääse, kuidas siis temaga metsa jahile võib minna? Ei maksa koera alahinnata, ta saab suurepäraselt aru, kus on oma territoorium ja kodu ning mis sellest väljapoole jääb! Olen ikka sel arvamusel, et - kui koera jahil ei kasutata, siis tuleks temaga ka kodust väljaspool jalutamas käia, loomulikult tuleb tema omapära ja iseloomu arvestada ning ise rihmast lahti ei laseks! Sellise loogikaga ei tohiks ju linnakoertega ka jalutamas käia! Mul on koduagulis laika(d) umbes paarikümne ruutmeetrises aias, pargi poole lippaed 1,5m, õue poole võrkaed. Kordagi pole koerad üle aia läinud, ka alt pole kaevatud, ometigi on teisel pool aeda vaenlased - kassid, koerad (mida suurem ja mustem, seda vihasemalt sõimatakse), käisid narrimas oravad (praeguseks vareste poolt hävitatud). Ja - ma käin iga päev sealsamas pargis jalutamas! Kui jääb vahe, lähevad pööraseks!
Jahimehe naisuke

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

Ka lahtiselt peetav koer teab suurepäraselt koduõue piire.

Koer üksi jahil ei käi ja ignoorib täiega aeda külastavaid metskitsi (meil pole piiravat aeda).

Kassiga magab ühes kuudis ja naabrikanu lihtsalt ei näe, sest õigel ajal sai õpetatud, et kodulinnud nagu koduloomadki on Inimese Kaitse All.

Kui on jahile minek, saab jutust juba aru ja siis on triksis-traksis ja hakkamist täis. Käsud/keelud paigas.

Tegemist emase vene-euroopa laikaga. Jooksuka ajaks aed ja jalgratta kõrval jooks. Kõik on rahul. Koer liigub niipalju kui tahtmist on, püsib hästi kodus.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Jahimehe naisuke kirjutas:Ka lahtiselt peetav koer teab suurepäraselt koduõue piire.

Koer üksi jahil ei käi ja ignoorib täiega aeda külastavaid metskitsi (meil pole piiravat aeda).

Kassiga magab ühes kuudis ja naabrikanu lihtsalt ei näe, sest õigel ajal sai õpetatud, et kodulinnud nagu koduloomadki on Inimese Kaitse All.

Kui on jahile minek, saab jutust juba aru ja siis on triksis-traksis ja hakkamist täis. Käsud/keelud paigas.

Tegemist emase vene-euroopa laikaga. Jooksuka ajaks aed ja jalgratta kõrval jooks. Kõik on rahul. Koer liigub niipalju kui tahtmist on, püsib hästi kodus.


Õnnelik inimene!!!! Mul emane Lääne-Siberi laika ja sihuke frukt jube. Kuigi kasvas koos kassiga ( kui kutsikas sai võetud siis oli ka majas kassipoeg) on mul koduümbruskonna kassipopulatsioon vähenenud märgatavalt. Olen juhtunud nägema kuidas ta neid võtab, raisk on paris kaval ja osav , hiilib vaikselt ligi ja siis väike vise ülesse ja ongi kassil selgroog murtud. Kanakarjast võttis ka paar tükki, õuepealsest küülikupuurist võttis küüliku koos puuriuksega ( uks oli suhtkorralik veel)

Alguses tegin koeraaediku 1,5 m kõrgusest võrgust kuhu alla lõin lihtsalt lauad. Praegu on koera aedik nagu sõjaväe territoorium, ainult elekter ja laskuriga võshka veel puudub. Koer hüppab ilma hoota 2 m ja ronib nagu kass mööda võrgusilmasid ülesse. Vähemalt üle päeva peab laskma koeral joosta muidu läheb ära hulluks kaevab ja ronib nagu segane. Samas kitsed käivad nagu sihilikult koera õrritamas, kõrval oli talvel oras ja üks varahommik oli kitsekari u. 20 .. 30 m aedikust eemal ja panid rukist kahe suupoolega, koer pani aias saltosid ja ronis mööda raudposti ülesse ise nii lõuates nagu oleks keegi tal hammastega kallal. Naabripoiskesed loopis ükspäev koera kividega . Peni hoidis eemale ja kui poisid edasi sõitsid ratastega siis lõi hambad säärde ja ise kähku kodu aida alla, Tark ka veel teab kui millegiga hakkama saab siis on madalam kui muru, korra tahtsin kere peale anda, koer ulgus juba enne kui põõsast vitsa murdsin, no löö sihukest siis.


Aga muidu on tore koer ja ma ei kahetse et omale laika muretsesin :lol: :D :D
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

ega jah kui koeral kasud /keelud selged ei puutu ta koduloomi. Kanavargile tulnud rebase võiks küll maha murda aga selline murdja küll enam kassiga koos ei ole. Ega koera karistamine ka nii lihtne ole ja kui murrabgi kassi maha siis tõeline koerasõber teab et kassi ei tasu sel juhul enam võtta
mauser
Postitusi: 7
Liitunud: K Nov 05, 2003 8:28 pm

Teema küs (laikast)

Postitus Postitas mauser »

Eks laikal ikka jahikora hing, selleks neid ju aretati. Samas uskumatult mõistev koer ja kangekaelne. Kahe meetrine aed pidas 1, 5 aastat , siis oli see vaid väike osavuse proov.Ka ketipõrk pole tõsine takistus, kui lootus pääseda jahile.Samas võib koer rahumeeli 2-m. kauguselt jälgida kütitud ulukiga toimetamist kui peremees ligidal.Eks emane koer ole muidugi kodulembesem.Laika igati tore jahikaaslane ja majavalvur vaja vaid aega ja kannatust peremehele.Puuduseks (naabritele) liigne jutukus öhtuti.
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

Mina ei soovitaks küll laikat ainult õue koeraks. Ta on ikkagi suht põikpäine ja kaval. Seda ei tea küll kui hea koera kasvatajaga on tegu. Mitte et laika kasvatamatu oleks, vastupidi laika on vägagi inteligentne koer aga lihtsalt see oleks talle ülekohtune ja piin, kui mets on loomad ka aga ajada ei tohi, siis kaldun arvama, et võib tekkida konflikt. Kui ikka ise jahimees ei ole ja hakata ka ei taha palun ära kiusa koera hinge :cry: .


Aga... sa hakka jahimeheks siis soovitan küll SOOJALT :!:
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Veri ajab rähni poja puu otsa ja jahikoera metsa.Mul saksa terjer sai nädalavahetusel jahil kannatada, haavad alles veritsevad, nägi mind jahijopega õues,kohe lunima- lähme metsa.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Ega vist laika eriti majavalvuriks ei sobigi, või siis vastupidi kui on tast kasvatatud majavalvur siis on temaga probleeme ühisjahis. Kui majavalvur siis peab laika olema kuri võõraste peale, jahis ei ole see eriti hea kui koer lõugab kõigi peale ja näitab hambaid.

Mul alguses oli see probleem kui kogunesime kokku siis koer haukus kõigi peale ja kui keegi läks liiga ligidale siis hakkasid hambad naksuma, vanemad mehed ütlesid kohe et oled valvekoera metsa toonud, õnneks koer leppis suht kähku teistega ja nüüd seda probleemi enam ei ole et hauguks teiste peale ( välja arvatud paar meest, aga nende peale hauguvad kõik koerad, isegi taksi kes on muidu sõbralikkuse tipp uriseb nende peale) samas jällegi kodus koer haugub ainult siis kui keegi just õuepeal aia juures kooserdab, kui auto õuele sõidab siis ei tulla kuudistki välja, tal suht suva mis toimub.

Mul on tädimees kõva jahimees koos poegadega ja neil on erinevaid koeri kodus, laikad ja põdrakoerad põhiliselt ja suht sama asi kui sinna lähed, need koerad eriti välja ei tee, samas on tal ka hundikoer, see siis on valvuri eest.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Suletud