Hane-ja pardikujud

2005. aasta teemad
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Hane-ja pardikujud

Postitus Postitas volli30 »

Ega hane/pardijahtki tulemata jää :D Kas keegi on ise meisterdanud hane-ja pardi kujusi.Oskab järsku keegi nõu anda või muud huvitavat teavet(joonised, materjal, kuidas teha).Seda ma tean, et poes on kõike müügil ja raha eest saab peaaegu kõike osta.Palju üldse neid kujusi edukaks jahiks vaja läheb :?:
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Postitus Postitas volli30 »

Sel aastal vist jahti ei toimu :cry:
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

volli30 kirjutas:Sel aastal vist jahti ei toimu :cry:


Miks :?: :?: :?:
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Postitus Postitas volli30 »

Ei hakanud uut teemat avama ja küsingi siis siin.Jaht kohe-kohe algamas, huvitab kuidas Teie siin kõik linnujahil käite.Hommikul, õhtul või lausa päevläbi.Milliseid abivahendeid kasutate, eelistate suuri järvi või kraave, jõgesid jms.
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

Kui kujud maas ja õiget vilet anda pöörab parv teinekord 500-600 m. pealt ära ja tuleb otse peale.
Minul on need pehme seinaga,üksteise sisse käivad kujud-võtavad vähe ruumi ja head kerged vedada.
Kui keegi tahab ise teha,siis tehke pigem loomulikust suurusest suuremad,kui väiksemad.
Samuti on tähtis,et 1/4 oleks "vahid" s.t kaelad püsti ja ülejäänud "sööjad" - kaelad maha pööratud.
Ning maha pannes ütlevad vanad jahimehed,et "vahtidel" alati nina tuule poole.Ei tea,kas nad tõesti nii targad on,haned ma mõtlen,aga ise olen alati seda reeglit järginud.
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Postitus Postitas volli30 »

Kas ma saan siin vastuse, või ei saagi eluseeski :cry:
Pathfinder007
Postitusi: 78
Liitunud: T Veebr 24, 2004 3:26 pm

Postitus Postitas Pathfinder007 »

No nüüd läks küll lausa väljapressimiseks! :oops: Üks noor jahimees ostis poest ühe pardi kuju ,lõikas pooleks ,lasi Makrofleksi täis,värvis näidise järgi ära,pani nöörijupi ja raskuse külge ... jne. kuni terve kari parte valmis.Nüüd käib hommikul ja õhtul vnas karjääris nende juures istumas.Vaat nii,ei olnud tal vaja ei jooniseid ,ei mõõte ,ei koordinaate .
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Postitus Postitas Deerhunter »

volli30 kirjutas:Kas ma saan siin vastuse, või ei saagi eluseeski :cry:


Sõltub ilmast:kui on tuulene ilm siis on lendu terve päev ja ainult istu kivi otsas paigas ning kõmmi.Kui aga vaikne ilm siis mine alles õhtu hämrdudes sinikaela lennu ajaks.
Abivahenditest kasutame pardikujusid ja pardivile.
See ehk lühike vastus sinu küsimusele.
Tervitusi saarelt :wink:
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Postitus Postitas volli30 »

Aitähh vastuste eest :D
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Postitus Postitas volli30 »

Deerhunter kirjutas:
volli30 kirjutas:Kas ma saan siin vastuse, või ei saagi eluseeski :cry:


Sõltub ilmast:kui on tuulene ilm siis on lendu terve päev ja ainult istu kivi otsas paigas ning kõmmi.Kui aga vaikne ilm siis mine alles õhtu hämrdudes sinikaela lennu ajaks.
Abivahenditest kasutame pardikujusid ja pardivile.
See ehk lühike vastus sinu küsimusele.
Tervitusi saarelt :wink:

Sa teata, millal haned siiapoole lendama hakkavad :D
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Postitus Postitas Deerhunter »

volli30 kirjutas:Sa teata, millal haned siiapoole lendama hakkavad :D



Tule parem ise saarde linnujahile :)
MeelisU
Postitusi: 29
Liitunud: N Mär 11, 2004 10:40 pm

Postitus Postitas MeelisU »

Tuleks küll saarele jahile...Räägi mis tingimustel saab jahti tulla.Palju tuusikute hinnad on jne.?
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Postitus Postitas Deerhunter »

Selmer kirjutas:Tuleks küll saarele jahile...Räägi mis tingimustel saab jahti tulla.Palju tuusikute hinnad on jne.?



Mõnes kohas on hooajaline tuusik 250 eek-i, mõnes kohas aga päeva raha 50 eek-i päev.Tingimustest see, et kohalik jahimees kaasas ja ei teagi teisi piiranguid.Tarvis oleks ennem teada mis lindu lasta tahad,siis saaks eelluuret teha näit. kus soos või rabas hani parasjagu söömas käib.

Terv
Saarelt.
tiondrip

Re: Hane-ja pardikujud

Postitus Postitas tiondrip »

volli30 kirjutas:Ega hane/pardijahtki tulemata jää :D Kas keegi on ise meisterdanud hane-ja pardi kujusi.Oskab järsku keegi nõu anda või muud huvitavat teavet(joonised, materjal, kuidas teha).Seda ma tean, et poes on kõike müügil ja raha eest saab peaaegu kõike osta.Palju üldse neid kujusi edukaks jahiks vaja läheb :?:

vaata sinna http://wht.ru/shop/catalog/manki/Decoys/7499.php ehk on abiks
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

hane-ja pardikujud

Postitus Postitas bighornet »

Lätlastel on järvistu nõks suurem! Aastaid tagasi nendega suheldes märkasin mehe kabineti kapi otsas üht toredat "tšutšelot". Kuuldes, et kah jahimees, jäid tööasjad veerandtunniks järge ootama. Eestist? K..rt , järgmine kord too kindlasti MAKROFLRXI!?
Kapi otsas olev sinikael oli üks näidistest! Omatehtud vormid, täideti makrofleksiga, siit omahind...!!! Toneeriti loomupäraselt, põhiliselt sinikael. Kaelale, just kaela alapiirile kleebiti kodulinnu sulgi. Aga oluliseks pidasid need mehed mitte niivõrd topise loomupärasust, kui peibutiste asetuse "lahingukorda", mis ülelennul on määrav. (Liigiti on see erinev!)
Sest peale töötavad mul need veneaegsed kummionud (või kommionud) pareminigi, kui nüüdsed saadavad plast sinikaelad! aga see on eraldi teema.
Kui meil mõni vormitegamise ette viitsib võtta, tulen kundeks.
Suletud