308 Varmint

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Hans
Postitusi: 9
Liitunud: P Veebr 12, 2006 3:29 pm

Aga võta siis SAKO 85 Varmint

Postitus Postitas Hans »

Käisin ja valisin ise ka kaks kuud tagasi, pilt oli juba kirju. Oleks peaaegu Rössleri ostnud, aga SAKO 85 Varmint Küti Ärist võlus mind esimesest pilgust. Neil on puitalega letis olemas. Väga ilus laad ning hinnavahe on plastik Tikka T3 Varmindiga võrreldes alla 5000 EEK-i. Relv ülihea, kolme lasu seeriad mahuvad pöidla alla ära (täpsemalt 1MOA-sse). Osta ja ei kahetse.
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Tikka t3 varmintil sama tihedus. Valik on ostja kätes!!
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

308 Varmint

Postitus Postitas Hanno »

Tahtsin lihtsalt meenutada, et ka CZ 550 Varmint .308 on tegija.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Toivo
Postitusi: 74
Liitunud: E Dets 20, 2004 8:29 pm

Postitus Postitas Toivo »

On keegi leidnud andmeid või ise selgusele saanud selles, kui palju peaks keskmiselt sama firma tavaraud varmindist sama mehe käes ja samade kuulidega ebatäpsem olema? Tegelikult kah, jättes psüholoogiliselt suurema kindlustunde esialgu kõrvale (mis tegelikult muidugi on üks väärtus).
ciller
Postitusi: 53
Liitunud: T Okt 09, 2007 4:46 pm

Postitus Postitas ciller »

mul oleks üks küsimus,mis ei lähe küll sellesse teemase ning ei tahtnud hakata uut teemat ka tegema.Et kas relvapoodides on müüa eraldi vintrelvade salvesid,et oleks Tikka 308 Win-ile uut salve vaja.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Toivo kirjutas:On keegi leidnud andmeid või ise selgusele saanud selles, kui palju peaks keskmiselt sama firma tavaraud varmindist sama mehe käes ja samade kuulidega ebatäpsem olema? Tegelikult kah, jättes psüholoogiliselt suurema kindlustunde esialgu kõrvale (mis tegelikult muidugi on üks väärtus).

Ei usu, et tavaraud just ebatäpsem on, aga eeliseks laskmisel on relva mass, mis tapab ära pisemad lihasevõbelused.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

ciller kirjutas:...oleks Tikka 308 Win-ile uut salve vaja.

nt http://www.trapper.ee/webshop/product.p ... &keywords=
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

Paar mõtet vastuseks eelnenud postitustele: varmint raua eelis pole mitte relva mass (seda saab ka raskema kabaga anda) vaid suurem soojusmahtuvus. Kiiremal laskmisel kuumeneb raud aeglasemalt ja tabamispunkt või hajuvus jääb suurema tõenäosusega samaks. Lisaks on raud jäigem ja vibreerib vähem.
T3 salve müüakse ka Küti Äris vist isegi odavamalt. Kui poes on olemas 30-06/300 win mag salv, siis eelista seda - sobib ka 308 win jaoks ja saab kasutada üle 72 mm üldpikkusega padruneid. Iseasi on muidugi hämmastav asjaolu, et üks plastikust junn maksab 800-1000 krooni. Näiteks püstoli salves on sama palju plasti ja metalli ja see maksab 4 korda vähem...
ciller
Postitusi: 53
Liitunud: T Okt 09, 2007 4:46 pm

Postitus Postitas ciller »

Aga kas sel vahet ka on mis mudel see püss mul on millel uut salve vaja,kuna see ei ole tikka T3,vaid nats vanem,Tikka popular.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Varminti rauda annab ka soojaks ajada. Kindlasti on need eelised olemas, millest Bambino pajatab, aga pulli pärast pole näiteks Arles enda püssile toru otsa veel lisaraskust pannud. Tean ka omast käest, mis tunne on lasta kerge ja mis raske püssiga. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

kakuke kirjutas:Varminti rauda annab ka soojaks ajada. Kindlasti on need eelised olemas, millest Bambino pajatab, aga pulli pärast pole näiteks Arles enda püssile toru otsa veel lisaraskust pannud. Tean ka omast käest, mis tunne on lasta kerge ja mis raske püssiga. :)



Ega ta seda ju ümber lükanudki, andis mõista , et seda raskust saab ka ilma Varmint rauata!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kindlasti saab, aga mitte selliselt, et ei kannataks relva väljanägemine ja säiliks normaalne kaalujaotus.
Üks siinne foorumitegelane käib minu juures vahest ka lasketiirus ja omab ta nii tavarauda, kui ka varminti. Varmintiga pole ta veel nii häid tulemusi toelt lasknud, kui tavarauaga. Ka on tal optika varminti peal hoopis teisest puust, nii, et kõike tuleb ette. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Toivo
Postitusi: 74
Liitunud: E Dets 20, 2004 8:29 pm

Re: 308 Varmint

Postitus Postitas Toivo »

Kakuke, ma ju nii küsisingi: kui palju peaks keskmiselt sama firma tavaraud varmindist sama mehe käes ja samade kuulidega ebatäpsem olema? Üldteada on, et võttes kokku KÕIK varminti erinevused tavarauast - vibreerib vähem, raskus vähendab käevärinaid, ei kuumene nii kiiresti, annab suurema kindlustunde jne. ... - on tulemus täpsem kui tavaraual. Vaevalt, et sellega keegi vaidlema hakkab, sellepärast neid raskeid raudu (varmint, match, semi-weight jne.) tehaksegi. Kuid kui palju täpsem? Sest ainult siis saab iga mees ise otsustada, kas lisaraskus on lisatäpsust väärt. Ja mõistagi tuleks mu küsimust siinkohal vaadelda vaid jahimehe, mitte laskesportlase vaatevinklist. Selge, et võistlustel tasub võtta nii raske raud kui lubatakse kui see täiendav kaal kasvõi ühe millimeetrise eelise annab. Ja pukis võid ka selle raskega suurepäraselt istuda. Aga liikumisega jahil ei ole mõnus lisakilo kaasas kanda sellepärast, et 200 m pealt 1-2 cm täpsemalt tabada. Samas, kui see lisakilo annaks statistiliselt 20 cm parema täpsuse, oleks teine jutt.

Nii et küsimus jääb ülesse: kui palju ikkagi on varmint tavarauast täpsem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: 308 Varmint

Postitus Postitas kakuke »

Vaevalt, et keegi siin neid mm kirjutama hakkab, aga eelis on ennekõike laskja enesetundes kinni (loe kõrvade vahel). Kui enesetunne hea (saad tuge), tuleb ka tulemus ja vastupidi. Proovi ära ja saad teada, kas on Sinu jaoks eeliseks. Minu puhul on. Statistiliselt võin ma lasta sama moodi, nii tavarauaga, kui ka varmintrauaga, aga lõpuks paneb enesetunne ikka asja paika.
Veel tekkis mul küsimus, et mis moodi Sa ikka neid kahte erinevat asja võrdled, kui juba kaks sama marki relva, sama kaliibriga jooksevad erinevalt sama moonaga.
Minu paneb see väide alati muhelema, et varminti jahis raske kaasas kanda. Seda juttu räägivad tavaliselt need, kes ise seda pole omanud või on siis nii papist. Koeramehe püss ajujahis pidevaks rassimiseks ta ka muidugi pole. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: 308 Varmint

Postitus Postitas Arles »

No kuulge, rääkida saaks summaarsest täpsusest. Nii nagu ma varemgi olen öelnud, et paljudel suureneb summaarne täpsus (käe värin, liigutused/liikumised lasu ajal ning veidikene püssi täpsus) raskema raua ja püssiga. Jahi jaoks selle pärast, et varmint tsipa täpsem on, poleks ju erilist mõtet selle raskuse tassimisel. Lihtne.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Vasta