308 Varmint

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas wsm »

No, mis nüüd lahti, hakkate aja peale torusid ja optikaid vahetama või :shock:
Lubage naerda täiega :lol:
Saage ikka enne ühe toruga hakkama :idea:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kas teeme uue foorumlaste ürituse. kes vahetab kõige kiiremini püssiraudasi. Ma ei usu, et siin nüüd nii väga vahet on, kas vahetad selle raua ühe, kahe või kolme minutiga
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

wsm kirjutas:No, mis nüüd lahti, hakkate aja peale torusid ja optikaid vahetama või :shock:
Lubage naerda täiega :lol:
Saage ikka enne ühe toruga hakkama :idea:



No kui sa kõike niisuguse tagamõttega võtad siis naera südamest kui soovi on, tõin lihtsalt näite.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Elu näitab, et ega väga kruttida-raudu-optikaid ei viitsita, jääb üks lemmikkaliiber peale ja ülejäänud kola ootab kohvris või relvakapis...
Näiteks, no tellisid rauad 222 Rem ja 308 Win. 01 juunil kena 222-ga sokujahti minna ja puha. Aga: augustis juba siga viljas ja kähku 308 Win peale siis tuleb põdrajaht ja nii kuni hooaja lõpuni 308 Win peal... :roll: :lol:
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

Peaaegu 2 aastat tagasi tahtsin ka soetada vintpüssi kahe rauaga ja uurisin siin maad. Privas soovitas Meelis teist rauda mitte osta, kuna tavaliselt jääb see teine raud kapinurka vedelema. Uskusin ja nüüd tänan Meelist südamest. Lihtsalt ei kujuta praegu ettegi, et paks enne jahti rauavahetusega tegelema. Olen peale koera võtmist kaalunud hoopis kombi soetada, aga ei taha kiirustades valet otsust teha, käin jahil ja hakkan kalendrisse märget tegema, et mitmel jahipäeval kombi järele igatsesin, siis lihtsam otsustada. :D
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Elu näitab, et ega väga kruttida-raudu-optikaid ei viitsita, jääb üks lemmikkaliiber peale ja ülejäänud kola ootab kohvris või relvakapis...
Näiteks, no tellisid rauad 222 Rem ja 308 Win. 01 juunil kena 222-ga sokujahti minna ja puha. Aga: augustis juba siga viljas ja kähku 308 Win peale siis tuleb põdrajaht ja nii kuni hooaja lõpuni 308 Win peal... :roll: :lol:


Vot sellepärast mina sellest topeltraua võimalusest loobusin ja valisin Tikka T3 Varminti. Peaks rahuldama kõik minu vajadused ja kui olukord muutub, küll siis jõuab midagi välja mõelda.
See, kes tapab, pole veel jahimees
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kuidas keegi.Mul üks raud 300win.mag ja teine 243win.Tean täpselt millal vajan üht ja millal teist :D .
Toivo
Postitusi: 74
Liitunud: E Dets 20, 2004 8:29 pm

Postitus Postitas Toivo »

Mitu rauda on hea asi. Mul neid kaks Blaser R93 peal - 223 ja 3006. Sihik on üks, kiirjalgade peal. Kevadel panen 223 peale ja käin tiirus, suvel lasen sellega sokku. Kui algab põdrajaht, läheb 3006 peale. Toru vahetus võtab tõesti minut-kaks. Sihik ümber tõsta veel 30 sek. Sihikul on nuppude asukoht "nulliks" keeratud 223 järgi. Minnes üle 3006-le keeran sihikul 9 klikki vasakule ja 6 üles ning ongi üle mindud 3006-le, kevadel jälle samapalju tagasi ehk tegelikult tagasi "nulli".

Jahileminekuks täiendavat sisselaskmist ei vaja, olen tiirus proovinud ja mõnikord on tulnud 1-2 kliki võrra kohendada (s.o. 1-2 cm 100 m peal).

Väga rahul.
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Postitus Postitas reinuvader »

Nüüd siis mina sama brobleemi ees nagu selle teema algataja, soov oleks soetada 308 varmint. Valik siis Tikka või Sako. Helistasin mõni aeg tagasi ja uurisin, tarne aeg 4 kuud? Kui tellin kas se siis on ka neli kuud või võib sellest saada palju rohkem on kellegil kogemusi? jutt siis maaletoojast. Ühes teises poes on Sako sees aga hind on võrreldes maaletoojaga ulmeline, selle hinna vahe investeeriksin pigem oma optika eelarvele juurde parema meelega :roll:
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Kindlalt oma on siis, kui juba hammaste taga on. Enne võib vabalt kondist ilma jääda.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

mina sain isiklikult läbi küti äri kohe kätte, oli laos olemas ja ostsin Tikka. Hind oli suurepärane...
See, kes tapab, pole veel jahimees
Voe
Postitusi: 11
Liitunud: R Jaan 06, 2006 11:46 am

Postitus Postitas Voe »

reinuvader kirjutas:.... soov oleks soetada 308 varmint. Valik siis Tikka või Sako. Helistasin mõni aeg tagasi ja uurisin, tarne aeg 4 kuud?....


Tikka T3 Varmint kal. 308Win on näiteks tartu Deerhunteris kohapeal olemas
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Postitus Postitas frukt »

on aga selle plastik varmindiga pole küll võimalik ilma kindla toeta lasta küll aga proovisin zehi varminti ja märksa parem
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

frukt kirjutas:on aga selle plastik varmindiga pole küll võimalik ilma kindla toeta lasta küll aga proovisin zehi varminti ja märksa parem

Vot see on alles miskit põrutavat. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

eks see maitseasi ole, mina olen rahul ja ei oska praegu midagi paremat tahta. Aga ootaks midagi täpsemat, mis siis häiris jne...
See, kes tapab, pole veel jahimees
Vasta