Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta

Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ??

Deerhunter
15
4%
Küti Äri
87
22%
Trapper
51
13%
Jahipaun
77
20%
Anome
37
9%
Pillar
0
Pole hääli
Waldu
23
6%
Jaanikese Jahinduse
3
1%
Laasu Matsi
1
0%
Baltic Hunter
20
5%
Trofee
18
5%
Artemis
58
15%
 
Hääli kokku: 390

kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Postitus Postitas kakuke »

Mingi aeg tagasi sattusin Trapperisse repellenti ostma ja minu üllatuseks oli sinna tekkinud makseterminal. Positiivne üllatus. Kui juba poodidest juttu siis mainiks ära, et paljukirutud Jagdhof (Tartus) suutis ka positiivselt üllatada. Nimelt tõid Netto netto püssi ära ilma igasuguste jamadeta. Skeptikute kiuste vist, kes mulle juba sisendasid, et minu ettemaksu raha on läinud nelja tuule poole. Kulus neil küll aega paar nädalat rohkem, kui esialgu lubatud, aga siiani pole Eestis kohanud veel jahipoodi kellel poleks probleeme tarneaegadega. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:Mingi aeg tagasi sattusin Trapperisse repellenti ostma ja minu üllatuseks oli sinna tekkinud makseterminal. Positiivne üllatus...
Ju sa pole ammu
trapperisse sattund. See terminal on oma paar kuud olemas, ajujahihooaja algul mingit moona ostsin ja siis oli see müüjatel uus kätteõppimata mänguasi, see tore neiuke ütles et teine nädal see asjake üleval...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Postitus Postitas VR »

kakuke kirjutas:aga siiani pole Eestis kohanud veel jahipoodi kellel poleks probleeme tarneaegadega.
Ohhoh, äkki räägid lähemalt..
VR,
Raplast
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Postitus Postitas honkomees »

VR kirjutas:
kakuke kirjutas:aga siiani pole Eestis kohanud veel jahipoodi kellel poleks probleeme tarneaegadega.
Ohhoh, äkki räägid lähemalt..
VR,
Raplast

näituseks Waldu pole lubatud ajaks mitte lainurkoptikat toonud ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kas on lõpuks kohal?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Postitus Postitas VR »

honkomees kirjutas:näituseks Waldu pole lubatud ajaks mitte lainurkoptikat toonud
Kas on lõpuks kohal?
Mis see lubatud aeg oli? Meil ikka kombeks lubada, et jälgige kodulehte või konkreetsete tellimuste puhul võtame telefoninumbri ja helistame tagasi (ka siis kui jubin tulemata jääb). Tahan öelda, et üle leti öeldud - me oleme mõelnud selle-või-selle müüki võtmist - ei maksa kohe raudkindla lubadusena võtta. Samas on suht raske mul tõestada, et keegi millestki valesti aru ei saanud.
Lainurkoptika all mõtled vist midagi 1-4(6)x.. taolist. Need olid vahepeal olemas küll (kuu tagasi), aga kuna saabunud kogus oli maru väike, siis täna on jah ainult lubadused.. :wink: :lol: Kliendi õnneks on ka teised poed!
Samuti pole me ettemaksu võtnud või meeleheitlikult keelitanud kuude viisi klienti, et too ei ostaks mujalt. (kes ridade vahelt lugeda ei mõista, ärgu kommigu :wink: )
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Postitus Postitas kakuke »

Tarneprobleemi puhul pidasin vist silmas ka asjaolu, kui kodulehel on juba mingi kauba kohta ligi aasta märkus "momendil otsas! (16.-)". Päris pikk moment või see on nagu ma vahel naisele luban, et kohe teen. ;)
Ps. Tarneprobleem minu jaoks = ei suuda tarnida.
Pps. Ei maksa seda tegelikult võtta, kui süüdistust. Pood muutub tehase jaoks siis tõsiseks partneriks, kui pood võtab tehasest lõviosa toodangust ja ikka teenindatatakse eelisjärjekorras suuri/tähtsamaid kliente. Eesti turg on poe jaoks jälle nagu ta on ja nii ongi nokk kinni saba lahti. Või vaidleb keegi vastu?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kes ise miskit Eestimaale üritand sebida see teab kuidas meie mahtude juures see asi on. Tihtipeale poead kuid koguma tellimust, et mõni "tehasetibi sind jutule" võtaks.
Pigem võib täheldada seda, et nii mõnigi ettevõte liialt sageli ennast ülejõu käivate kohustustega koormab. Lubades ette teada utoopilisi tarneaegu kartes konkurente. See saab vast toimida ühe korra iga mõtleva kliendi peal. :)
Ise Külastan vast meelsaimini Küti Äri- mis salata, teenindus viimasel ajal justkui veel asjalikumaks läinud. Sealt saab püssid. Viljandis Mardi poes ka hea käia, sealt saab haisud. Kui aga Eka nuga tahad tuleb Trapperi minna. :D
Talina Jahipaun on ka aga seal see, et kui kolm meest korraga sees, siis peavad kõik kolm ka korraga pöörama. Muidu läheb trügimiseks. :wink:
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Postitus Postitas VR »

kakuke kirjutas:Tarneprobleemi puhul pidasin vist silmas ka asjaolu, kui kodulehel on juba mingi kauba kohta ligi aasta märkus "momendil otsas! (16.-)". Päris pikk moment või see on nagu ma vahel naisele luban, et kohe teen.Ps. Tarneprobleem minu jaoks = ei suuda tarnida.
Midagi muud ei osanud välja mõelda? Mis sinu jaoks siis sobiv märge oleks? Ehk ei sobi järgmine sõnastus kellelegi teisele... Nimetet fraas on märkimaks, et täna seda kaupa kohal pole. Kui ei meeldi võib ju kodulehe külastamata jätta - vähemalt on info tõene, mitte nagu mõnel teisel lehel...
kakuke kirjutas:Pps. Ei maksa seda tegelikult võtta, kui süüdistust. Pood muutub tehase jaoks siis tõsiseks partneriks, kui pood võtab tehasest lõviosa toodangust ja ikka teenindatatakse eelisjärjekorras suuri/tähtsamaid kliente. Eesti turg on poe jaoks jälle nagu ta on ja nii ongi nokk kinni saba lahti. Või vaidleb keegi vastu?
Kas ei ole küllalt juttu olnud erinevates teemades, et kes ei puutu kokku vastava valdkonnaga (näiteks, kellel pole koera, ei kommenteeri koera kasvatamist ja kel pole mõne kaliibriga relvaga kokku puudet olnud, samuti tegeleb vaid lugemisega), see ei õpetaks teisi elama - ei tule ma ka arhitektile projekteerimist õpetama..
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Postitus Postitas baddmann »

Rebjaata, davaite žitj ... jne. Ma saan aru küll, et teemad võtavad ihu kuumaks, kui ise tead iga kell paremini, kuidas tegelik elu mingis valdkonnas on, aga ikkagi ;)

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Postitus Postitas kakuke »

VR kirjutas:Midagi muud ei osanud välja mõelda? Mis sinu jaoks siis sobiv märge oleks? Ehk ei sobi järgmine sõnastus kellelegi teisele... Nimetet fraas on märkimaks, et täna seda kaupa kohal pole.

Ise küsisid, nii ka vastasin. Jutuks oli tarneprobleem, mitte millegi asja sõnastus. Mõne jaoks on täna terve aasta, las olla. Võin vastata samamoodi, et kui ei meeldi siis ära loe vastust.
VR kirjutas:Kas ei ole küllalt juttu olnud erinevates teemades, et kes ei puutu kokku vastava valdkonnaga (näiteks, kellel pole koera, ei kommenteeri koera kasvatamist ja kel pole mõne kaliibriga relvaga kokku puudet olnud, samuti tegeleb vaid lugemisega), see ei õpetaks teisi elama - ei tule ma ka arhitektile projekteerimist õpetama..

Soh, karmid ütlemised, aga minuga pole keegi midagi kokku leppinud. Mina räägin nii, kuidas ise asja näen ja tunnetan, kui on miskit ümber tõugata või tarka lisada siis palun väga, paranda või muuda. Selleks ei pea olema veel superkokk, et kommenteerida prae maitset. Täna tunnen ise, et Eesti jahipoodide praad maitseb konnatiigi järgi, kus üksteisega eriti koostööd ei tehta ja ei tahetagi teha (üks erand pidi tegelikult olema). ;) Paranda mind, kui eksin ja valgusta köögipoolt, kui julged. Järsku valgustad siis, et miks püss mille ostsin maksab siin ühes poes 14k teises poes 12k ja USA´s saab sama asja sootuks letist 500 taalaga kätte? Võin mürki võtta, et tood samad põhjused, mis isegi enne välja tõin. :)
Tegelikult olen enda peas juba jupp aega mõelnud, et miks ükski Eesti jahitarvete müüja ei tunne huvi eriti selle vastu, et mida klient tahab tema poes näha. Kui julgedki miskit piuksatada siis oled kohe paha ja kiuslik, selle asemel, et kõrvad silmad lahti kuulata püüda kinni see info ja õigel hetkel rahaks teha. Ma enda erialal jääks vist sellise suhtumisega suht kiiresti nälga. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kakuke sul ei ole jahipoodi. Ära kommenteeri. :roll: :D :D :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Postitus Postitas kakuke »

Olen madalam kui muru. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Postitus Postitas Ain Aavik »

kakuke kirjutas :
Tegelikult olen enda peas juba jupp aega mõelnud, et miks ükski Eesti jahitarvete müüja ei tunne huvi eriti selle vastu, et mida klient tahab tema poes näha. Kui julgedki miskit piuksatada siis oled kohe paha ja kiuslik, selle asemel, et kõrvad silmad lahti kuulata püüda kinni see info ja õigel hetkel rahaks teha. Ma enda erialal jääks vist sellise suhtumisega suht kiiresti nälga. :D

Poleks nagu paha jahh , kui kliendi soove ka keegi silmas peaks ja aru saaks , et hea käive on parem , kui ahus - meil müüdavate odavkaupade kuni 6 kordne kasum tihtipeale leiab ju laialdast õigustust !!! :VS

kahh paha ja kiuslik , kuid ''metsapoole'' - ehk on andeks antav see sõrmede alt välja tulnu :oops:
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Postitus Postitas kraavik »

Tjahh, üheltpoolt loogika nagu ütleb, et hea käive on parem kui ahnus, aga mina näen seda asja siiski teistmoodi. Eestis saab käibe kasv tulla ainult teise poodniku klientide ülemeelitamise arvelt (jätame selle jutu kõrvale, et kui padrun maksaks 3 krooni, siis kõik hakkaksid nagu hullumeelsed päevas 1000 pauku laskma). Sarnaste kaupade ja müüjate puhul on põhiteguriks kauba hind (odava hinna nimel on nõus klient paljutki alla neelama nagu kehvem teenindus, kehvem asukoht jne). Kui nüüd üks kaupmees võtab julguse rindu ja unustab oma 3-kordse otsahindluse ära ning keevitab kaupadele ainult 50% juurde, mille tulemusena väljamüügihind langeb kliendi jaoks üle kahe korra, siis mis juhtuma hakkab? Esialgu näib kõik ilus - odava kaupmehe käive kasvab kenasti, teised kaupmehed kiristavad hambaid. Et teised kaupmehed tahavad kah edasi elada, on nemadki sunnitud klientide tagasivõitmiseks hinnad samale tasemele langetama. Selle tulemusena käive kaupmeeste vahel ühtlustub taas ja lõppkokkuvõtteks ei ole keegi midagi võitnud (ma räägin kaupmeestest, ostja loomulikult võidab), vaid hoopis kaotanud! Ostude hulk on sama, ainult et käive ja ka kasum on mitu korda väiksemad! Kõigil on aga oma püsikulud vaja maksta.

Mina näen, et hind relvapoodides saab oluliselt kukkuda vaid juhul, kui turule jääb vaid üksainus, kõiki täna Eestis saadaolevaid kaubamärke müüv kaupmees, kes teenindab kõiki Eestis elavaid relvaomanikke-jahimehi. Siis on tal piisavalt käivet, et ta saaks madalama otsahindluse arvelt hinnad maas hoida ja samal ajal ka kuludega toime tulla. Taolist monopoli aga vist ei teki kunagi.

Ma nüüd tungisin muidugi on hüpoteesidega võõrasse kapsaaeda, sest ise jaekaupleja pole ja ma ei tea relvaäri otsahindlustest midagi. Oma oletuse aluseks võtsin riideäri, kus otsahindlused on üsna suured. Millegipärast ma ei usu, et eesti kaupmees saab relva tehasest kätte sama omahinnaga nagu USA kaupmees. Relvade ja optikate hinnad on kogu Euroopas ühel tasemel ning see peaks midagi ütlema neile, kes tahavad võrrelda USA ja Eesti hindu.

Ärge peksa tehke :P
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Millist jahitarvete kauplust kõige meelsamini külastad ?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kraavik, vat kui üksainus müüja Eestisse jääks ei hakkaks hinnad kohe kindlasti kuskilt otsast langema. :D
Vasta