Oranz vest

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mis Sa tühja erutud. Ega looma nägemisest rääkimine tähenda veel seda, et ohutust eirama peaks jahis. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Huvitav,kas on ka uuritud kui palju jahimehi tänu sellele vestile vähem maha tapetud on.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kindlasti nii mõnigi õnnetus jäänud jäämata.Kõige hullemad need tumepunased vestid.Neid ei näe ju tegelikult üldse.Seadus võiks lubada ainult erkpunast mütsi kanda.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Mul selle talvega kolm siga lastud. Üsna lähedalt, 2 looma kütiliinis olles, kus loomad minust rahuga mööda sörkisid ja 1 olukord koera eest, kus 2 suurt kordamääda ees seisma jäid ning siis tulid põrsad, kes ka mingit hirmsat tempot enne pauku ei teinud. Ja endal ka oranz, risti-põiki helkureid täis. Võimalik, et kuna metsas ollakse kärsitud, või haisetakse hirmsasti, siis millegagi on vaja seda kompenseerida... et loomad ära ei näeks :P
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Ise kannan punast vesti millel ilusad laiad helkurid peal.Sel aastal(2008) olen lasknud ajust seitse põrsast ja kaks kulti (kõik siledaga), kusjuures ainult üks kult korraks seisatas ja vaatas mind ning seejärel tuli mulle rahulikult peale.Pole siiani aru saanud,et loomad seda helkivat riba kardaks. :wink:
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ise paar korda tähele pannud, et ega punane müts ka ülearu pole.
Just siajahis, kus võsa paksu lund täis. Kere võib vahel ikka mõne põõsa varju kaduda. Peaga "vehitakse" tavaliselt rohkem. Vaatad vasakule-paremale jne. Hakkab jube hästi silma ja naabrimehena on sellistel niigi piiratud nähtavusega kordadel ikka väga hea olla-looma oodata. Sest ega õnnetus pole ainult tabajale õudne. Oma jälje ka ilmselt eksijale jätab. Ohutus üle kõige see on õige. Samas pean täielikuks lolluseks vahel pukki minna või sealt tulla punase vestiga. Ise teate millal nagu peaks. Või kahekesi ühe sokuloaga olles, teine teispool metsa hoopis jne.
Varitsus ja hiilimisjahis laskmisel olukord ikka teine. Saad veenduda enne lasku olukorras. Ja kui ei veendu ära krt lase!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Keegi lasti maha mõne aasta eest, vaatas, et pime, siga pole läks teise mehe puki poole, see arvast, et siga ja lasi jahikaaslase maha. Pimedas pole muidugi vahet, on sul vest või mitte... kui just helkurid on ja autod liiguvad, siis on asjal iva sees.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Selle vesti ja mitte vesti demagoogiast tuleb välja, just nagu võiks iga kogu pihta tuld anda, kel punast vesti eemalt ei paista. Et nagu iga seeneline, linnuvaatleja ja muidu metsas jalutaja vantsiks kah ohutusvestiga ringi. Ja kui mõni laiguline kalamees jõe ääres haavlid tagumikku saab, siis on ta puhtali ise süüdi, et erkpunases pole. Kuigi jah, kaasjahimeeste asukoha määramisel aitab see vest tublisti kaasa aga samas muudele ilma vestita metsas uitajatele on see vesti kandmise komme pigem lisaohuks just selle eeltoodud näite põhjal, et kui pole punane ja põõsas krabistab, siis on raudselt siga või põder.
Selliste olukordade vältimiseks ja võrdse ohutuse loomiseks peaks kohustama kõiki metsas viibijaid ohutusveste kandma või siis sellest jamast üldse loobuma ja lootma ikkagi, et iga mees, kes päästikule vajutab vaatab, kuhu ta püssitoru suunatud on.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Võttes aluseks seadusandluse, ei tohi tulistada ühtegi ulukit, kui ple kindlaks tehtud uluki liiki ja sugu. Punane vest rohkem laskesektori ohtuse jaoks, et ei tekitaks ohlike olukordi. Ulukid näevad liikumist ja tunnevad lõhnu. Olge paigal ja ärge haisege- ja ükski uluk ei märka teid, olge riides kuidas tahate.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Ei saa sellistest aru ja pole kunagi aru saanud, kes mingi heli suunas tulistavad nägemata lastavat looma
Ole kui leebe tuul...
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Prohvet Maltsvet kirjutas:Ei saa sellistest aru ja pole kunagi aru saanud, kes mingi heli suunas tulistavad nägemata lastavat looma


Vaevalt, et nüüd lausa ainult heli suunas tulistatakse. Omal olnud juhus, (piinlik küll tunnistada, et sedasi juhtus) kui varitsesin kõrrepõllus kõrgistmelt siga. Ilus kuuvalge sügisõhtu, ainult udu hakkas tekkima. Nägin, kuidas sead tulid põldu, kuid hoidsid laskeulatusest kaugele. Järsku udu sees nägin kuidas kaks siga tulid minu poole ja samas kuulsin ka sea tuhnimise ja röhitsemise häält ja tajusin liikumist. Uurisin neid kaua läbi optika ja olin kindel, et sead mis sead. Valisin ühe välja ja tulistasin. Lõpptulemuseks leidsin tabamiskohast ilusa suure laiali aetud mutimullahunniku, mille keskel ilutses minu poolt lastud kuuliauk. Vot sulle siga ja ometi olin 100% kindel, et lasen siga. Seekord läks õnneks ja olen sellest ka omad järeldused teinud, et iga kord ei ole 100% 100%.
...kohe metsa...
jahilane
Postitusi: 10
Liitunud: E Sept 27, 2004 8:14 pm

Postitus Postitas jahilane »

See peaks elementaarne olema, et ei tulistata heli või ebamäärase kogu suunas. Eesti jahinduse ajaloos on üksjagu traagilisi õnnetusi just viljapõldudel metssigu jahtides juhtunud.
Asjad saavad alguse ikka suhtumisest ja ka sihtimisest. Eks viljapõllul metssiga varitsedes või hiilides ikka läbi relvaoptika vaadatakse. Aga ma ei saa nendest jahimeestest aru kes jäävadki niimoodi vahtima teist jahimeest. Eeldame ikka seda, et sellisel juhul katkestatakse selline vahtimine-sihtimine. Paraku on selliseid poolpimedaid või uudishimulikke jahimehi, kes jäävadki sihikust teist jahimeest vahtima. Mõnel korral olen olnud selliselt vaadeldav objekt ja tunne ei ole just meeldiv. Ja seetõttu kannan ohuvesti pakituna kaasas, et viljapõllu ääres see selga panna kui teisi jahimehi näha on. Olen soovitanud nendel poolpimedatel jahimeestel ikka binoklit kaasas kanda. Aga uudishimulikele pooljuhmidele ei oska soovitada kah midagi, sest teadmata see kas relv laetud oli või mis asendis see sõrm ikka oli!
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Algatasin selle teema kuna mitu kord kütiliinis naaber kogenud jahimees vesti ära võtnud, peale seda kui julgesin öelda, et mida sa lolli mängid, siis sain veel sõimata, et kas sa aru ei saa, et loomad näevad vesti.Ma küll julgesin veel väita, et elu peaks ikka vähe kallim olema kui mõni ära läinud loom, aga kus sa sellega.
Endal kaks juhust olnud vestiga, ükskord tuli rebane ajust välja ja jäi minust umbes 10m peale seisma pealpool tuult vaatas mind natuke liikus natuke edasi ja alles siis kui ennast natuke liigutasin pani jooksu.Teinekord tulid sead ajust ja oleks peaaegu pikali jooksnud kuigi mul see "hirmus" vest seljas ja lisaks veel kaabu nagu vilkur peas.Ei usu mina ka, et loomad värve näevad.
Kõige hullem ongi mõne lolli pärast ise kannatada, nagu juba keegi eespool mainis, siis endal võib ikka väga sant tunne olla kui peaks jahis kedagi kuuliga tabama.
Minu teada see aastagi päris mitu õnnetust jahis juhtunud, aga pole suure kella külge läinud.Üks juhus igaljuhul selline kus üks mees põllus teisele p....se lasi mees jäi õnneks elama.Ärge siin ärgitage midagi mehi rohkem tiirus käima. :lol:
Ei saa ka sellest umbes laskmisest aru, kas siis polegi oluline, et kas emis või kult, kits või sokk?Peaasi, et tume ja natuke liigub.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No selle vesti asjus peaks nüüd juba küll asi selge olema :!: Oli vist esimene asi mis isa mulle selgekjs tegi -ole paigal ja kui oled ka veel alla tuult,siis loom sind tavaliselt ohuallikana ei võta! Samas märkab loom kindlasti paremini üldisest taustast eredama värvilaigu/vestikasutaja liikumist! Seega loomale on võimalik jääda märkamatuks ja teisele kütile peaks tõmbama pidurid peale,kui oranz värvilaik optikasse ilmub!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Kuldiga sama meelt. Seisa paigal ja ära liiguta. Viimasel seajahil seisin lageda raba peal väikese männi lähedal. Männiniru erilist varju ei pakkunud. Põdralehm vasikaga tuli 20 sammu peale. Kui ei oleks pead keeranud, oleks ilmselt must üle marssinud. Pea keeramise peale jäid seisma ja väga kerges sörgis läksid tuldud teega täisnurga all edasi.Vest oranzi värvi
Vasta