Detsember 2007

Väikesed arutelud ajakirja "Eesti Jahimees" artiklite teemadel.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Sisetunde järgi sulle -5 üli kond. Mul on üldse JahtiJakt Camo ülikond, olen ka -12 jahis olnud, pole isegi ees seistes hullu midagi, koeraga metsas olles on aga suisa palav.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Eraser kirjutas:Sisetunde järgi sulle -5 üli kond. Mul on üldse JahtiJakt Camo ülikond, olen ka -12 jahis olnud, pole isegi ees seistes hullu midagi, koeraga metsas olles on aga suisa palav.

no ongi nii, mul on see JahtiJakt Pro ja Christoni jahiülikonnad, mõlemaga kannatab vabalt kuni 10 kraadini (tuuleta) olla numbril, läbi häda ka kuni 15 kraadini (sõltub palju alla veel riideid toppida). Need on puhtalt siiski normaalsele liikumisele arvestatud ülikonnad, aga talvel seista või pukis istuda, no ei. Ajus on muidugi nii, et sinna minnes tuleb vahekihid minema visata ja siiski on palav - vanasti käisin koeraga ajus vene sõjaväe suveülikonnas, väga norm, ikka higist läbimärg. Aga see villane ülikond, villast tavalist ülikonda ja villast palitut mäletades ei paku mu sisetunne küll nendest core-ülikondadest külmemat kannatada, ennem vähem.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Kas nüüd päris sellist riietust ongi,millega kannatab lörtsises kuusikus koeraga võidu siga ajada ja pärast mõni tund tuulise,lageda sihi peal ees seista ilma,et külm hakkaks.Ei usu.Minul oli JahtiJagt Pro,millest kasvasin :? aastaga välja.Nüüd ostsin Camo ja sellega olen väga rahul.Camo saabastega läksin aga reklaami õnge,sest vett nad küll ei pea.Äkki peaks neid millegiga töötlema?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Loomulikult pead saabast töötlema niiskustõrjevahendiga. Neid olemas nii spreina kui ka nn. määrdena jalatsikauplustes. Enne esimest kasutamist oleks tulnud määrida. Tavalist kingakreemi ei tohi panna-keerab gore nahka. Aga sellest jahutud pikalt jalatsite teema all.
ikka lõbusalt
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Detsember 2007

Postitus Postitas Hanno »

Lugupeetud jahimehed,
Ärge kurjustage palun reklaamide üle Jahimehes, Jahipaunale see on ainuke võimalus anda teada, mida uut pakume. See, et Jagdi Jahti kogu leht täis on, sorry, nemad tõid Eesti jahimehe sovjeedi puhhvaika ajast tänapäeva. Ilusat uut aastat soovides!
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Ei kurjusta, ei kurda, vaatasin just portsu Soome jahi- ja kalastusajakirju, võrreldes antud ajakirjadega on meie oma veel väga hea ju! Seal on pool reklaami ja jama täis. Siiski saaks Soomest JahtiJakti kaupa päris odavalt :D
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Eraser kirjutas:Ei kurjusta, ei kurda, vaatasin just portsu Soome jahi- ja kalastusajakirju, võrreldes antud ajakirjadega on meie oma veel väga hea ju! Seal on pool reklaami ja jama täis. Siiski saaks Soomest JahtiJakti kaupa päris odavalt :D

Olen ka neid Soome ajakirju lehitsenud ja need tunduvadki rohkem reklaam ajakirjad olevat. Vaata et kolmveerand isegi puhast reklaami.
Reklaami on Jahimehes tõesti palju, aga kas ilma reklaamita oleks ajakiri parem? Võtame näiteks viimase ajakirja, rebime sealt reklaamid välja. Kas ajakiri muutuks paremaks? Ei usu. Ikka hea vaadata, mida uut pakutakse. Ja ma ei usu, et selle reklaami tõttu nüüd midagi olulist oleks ajakirjas kirjutamata jäetud. Neil lihtsalt ei ole iga kuu seda uut ja huvitavat materjali nii palju, et 50lk. puhast juttu kribada. Ajakiri ilmub ikkagi iga kuu(peaaegu), mitte kord aastas.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

rajaleidja kirjutas:
Eraser kirjutas:Ei kurjusta, ei kurda, vaatasin just portsu Soome jahi- ja kalastusajakirju, võrreldes antud ajakirjadega on meie oma veel väga hea ju! Seal on pool reklaami ja jama täis. Siiski saaks Soomest JahtiJakti kaupa päris odavalt :D

Olen ka neid Soome ajakirju lehitsenud ja need tunduvadki rohkem reklaam ajakirjad olevat. Vaata et kolmveerand isegi puhast reklaami.
Reklaami on Jahimehes tõesti palju, aga kas ilma reklaamita oleks ajakiri parem? Võtame näiteks viimase ajakirja, rebime sealt reklaamid välja. Kas ajakiri muutuks paremaks? Ei usu. Ikka hea vaadata, mida uut pakutakse. Ja ma ei usu, et selle reklaami tõttu nüüd midagi olulist oleks ajakirjas kirjutamata jäetud. Neil lihtsalt ei ole iga kuu seda uut ja huvitavat materjali nii palju, et 50lk. puhast juttu kribada. Ajakiri ilmub ikkagi iga kuu(peaaegu), mitte kord aastas.



On, Soome omad on kõvasti üle 100 lk , Jahti kohati isegi 200 kanti ja 70-80 sellest on reklaam. Oleks siis erinevate asjade reklaam aga iga 10 lk tagant reklaamitakse sama JahtiJkti ülikonda või samat sorti raadiosaatjat-relva.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

rajaleidja kirjutas:.... Ja ma ei usu, et selle reklaami tõttu nüüd midagi olulist oleks ajakirjas kirjutamata jäetud. Neil lihtsalt ei ole iga kuu seda uut ja huvitavat materjali nii palju, et 50lk. puhast juttu kribada. ...

Oli see paar aastat tagasi Leho, kes väitis mulle, et neil pidevalt kolme ajakirja jagu juttu olemas ja sellega nagu muret pole, et pole midagi sisse panna. Ka on liikunud siinseski foorumis juttu, et kellegite artikleid pole avaldatud, kuna ei mahu ajakirja ära.
Ehk oleks Hanno nii kena ja loetleks ära, et mis uus asi Jahipaunal see viimases ajakirjas sees on? Ajakirja ees pole, aga hoobilt lõi pähe üks lehekülg seda tibi (kena tibi muidugi :) ), kes reklaamis S&B moona ja teine lehekülg Cz jahirelvade üldine reklaam jms.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Detsember 2007

Postitus Postitas Hanno »

Kakukesel õigus, uudist Jahipaunal hetkel polnud, aga ta sidus hetkega, ilma ajakirja käes hoidmata Jahipaunaga nii CZ ja Sellier & Bellot´i. See ju ka saavutus. Luban, et aastal 2008 täidan oma reklaampinnad Jahimehes ainult põnevate pakkumistega, saame ju 15 aastaseks.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Reklaam on tänapäeval äri osa, mis parata. Tarbijana häirib mind EJ ajakirjas olev reklaam kordades vähem, kui mõne huvitava filmi kommertseesmärgil katkemine iga 10 min tagant. Samas tekitab EJ-s kui KIK-i poolt subsideeritavas meediaväljaandes reklaami ilmumine hoopis teise ja põnevama küsimuse: kas nii pole reklaamipind äkki suisa topelt kinni makstud - ühelt poolt reklaami tellija, teiselt poolt aga meie kõigi ühise rahakoti ehk jahipiirkondade kasutusõiguse tasusid vahendava KIK-i poolt ?

BM
Kasutaja avatar
Winnetou
Postitusi: 47
Liitunud: K Veebr 21, 2007 8:55 pm

Postitus Postitas Winnetou »

Mina olen soome ajakirjadest pisut paremal arvamusel. Asjast on seal kindlasti palju rohkem kirjutatud ja lugeda on mitmetest asjadest kõigil. Ärge ostke liiga üldiseid ajakirju, vaid konkreetsemalt teemasse. Nendes mis püüavad kirjutada kõigest ei kirjuta õieti mittemillestki. Viimases meie jahimehes on ilus reklaam Jahtijakt Preemium. pildil ägedad kaabud peas, mine või kokkutulekule, kui loed peenes kirjas ,selgub et kaabu asemel on nokamüts, vot ja see on pettus.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

baddmann kirjutas: Samas tekitab EJ-s kui KIK-i poolt subsideeritavas meediaväljaandes reklaami ilmumine hoopis teise ja põnevama küsimuse: kas nii pole reklaamipind äkki suisa topelt kinni makstud - ühelt poolt reklaami tellija, teiselt poolt aga meie kõigi ühise rahakoti ehk jahipiirkondade kasutusõiguse tasusid vahendava KIK-i poolt ?

BM

Riik doteerib ka bussisõitu, aga sõitja peab ka ise pileti eest maksma, et kulud kaetud saaks.
Loomulikult ei tea, kuidas see ajakirja raha värk käib. Võibolla tuleb reklaamrahast juba piisavalt, et ajakirja elus hoida.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

rajaleidja kirjutas:Riik doteerib ka bussisõitu, aga sõitja peab ka ise pileti eest maksma, et kulud kaetud saaks.


Eks muidugi ole arusaadav, et reklaamipaigana saavutas EJ arvestatavuse alles peale tiraaži KIKi rahadega suureks ajamist.

BM
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

baddmann kirjutas:
rajaleidja kirjutas:Riik doteerib ka bussisõitu, aga sõitja peab ka ise pileti eest maksma, et kulud kaetud saaks.


Eks muidugi ole arusaadav, et reklaamipaigana saavutas EJ arvestatavuse alles peale tiraaži KIKi rahadega suureks ajamist.

BM

Huvitav, kas kuskil on veel olemas andmed, palju EJ on saanud KIKi toetusi varasematel aastatel. Järgmisteks aastateks planeeritav summa oli minu mäletamist mööda uues arengukavas kirjas. Oleks ju huvitav vaadata, kas nüüd, kui reklaamirahad peaksid olema ikkagi päris arvestatavad, on toetus sama/väiksem/tunduvalt suurem
Vasta