Kitsed

2005. aasta teemad
Suletud
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Ma lihtsalt ei saa nendest inimestest aru kellele on räägitud ja koduski käidud et olege head ja pange oma koerad kinni.
Oli juhus kus pidevalt üks vanamutt ajas tagasi et tema koer on kodus kogu aeg. Nägime siis koera metsas ja sõitsime mammile koju ja et ole hea, me vaataks su peni nüüd. Kui aga peni ei leidnud siis sai mammile öeldud et teda on hoiatatud ja nüüd on vaid üks lahendus. Ja hiljem ei kiununud keegi et kus mu koer kadus.
Teine lugu oli selline kui lumega olid koerad murdnud kitse ja jäljed läksid ühe talu õue, kus oli kaks suurt hundikoera. Võtsime peremehel näpust kinni viisime kitse juurde ja rääkisime ilusti et nüüd teeme siin sinuga pilti ja puha ja kui homme sul koerad veel õues on siis kitse eest on ette nähtud selline trahv. Ja arvake ära kas me neid koeri veel nägime.
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

ei tia ei oska arvata, aga siiski arvan et olid :twisted:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Tulles koerte teemalt tagasi kitsede juurde, siis kuidas teie kitsed ka elavad. Mina olen neild päris palju kohanud. Täna nägin umbes 15 või enamat. Sööta on saadud korralikult viia ja hea tõdeda, et ka käivad usinasti söömas.
Ühed lasid mind üpris lähedale, umbes 20m. Märkasin, et ühel emal rippus nisa pikalt välja. Jumala roosa. Kas on tõesti võimalik, et alles imetab?!?! Tallesid oli pundis küll.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Meil kitsi päris palju. Sai ükspäev neid 20 loetud põllu peal-seal käivad väga usinalt söömas. Noorloomi oli karjas suhteliselt palju. Novembris sai kah ühe kitsega dialoogi peetud :D ( 5-8m)
Mine metsa!! ;)
Marks

Postitus Postitas Marks »

Meil on tekkinud kolm karja 11-15 pealised(kusagil Jõgevamaal). Mahajäänud viljapeal tunnevad end suht koduselt ja eemalt vaadeldes tunduvad ka täie tervise
juuresolevat.
Õnneks on selleaastane talv ka soosiv.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Täna hommikul oli juhus näha ühe põllu peal korraga 58 kitse. Uskumatult ilus vaatepilt! Pole kunagi nii palju korraga näinud. Keegi ei usuks mind, kui ma oleks olnud üksinda, aga meid oli rohkem, siis on ka tunnistajaid. :)
Kas tuleb jaht???
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Nüüd vii sinna süüa neile kui võimalus(kui teie maadel) ja jäävad sinna kevadeni. Ja suure tõenäosusega on ka järgmisel aastal kohal
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Sokkudel sarvekasvu aeg kah. Olete te rahvas vaadanud kuidas sokkudel sarved kah on? Mina ikka jalutan pinokkel hõlma all ringi ja ainult ühte 3-harulist sokku olen näinud kes meil seal tavaline külaline aga muidu on kõik noored pulkadega sokud. Vanu tegijaid nagu polegi :(
Mine metsa!! ;)
Kroon

Postitus Postitas Kroon »

[quote="4x4 Urukoer"]Eks olen isegi paar peni ära "kutsunud",hea oli lihtsalt teie arvamust teada.

Meil oli ka üks "tore mees", kolis maalt ära ja jättis oma koera maja valvama. Oli küll naabritele teatanud, et viige sööki, aga kukkus nii välja, et koer käis ise naabritelt süüa otsimas. Muidugi ei olnud seal alati laud kaetud ja koer pidi ka metsas, jahil käima. Metsas oli koera jälgi sama palju kui rebase omasid. Õnnetuseks sattus see koer eelmine nädal minu toru ette ja ... ****, nii santti tunnet pole tükk aega olnud. Sain aru, et koer oli väljapääsmatus olukorras ja katsus endaga toime tulla, aga selle tulemusel oleks võinud pool küla marutaudis olla ja muidugi, eks kitsede uni on nüüd rahulikum.
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Meil on kitsi suhteliselt palju näha ja kõik paistavad elujõulised.Huvitav on see tulevad päris majade juurde orasepõllule sööma.Ja päris julged on. Kui lapsed juhtuvad autos olema pean alati auto kinni , et loomi näidata.Eile õhtul juhtusin 35 km teelõigul paarikümmet kitse nägema
Egas elevant pole siga!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kitsed talvel suht julged jah. Juhtusin üksõhtu linnast tulema ja mõtlesin, et lähen vaatan, kas kitsed põllul vilja ja silo ka söömas on käinud. Nägin eemal nelja kitse ja jätsin auto metsatuka juurde seisma ja jäin neid vaatama. Tulid muudkui lähemale. Ja üks hetk vaatas mu auto aknast sokk sisse. Max 15 meetrit. Istusin ja vaatasin siis temaga seal tõtt. ei kartnud ta midagi, teadis vist juba, et toon tavaliselt süüa neile.
Ja peale orasepõldude meeldib neile külastada ka õunaaedasid. Ühes õunaaias oli neid olnud vist ligemale 30
uustulnuk

Postitus Postitas uustulnuk »

Kuidas siis sokul ka sarv on? Kevad venis suht pikale. Kas keegi on juba lasknud ka? Meil jahtkonnas tehakse enne vihad ja siis proovime šaslõki ka ära.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

kitsed

Postitus Postitas jahe »

sokudel on praegusel ajal päris ilusad sarved,õhtuti ringi liikudes näeb ikka 2-3 kolme haruliste sarvedega soku,kümmekond aastat tagasi olid sokudel sarved hulga kehvemad tõenäoliselt mõjuvad sarvede kasvule soolakud hästi.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

kitsed

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sedasi,et olen märganud kuidas kitsed aina aastatega viletsamaks ja kiduramaks jäävad.Sellgi aastal on mõni nigu nuapea pisike ja nüüd veel hall ka,mis tõulooma sihukesest tuleb.Neid suuri karju on tore vaadata küll,aga loomade tervise ja tõu omadustele see küll vist eriti kasuks ei tule.Kits on nii paikne loom ja kui väljast värsket verd ei tule jääbki kari kängu.Vanemad mehed ütlevad,et tuleks hagija jahti pidada,siis aetakse teisi laiali muidu ainult sugulus paaritus ja kari aina viletsam.Arvan ,et see üle eesti probleem.Muidugi valiklaskmine,aga kui kari ikka nii paikne ega seegi sugulus probleeme eriti lahenda.Ja muidugi see valiklaskmine tehakse ka mõnelpool vastupidi, ikka võetakse see kobedam....Teadlased ei ole vist ka eriti midagi sellel tõuparandus teemal välja pakkunud,vaatavad aga lõualuid ja sarvi,aga kui kobedamad maha notitakse jääbki petlik mulje nagu oleks kari täis elujõus.Huvitav mida selle hagijajahi kohta arvatakse :?: Pole siinkohal mõtet hakata seadust tsiteerima :!:
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Postitus Postitas kanavaras »

Saksas koerajaht lubatud ju,aint terjeri ja teiste väiksemate koertega.Sellega päri,et kitsejahti peaks rohkem pidama.Kuid paljud, eriti vanemad mehed seda millegi pärast pelgavad.Jooksvat(aju-koerajaht) looma ikka põnevam lasta kui seisvat(autost :oops:).Eelmine vabariigi aeg oli ajujaht kitsele lubatud ja seda üsna talvel.Mulle küll kitsajaht meeldib,kui ikka talle ennem lasta jne.Üks eredamini meeles jahte ongi kui sai lähedalt täie jooksuga jooksvat kitse lastud haavlitega ja see õhus sellise kukerpalli tegi, et ilus vaadata kohe.Ja nuga peaks vööl olema kui padruneid ei taha raisata,aga kui see kits ikka mõgisema/igisema pistab(vigasena) siis on ikka rõve kuulata küll :oops: Nüüd sai küll vähe nii räägitud nagu asjad on, aga mis teha.
sellest haigusest lahti ei saa
Suletud