Kitsed

2005. aasta teemad
Suletud
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

kitsed

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vaevalt ta löögile pääseks......... --Ei iial või teada,kes neid looduse asju nii täpselt teab.Vaatasin mõni aeg tagasi filmi ahvidest,seal ka karjas üks vanamees tegija,aga võimalusel võtsid"poisikesed"kohe oma :D Istusin õhtul sea pukkis,kuulen põrssad nagu ruigaks,tuli loom välja-kits-,tegi aegajalt selliseid põrssa,või norskamise häälitsusi(oleks tulnud ära lasta-luba netu :?: )Kitsel pidid mingid ninakiinid olema ,ei tea kas olidki :?: Vat see on loomal hull piin,võrreldes koera eest jooksmisega :!: Meil mehi vähe ja kitse palju(ala küttimine),Tuleb uus luba võtta,ehk trehvavad teed selle "norskajaga"veel kokku...
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Oleks kogenend jahimeestelt küsinud.
Olin teisipäeva õhtul sokku passimas. kella 22 tuuris põllu servas, kus parajasti näha oli 5 looma ja tegin pilliga häält ppüdes järel aimata seda . mis siin kuulda on http://www.deer-uk.com/calling.wav
Peale esimest pillitamist tuli 2 noort robinaga üle põllu. aga mitte otse peale, vaid nii 200m kaugusele samakraavi äärde, kus ise kükitasin. Olin nende suhtes peale tuule ka. Peale kolmandat pillitust tuli vähe korralikum loom,ikka põllust, aga ka kaugele ja metsast hakkas päris sokk röökima- selle peale veel teine ja kolmas.
aga laskeulatusse nähtavusse mitte ühtegi. Pillitasin oma kolmveerand tundi ca 10 min vahedega ja need kolm tükki röökisid vastu.
Oma pilli hääl sai selle netist leitud eeskuju järgi säätud ja pillitamisel sama rütmi katsutud pidada. Et mis valesti peale selle tuulesuuna jutu?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ma ka olen proovinud isetehtud vilega(õpetus"Jahimehe käsiraamatus"),aga vile toon sai liiga kõrge.Ei tulnud tükk aega kedagi, lõpuks vana kits ja see ajas hoopis huvitavat inni välja.Tükk maad madalam oli ja kuidagi tuhmim ja kurguhääl :D Ei tea keda või mida ta otsis.Ootasin edasi ja siis sai kannatus otsa ja hakkasin lühema aja tagant vilistama ja nii see asi ... läkski.Rebane hakkas ka lõpuks klähvima ju siis oli talle piiks.Siis said vist kõik kes seal peale minu olid vihaseks ja kütt lahkus häbistatult areenilt. :oops:
Mina õppisin sellest seda,et ei tohi ülepillitada, piuksud ära ja ootad ikka pool tundi.Kui poiss ligidal,küll tuleb ja kindlasti tuleb allatuule ringiga,nii et kõrgiste oleks hea.Ja toon peab ennem madalam olema,kui kõrge.
Kasutaja avatar
oinas
Postitusi: 4
Liitunud: P Mai 16, 2004 10:14 am

Postitus Postitas oinas »

Kui tahad korraliku sokku pillitamisega,siis pead eelnevalt leidma mõne metsa heinamaa ,kus on näha jooksuajal jäätavad ringid ning pillita seal.Üks soovitus veel peale pillitamist liigu 60-70 meetrit alla tuule,ta tuleb raudselt kontrollima:olen nii teinud ja nii mõnigi kobetate-sarvedega sokk on oma hinge ja sarved loovutanud.
Kasutaja avatar
oinas
Postitusi: 4
Liitunud: P Mai 16, 2004 10:14 am

Postitus Postitas oinas »

Unustasin lisada, kui jooksuajal kitse juures on mitu noorukest sokku, tegija tuleb õigel ajal. :twisted:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Beretta kirjutas: Et mis valesti peale selle tuulesuuna jutu?

Kas asi ei peaks ikkagi nii olema, et see toimib kõige paremini jooksuajal so. juuli - august ?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
oinas
Postitusi: 4
Liitunud: P Mai 16, 2004 10:14 am

Postitus Postitas oinas »

Kui sokk on koos kitsega põllul, siis pillitamisega ei ole õnnestunud sokku kitse juurest ära meelitada. :? Ja kui on olnud sokk ühes põlluservas ja kits teiselpool, siis pillitamise peale on sokk liikunud kitse juurde, mitte pillitamise peale ligi tulnud. :P Arvata on, et sokk teab alati, kus on indlev kits, pillitamise peale on ligi tulnud ainult noored prõksud, kes otsivad omale paarilist.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

on olnud tihti et sokk tuleb teatud maa peale,jääb seal seisma ja hakkab haukuma kuigi ei tohiks olla mind märganud.Ise mõtlen et äkki käib see mängu juurde ja "kits" peaks nüüd midagi tegama,ära jooksma äkki,nad ju ikka jooksevad eest ära niipalju kui mina olen näinud(alguses vähemalt).Või peab vastama kuidagi teisiti?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Anonymous kirjutas:Või peab vastama kuidagi teisiti?

No jookse Sina ka siis ära. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

Anonymous kirjutas:"kits" peaks nüüd midagi tegama
Ei-ei, "Kits" peaks nüüd sokule selja keerama ja käpukile laskuma :lol:
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Miski ikka häiris.Ma niiöelda eelmängu olen näinud :lol: .Tulid mõlemad metsast vähe lagedamale, kits ees, nõks aja pärast härra järgi ja siis hakati tembutama.Kits ikka hööritas puusi ja härra ajas pead püsti ja rinda ette.Kits jälle lasi esijalgadele maha taguots püsti ja kui härra siis ligemale tuli,siis kits hakkas eputama ja tegi paar kiiremat hüpet eemale ja asi hakkas otsast peale.Kemplesid tükk aega,aga siis võtsid nõuks asja metsa varjus edasi ajada. :D
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Anonymous kirjutas:nad ju ikka jooksevad eest ära niipalju kui mina olen näinud(alguses vähemalt).


Seda eest ära jooksmist ka nähtud,see vist päris alguses neil.Tormasid päeval mõlemad metsast suure ajuga välja,kits ees sokk järel.Hirmus its oli sees ja minust päris ligidalt mööda,mõtlesin siis ,et haugatan soku moodi.Mõeldud tehtud,aga esimese hooga ei miskit.Mõtlesin,et sellega asi lõppeski,aga ei .Poiss oli võsatutist uuesti lagedale tulnud minu selja tagant ja siis ligemale hiilinud,kitsest polnd enam vist asjagi,tuli konkurenti nahutama. :D Aga lõpuks märkas mind või sai lõhna ja sai kurjaks,et mis sa tühja haugud siin,kui sust asja pole ja pani valuga kitsele järele.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

kitsed

Postitus Postitas jahe »

sokul võib ju vinnas olla,aga ega kits talle enne juuli keskpaiku kätte ei anna ,siis on ka paras aeg pilli puhuda ,kui aga kange tahtmine enne pilli puhuda siis tuleb muusikakooli minna.
243win
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

oinas kirjutas: pillitamise peale on ligi tulnud ainult noored prõksud, kes otsivad omale paarilist.

Kas enne jooksuaega ei ole just paras neid prõkse jahtida ja jätta trofeesarvedega tegijad sugu tegema. Ja kus sa seda pillitamist ikka õpid kui mitte põlluservas. Siis võib augustis ka unistuste sarvedega soku lasta, muidugi kui luba veel saab. Muide- veel eile oli karvaste piiksarvedega sokuhakatist näha. Kiinid?
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

kitsed

Postitus Postitas jahe »

jah .....tõenäoliselt sokudel kel praegu sarved karvased on tegu ninakiinidega,siuksed tuleks ära lasta ,sest neil võib ka mõni muu haigus olla ja õiget soku ei tule tast kunagi ,vanemad jahimehed on rääkinud,et õigel sokul peavad jaanipäevaks sarved puhtad olema ,meil lastakse kõik kidurad ilma armuta ära ,pauk ja puu ja valmis ,aga eks see ole iga jahipiirkonna enda teha.
243win
Suletud