Kitsed

2005. aasta teemad
Suletud
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Kitsed

Postitus Postitas rajaleidja »

Kes mida kitsedele talvel süüa annab? Ise toitsin eelmisel aastal kaeraga. Sõid jube usinalt ja kevadel oli tallesid ka näha. Nõgevsevihad on neil ka vist ühed lemmikud.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Mina söötsin porgandit, õunu, väikseid kartuleid ja ädala silo, sinna raputasin ka soola peale. Söödi päris usinasti
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Kalmjulm
Postitusi: 28
Liitunud: L Sept 27, 2003 1:21 am

Postitus Postitas Kalmjulm »

Ise olen viinud kapsalehti ja heina. Kapsast panevad päris mõnuga. Hiljem ei täheldanud ka pasataudi ega midagi seesugust.
Jahi kaine peaga!!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kas juurviljad ära ei külmunud? mina panin kapsast ja seda nad ka tasapisi nosisid, aga veits kõva oli vist ikka.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

mõtekam on vist kapsalehti anda, mitte kapsapäid
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Ma lõikasin kapsa viiludeks, heina eriti nad ei taha, ädalasilo küll
Kas tuleb jaht???
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Peab vist kapsast ostma minema. Kaera panevad ka isuga
Ja tehke vihtasid, eriti vaarikat ja nõgest
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Kase ja nõgesevihad meil tavaliselt, säilivad talvel kauem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

rajaleidja kirjutas:Ja tehke vihtasid, eriti vaarikat ja nõgest

Mõned kogenumad jahimehed soovitavad veel vihad enne kuivama panemist soolveest läbi kasta. Pidada sööma siis erilise hoolega. Tegin ise ka sellel aastal nii, eks näis siis kuidas sellised vihad peale lähevad.
koll

Postitus Postitas koll »

kakuke kirjutas:
rajaleidja kirjutas:Ja tehke vihtasid, eriti vaarikat ja nõgest

Mõned kogenumad jahimehed soovitavad veel vihad enne kuivama panemist soolveest läbi kasta. Pidada sööma siis erilise hoolega. Tegin ise ka sellel aastal nii, eks näis siis kuidas sellised vihad peale lähevad.


See soola värk peaks küll hästi töötama, proovin ära.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Kastan ka enda vihad soola sisse, seda armastavad ju hirmsasti. :D
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Mul sihuke s.. lugu,et söötsin nögesevihtade ja haavavihtadega.Kõik oli ilus senimaani ,kui söödakoha leidsid mingid küla krantsid(hundikoera tüüpi).Ei saa raipenahkadele nii ligi,et tina anda.Tean küll kelle koerad aga rääkimisest pole tolku.Kas julmalt talu aia taga tinamürgitust anda või mida?
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Seaduse järgi on kodulooma omanikku võimalik karistada(trahvida) tema kodulooma poolt looduses tekitatud kahju puhul. Ehk kui mingi vabalt hulkuma lastud koer või kass või kasvõi kodustatud rott metsas mõne uluki maha murrab ning looma omanik on teada ja omanikuga rääkimine ei aita, siis soovitaks helistada k.k.inspektsiooni nr.-ile: 1313(24h). Neid trahve on täitsa tehtud, kuigi süüdlase tõestamine ei ole alati just kerge. No ja viimase variandina kui looma omanik tõesti ei võta mõistliku juttu kuulda ja miski muu ei aita, siis mina annaks sellele murdjale küll tina! Kuigi olen kindlal veendumusel, et (kodu)loom pole milleski süüdi, tema ju järgib oma instinkte ning parema meelega kihutaks ühe laengu tagumikku sellele looma omanikule, kes ei hoolitse oma kodulooma eest ning ei suvatse ka vastutada oma looma tegude eest. Minu mäletamist mööda lubab seadus liikuda looduses ainult rihma otsas koeraga vist?!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Igal pool vist koristatakse vaikselt selliseid tegelasi, sest tõestada, et see loom just paha peal käis on liialt keeruline ja aeganõudev. Kui loomaomanik nii mõnestki koerast ilma on jäänud, siis küll hakkab mõtlema. Koduukse taga seda kohe kindlasti ei maksa teha. Avalikkus võib sinuga 1:0 teha ja kellele seda jama vaja. Kui saad neist tegelastest lahti on ka kitsed kohe varsti tagasi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ma arvan,et omanik lihtsalt ei tea ega oska oma koera tagaajamisest võõrutada.Üks väike nipp oleks järgmine: tuleb võtta umbes poole meetrine kaigas(oleneb koerast),see siduda keskkohast rippu kaelarihma külge nii, et jääks umbes rinnakõrgusele risti rinna ette.Nüüd saab koer küll vabalt käia, aga joosta ei saa.Meie bokserile aitas,oli selle teiba peale hirmus tige küll,aga harjus metsas normaalselt käituma,kitse ja muid elukaid ei aja enam,samas võime lasta ilma rihmata liikuda.
Suletud