Kitsed

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Re: kitsed

Postitus Postitas pri:t »

jahemees kirjutas:sokul võib ju vinnas olla,aga ega kits talle enne juuli keskpaiku kätte ei anna ,siis on ka paras aeg pilli puhuda ,kui aga kange tahtmine enne pilli puhuda siis tuleb muusikakooli minna.


No hiljuti kohtusin ühe "paariga" ja sokul oli nö vinnas küll :? st. ajas kitse mööda heinamaad taga nagu põrguline....ringiratast ja risti rästi kogu heinamaa tallusid ära. Vara :?: :!:
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Re: kitsed

Postitus Postitas pri:t »

jahemees kirjutas:jah .....tõenäoliselt sokudel kel praegu sarved karvased on tegu ninakiinidega,siuksed tuleks ära lasta ,sest neil võib ka mõni muu haigus olla ja õiget soku ei tule tast kunagi ,vanemad jahimehed on rääkinud,et õigel sokul peavad jaanipäevaks sarved puhtad olema ,meil lastakse kõik kidurad ilma armuta ära ,pauk ja puu ja valmis ,aga eks see ole iga jahipiirkonna enda teha.


Nähtud ka puhaste kuid väärakate sarvedega sokku kellel ninkakiin kallal.
Mine metsa!! ;)
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: kitsed

Postitus Postitas jahe »

väike põrsas kirjutas:
jahemees kirjutas:jah .....tõenäoliselt sokudel kel praegu sarved karvased on tegu ninakiinidega,siuksed tuleks ära lasta ,sest neil võib ka mõni muu haigus olla ja õiget soku ei tule tast kunagi ,vanemad jahimehed on rääkinud,et õigel sokul peavad jaanipäevaks sarved puhtad olema ,meil lastakse kõik kidurad ilma armuta ära ,pauk ja puu ja valmis ,aga eks see ole iga jahipiirkonna enda teha.


Nähtud ka puhaste kuid väärakate sarvedega sokku kellel ninkakiin kallal.
loomulikult võib ka puhaste,kuid taandarenguga sarvedega sokul ninakiin olla ,mul jäi see teksti lisamata ,mis aga sellesse puutub et sokk kitse taga ,noh ega ta sellepärast veel KÄTTE ei saanud.
243win
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: kitsed

Postitus Postitas Ahto Kattai »

,mis aga sellesse puutub et sokk kitse taga ,noh ega ta se
llepärast veel KÄTTE ei saanud.[/quote


Ega see asi nüüd nii täpselt looduses ka ei käi,et vat nüüd on juuli keskpaik ja vat nüüd on õige aeg.Kuna kits võib oma tiinuse pikkust ise settida pole mingi paarinädalane hälve mingi näitaja,praegu juuni lõpp nii et.... Kivi kotti!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Laske aga kitse ajavad koerad maha. Kui jamaks võib minna, võib ka koera maha matta.
Kasutaja avatar
asjaarmastaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Veebr 09, 2005 11:03 am

Postitus Postitas asjaarmastaja »

kuidas keegi kitsi söödab???
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

asjaarmastaja kirjutas:kuidas keegi kitsi söödab???


No, nõgesest ja vaarikast vihad... mõned neist piserdatud soolalahusega üle. Siis vili. Hea oleks ka soolakivi, meeldib see neilegi. Ja kui kusagilt võtta, siis silo on ka asine amps.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
asjaarmastaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Veebr 09, 2005 11:03 am

aaaaaso

Postitus Postitas asjaarmastaja »

ma olen kuulnud et soolatükk tuleb kitsdest nagu kõrgemae panna saetud puu külge, sest siis nad ei laku seda nii kiiresti ära. Või kuidas???
Kasutaja avatar
asjaarmastaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Veebr 09, 2005 11:03 am

Postitus Postitas asjaarmastaja »

Aga kas nad kartuleid näriwad w?heina ma olen neile pannud ja natuke juurikaid ka!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kartuleid pole kitsedele mõtet panna, see ikka pigem sigade rida. Juurikatega on nii, et neid nad ikka söövad, aga kapsas läheb neile siis peale kui see läbi on külmunud ja siis üles hakkab sulama. Heitega on nii, et seda nad söövad, aga eriti ka ei taha, vähemalt seni kuni muud toitu küll. Ennemuiste aal, nagu kõneldakse, olla kitsed heinakuhjadesse lausa auje näsinud, nüüd enam mitte. Asi selles, et siis lisati heintele soola. Ja soolaku tegemisest on mul mõned pildid, Võhandu js mehed seda tegemas. Ise oleme mossega ka valinud parajalt kõrguselt murdunud puu, sinna toika püsti löönud ja kivi otsa. Kui pildid üles saan,panen adre kah.

Nii... http://www.pilt.ee/photo/260299/6259225/ siin on siis see moment kus puu onlühemaks võetud. Sama hästi sobivad selleks kalehtpuud.

Ja siis kivi ka paika http://www.pilt.ee/photo/260299/6259537/
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

agaramatele soolakumeistritele: puu lühemaks võtmise kavatsuse peate eelnevalt maaomanikuga kindlasti kooskõlastama, sh. ka riigimaal ja parem on, kui isegi kuivanud puu korral;) ...aga nuh, enamus teist seda juba teadis niigi ;)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

FEEN
Kas tee teete neid soolakuid kaelkirjakutele :D ,või käivad põdrad redeliga soola nosimas? Meil ikka soolakud mehele rinnuni ,et põder saab otse kivi lakkuda.
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Nu, ma tegelikult hoopis teisest jahisektsioonist, aga jah... endal ka sellise kõrguse peal. Süsteem selles, et seekivi lusab kenast ära ja sool valgub alla. Eks nad siis seda tüve päält limpsivad. Ja tüvi on ikka päris soolane, (korra tõmbasin näpu üle ja maitsesin). Rinna kõrgusele võib teha ka, keski aga pajatas kuidas põder selle sealt ninaga maha lükkas ja siis mööda raisemikku kiviga ringi ajas. Aga niipalju kui ma neid näinud olen, siis kamadalamad ok. Ja meitel on üks kivi nö põdramaja, kuhu on sulusse lihtsalt kivi pannud, ja neile päris meeldib,ja kätte nad seda ka ei saa sealt.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

Feen kirjutas:Kartuleid pole kitsedele mõtet panna, see ikka pigem sigade rida. Juurikatega on nii, et neid nad ikka söövad, aga kapsas läheb neile siis peale kui see läbi on külmund.

Ise viin neile maja taha praegu kartulit, porgandit ja kapsast. Kõik on ära söödud paari päevaga. See söödaplats oli algselt nii kitsedele, kui ka sigadele mõelnud, aga peale sügist pole enam siga näha olnud:(.
beliving that the bow has soul
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Minu jahimaalt need pildid pärinevadki mis Feen ülesse riputas. Asjad käivad seal nii, et kui on soov soolak teha siis eelnevalt räägitakse jahtkonna esimehega läbi, et kas sinna kuhu soov soolak teha on ikka mõistlik see rajada ja kui see rajatakse siis kindlasti kantakse see ka jahimaa kaardile (pole dubleerimist jms). Kindlasti kooskõlastatakse see ka maaomanikuga. Soolaku rajamisel on vaja teha muudki mootorsaetööd peale puu lühemaks võtmise ja kellele seda pahandust ikka tarvis oleks. Soolakute juures on reeglina ka sõõdaplatsid. Väga hästi oli näha ühelt uuelt soolakult kuidas põder kohe varsti oli sellelt koort tõmmanud (kõik soolaku puud ära näritud ja lakutud). Kui pilti tähelepanelikumalt vaadata siis lüüakse puu otsa kuuseoks kivi fikseerimiseks. Kui põder kivi otse töötleks siis pulk vastu ei peakski. KULDILE, oleme jah alati peale põdra laskmist mõelnud, et mille pärast küll sellel alati redel on seljas kaasas olnud. :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud