üks mõte...

kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Jõuame välja ikkagi sinnani, et praeguste vahenditega EJS reformimine on mõtetu üritus ja tühi mõla foorumis. Ma usun, et ükskord reformivad meie eest selle veel kurjad maaomanikud, kuna isekeskis ei saa asju paika. :roll:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ma ühinen kakukese uskumusega, lisades selle nüansi, et maaomanikud reformivad mitte EJS-i (milleks seda neile vaja), vaid jahinduse tervikuna. Võibolla olekski parem ...

BM
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Kui maaomanikud reformivad jahinduse, siis tuleb olukord, kel raha, sellel jahipidamis õigus ja võimalus. Riigimetsa saab veel sii ka matsirahvas löögile aga erametsa omanikud müüvad jahiõiguse enampakkumise teel. Kas see siis oleks lahendus või näen ma seda liiga tumedates toonides.
See, kes tapab, pole veel jahimees
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Noh teeme siis näiteks Foorumlaste Jahimeeste Liidu- ja uskuge mind ka siin hakkavad teatud aja möödudes asjad hapuks minema kui eestvedajad ennast maha käivad. Sellest on juba siin jahutud, et oma väikses seltis asi mäda- juhatus teeb mida tahab ja mehed on vait. Hakake ikka oma seltsist pihta-siis juba edasi maakonna tasandile jne.
Aga see asjaolu, et tulevikus jaht muutub ainult rikaste lõbuks tundub endalegi üsna reaalne. Ja sellele asjaolule tavajahimees enam palju kaasa rääkida ei saa- usun, et ei tahagi. On juba eespool mainitud "minnalaskmise" meeleolu- täna sain jahile ja homme tulgu või veeuputus. Asi minu arusaamise järgi selles, et maa ja metsaomanikke meil rohkem kui jahimehi. Nende aktiivsed liikmed on nn. ulukikahjude probleemi juba väga teravaks ajanud (seda ikka mitmete aastate jooksul-alates kevadistest hanedest värskel külvil rääkimata kitsedest-põtradest metsanoorendikus) ja need summad ei ole mitte väiksed. Miks siis riik siiani ei ole seda valdkonda tahtnud lõpuni paika panna? Ikka sellepärast, et raha sellise asja peale ei ole lihtsalt eelarves jätkunud. Oled aga jahimees-seega korva ka kahjud. Sellest ka see nn. kitseaju ju seadustati- tegelikult jahimehed ise ka paljus süüdi- ka meil jäi aastaid palju kitsesi-tallesi laskmata (sokku tahavad kõik millegipärast lasta). Kui aga populatsioon hoitakse etteantud normi piires (s.o. minimaalne etteantud kogus on kütitud) siis ei saa ka kahjude osas keegi iriseda. Ja kui iriseb, siis peab juba KKI asja lahendama "erakorralise" loa andmisega. Aga see juba teine teema.
ikka lõbusalt
tarmo
Postitusi: 143
Liitunud: N Dets 27, 2007 10:16 pm

Postitus Postitas tarmo »

sorri et pole küll see teema aga ei saagi teemat arendada sest minu postitused kustutatakse kõik millegi pärast kas keegi ütleks miks Tänud
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kui siia teemasse selliseid postitusi teed, siis kustutatakse need kindlasti. kaasaarvatud minu praegune postitus, mis sellest teemast väga mööda
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Tarmo, kui sa seda foorumit edasi kasutad, siis näed, et mõistlikke, asjalikke ja teemasse ning foorumi üldolustikku sobivaid postitusi ei hakata kustutama. Lihtsalt niisama oma "sõrmejälje" näitamiseks tehtud mõttetud (ehk küll mõne teise foorumi kontekstis allesjäetud) postitused aga ei ole teretulnud. Jõudu Sulle teemade ja foorumi õhustiku adumiseks ning head vana lõppu ja veel paremat uut!

BM
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Postitus Postitas duma »

aivar00 kirjutas:Aga see asjaolu, et tulevikus jaht muutub ainult rikaste lõbuks tundub endalegi üsna reaalne. Ja sellele asjaolule tavajahimees enam palju kaasa rääkida ei saa- usun, et ei tahagi.

Olen kuulnud ka kõlakast kus tahetakse jahimehe aastamaksu tõsta ja mitte 2x ....vaid mõned korrad peale. See tingiks minu meelest selle et jahimehi jääb vähemaks kõvasti ja ulukihooldus jääks "rikaste" kanda ...kuid kas neil on aega/tahtmist/viitsimist seda kõike teha? Õnneks ei ole kindlamat fakti selle kohta saanud ja loodan :roll: et see jääb selleks jutuks, et naised saunas rääkisid aga see oht, et jaht rikaste lõbuks jääb on täiesti reaaalselt olemas.
duo on parem
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ükskord tõusevad jahimehe kulud nagunii, see ei ole välditav. Küsimus on pigem selles, kas nad tõusevad järsult ja ühekorraga ja summade suunamise teel riigile/EJS-ile/kellelegi kolmandale või tuleb hakata maade kasutamise eest omanikele maksma ja siis tuleb tõus jooksvalt vastavalt lepingute sõlmimisele. Kui praegu jätta EJS-ile ja klubidele minevad liikmemaksu summad kõrvale, siis jahipiirkonna kasutusõiguse tasu on oma suuruse poolest ja selle poolest, mida kõike selle eest tegelikult vastu saadakse, praktiliselt olematu.

BM
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Kui arvestades eelnevaid sõnavõtjaid, siis tuleviku jaoks peaks hakkama sõlmima maaomanikega lepinguid personaalselt, et saaks ikka jahil käija. Tean juhtumeid, kus rahajõmmid võtavad väiksemate jahiseltside juhtimisi üle, et oma era sektsioone teha. Sellepärast oleks normaalne, kui antud probleem läheks massidesse ja jahimehed saaks seda tulevikku seedida...
See, kes tapab, pole veel jahimees
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Mida sa seedid, kui senine seltsi jahimees on möku olnud ja ei ole üldkoosolekul julgenud (õigem vist viitsinud) õigel ajal kätt tõsta ja korralik juhatus valida. Pärast kaupluse nurga taga õllepudeliga sõpradele hea kiruda- näe rikkurid tegid ära. Kuskohast need "rikkurid" siis tulevad? Minu arusaamise järgi ikka meie endi seast. See põlvkond, kes sündides Eestis juba ennast rikkuriks sai nimetada on alles max pubekas ja neid ka üksikuid. Seega ei maksa siunata inimesi kellel on olnud rohkem võimalusi-oskusi-nahhaalsust mis iganes, et nende elujärg parem oleks. Selle poole pürgime me kõik. Ikka tuleb enne teiste süüdistamist vaadata mida ise olen valesti teinud. Minule teadaolevalt kohaliku jahiseltsi üldkoosolekul rahakoti paksus lisahääli juhatuse valimisel ja teiste strateegiliste otsuste tegemisel ei anna.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Selles suhtes, et hääli ei osteta ei ole sul õigus. Valimised käivad ikka peale jootmist ja söötmist ja peale lisa lubade jagamist....Reaalne poliitika on ka jahiseltsitesse jõudnud. Noh, aga poliitikas, sõjas ja armastuses on kõik lubatud.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

reimakas kirjutas:Valimised käivad ikka peale jootmist ja söötmist ja peale lisa lubade jagamist.

Armas Diana! Tee nii, et ma saaksin olla jätkuvalt jahiseltsi liige kus sellised asjad pähe ka ei tule. Eks väikest naginat ikka on aga nii hulluks ei ole läinud.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Postitus Postitas duma »

aivar00 kirjutas: Kuskohast need "rikkurid" siis tulevad? Minu arusaamise järgi ikka meie endi seast. See põlvkond, kes sündides Eestis juba ennast rikkuriks sai nimetada on alles max pubekas ja neid ka üksikuid. Seega ei maksa siunata inimesi kellel on olnud rohkem võimalusi-oskusi-nahhaalsust mis iganes, et nende elujärg parem oleks. Selle poole pürgime me kõik. Ikka tuleb enne teiste süüdistamist vaadata mida ise olen valesti teinud.


Lisahääli paksu rahakotiga ei osta- see on fakt, ma just mõtlen selle peale, et kui jahipidamine "rikkurite" kätte läheb sis palju neist hingega asja juures on mitte einult ei tule loomi tapma/ liha koju vedama. Eks me kõik ikka püüdleme rikkuse poole aga ega me sis jahipidamist unarusse jäta, kui meil paks rahakott peaks olema.

baddmann kirjutas: Kui praegu jätta EJS-ile ja klubidele minevad liikmemaksu summad kõrvale, siis jahipiirkonna kasutusõiguse tasu on oma suuruse poolest ja selle poolest, mida kõike selle eest tegelikult vastu saadakse, praktiliselt olematu.

BM

BM- kuidas võtta. need kes jahimehed ja ise maaomanikud need mõtlevad et " pean maksma maamaksu+ veel OMA maa kasutusrenti et OMA maa peal ulukeid küttida, mis kuuluvad riigile, kui neid küttida aga ei ole kellegi omad kui toimub ca. liiklusõnnetus/taimekahjustused vms.
duo on parem
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ei oska öelda muud, kui ei tunnen kaasa .See, kes oma hääle ise ära müüb, on ka ise selles süüdi. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta