Kütiliin - 2007 ja edasi

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Vasta
Oinanahk
Postitusi: 41
Liitunud: E Apr 26, 2004 11:35 pm

Postitus Postitas Oinanahk »

vabandan ette, et natuke teemast mööda läheb aga kuskohast leiaks Kütiliini reglemendi?
one life? - live it!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

baddmann kirjutas:
rajaleidja kirjutas:
nimetu taat kirjutas:Kütiliinist
8. Siledaraudsel sihikud, vähemalt suurenduseta punatäpp kindlasti

Miks kindlasti sihik peaks olema?


Ei peagi, aga võiks olla lubatud. Finaalvõistlusel ju nt ei olnud lubatud.

BM

Lubatud võiks jah olla. Ma sain sellest aru, et igal juhul peaks olema. Lugesin vist valesti välja
Kasutaja avatar
nimetu taat
Postitusi: 137
Liitunud: E Aug 30, 2004 10:08 pm

Postitus Postitas nimetu taat »

rajaleidja kirjutas:
nimetu taat kirjutas:Kütiliinist
8. Siledaraudsel sihikud, vähemalt suurenduseta punatäpp kindlasti

Miks kindlasti sihik peaks olema?


kui meil võistlevad koos nii sileda ja vintraudsed, siis miks vint nii nagu Sa taga metsas käid, aga siledalt tuleks iga kord sihik eemaldada ja pärast uuesti monteerida ja sisse lasta???? tegemist ju rahvale mõeldud sarjaga? olen ise pidevalt sellise probleemi ees. Tehnilise täpsuse osas ju vintrelv ka 50 meetrilt tunduvalt tegijam.
Kindlasti oli ebaõnnestunud sõnavalik - võiks olla lubatudAga tegemist oli lihtsa minupoolse pakkumisega.[/i]
Kasutaja avatar
Winnetou
Postitusi: 47
Liitunud: K Veebr 21, 2007 8:55 pm

Postitus Postitas Winnetou »

Tere. Vägisi mehi laskma ei saa aga see et mehed tiirus ei käi ei tähenda sugugi seda, nagu nende hulgas poleks kõvemaid JAHIMEHI kui paljud siin kirjutajad. Paistab et mina ei osale sellel ja ka kokkutuleku laskevõistlustel mitte kunagi, need on meeskondlikud võistlused mille sees peetakse ka ind. arvestust(eeldab võiskonna kokku saamist). Kõrvalt on torganud silma,et lasta võib mitu korda aga kas kehvemad protokollid peaks ära saatma. Siin on see asi, et jahtkonna tulemus võib paraneda aga selle üksiku mehe tulemus taas olla kehvem. Kui juba nii võistkondlikku kui ind. arvestust peetakse siis tuleb arvestada mõlemaid ja need ei pruugi olla ühes seerias.
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

Miks mehed ei lase? Kes juhtus nägema saadet 8.01 KAUA VÕIB. ise tervet lõiku ei näinud kuid point oli selles et kohalikele ei meeldi oli vist Põlva lasketiir kus jahimehed laskmas käivad. Kuida sa propageerid laskmist väikse seltskonna (eesti jahimeeste) hulgas kui enamus ühiskonda on iga su liigutuse vastu, nii jahi kui laskmise jne jne.
Kes lasta tahab ja kellele see meeldib läheb ikka tiiru, kuid arvan siiski, et paljudele jahimeestele (julgen väita et, eriti vanem generatsioon) jääb tiiru minek sellepärast ära et tiir asub nende kodukohast liiga kaugel. Iga lüke on raha.
Samas tahaks küsida kirjutajatelt, kes hirmsalt kiruvad mööda laskjaid. Shit happens. Kõigil juhtub vahest, ei usu ka et need kriitikud pole kunagi jahil mööda lasknud. :M

Mis puudutab erinevaid laskekatseid siis peaks jääma ikka üks katse kõigi jahtide jaoks. vint 50m jooksev siga ja 35 siledaga. Kui asja ajada väga peeneks siis peaks ka linnujahiks tegema katse (näiteks 20 sportingu märki millest pead vähemalt 15 alla kutsuma).
Ma ei taha propageerida mitte laskmist aga lihtsalt katsete hulluks ajamine võib kahandada tegutsevate jahimeeste arvukust . Kõiki asju tuleks juurutada rahulikult mitte kärts ja valmis.

Jään kriitikat ootama :shock:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kõigil juhtub, aga mõnedel vähem ja mõnedel rohkem, mõnedel suisa kogu aeg. :D Seda viimast eriti neil, kes ei tea kuidas püss jookseb ja poevad igas asjas raha taha varju. Pigem on häda selles meestehaiguses, mille nimeks on laiskus. Inimene on täpselt nii laisk, kui tal lastakse olla. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

sniper kirjutas:

Ma ei taha propageerida mitte laskmist aga lihtsalt katsete hulluks ajamine võib kahandada tegutsevate jahimeeste arvukust . Kõiki asju tuleks juurutada rahulikult mitte kärts ja valmis.

Jään kriitikat ootama :shock:

Kas see kui mees peab oskama oma hobi raames(mille põhiolemus ongi laskmine) normaalselt lasta, on siis liialt nõutud :?: Ja mida kohutavat juhtub ,kui keegi kes asjaga toime ei tule oma hobist loobub? Ilmselt jahindus ainult võidaks sellest!
Haavlilaskekatse nõutavus ei tohiks ju ka probleeme tekitada see katse tehakse minuteada juba jahimeheheks hakkamisel ,edasi võiks ju ainult taset hoida :!: Üldiselt on ikka nii ,et kes ei oska see ikka ei oska ei kuuli ega haavliga! Tahad olla jahimees ,võiks ikka oma relvaga sina peal olla küll!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

kult kirjutas:
sniper kirjutas:

Ma ei taha propageerida mitte laskmist aga lihtsalt katsete hulluks ajamine võib kahandada tegutsevate jahimeeste arvukust . Kõiki asju tuleks juurutada rahulikult mitte kärts ja valmis.

Jään kriitikat ootama :shock:

Kas see kui mees peab oskama oma hobi raames(mille põhiolemus ongi laskmine) normaalselt lasta, on siis liialt nõutud :?: Ja mida kohutavat juhtub ,kui keegi kes asjaga toime ei tule oma hobist loobub? Ilmselt jahindus ainult võidaks sellest!
Haavlilaskekatse nõutavus ei tohiks ju ka probleeme tekitada see katse tehakse minuteada juba jahimeheheks hakkamisel ,edasi võiks ju ainult taset hoida :!: Üldiselt on ikka nii ,et kes ei oska see ikka ei oska ei kuuli ega haavliga! Tahad olla jahimees ,võiks ikka oma relvaga sina peal olla küll!
Kivi kotti!


Defineeri lahti normaalselt lasta, sõna normaalne on väga lai mõiste.
Osa arvab et praegune laskekatse on normaalne teine mitte, kodumaa parimad pojad on võibolla võimelised ka laskma märklehte 150m jooksev mink . Kui nende järgi võtta sõna normaalne siis jääks enamus püssi omanikke ajumeesteks või üldse koju.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kodumaa parimad pojad on ikka väga väga kaugel minu soovitusest 6st 6 ja püss tohib õlas olla. Seal lastakse seeriaid üle 90 punkti sajast ja püss on loomulikult puusal ooteasendis.
Muideks sõna snaiper tändab sünonüümisõnastiku järgi täpsuslaskurit, täpsuskütti, mitte meest, kes töölt autoga koju sõites kuuest postist ühe endaga kaasa võtab ja siiski arvab, et on maru hea autojuht. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Laskekatse võiks olla suti karmim küll, aga siin on palju keerulisi küsimusi. Olgem ausad - vanematel meestel on selle katse sooritamine niigi keeruline ja kui karmimate nõuete tõttu tuleb neil suuruluki jahiks püss nurka visata, siis lööb see ikka kõvasti nende hinge pihta! Aga just nemad on ju need kes oma teadmisi ja kogemusi noorematele edasi annavad. Nemad on ju selle jahikultuuri ja -vaimu edasikandjad ja neid jahist eemale tõrjuda on minule vastuvõetamatu. Midagi pole parata - vanuse suurenedes muutub silm töntsimaks ja reageerimisvõime aeglustub, kuid kas te arvate, et teie olete ilmasambad ja igavesti noored? Tavaliselt pannakse vanemad mehed kohtadele, kus loom väiksema tõenäosusega välja tuleb ja oma sisimas nad ka lepivad sellega, sest saavad isegi väga hästi aru, et nooremad mehed on laskmises võimekamad. Aga nad siiski osalevad jahis ja kuigi laskmises jäävad noorematele alla, on neil oma kindel koht tänu oma kogemustele ja teadmistele nii aju masti valikul kui muudes elutarkust nõudvates küsimustes. Võtta aga inimeselt õigus tegelda alaga, mis teda terve elu on köitnud ja mille nimel on paljutki oma elust kulutatud??? Kuniks arstlik komisjon tunnistab mehe relvaloa omamiseks kõlbulikuks ja ta hetkel kehtivate nõuete kohaselt laskekatse ära teeb, olgu tal ka võimalus suuruluki jahis osaleda. Ajajaks ju 70.a. meest ei saada. Ja elukogenud meestena nad reeglina ei hakka ka huupi tulistama. Jäägu see siis looma pääsemisvõimaluseks, kui ta valib põgenemisteeks just taolise vanaldase küti laskesektori.

PS. see aga ei tähenda, et nii täisjõus kui vanemad mehed ei peaks lasketiiru külastama. Midagi pole parata - töötav inimene selle raha ehk ikka leiab, aga poemoona ostvale pensionärile on niisama tiirus paugutamiseks pauk liiga kallis. Kindlasti annab siingi midagi välja mõelda. Muretseda seltsile laadimiskomplekt või doteerida seda üritust klubi rahadest. Võimalusi on mitu.
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

kraavik kirjutas:Laskekatse võiks olla suti karmim küll, aga siin on palju keerulisi küsimusi. Olgem ausad - vanematel meestel on selle katse sooritamine niigi keeruline ja kui karmimate nõuete tõttu tuleb neil suuruluki jahiks püss nurka visata, siis lööb see ikka kõvasti nende hinge pihta! Aga just nemad on ju need kes oma teadmisi ja kogemusi noorematele edasi annavad. Nemad on ju selle jahikultuuri ja -vaimu edasikandjad ja neid jahist eemale tõrjuda on minule vastuvõetamatu. Midagi pole parata - vanuse suurenedes muutub silm töntsimaks ja reageerimisvõime aeglustub, kuid kas te arvate, et teie olete ilmasambad ja igavesti noored? Tavaliselt pannakse vanemad mehed kohtadele, kus loom väiksema tõenäosusega välja tuleb ja oma sisimas nad ka lepivad sellega, sest saavad isegi väga hästi aru, et nooremad mehed on laskmises võimekamad. Aga nad siiski osalevad jahis ja kuigi laskmises jäävad noorematele alla, on neil oma kindel koht tänu oma kogemustele ja teadmistele nii aju masti valikul kui muudes elutarkust nõudvates küsimustes. Võtta aga inimeselt õigus tegelda alaga, mis teda terve elu on köitnud ja mille nimel on paljutki oma elust kulutatud??? Kuniks arstlik komisjon tunnistab mehe relvaloa omamiseks kõlbulikuks ja ta hetkel kehtivate nõuete kohaselt laskekatse ära teeb, olgu tal ka võimalus suuruluki jahis osaleda. Ajajaks ju 70.a. meest ei saada. Ja elukogenud meestena nad reeglina ei hakka ka huupi tulistama. Jäägu see siis looma pääsemisvõimaluseks, kui ta valib põgenemisteeks just taolise vanaldase küti laskesektori.

PS. see aga ei tähenda, et nii täisjõus kui vanemad mehed ei peaks lasketiiru külastama. Midagi pole parata - töötav inimene selle raha ehk ikka leiab, aga poemoona ostvale pensionärile on niisama tiirus paugutamiseks pauk liiga kallis. Kindlasti annab siingi midagi välja mõelda. Muretseda seltsile laadimiskomplekt või doteerida seda üritust klubi rahadest. Võimalusi on mitu.


Vot täpselt nii ongi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Võibolla tõesti kuskil nii, aga minu praktika on jälle vastupidist näidanud, et need vanad võivad olla ka eriti nõrga närvikavaga. Minu käestki on uuritud, et miks ma olen jätnud looma laskmata, kes kuskil kauges metsas rägus diagonaalis minu poole jookseb. Kui seletan, et näe, ei saanud aru kas ja kuidas lasta ja polnud kindel kas sellisel juhul taban esimest või tagumist looma siis on seletatud, et no kui ikkagi oleks pauku teinud siis oleks järsku loomad tema peale tulnud jne jne. Ta ise muidugi tegi selle paugu sinna karu p..se ära ja tulemus loomulikult 0. Siin ühe foorumlase jahtkonnas on vana, kes peale noore mehe paugu tegemata jätmist alati imestab, et no küll sellel mehel on ikka tahtejõudu, et laskmata jätta. Neid lugusid, kuidas vene ajal olid need samused vanad noores eas nii härga täis, et lasti suisa puu otsast alla kukkuvat käbi või lumepalli ei jõuagi ära rääkida siin ning jahimehe suu (eriti rumala oma) lukus ka ei taha püsida, ta peab ikkagi oma lollustega teiste ees keksima.
Tegelikult ei tahtnud ma selle jutuga öelda, et ühed on paremad kui teised, vaid elus tuleb ette nii ja naa juhuseid.
Mis te arvate, kui palju üldse võetakse kodus püssi välja, et teha kas või kuiva trennigi? Või on ikkagi ka 300kr klikk padrun liiga kallis? Ma pakun, et püss võetakse välja kapist üksnes jahi jaoks ja peale jahti ta sinna ununebki kuni järgmise jahini. Ainuüksi kuiv trenn teeb imet, aga juba tahtest tikub puudu jääma. Kui palju te olete kuulnud jahimehi (nii noori, kui vanu) omavahel rääkimas, et kõva tahtmine on trenni teha, aga näe majanduslik olukord ei võimalda seda? Alati ei pea poest moona ostma, eriti tiirus paugutamiseks, saab laadida või lasta laadida nagu saab ka vinguda.
Ps. Ma pole rääkinud kellegite tõrjumisest vaid tööle rakendamisest nii nagu vaja.
Viimati muutis kakuke, N Jaan 10, 2008 7:46 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Et mehi tiiru meelitada ja teha see ka taskukohasemaks, selleks peab pundis olema siis vastava süvahuviga mees, kes asja jagab ja kellel on aega ühishuvides jännata. Igas jahtkonnas aga pole sellist meest kahjuks võtta. Terve klubi peale sellie mehe kindlasti leiab ja oleks võimalik korraldada siis ühisüritus, kuid sellisele suurele laskeüritusele, kus on ka naaberjahtkondade mehi, peljatakse oma niruvõitu laskeosavuse tõttu tulla. Et pärast äkki naabrid irvitavad vms. Oma jahtkonnas ju mehed ikka enam-vähem teavad, kes kuidas laseb ja oma pundiga minnakse ehk parema meelega tiiru. Endal mul igatahes selline soov ja plaan küpsemas on. Ja teha sellest selline mõnus üritus sooja supi, grilli ja hiljem miks mitte ka pitsi viinaga. Peaasi et see rahvale meeldima hakkaks ja nad ka edaspidi tiiru tuleks.
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Minu meelest see on päris hea idee, et nendele kes ei soovi osa võtta ajujahist oleks võimalik sooritada laskekatse toelt.Tean päris palju selliseid mehi kes lasevad oma loomad ainult tornist või varitsusest, eriti just vanem generatsioon.
Endale küll vastu karva kui siin keegi väidab, et mida me siis kaotame kui sellised vanemad mehed enam jahist osa võtta ei saa, ega siis jaht pole ainult laskmine.Mis huvi peaks olema mehel loomi sööta, luuret teha kui ta neid lasta ei tohi.Aga paraku just sellistel vanematel meestel tavaliselt suured kogemused ja neil ka rohkem aega metsas käia.
Ma küll seda meelt, et ega kedagi vägisi tiiru ei aja.
Ja laskekatse, kui mees laseb 6-6 või 6-5, mis seal lõppude lõpuks vahet on?
Kui midagi muuta, siis võib-olla seda, et katse oleks igal aastal.
Kõigist eesti jahimeestest pole mõtet proovida tipplaskjaid teha ja vaevalt, et see ka õnnestuks.
Endale meeldib väga tiirus lasta ja ka võistlustel ennast teistega võrrelda, aga et kõik seda tegema hakkaks oleks palju tahta.

Jõudu!
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Eksimine on inimlik ja täiuslikust saada on raske. See ei ole enam hobi, kui pead olema tipplaskaja, külastama tiiru ja ei tohi jahis eksida. Pigem tasub teha tööd sellega, et igat looma ei lastaks ja ei proovita tabada olenematta vahemaast. Jaht on hobi ja seda ei saa teha sunduslikuks. See on ja ma loodan, et jääb vabatahtlikuks.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Vasta