põssad hädas

2004. aasta teemad
Suletud
Külaline

põssad hädas

Postitus Postitas Külaline »

lugu selline et oli mul söödal emis kel oli 12(kaksteist)põrsast.mingine nädal tagasi kadus emis ära kuhugi,jäi vist suures jaanipäeva saslõkituhinas ette kellegile,eilseks oli alles veel vaid 7 ja neistki 1 surmale sent võlgu.mis nendega teha kas oodata kuni kõik on surnud sest ega nad ilma emapiimata,ainult vilja peal kaua ela(seedimine ütleb üles) või püüda kinni ja anda kellegil kes asja tunneb. püüdmine mingi võrguga ei tohiks raske olla sest nad lasevad ilust peaaegu 5m peale ja siis süstivad minema.söömas käivad 2 korda päevas.
Või on kõige inimlikum nad ikka maha lasta(metslooma kodu olgu metsas)
emist pole 99% kindlusega. viimati vaatasin neid pea 2 tundi ja emisest ikka jälgegi ei usu et ta nüüd nii gurmaan on et puhast maisi ei taha ja pojad üksi 2 tunniks sööma laseb
avaldage arvamust
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

kui põrsad on sündinud märtsis-aprillis peaks nad üle elama ,kui annad korralikult süüa ei tohiks midagi juhtuda ,kui just hundid või hulkuvad koerad maha ei murra ,sinu söödakohta võib ka mõni teine emis tulla tavaliselt võetakse vaeslapsed oma perre vastu,olen päris tihti näinud kus üks emis on ees paarkümmend põrsast järgi ,maha küll pole neid mõtet lasta .
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

Hei külaline!

Su enda jutus vastus juba olemas- metslooma kodu olgu metsas. Ära sa muud jama küll korralda. Vii aga ilusti süüa edasi ja hoia koerad eemal. Küla peal hoia suu kinni, muidu lähevad põrsad ka emisega ühte teed. Ning söömaajal pole mõtet põrsaid "kallistamas" käia, metsloom peaks ikka inimest kartma.

Edu siis!
seal on teine rebane!
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

..need põrsad küll üle seda ei ela..ise olen sellist pilti eelmisel aastal näinud..kui keegi jobu oli emise maha lasknud..ja põrssad surid..:(
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

Surevad või ei sure, ikkagi pole vaja vahele segada.
seal on teine rebane!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

ei sure
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

jahemees kirjutas:ei sure


oligi sul vist õigus,päevapealt oli plats puhas. Ei usu et korraga ära surid või maha murti,tundub et leidsid endale uue mammi,võttis sappa ja kadusid,eks aeg näitab.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Las loodus teeb oma valiku , on juhuseid kus nad elavad sellise asja üle .
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Seda on ennegi juhtunud, et võõras emis põrsad omaks võtab. Olen isegi trehvanud nägema, kui karjas oli 17 siga. Üks suur emis, üks kesikumõõtu emis ja 15 põrsast. Põrsastest 9 tükki enamvähem ühesuurused, teised 6 tükkmaad väiksemad. Ma ei usu, et need ainult nende 2 põrsad olid. See kesiku mõõtu poleks vist nii palju küll ilmale toonud (6 tk). Ise kahtlen, et ta polnud ühtegi korda poeginud, aga sõrm jäi sirgeks. Seega absoluutne tõde väljaselgitamata.
ikka lõbusalt
Suletud