Nuga & siga 2

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Vasta
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Nädal tagasi võtsime teise koeramehega kahasse 5 põrsast noaga 4 minutiga. Kolm koera oli, Kui oleks pidanud laskma oleks kolm esimest pauku teinud koertele ja siis põrsastele. Koerad olid nii ligi, et isegi noaga oli tegemist, et mitte koera tabada. Mis see siis ikka eetiline on? Kas lasta põrsal piinelda või päästa ta vaevast. Kui ikka koer ikka tunneb, et seast võim üle käib, siis armu ei anta ja nuga ikka päästab
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

OK!
Aga selgitage mulle, mis te siis teete kui üldse sealaskmist plaanis pole, koerad aga juba põrsa "maha tõmmanud"? Panete koerad rihmaotsa ja lasete näritud põrsakesel minna või teete sundtorkamise!?

Rajaleidja, ega see peanahk irdubki siis kui koer siga peast kinni hoiab, lõpuks tüdineb koer ära ja põrsas läheb vuta vuta oma lõppu ootama.

Ja selgituseks, et pean põhiliselt seajahti just koertega ja lasknud mitmete erinevate koerte eest paarsada metssiga, kuid mitte ühtegi surmanud noa abil... just selle mõttega, et koertele mitte õpetada põrsale kallale minemist. Seni on see 99% õnnestunud!
koos koeraga
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Ja siis sa GC peaksid teadma,et koer kes suure seaga kontakti läheb põrsaga kohtudes ka selle kinni võtab(juhul muidugi kui emis totu on).
Täitsa huvitav oleks näha mida sa seal metsas teed kui koer põrsa kinni võtab.Et siis kas võtad koera pealt ära ja alles siis lased või kuidas?
Olen ennegi siin kirjutanud,et isiklikult noaga võtmist ei poolda aga kui juba põrsas kinni võetud siis pole muud teha kui nuga käiku.Kusjuures metsa lasen ühe max. kaks koera.
Nahk tuleb kolbalt lahti kui koer hoiab põrsast peast(st.pealtpoolt silmi) kinni.Kõrvast hoides seda küll ei juhtu.
Ei tea kuidas mujal aga endal alati sealuba taskus kui koertega metsa minek.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

Tony:
"Täitsa huvitav oleks näha mida sa seal metsas teed kui koer põrsa kinni võtab.Et siis kas võtad koera pealt ära ja alles siis lased või kuidas?"

Ma olen oma koertele seni suutnud selgeks teha, et siga pole vaja kinni võtta! Ja kui tõesti vaja, panen toru otsa seale kõrvataha, väike tümps ja valmis.
Sealuba võib ju taskus olla, aga oktoobris mingeid 10...15 kiloseid põrsaid tappa on minumeelest natukene mõttetu!

Hiljaaegu lasi jääger maha keset päeva põllupeal ringiratast jooksnud põrsa, kes oli pime ja karjast seetõttu maha jäänud!
Kolm korda võite arvata, kuidas ta pimedaks jäi ja kas see on eetiline!?

Point ei ole selles, kas noaga tappa või mitte, aga noaga tapmine annab koertele julgust seale kallale minna. Noor koer ei lähe ju seale kallale ja siis te ometi lasete püssiga!

Ja " 5 põrsast noaga 4 minutiga" tundub juba natukese uhkeldamise valda kalduma.
koos koeraga
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah GC,sinu seisukoht istub ka mulle(ma arg vend ja ilma püssi metsa minna ei julge ja nuga on mul ikka rohkem ilu pärast kaasas) aga kahtlen,kas oled kunagi siledaga seale ligitalt kõrva taha lasknud,põrsale eriti,kui koerad looma kiskumas.Kui pole,proovi ära,et mis juhtub.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

GC kirjutas:Ma olen oma koertele seni suutnud selgeks teha, et siga pole vaja kinni võtta! Ja kui tõesti vaja, panen toru otsa seale kõrvataha, väike tümps ja valmis.

Ehk oled nõus läbi viima koolitust teemal: kuidas koera õpetada siga mitte kinni hoidma. Ise pole koera õpetanud siga kinni hoidma, aga teinekord ikka kipub seda tegema. Tõenöoliselt on kährikutega madistamisest julgust saadud.

GC kirjutas:Hiljaaegu lasi jääger maha keset päeva põllupeal ringiratast jooksnud põrsa, kes oli pime ja karjast seetõttu maha jäänud!
Kolm korda võite arvata, kuidas ta pimedaks jäi ja kas see on eetiline!?

Kui kolm korda võib arvata, siis pakuksin hunti, ilvest ja koera. Oletame, et tegu on koera tööga. Aga kui mitu siga, põtra, kitse jne. jookseb metsas ringi, kes on kuuli saanud? Ja kui palju neist metsa iga aasta maha jääb???? Kordades-kordades rohkem.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

jorr kirjutas:Jah GC,sinu seisukoht istub ka mulle(ma arg vend ja ilma püssi metsa minna ei julge ja nuga on mul ikka rohkem ilu pärast kaasas) aga kahtlen,kas oled kunagi siledaga seale ligitalt kõrva taha lasknud,põrsale eriti,kui koerad looma kiskumas.Kui pole,proovi ära,et mis juhtub.


Mitte ligidalt, vaid paned toruotsa vastu siga... ja juhtub see, et siga sureb ära.
koos koeraga
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

GC kui sa oled veendunud "noatehnika" vastane, siis põhjenda ära ka miks! Kui sul endal nuga ei ole (?) , julgust ei ole või süda ei võta või jõudu ja kiirust ei jätku, lase püssiga! Vaata, et koera ei taba!
Ja neid kangeid mehi kes söandavad noaga siga "torgata" on hinnanguliselt alla 5% mina laseks neil tublidel meestel edasi möllata ja heledast seakisast mitte ennast "heidutada" lasta! :lol:
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

Kaupo, kõigile Sinu küsimustele on vastused minu eelmistes postitustes!
Miks Sa ei süvene?!

Siis viimast korda veel. Tapke millega tahate, aga minu suht pika koerajahi kogemuse põhjal julgen öelda, et noaga koera eest tapmine on just üks põhjuseid, miks koerad hakkavad siga murdma või "maha tõmbama", nimetage kuidas tahate ja tulemuseks on skalpeeritud, pimedad või muidu näritud põrsad.

Lund kõigile!
koos koeraga
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Ei saa jälle hästi pihta.Väidad,et kui noaga tappa siis õpetad koeri murdma aga kui sul oma koerad põrsast hoiavad ja sa seda põrsast kõrva taha lased,kas siis sinu koer(ad) ei õpi murdma?Tundub kuidagi loll jutt olema või mis?
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Isiklikult ei taha küll selle koera nahas olla, kelle tundlike kuulmisorganite juures püssiga paugutatakse. Seda enam, et kunagi ei tea kuhu see kuul põrsa peast läbi minnes edasi võib lennata.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

mõned mõtted:
* nuaga pistmine on sama eetiline või eetilisemgi kui püssiga laskmine...
* pistmise tehnikast....ei torgata südamesse...see pump peaks tööle jääma... vaid avatakse sooned...soovitatavalt aordikaar...aga kes ei oska võib ka kägiveenid, arterid..
* koertest....nii nagu iga mees peab oma püssi tundma peab ka mees oma koeri tundma ja nendega KOOS jahtima....st. kui koerad peavad siga peab mees mõistliku aja jooksul juurde jõudma....kui ei jõua võib minna pidamine murdmiseks...ja surnud sea juurest tuleb koer ära...ja ei lähe enam tagasi...ehk teisisõnu iga koeramees peab olema oma koeri väärt ja vastupidi .....misiganes poole see tasakaal kaldub läheb jamaks :cry: näide: meil väga hea mees koos väga heade koertega...ja kõik laabus kuni juhtus et mees jäi ühest kõrvast kurdiks (loe:ei erista enam koera haukumise suunda)....juhtus see et metsa tekkis surnud põrsaid....tänaseks see jama möödas....mehe poeg kannab ka juba kaela :)
kärbes kirbule!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Sarvik kirjutas:* pistmise tehnikast....ei torgata südamesse...see pump peaks tööle jääma... vaid avatakse sooned...soovitatavalt aordikaar...aga kes ei oska võib ka kägiveenid, arterid..

Järsku tõlgid, et mis kus asub ja kuidas sinna noaga siis jõuda?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

kakuke kirjutas:
Sarvik kirjutas:* pistmise tehnikast....ei torgata südamesse...see pump peaks tööle jääma... vaid avatakse sooned...soovitatavalt aordikaar...aga kes ei oska võib ka kägiveenid, arterid..

Järsku tõlgid, et mis kus asub ja kuidas sinna noaga siis jõuda?


aordikaar on südamest väljuv suurim (loe:seetõttu ka kergemini tabatav) arter organismis. väljub südamest veidi ette ja üles kus hargneb ....torgatakse rinnaku eest esimese parem ja vasakpoolse ribi vahelt suunaga taha/üles...kui nuga puutub selgroogu on liiga ülal ja kui satub südamesse siis liiga all....õige koha tabamisest annab märku väga intensiivne ja rohke verejooks....kahtluse korral torka uuesti...tark oleks sul korra sealahkamise juures avada rinnakust rinnakorv ja veic sobrada /vaadata...siis kujutad ette kus otsitav piirkond asub
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Oluline on uluk surmatakiiresti ja valutult. Kes mis tehnikaga seda teeb on iga mehe südametunnsituse asi. Uluki surmamine koera juuresolekul annab mõista koerale, mida ta tegema peab. Koer murrab senikaua põrsadi, kuni ta korraliku nahatäie saab kas kuldi või emise käest. peale sellist juhtumit hakkab koer distantsi hoidma. Ma kordan veel, et iga mees surmab ulukeid oma oskuste järgi. Mitte oskajad seda nagunii tegema ei hakka ja kui hakkavad, siis sõidavad seaseljas ringi nagu meie kandis nädalavahetusel juhtus.....Mõistust, kainet pead ja võtke asja loominguliselt.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Vasta