Nuga & siga 2

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Vasta
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:...Kui oled maapoiss, siis peaksid teadma, et koduseale koputatakse enne torkamist kirvesilmaga otsa ette, loe tehakse nuinarkoosi, ja alles siis torgatakse ära. ....

no mina olen kah maapoiss ja pole meie kandis veel kirvega koksamist näind, ikka tavaliselt siga jõuga külili ja saksa täägiga veri välja. ... Kodus küll kasutasime seda Jorri poolt seletatud meetodit, teised küla peal imestasid ikka, et kuidas teil salamahti, ilma kisata siga tapetud sai ...
Sedasi kirvesilmaga olen kuulnud pulli tapetavat, seda ei jõua mitme mehega kinni hoida
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ma pole maapoiss aga olen palju maal olnud. Mul kah Honkamehega sarnane praktika. Aint, et täägi asemel soome puss. Ja pullile kopputamisest pold juttugi, ikka korraliku kuvaldaga ja täie hooga tuli virutada.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

Hea küll tapke neid sigu seal kuidas tahate aga ärge ühegi väliskülalise nähes seda tehke, et elusale loomale noaga kallale lähete, te lihtsalt ei taha teada mida teist peale seda arvatakse. Ja pealegi kodusiga te ju tapate pika noaga ja torkega südamesse aga metsas on ju kaasas lühike jahinuga millega siis elusal loomal kaela läbi nüsitakse. Isegi moslemitel on lammast tappes nõue, et tuleb teha uks kiire ja täpne lõige , et loom pikalt ei piinleks.
naised saunas rääkisid
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kuule, kust sina tead, milline nuga kellelgi kaasas on. Kui sinu arusaam metsas sea torkamisest on 5cm pika teraga kõri läbi nüsimine, siis ei ole sa eriline teadjamees midagi.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

ja teadjamees kui sa oleks seatapmist kasvõi korra näinud-või teaksid looma anatoomiat siis teaksid, et südamesse turgata tuleb esijala tagant (sealt süda lähemal ja teostatav ka 10 cm noaga). Aga kõrisse tehakse torge sellepärast, et kaelakondi ehk selgroo juures on arter-selle läbistamisel töötab loomal süda pumbana ja lihakeha jääb verest puhtamaks. Otse südamesse aga jääb kogu veri sisse. Pealegi soovitatakse ka ulukil peale tabavat lasku koheselt nn. veretustamine teha mida paljud jahimehed ei tea või ei viitsi teha. See, et iga jahimees tunneks looma nn. anatoomiat oleks normaalne, kuid paljud ei saa isegi puhta lahkamisega hakkama.
ikka lõbusalt
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

Väga terane vend oled, vaatasin oma postituse üle ja ei leidnud ühtegi vihjet 5cm pikkuse noatera kohta. Meil on üle saja jahimehe jahiseltsis ja käib tihti ka külalisi ei ole ma ühelgi veel seatapu pussi vööl rippumas näinud. Milleks siis siin selline silmakirjalik jahieetika peatükk üldse on kui sõna võtta ei tohi ja kohe iga asjapeale materdama hakatakse?
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Kui noaga oskad ulukit surmata, siis mingit tääki ei ole vaja. Üks torge unearterisse ja kogu moos. Samuti kasutatakse nn kaelasoonte lõiget, kus halvatkse kogu keha. Üks täpne lõige ja surm saabub sama kiirsti kui minig lasu tulemusena. Enamus jahimehi ei oska noaga midagi teha. nahastamisega saadaske veel hakkama aga sisikonna eemaldamine on juba omaette ooper. Oleme oma sektsiooni algatanud noorte õppe, et iga mees oskaks mao ise välja lasta.
Olen sellega nõus, et mingi nn tegija läheb noaga siga tapma, pole normaalne ja on ebaeetiline...las läheb, aga haigla kulud võivad suured tulla.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

Siin jutus on iva sees, kes konkreetselt oskab seda teha ja vaikselt ära lõikab ja sellega ise kiitlema ei lähe no OK aga olen ise käinud palju erinevates jahtkondades külaliseks ja näinud mitmeid kordi sellist rappimist, et paha vaadata.
naised saunas rääkisid
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Üldjuhul võtavad koerad ikka mingi äbariku sea kinni ja kui keegi tahab ta pooleks lasta siis andke minna, Prantslased näiteks teevad ka noaga seale ära kui koertega jaht (enamuses) sest seal koeri korraga sea kallal mingi kümme ise olen näinud!!!
SUPS
Postitusi: 132
Liitunud: T Nov 21, 2006 9:15 am

Postitus Postitas SUPS »

Ja üleüldse , kõri läbilõikamise juures on olulisem noa teravus kui pikkus. Kodusea torkamine muidugi omaette teema .Osavad mehed võivad ka kartulikoorimisnoaga imesid teha.
Viimati muutis SUPS, R Jaan 11, 2008 11:12 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Postitus Postitas kärss »

metsas on mõnus
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

reimakas kirjutas: Enamus jahimehi ei oska noaga midagi teha. nahastamisega saadaske veel hakkama aga sisikonna eemaldamine on juba omaette ooper.


:shock: Mismoodi neil see asi siiamaani käinud on siis, et nülgida mõistetakse, aga magu välja lasta mitte? Et lasevad kitse või sea, võtavad naha maha ja siis viskavad looma minema või, et sisikonna eemaldamist pole ära õppinud? Uluki vääristamine peaks olema jahimehe üks esimesi oskusi, mida omandada.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

teadjamiis kirjutas:Hea küll tapke neid sigu seal kuidas tahate aga ärge ühegi väliskülalise nähes seda tehke, et elusale loomale noaga kallale lähete, te lihtsalt ei taha teada mida teist peale seda arvatakse.
Minu teada on see välismaal paljudes kohtades väga levinud asi. :wink:
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

Njaah, peaks, aga ei ole.
Tean päris mitut, suht kauaaegset jahimeest (ei ole noorjahimehed), kes loomal sisikonda välja lasta ei oska, ei suuda, ei viitsi ja ootavad käed taskus kõrval, kuni keegi selle nende eest ära teeb.

Näiteks lasi üks meie jahimees varitsusest põdra ja kui loom maas oli, kutsus ta meid appi, nii looma metsast välja vedama kui ka sisikonda välja laskama, väites et no läheb ju müüki äkki teen midagi valesti :)

Tean isegi kahte sellist jahimeest, kes lasta suudavad aga nülgida mitte, ei kannata noh... üks neist hakkab ikka kohe öökima kui soku v põdra magu peaks katki olema

Ic, ega ma isegi suht praktikata, kuna isa on koguaeg öelnud, et ah ma teen kähku ära... AGA TEOORIA ON MUL TUGEV :lol: :wink:
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Teemasse ka.

Postitus Postitas jahinaine »

No ma vaataks seda assja sellise nurga alt hoopis, või õigemini esitaks küsimuse.
Kas see siis on eetilisem, et lasen sellel koerte (näiteks laikade) pundil, seal kõrvad ja kärsa ja saba ja jalad jne elusast peast ära närida?
Aga ma ju pean seda tegema, kuna noaga pista pole eetiline ja laskmis võimalus tekib mul heal juhul alles siis, kui siga on juba tõenäoliselt surnud (koerte poolt maha murtud), kui ma just ei taha riskida mõne koera tabamisega.......
Koerte omanikuna ei teeks ma seda viimast aga iialgi!


Nii et ma arvan et pole midagi ebaeetilist koera/koerte eest noaga seatapmises.
Vasta