segaverelised?

2005. aasta teemad
Külaline

segaverelised?

Postitus Postitas Külaline »

Kas tõesti Eestis võib veel jahil käia paberiteta koertega, ehk siis - segaverelistega? Praegu pakutakse kutsikaid siin foorumis ju eeskätt jahimeestele, kuid - need kutsikad on kahe eri püstkõrvatõu ristandid, ehk maakeeli - krantsid. Karta on, et teadmatud saavad tüssata... Koerad on kindlasti vahvad, kuid kui iga krantsiga võib jahile minna, siis mis mõtet on üldse tõukoertega tegeleda?
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

Kus siin foorumis neid kutsikaid pakutakse. Pane siis viide ülesse, no ei viitsi hakata otsima.
Aga muidu- ega ikka ei või küll. Jahiseaduses selgelt kirjas, et jahti võib pidada jahikoeraga, kelle kohta on välja antud jahikoerapass. Krantsidele seda ju ei anta.
Niipaljukest siis veel, et ka krantsidega käiakse siin Eestis jahil nii mis koliseb. Vaidleb keegi vastu?
seal on teine rebane!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Vaata Ost/Müük/Vahetus
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Minu arust saab jahikoerapassi koeraga eksamit tehes ja see ei ole mitte tõutunnistus. Teoreetiliselt saab selle ka segaverelisele.
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

mu arust räägib säädus teist keelt- vaata §3, lg1, p2
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

tsitaat sellest säädusest :" (2) Puudulike põlvnemisdokumentidega koerale võib anda jahikoerapassi ainult jahikatse alusel"
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Siin veel selline lugu,et kui inglise spanjelil on saba maha lõigatud,siis vastava tõu näitusel ei tee sellise koeraga enam muffigi ja loetakse tema siis jahikoerte klassi.Siit võib järeldada,et jahikoerte klassi alla lähevad kõik koerad,kes muidu nagu polekski koearad :D ,aga et temaga jahil käia ,siis peab läbima jahikoera eksami jne.
Iseasi,mida sa selle segatud koeraga jahil teed,aga võib-olla päris head koerad,kui õpetada.Tean et andid käisid ilvese jahil kahe poluvernikuga , üks oli segatud taks ja teine segatud laika,pidavat eriti hea komplekt selle jahi tarbeks olema.
Iseasi on see,et kui tahad laikat,siis otsi ikka korralike paberitega kasvandus ja osta sealt, hõlma alt ostes võid kergelt mööda pükse saada.
Kaja

Postitus Postitas Kaja »

See ikka väga veider värk. Et - kui ma teen oma colliega verejälje katse ära, siis on ta kohe jahikoer?!? Ja pea kõik mu penid hauguvad mõnuga oravaid, kas see teeb neist kohe jahikoerad? Ma ei saa aru, kuidas tõestatakse segaverelise või ristandi puhul tema puudulikku põlvnemist? Tõukoertega on asi lihtne - tõutunnistused ja märgistamine, mis meil täna kohustuslik. Segavereliste märgistamine veel pole nõutav, kiibiga ja teatud registri olemasolul on see võimalik. Seda aga siiani pole. Kuna see valdkond on praegu meil väga kiiresti arenev, enamuses riikides on need asjad juba varem korraldatud, siis ilmselt muutub ka see kord Eestis. Ehk - kui täna keegi ostab ristandi/segaverelise ja plaanib temaga jahil käima hakata, siis homme ei pruugi see enam võimalik olla. Kuid koer elab enamasti üle 10 aastaseks...
P.S.Üldse ei alahinda ei segaverelisi ega ristandeid, koer on koer ja koera hing sees kõigil ühtemoodi. Mängureeglid aga meie inimeste tehtud.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Pihkva oblast keelab segavereliste koerte rakendamise jahil
10.07.2004 | Interfax-BNS

Venemaa Pihkva oblasti võimud kavatsevad keelustada segavereliste koerte kasutamise jahipidamisel, teatas uudisteagentuur Interfax BNSi vahendusel.

Vastavaid parandusi kohalikku seadusandlusesse valmistavad praegu ette oblasti jahimajandi ja looduskasutuskomitee esindajad.

Muuhulgas kirjutatakse jahireeglite projektis põhjalikult lahti ja selgitatakse küttide, samuti järelvalveorganite õigusi.

Uutes reeglites on kirjas, et jahti tohib korraldada vaid jäägrite juhtimisel ning jahikoeri kasutades.

"See reegel on tavaline lääneriikides, ja me kavatseme selle normi enda juures juurutada," öeldi Interfaxile jahimajandist.

"Segaverelisi koeri jahipidamisel kasutada ei tohi. Samas avatakse sugupuuga ja diplomitega pärjatud jahikoertele hooaeg kaks nädalat tavatähtajast varem," lisas majandi esindaja.
mairon17
Postitusi: 72
Liitunud: N Nov 20, 2003 3:20 pm

Postitus Postitas mairon17 »

Kaja kirjutas:See ikka väga veider värk. Et - kui ma teen oma colliega verejälje katse ära, siis on ta kohe jahikoer?!? Ja pea kõik mu penid hauguvad mõnuga oravaid, kas see teeb neist kohe jahikoerad? Ma ei saa aru, kuidas tõestatakse segaverelise või ristandi puhul tema puudulikku põlvnemist? Tõukoertega on asi lihtne - tõutunnistused ja märgistamine, mis meil täna kohustuslik. Segavereliste märgistamine veel pole nõutav, kiibiga ja teatud registri olemasolul on see võimalik. Seda aga siiani pole. Kuna see valdkond on praegu meil väga kiiresti arenev, enamuses riikides on need asjad juba varem korraldatud, siis ilmselt muutub ka see kord Eestis. Ehk - kui täna keegi ostab ristandi/segaverelise ja plaanib temaga jahil käima hakata, siis homme ei pruugi see enam võimalik olla. Kuid koer elab enamasti üle 10 aastaseks...
P.S.Üldse ei alahinda ei segaverelisi ega ristandeid, koer on koer ja koera hing sees kõigil ühtemoodi. Mängureeglid aga meie inimeste tehtud.

ega asi ikka nii lihtne ka ei ole
ta peab ikka mingi jahikoera tõu moodi välja ka nägema
mudu ei saa sa mingeid paberid
vaata, kas looma nägid kui ei siis tee silmad lahti.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

mairon17 kirjutas:
Kaja kirjutas:See ikka väga veider värk. Et - kui ma teen oma colliega verejälje katse ära, siis on ta kohe jahikoer?!? Ja pea kõik mu penid hauguvad mõnuga oravaid, kas see teeb neist kohe jahikoerad? Ma ei saa aru, kuidas tõestatakse segaverelise või ristandi puhul tema puudulikku põlvnemist? Tõukoertega on asi lihtne - tõutunnistused ja märgistamine, mis meil täna kohustuslik. Segavereliste märgistamine veel pole nõutav, kiibiga ja teatud registri olemasolul on see võimalik. Seda aga siiani pole. Kuna see valdkond on praegu meil väga kiiresti arenev, enamuses riikides on need asjad juba varem korraldatud, siis ilmselt muutub ka see kord Eestis. Ehk - kui täna keegi ostab ristandi/segaverelise ja plaanib temaga jahil käima hakata, siis homme ei pruugi see enam võimalik olla. Kuid koer elab enamasti üle 10 aastaseks...
P.S.Üldse ei alahinda ei segaverelisi ega ristandeid, koer on koer ja koera hing sees kõigil ühtemoodi. Mängureeglid aga meie inimeste tehtud.

ega asi ikka nii lihtne ka ei ole
ta peab ikka mingi jahikoera tõu moodi välja ka nägema
mudu ei saa sa mingeid paberid

Minu meelest küll meil seadust ei ole, mis keelaks näiteks colliega jahil käia. Lihtsalt osade ulukite puhul on loetletud, mis tõugu koeraga neile jahti pidada võib. Peamine on see, et koer oleks puhast tõugu. Rotveiler pole ka tüüpiline jahikoer, aga kunagi on ta seda olnud(kuskil saates rääkis). Ja kui tahad teda verejälge ajavat koera, siis pole ju erilist vahet mis tõugu ta on. Üldiselt aetakse verejälge koer rihma otsas. Seega polegi vaja, et ta looma ülesse leides teda murdma hakkab.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Et kui tõupabereid pole , siis on kohe automaatselt krants?!
Ainult et enamasti see "krants" on metsas väga tubli ja näitusel viimaseks ka ei jääks.
Huvitav, et kui ammustel aegadel isandad ristasid erinevaid koeri, et saada paremaid omadusi, siis nimetati seda tõuaretuseks.
Kaks jahimeest ei tohi aga isegi ühe tõu piires koeri paaritada ilma, et kennelliidu asjapulgad oma õnnistust ei anna! Ainult nemad teavad, kes kellega paarituda võib!!!
Millegipärast aga need super tõukoerad aina lähenevad oma peremeestele kõigi oma hädade ja haigustega! Kui vitamiine ei saa või konti söövad, viskavad vedru välja.

Teadaolevalt kuni aastase kutsikaga tohib metsas käia kutsikapassiga. Kes selle kutsikapassi väljastab?

Üldiselt aastane koer ei pruugi veel töötada piisavalt hästi, et läbida jahikatse. Mis valemiga tuleb õpetada koera ulukile töötama kui metsa seaduse järgi minna ei tohi. Koer on üle aasta vana ja jahikoera passi pole.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Anonymous kirjutas:Et kui tõupabereid pole , siis on kohe automaatselt krants?!
Ainult et enamasti see "krants" on metsas väga tubli...Millegipärast aga need super tõukoerad aina lähenevad oma peremeestele kõigi oma hädade ja haigustega! Kui vitamiine ei saa või konti söövad, viskavad vedru välja....

VÄGA PALJU ONGI NEID TÕUPABERITETA KOERI, KELLE MÕLEMAD VANEMAD ON PABERITEGA, aga tavaline jahimees ei viitsi küll seda kennelliidu bürokraatiat taluda.
nn krantsid on enamasti paremad jahikoerad, kui paljud näitusehinnetega tõukoerad. No nt normaalne koer ei lase võõrast enda juurde vehkima, riista katsuma ja hambaid torkima. Näitusekoeral ongi sellega loomulikud murdjainstiktid maha surutud aga kõrged hinded käes :cry:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Anonymous kirjutas:Teadaolevalt kuni aastase kutsikaga tohib metsas käia kutsikapassiga. Kes selle kutsikapassi väljastab?
Üldiselt aastane koer ei pruugi veel töötada piisavalt hästi, et läbida jahikatse. Mis valemiga tuleb õpetada koera ulukile töötama kui metsa seaduse järgi minna ei tohi. Koer on üle aasta vana ja jahikoera passi pole.

Passi saad siis kui käid näitusel ära. Mina magasin näituse maha ja arvasin ka, et nüüd jääb metsa minemata. Aga sellisel juhul väljastatakse ka ajutine jahikoerapass, mis kehtib aasta aega. sellega võid vabalt metsas käia. väljastas vist eesti jahikoerte tõuühing. netis peaks telefoni numbrid ka olema
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

no mina ei saa enam üldse asjale pihta. Mina teadsin siiamaani, et raudselt on vajalik tõutunnistus (minu teada ka ikka nn jahikoera tõugu koera oma) ja näituse hea hinne, et saada jahikoerale passi. Lisaks sellele, peab emane koer saama näitusel vähemalt hinde hea, et saada kutsikatele (loomulikult siis kenneliidu poolt aktsepteeritud isasega paaritatult) üldse tõutunnistust.
Suletud