EJSL aktiiv

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Tõnu »

Vabandust, aga ma ei saa aru, kuskohast võetakse haavlilaskurite 70 võistlust? Ise aktiivse laskurina ma küll 1,5 nädalavahetust nädalas ei lase.

Mina sain kalendris (http://www.marandi.fie.ee/laskmine/kale ... 202008.htm) kokku 43 haavliala võistlust, sealhulgas Euroopa ja Maailma MV, mis enamikke harrastajaid niikuinii ei puuduta, seega 4 võistlust tuleks kohe maha võtta Osa laskevõistlustest korduvad (näiteks viiakse samal ajal läbi Laekvere karikavõistlus ja Lõuna-Eesti KV 1. etapp), mistõttu on tegelik number veelgi väiksem.

Arvan, et ei maksa endale väga kõrgeid (ja seetõttu saavutamatuid) eesmärke seada. Laskurkonna suurus on teada ja ei ole mõtet teha samal päeval JP ja VJM võistluseid, sest nende alade harrastajaskond kattub ca 95% ulatuses. Sama vähe mõtet näen ma kindlas spetsialiseerumises teatavas niššis - a'la, et haavlilaskurina ma CSPd' ei lase üldse ja pühendun ainult SP võistlustele.

Lisaks, ei maksa unustada, et enamikel juhtudel on võistluste korraldajad oma ala entusiastid, kes samuti lasta tahavad ning neid ei maksa kalendri üleummistamisega küll kiusata. Ma ei leia, et meie spordiala areneks tohutult, kui kõikidel nädalavahetustel toimuks 4 võistlust korraga.

Ise olen oma tänavust kalendrit koostades plaaninud osavõttu kuni 15-st haavlilaskmise võistlusest, võibolla mõned väiksemad laskmised otsa. Seegi on maksimumprogramm ja pole päris kindel, et see on saavutatav.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Arles »

Veike vihje veel.
Eelmainitud 23 nädalavahetusest on minul juba 2 vabad..
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Uskumatu laiskvorst!
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
Winnetou
Postitusi: 47
Liitunud: K Veebr 21, 2007 8:55 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Winnetou »

See teema on üldse olnud kuidagi väga tõrjuv. Keegid on umbkaitses, ennem veeretati Kakukest ja nüüd tehakse mulle kambakat. Võib olla võtan seda laskmist liiga tõsiselt aga ka eesmärgid on selged. Eelmine aasta olid ülivõimsad Teesoo poisid ja need tulemused tuleb järgi lasta ja paremaks pista. On kuidas on, mina ei ole maailma parandaja. Keerame valge kõhu ülesspidi ja las vool kannab. Jõudu ja hakkamist.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Arles »

Mitte kõht üles vaid ootame tegelikku initsiatiivi. Et tule appi ja korralda mõni võistlus, kui algul ise ei oska või suur ettevõtmine tundub, paku abi.
EJSL on jahilaskjate jaoks nende endi ühendus, mitte ainult sinna ette tegutsema sattunud/valitud isikute kogum. Arles näiteks on vaid tegelane ühes komisjonis..
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas kakuke »

Winnetou kirjutas:See teema on üldse olnud kuidagi väga tõrjuv. Keegid on umbkaitses, ennem veeretati Kakukest ja nüüd tehakse mulle kambakat. Võib olla võtan seda laskmist liiga tõsiselt aga ka eesmärgid on selged. Eelmine aasta olid ülivõimsad Teesoo poisid ja need tulemused tuleb järgi lasta ja paremaks pista. On kuidas on, mina ei ole maailma parandaja. Keerame valge kõhu ülesspidi ja las vool kannab. Jõudu ja hakkamist.

Ei ole see asi midagi nii hull. Mina lihtsalt üritasin selgeks rääkida asjaolu, et kvantiteet surub alla kvaliteedi ja ööpäevas on kõigest 24h. :D
Tore, kui Sul laskmise jaoks nii palju aega ja vahendeid jagub, aga valdaval enamusel kipib nii ühest, kui teisest puudu tulevat. Selles osas oled kindlasti õigel teel, et enda lati kõrgele oled seadnud, siis on lootust, et kunagi ka kõrgelt sellest üle hüppad. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Winnetou
Postitusi: 47
Liitunud: K Veebr 21, 2007 8:55 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Winnetou »

Kirjutasin selles teemas just sellepärast, et pealkirjaks on Eesti Jahilaske SPORDI aktiiv. Kvaliteet ja kvantiteet. Alljärgnev ei ole absoluutne tõde vaid soov asja paremaks muuta. Hetkel on nii, et üks mees tahab saada maailmameistriks nii F1s, autorallis ja MotoGPs,võime küsida et, mis vahet seal on üks mootorisport kõik. Täpselt sama erinevad on ka VSS, haavlilaskmine ja jooksva märgi laskmine. Tiirus toimub kõik samal ajal, situatsioon järgmine: Laseb Jaak siga, kõrval võtab kuiva Jüri, tormab kohale Tiit ja küsib kohtunikult, (kes on samuti oma poiss kuna seltskond on väike ja kõik tunnevad kõikki) kas ta saab kähku ära lasta, teisel võistlusel algab kohe uus ring. Ikka saab, ja tulemuseks on jooksu pealt mitu nulli seerias. Jüri keskendumine läks seal samas ja tulemus ei ole palju parem. Kas ma peaks käsi hõõruma, ikkagi kaks konkurenti mängust väljas. Kvaliteet ja kvantiteet.
Treeningud on üldiselt jaotatud nädalate kauppa, normaalne nädal, tõhus nädal ja näiteks rahulik nädal. Laskude arvust ei kirjuta kuna treening on ka palju muud peale laskmise. Kuidas keegi vahetult enne võistlusi harjutab on individuaalne. Ja veel mitmed muud asjad, isiklikult olen tähele pannud, et kui pean väga vara tõusma ja pool Eestimaad läbi sõudma ei tule võistlus kõige parem. Trenn trenniks aga võistlussituatsioon on eraldi asi. Tegemisi peab analüüsima kas siis enda, või treeneri või kas või terapeudi abiga. Väiksemad võistlused lähevad tihti püssi seadistuste ja padrunite testimise jms peale. Me peaks olema juba väljakasvanud sellest, et midagi tehakse ainult selle pärast kuhugi rist vedada. Valgas oli jooksva sea võistlus ja järgmine peale minek on Eesti MV juuli keskel(andmed pärinevad Jahimehest, Mardil sama võistlus 2X kalendris), "ei noh tip top noh ****, Valgas jooksis nagu kulda, ei tea mis nüüd on juhtunud". Juuli lõpust kuni sept. mingi ajani on 8ksa nädalavahetuse jooksul 7 võistlust, et tambi täiega, mida nutad, eks. Kõik see meenutab mudilaste jalgpalli mängu kus kaks võistkonda jooksevad pundis palli järgi ja suuremal osal väljakust ei ole kunagi mitte kedagi. Me ju enam ei vaidle kõrvaklappide kasutamise üle kuigi " metsas me neid ju ei kasuta" ja pealegi terve II maailmasõda lasti ilma ja mitte vähe ei paugutatud. Kvaliteet ja kvantiteet. Haavli meestel on täiesti võimalik igal endale sobiv ja võimaluste kohane võistluste arv, koht ja aeg paikka panna. Kas ka kuuli laskuritel? Olles mingil tasemel laskmises, ei lase enam koha pärast vaid tulemust, parem olen kõval võistlusel seitsmes aga mitte sita tulemusega teine.
Laskuri tagi kohta küsisin, 300-400euri on investeering, ootaks vastust.
Ps. Ärge risustage foorumit vastustega stiilis, "kui sa nii tark oled, tee siis kõik ise. Mul ei ole kosmonaudi pabereid. Ja pikk jutt sitt jutt.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas kakuke »

Winnetou kirjutas:Väiksemad võistlused lähevad tihti püssi seadistuste ja padrunite testimise jms peale.

Ei noh, see on nüüd küll midagi uut. Vähemalt mina teen sellise asja kodus ära. Kui ma pean niigi vara tõusma ja nagu mainisid on siis raske lasta, no mis testimisest seal enam rääkida saab. Siis peab juba kõik ideaalselt klappima, et enda jaoks rahuldav tulemus välja lasta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Arles »

Kordan paar põhitõde siis veelkord üle:
1. EJSL ei korralda võistlusi
2. Võistlusi korraldavad kohapealsed aktivistid
3. Võistluste praegune jaotus on tingitud alaga tegelejatest - 160 mehe korral on võimalik jaotada võistlused eri harjutuste jaoks, täna saeme sellise käitumisega oksa, kus istume
4. Ka erinevate nimetustega haavlivõistlustel käib suures osas sama seltskond

Seega kordan üle - saada rohkem liikuva märgi võistlusi (muuseas - siga ja põder on täiesti erinevad harjutused), tuleb leida neid korraldada soovivad inimesed. Ja samal moel, nagu ei ole 2 suurt haavlivõistlust ühel nädalavahetusel, ei tohiks seda olla ka kuuliga - vähemasti ilma väga olulise juurdekasvuta. Ahjaa, kui liikuva märgi võistlusi vähe tundub - võta sportlaste võistlustest osa ...


Arles

P.S. avastasin võistluskalendrit oma kalendrisse sisestades, et vähemasti 2 võistlust on millegipärast nihkunud kokkulepitust erinevale ajale... krt
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Miks ei saa teha rohkem kuuli võistlusi: Vastus lihtne laskureid on vähe ja juurde tulemas pole ka neid eriti näha. Loomulikult oleks tore, kui saaks erinevad laskurid erinevatele aladele, siga, põder, vss. Vss´i laskjatel üks eesmärk EM. Samas on väga kõvasid põdra ja sea võistlusi soomes ja ka lätis kus meist keegi eriti ei käi. Miks ei käi? jään vargsi vastuse võlgu. Samas oleks minu arvates EJSL võimalus suhelda soome laskuritega ja korraldada võistljeate võistlustele saatmist Soome ja vastupidi. Olen 100% kindel, et sellest oleks abi just meie laskuritele arvestades soomlaste taset. See väljaspool laskmas käimine tõstaks ka meie laskurite taset ja annaks palju huvitavat infot. Hetkel tundub, et vesi meie lombis hakkab kergelt sogaseks muutuma aga ma loodan nendele meestele kes hetkel asju lükkavad. Jõudu neile.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Arles »

EJSL täna juhatus:
Vanad olijad:
Anti Levandi
Jaak Volmer
Dmitri Mälson
Aarne Taal

Uued liikmed:
Priit Roostfeldt
Hannes Kuusmik

Muus osas jäi kõrva eelmise aasta majandusaruanne, mille revisjoni akti koostas firma, kes ka raamtupidamisteenust osutab. Veel on teemasid, mida loodan kajastavad teised.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

To Arles:
Kas selle koosoleku protokoll ka kuskil saadaval on või tuleb jälle kuulujutte kuulata.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas Arles »

Koosolekut protokollis Lea Truska ja loodan talt selle varsti saada. Tahaks, et uuel lehel saaksid sellised asjad avalikuks. Ehk ka juhatuse koosolekud...

Pgn, juhatuse liikmed võiksid ise ka siia kirjutada sellest koosolekust :)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas aivar00 »

Midagi oli kirjas eile tulnud Jahimehes. Aga lugedes üleeile oma seltsis neid nn. arengukava ettepanekuid, siis enamusele küsimustest vastasime "EI". Kuidagi elukauged küsimused olid. Need tundusid väga maaomaniku kesksed olema. Aga eks aeg annab arutust- igatahes mina soovin uuele juhatusele jõudu ja külma närvi meie jahinduse arendamisel. Lootus küll :VS lohutus aga ma parem olen :VS kui asja edenemisse ei usu :oops:
ikka lõbusalt
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: EJSL aktiiv

Postitus Postitas baddmann »

aivar00 kirjutas:Midagi oli kirjas eile tulnud Jahimehes. Aga lugedes üleeile oma seltsis neid nn. arengukava ettepanekuid, siis enamusele küsimustest vastasime "EI". Kuidagi elukauged küsimused olid. Need tundusid väga maaomaniku kesksed olema. Aga eks aeg annab arutust- igatahes mina soovin uuele juhatusele jõudu ja külma närvi meie jahinduse arendamisel. Lootus küll :VS lohutus aga ma parem olen :VS kui asja edenemisse ei usu :oops:


Milline on kirjapandu seos Eesti Jahispordi Liidu ehk EJSLiga ?

BM
Vasta