EJSL aktiiv

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Väide, et mehi ei kutsuta tiiru harjutama, pole õige. Kutsutakse ikka aga üldjuhul jäävad kesised tulemused kammitsema mehe eneseuhkust ja peale paari treeningut loobutakse mingis sellises stiilis, et mulle pole seda vaja, ma saan metsas kõik loomad lastud. Teine imelik käitumine, mis on esile tulnud, on meeste tõrksus kui üritad midagi seletada ja selgitada (asendit muuta) siis järgmine kommentaar sellest tuleb, et ahh mis nad seal tiirus targutavad jne, jne. Ühesõnaga küll on kärss kärnas ja küll maa külmunud. Saage aru iga algus on raske ja kui tiirus tögataksegi algajaid siis pange oma sooritustega tögaja vaikima. Aga oodata, et keegi teile helistab ja personaalselt kutsub siis see pole kahjuks võimalik. Kui panna lehte kuulutus toob see tiiru pigem turisti kui jahimehe. Aga siin kohal Toivo, astu läbi.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Üks kogenud jahimees küsis hiljuti minult: "Kuidas sina laskma õppisid"? Vastasin lihtsalt, et mingi aeg toksisin ise aga ühel hekel palkasin endale treeneri vindilaskmises, õppisin tema arusaamiste järgi laskmise rahuldavalt selgeks ja seejärel palkasin endale jahilaskmises treeneri-asusin treeningtunde võtma (V. Bobrov, Katari koondise treener praegu). Bobi oli karm aga õiglane, palgetõstmise tehnika pidi olema briljantne, keha asend ja kogu liikumine. Mul kulus pea 2 aastat enne kui asi sujuma hakkas. Bobi oli eriti tähelepanelik psühholoogia ja häälestuse peale, mitte mingil juhul ei tohtinud võistlustel mitte enda taseme laskurile alla jääda, endast tuli alati maksimum pingutada. Olen siiani arvamusel, et ise ei saa laskmist selgeks õppida, treener peab õpetama. Ise laskmise juures tulevad ruttu vead sisse ja vaev lendab tühja...
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Postitus Postitas Kaarel »

Kui keegi tunneb, et ei ole kohta harjutamiseks, siis Niitvälja tiir ootab teid alates aprillist 2008.

http://www.keilajs.ee

Kaarel
Tark ei torma!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Keilas korra käind. Eelmisel aasta lkatset tegemas. Kindlasti külastan ka edaspidi. Oleks vindimeestele veel paik kuni 100m tarvis.
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Postitus Postitas Kaarel »

Tulevikuplaanides 100m rada täitsa sees, eks aeg näitab, kuna valmis.
Haavlilaskmise poolepealt lisandub sellel aastal lisaks kukele ja kaarele ka sportingu rada.

Kaarel
Tark ei torma!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

Kaupo Kindsigo kirjutas: Olen siiani arvamusel, et ise ei saa laskmist selgeks õppida, treener peab õpetama. Ise laskmise juures tulevad ruttu vead sisse ja vaev lendab tühja...


kaupo ...see on väga õige ning jõuline sõnum...ja loodan et see võiks anda mõtteainet nii meie tiiruomanikele kui ka jahifunktsionäridele....
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

Teesoo laskurklubi kirjutas:Väide, et mehi ei kutsuta tiiru harjutama, pole õige. Kutsutakse ikka aga üldjuhul jäävad kesised tulemused kammitsema mehe eneseuhkust ja peale paari treeningut loobutakse mingis sellises stiilis, et mulle pole seda vaja, ma saan metsas kõik loomad lastud. Teine imelik käitumine, mis on esile tulnud, on meeste tõrksus kui üritad midagi seletada ja selgitada ........


*esimene väide täitsa õige....kutsutakse/pakutakse tiiru küll....laskekatset vormistama või ise toksima (kaupo termin) .....:D
*teine väide on samuti õige...aegajalt keegi kel kole pilti vaadata ja ise veic paremini laseb viskab killu ....aga see ei ole õpetamine/treening.

aga mõtlesin et ....kui keegi pakuks mitte isetoksimist vaid süsteemset treeningut .....kindlal nädalapäeval ja kellal ootab vastava taseme autoriteetne (profesionaalne/diplomeeritud?) treener korraga mitte üle 3-6(?) eelnevalt registreeritud meest treenima, mitte tulemust/laskekatset laskma...tsükkel kestaks...XX treeningut ...ja maksaks XXX krooni .....siis oletan et ilmuks kohale just see seltskond kes ise sooviks oma laskeoskust parandada...teaks et temaga tegeletakse.....oleks õpetusele avatud...ja ei põeks algselt kesiste tulemuste pärast seltskonna ees...

ja veel....treenerite leidmise ja (osalise)rahastamisega võiks tegeleda maakonnataseme jahiliidud
kärbes kirbule!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Tere,

Kõik õige, et treenerit vaja jne. Ega üldjuhul tasuta lõunaid ei ole ja tasu peab treener ikka saama. Aga üritame tulevikus selle trennimajanduse käima saada ja piirkondadesse vastavad mehed nõusse saada. Arvan, et ei ole ülekohtune kui "õpilased" ka ise oma trenni eest maksavad. Kui ikka ise oma kuumaksu ära maksad siis naljalt trenni vahele ei jäta. Vaevalt, et klubid, seltsid jne. täies ulatuses seda kinni maksta tahavad, aga kes teab.
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Tere

Priidule teadmiseks, et treenerite koolituse esimene etapp oli eelmisel aastal, millest ka mina osa võtsin. Osavõtt polnudki nii kasin, kuigi jahilaskmisega tegelejaid oli vähemuses. Siin aga üks suur aga: mida ma selle diplomiga teen treeneriks hakata ja teisi õpetada selleks on vaja ressursse ja aega mida minul isiklikult napib ja siit ka järgmine probleem. Kaupo leidis treeneri kes temaga tegeles siin kohal olen rääkinud Viljandi laske treeneriga ja tema vastus oli eitav. Võimalus professionaalse treeneri käe all treenimiseks sõida Tallinnasse ja treeni aga kellel on selleks aega, et seal järjepidevalt treenimas käija. Lahenduseks võiks olla see, kui mõne korraliku treeneriga kokku leppida tema kulud kinni maksta ja ta kohale kutsuda. Kui see oleks võimalik saaks äkki kokku korraliku treening grupi kes oleks enda edasi arengust huvitatud. Aga kes sellega tegeleks jään mina küll vastuse võlgu ja põhjus väga lihtne. Kui EJSL ei suuda kokku leppida isegi kuuli laskmise komisjonis siis mida see organisatsioon üldse suudab. Hetkel jääb mulje, et härra Levandi jaoks on see organisatsioon tema oma, mitte laskurite muredega tegelev tugeva meeskonnaga liit. Aga ehk lükkavad Kaupa ja Priit selle väite ümber.

Terv
Mart
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Tere,

Komisjonidel on selge arusaam, mida tarvis teha. Eesmärgid on selged. Liigutakse tempokalt. Isikute vaheline suhtlus tihe ning komisjoni liikmete vahel koostöö on hea. Nagu Mart ütles, vajab organisatsiooni juhtimise küsimus veel lahendamist. loodame ka selle raskuse ületada. Jätkuvalt on teretulnud mõistlikud ja konstruktiivsed ettepanekud või siis murekohad, mille lahendamisel saaks vastavad alakomisjonid abiks olla.
NB! varem on küsitud võistluskalendri kohta. See nüüd viimases Jahimehes olemas.

Tervitades
Priit Roostfeldt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Priit Roostfeldt kirjutas:NB! varem on küsitud võistluskalendri kohta. See nüüd viimases Jahimehes olemas.

Aga seda näiteks siinsele Mardile saata ei taha, et see saaks selle siia ülesse riputada või siis saata jahilisti laiali? Seda vana ajakirja hiljem niikuinii kogu aeg ei vaata ja väga mugav oleks, kui see digitaalselt oleks olemas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

tere,

Saab vast ikka. Järgmise nädala jooksul toimetame Mardile
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Üle aja

Postitus Postitas Arles »

Paluks ka sõna. Nii natukene.
Tiiru kutsumisest ja laskmisest ... tunnistan ausalt, et olen kutsunud ja vähesed tublid on ka tulnud. Olid olemas ajad, süsteem ja tingimused. Seega süüdistus, et ei kutsuta tundub veidi alatu.

EJSL ja kuulikomisjon.
1. mure on selle aasta EM ja selle korraldamise/kooskõlastamisega maha magatu.
2. Eetika. Ma ei ole näinud küll osalejate poolt kinnitatud protokolli juhatuse koosolekust, kuid alljärgnev on koosolekul viibinud Kristi Käbo poolt protokollitud memo (ja vähemalt 4 erineva ning minu arvamuse järgi usaldusväärse koosolekul viibinud inimese poolt tõeseks tunnistatud) tekstist väljavõte:
_________________________________
Otsustati:
- Haavlikomisjoni esimeheks jääb Kuusmik, Organisatsiooniline töö Kuusmik, Treenerit nõukogu Uuemõis, Kohtunikekogu Pahk, Statistika ja teave Kindsigo. Liikmete nimikiri jääb lahtiseks peale Liivsoni. Liikmete arv jääb 4. Liikmed kinnitatakse komisjoni koosolekul.
- Vindikomisjoni esimees Priit Roostfeldt. Kohtunikekogu Aarne Taal, Meedia Kindsigo Kaupo, Statistika, teave Arles Taal, Töö treeneritega Heino Sadam.
__________________________________
Ei leidnud memos ka märget erinevate komisjonide tööd ühtlustavate gruppide loomise kohta.

Kinnitan ka Priidu sõnu, et komisjonide liikmete vahel käib infovahetus ja eeltöö. Samuti on plaanitud ametlikke koosolekuid. Eeltöö käigus plaanitud A, B, C, D ja E punktid otsustasime nende tooruse ja vääritimõistmise vältimiseks veel mitte avalikustada. Rõhk siis sõnal veel.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tänud ette Priidule võistluskalendri eest. Loodan, et see siia tekib. :)
Küsimus selle töö treenerite kohta, mida korraldab Heino, et kas on plaanis see aasta korraldada miskit koolitust antud teemal ja kui see toimub siis kas selle kohta oleks võimalik saada infot siia foorumisse, et mitte pärast kogeda, et tore, et toimus, aga kahjuks ei kuulnud miskit õigel ajal selle kohta?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Tere,
Võtan julguse ja vastan Heino eest. Kindlasti üritame tiheda võistluskalendri vahele sättida nö. treeningpäeva, kus treenerid saavad oma kogemusi jagada ja huvilised kuulata. Kõigepealt peab saama nõusse mõne staazika püssitreeneri, kes räägiks natuke laskmise A,B,C-st, tehnikast ja asenditest.
Info edastamine hakkab kindlasti toimuma eeskätt EJSL kodulehe kaudu ja loomulikult ei ole raske seda infot ka foorumisse panna. Eesmärk on ikkagi see, et huvilised saaks info kätte.
Vasta